Inspektor Callahan se podílel na odsouzení vlivného gangstera Loua Janera a jeho muži se ho vzápětí pokusí zabít. Harrymu se však podaří z noční přestřelky vyváznout bez zranění. Další den je mu přidělen nový parťák, Číňan Quan. Společně jsou pověřeni vyšetřováním vraždy zpěváka Johnnyho Squarese, který pravě dokončil natáčení hororu Hotel Satan pod vedením režiséra Petera Swana. Televizní reportérka Samantha Walkerová zveřejní zprávu o podivné hře, kterou hrál režisér Swan a někteří lidé z jeho štábu. Každý z nich vypracoval seznam lidí, kteří prý zemřou. Vítězem je ten, kdo uhádne nejvíce mrtvých. Na Swanově seznamu Harry najde nejen zpěváka Squerese, ale i sebe. Po dalším útoku Janerových zabijáků Harry pohrozí uvězněnému gangsterovi, že přijde o život, pokud se mu něco stane. Po dalších vraždách, jejichž oběti byly na seznamech podivné hry, si Harry uvědomí, že jde o někoho, kdo se chce režisérovi pomstít. (TV Nova)

kaylin

Určitě nejslabší díl celé série, kde jsem ani neměl pocit, že by Harry Callahan měl až tak důležitou roli. Spíše šlo o to, aby se jednalo o film, který zaujme i mladé, a tak se do toho vložily podivné postavy a hledělo se na to, aby to bylo cool, ale nikoli na to, aby to bylo skutečně dobré. Ani ten Neeson tady moc nezaujme, až na ten cop. ()

salalala

Nejslabší Callahan, i když s asi nejhvězdnějším hercem ze všech filmů. Nicméně, i když je zápletka pořád poměrně originální, je to takové nějaké bez ducha těch předchozích filmů. Něco tomu chybí, navíc ke konci je to tak trošku už přehnané s tím autíčkem. A aby Harry odpravoval padouchy harpunou, to se mi moc nezdá. Přesto je to poctivý film, s tradičně skvělým, charismatickým, i když tentokrát méně hláškujícím a drsným Clintem Eastwoodem. Navíc se tu mihne i Jim Carrey a oživí to Liam Neeson. ()

Skip

Tak bylo tam pár všelijakých blbostí, ale vem to čert, protože Harry je pořád správně drsný a tohle je dobrý film, i když v porovnání s jedničkou z toho prostě nemůže být víc než ty tři, tentokrát ale nadprůměrné hvězdičky. ()

Colonist

Není to tak špatné jako Enforcer (teď už mohu napsat, že je to pro mě nejhorší díl série), ale už to zkrátka není ono. Clint Eastwood za těch pět let od předchozího dílu neuvěřitelně zestárnul a ani jeho charakter není v tomhle filmu ve své kůži. Všechno tu funguje tak na 50 % procent, ať jde o Harryho nebo o scénář. No ale série mohla skončit i hůř, tohle ještě není tak hrozné... Na závěr ještě moje pořadí jednotlivých dílů od nejlepšího po nejslabší: Magnum Force, Dirty Harry, Sudden Impact, The Dead Pool, The Enforcer. ()

kinderman

Dlouho jsem se téhle poslední callahanovce vyhýbal, protože jsem si kdovíproč vsugeroval, že to musí být slabota. Jenže ono je to spíš nečekaně vtipné, protože sebeironické, se zaměřením na svět filmového průmyslu, posedlost celebritami a bulvární žurnalistiku. Snad v žádném z předchozích dílů C.Eastwood tak moc nesplýval s postavou, kterou hraje (policejní inspektor na titulu obrázkového magazínu)...a parťáka mu tentokrát (po Mexičanovi a ženě) dělá Asiat. ()

Martin741

Dirty Harry popiaty raz a naposledy. A regulerne ide o najslabsi diel, ktory o vysinach kultovej Dirty Harry z roku 1971 moze len snivat. Ponajprv sa stala ta hrozna myslienka, ze som o deji a o scenari aktivne rozmyslal, a to som nemal robit. Scenar je plny nelogickych dier, absolutne chybaju uderne hlasky ako z kultovej jednotky a reziser Buddy Van Horn je v tomto pripade len za rutinera. Genialnu zapletku a la Hitchcock tu nemozno hladat /napokon tu ani ziadna nie je/ -- a ynteligenciou a la Ymmanuel Kant seria tiez nikdy neoplyvala. Akcna autonahanacka s anglicakom bola sice smiesna, ale mala zakryt scenaristicku a rezisersku nemohucnost. Pan Eastwood ako drsnak fajn, ale cely film posobi miestami az prilis televizne. 50 % ()

Jino

Pátý díl o Harry Callahanovi svoji kvalitu ztrácí především tím, že Drsný Harry není už tak drsný (vyjma scény s kamerou) - je v mnohých věcech umírněnější než obvykle, samozřejmě až na svůj vztah ke zločincům. Ty opět bez přemýšlení na místě odsoudí a popraví - a tak to má být. Zápletka o seznamu smrti je docela originální, provedení však nijak nevybočuje z průměrného kriminálního thrilleru. Co mě naopak velmi potěšilo, byla účast takových hvězd jakými jsou Liam Neeson, Jim Carrey a zejména moji oblíbení Guns N´Roses. 60% ()

bourec

Snad zajímavá, i když trochu přitažená za vlasy, je honička s autíčkem v ulicích města.Jinak veskrze průměrná taškařice s úplně debilním záporákem. Navíc bohužel viděno s dabingem, což je taky něco.60%. ()

starbrejkr

Tak a středečním večerům s Harrym je konec.....Sázka na smrt je bohužel celkem jasně nejslabším dílem z celé série...není to ani tak kvůli Clintovu stáří, protože ten pořád válí, ani kvůli vykrádání (naopak, opět scénáristi pochystali originální zápletku, toho si u Harryho ohromně vážím). Pětka je nejslabší především kvůli tomu, že Drsný Harry už není zdaleka tak drsný jako v předchozích částech. Krásně je to vidět na konci, kdy prohlásí: "Visí tamhle na dveřích", což je taky solidní hláška, ale dříve by byl Harry ještě o dost syrovější a taky vtipnější. V pětce je takových momentů jen pomálu, a proto bohužel nezůstanu na tradičních čtyřech hvězdách ()

tomtomtoma

Sázka na smrt, důstojný Callahanův epilog, je žánrovou zábavou. Je určen milovníkům svérázně drsných chlapáků, kteří s duchapřítomnou elegancí destrukce nastolují spravedlnost a zákon. Nepatří k nejosobitějším, ani k nejpodmanivějším dílům svého druhu, přesto málokoho vyloženě zklame a fanoušky žánru potěší. Hlavní postavou chlapáckého kriminálního thrilleru je Harry Callahan (příjemný Clint Eastwood), sanfranciský policejní inspektor. Je oceňovaný pro své výsledky, pro své metody je postrachem zločincům i nadřízeným. On je terčem pomst i mindráků a téměř každý den musí obhajovat své právo na život. Drsná slupka skrývá vytrvalost a přizpůsobivost měnícím se podmínkám. I trocha citů v nesmělosti uzavření se občas najde. Hlavní ženskou postavou je Samantha Walker (zajímavá Patricia Clarkson), ctižádostivá televizní reportérka. Smrt a vraždění je atraktivní téma pro diváky, i hranice lze ve jménu profese překračovat bez váhání. Důležitou postavou je Peter Swan (sympatický Liam Neeson), režisér béčkové filmové zábavy. S přepjatou hysterií chrání svůj prostor úspěchu, a jen roztahující se ostrý břit smrtelné hry přináší strach. Výraznější postavou je Al Quan (Evan C. Kim), nový Harryho policejní parťák. Malý, odvážný a bojující. Z dalších rolí: psychopatický Swanův fanoušek Harlan Rook (David Hunt), Harryho napjatý nadřízený kapitán Donnelly (Michael Currie), snaživě naléhavý policejní poručík Ackerman (Michael Goodwin), rozjetý rocker Johnny Squares (zajímavý Jim Carrey), zastrašený mafiánský šéf ve vězení Lou Janero (Anthony Charnota), zavražděná filmová kritička Molly Fisher (Ronnie Claire Edwards), frustrovaný a po pozornosti žadonící sebevrah Gus Wheeler (Louis Giambalvo), či prostoduchý obří vězeň Butcher Hicks (Diego Chairs). Jsou mnohem zdařilejší filmové kusy tohoto žánru. Naštěstí Clint své obdivovatele nezklame a přemýšlení se dá úplně vypustit. ()

pakobylka

"Sázka na smrt" mě i přes svou jednoduchou a maličko naivní koncepci kupodivu oslovila o něco víc nežli "Náhlý úder". Odpadly zábavné scénky s nádechem trapnosti, které se k drsnému Harrymu až tak moc nehodily a díky nimž předchozí příběh místy ztrácel náležitou údernost a dynamiku. Na druhou stranu finále přece jenom není tak zdrcující a nanejvýš pozoruhodná honička, v níž figuruje maličké závodní autíčko, je při vší úctě k milému Harrymu i k jeho protivníkovi trochu mimo - takže nakonec zůstávám u 3,5* ()

mortak

Co první udeří do očí je podoba Patricie Clarkson se Sondrou Locke. Clint prostě ví, jaké ženské se mu líbí. Bohužel Harry je v posledním díle unavený bez jiskry (rozvod se Sondrou byl asi velmi vyčerpávající), a přežívá jen díky neschopnosti zabijáků se do něj strefit dvěma samopaly z několika metrů. Honička ulicemi San Franciska je sice efektní, ale její zakončení je lobotomické (Harry udělá naprostou pitomost). Ovšem kdo by si pomyslel, že Liam Nesson nebude hrát do konce života intoše, ale stane se Clintovým následovníkem. ()

otík

Je to sice naprosto klasický příběh už před tím 4x vyprávěný o nezdolném Harry Callahanovi, ale stále je to svižné, nápadité a drsné. Tentokrát jde Harrymu o život díky hře, kterou rozehrál filmový štáb jednoho hororového filmu. Seznam potenciálních obětí padl do rukou psychopata, který podle něj zabíjí. A na seznamu je i Harry, který si však z toho nic nedělá a s lehkostí sobě vlastní si s tímto problémem poradí. ()

vesper001

Harryho rozcuch trochu prošedivěl, ale stále drtí slova přes drsně sevřený chrup a stále kosí všechny, kdo se mu nelíbí, nebo se ho snaží odeslat do věčných lovišť. Po boku má už zase protivnou ženskou a proti sobě dalšího magora, jakými – jak se po pěti dílech zdá – je San Francisco hodně dobře zásobené. Vyšetřování probíhá v prostředí filmařských studií, atraktivitu ale poněkud narušuje skutečnost, že většina štábu je nepříčetně hravá a hlavním podezřelým je režisér, jehož tvorba je hnůj první třídy a talent jako čtyřhlavá lidožroutská treska, alias rybí postrach z Aberdeenu (= ta taky neexistuje :). Je možné, že diváky fascinuje smrt a násilí, protože je to jejich „obrana před strachem“, u Sázky na smrt jsem se ale nebála a neubránila mě ani před bolením v krku. ()

Mol

YOU FORGOT YOUR FORTUNE COOKIE! WHAT? IT SAYS YOU'RE SHIT OUTTA LUCK! Naprosto úžasná Callahanovka a nestačím se divit, proč tak slabé hodnocení. Hned od začátku je to totální top, i když finále trošku slabší, ale kvůli tomu nebudu snižovat hodnocení, když zbytek filmu je natřískaný hláškami, náboji ráže .44 a fantastickou honičkou v ulicích San Franciska. Harry je drsnější než kdy dřív a každá scéna s ním skončí přestřelkou, výbuchem a nebo aspoň vybije okno něčí hlavou. Reportérka co po něm pálí je sympoška a společně jim to sluší. Rozhodně se tento film nemá za co stydět. A pro lidi, kterým se tento film nelíbil má Harry jeden vzkaz: OPINIONS ARE LIKE ASSHOLES. EVERYBODY HAS ONE! ()

Radiq

Harry byl zas drsnej jak šmirgl, ale. Ale už to holt není ono a filmy o něm tak nějak vyšuměly. Dobře, že tohle byl poslední. Zápletka docela ubohá. Jim Carrey, hned na začátku vypadal, že bude vtipnej (ksichty a pohyby mi připomínaly jeho komediální výstupy), ale byl leda tak mrtvej. Liam Neeson, až na ten culík, je pořád stejnej. Patricia Clarkson poměrně trapná po všech stránkách. Ale autíčko na dálkovy ovládání s bombou, to byla bomba a vlastně jedinej důvod, proč ten film vidět. ()