Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Sa.sa

Ano diamanty jsou věčné... Navždy budou přitahovat, fascinovat a lákat.... Super 2 zaporáci, kteří likvidují jednoho za druhým s nadhledem a grácií... "Jak proboha dostaneme ty Diamanty dolů...?" ()

padlar

Na můj vkus Bondovka značně zmatečná a až nečekaně nudná. Znuděný po většinu filmu vypadal i Bond, chyběla mi taková ta jiskra, co měl Connery ve svých prvních Bondovkách. Zapamatování hodných scén je jak šafránu. Přibyly naopak pokusy o humor. Některé jsou celkem povedené, jiné film posouvají někam k parodiím, což je škoda. Ve finále spíše slabší Bondovka. ()

Godlieb

Nebýt Conneryho tak by tato bondovka rozhodně nebyla věčná. Bondgirl je zajímavá tak akorát střídáním paruk, jinak nevýrazná v každém směru, Blofeld mě vyloženě zklamal, jeho plán na vydírání světa byl doslova směšný, silnější protileteckou obranu než jeho vrtná plošina měla kdekterá škola v Severním Vietnamu (člověk tak bohatý a mocný jako Blofeld by si přece sehnal řízené střely krátkého a středního doletu, rušičky radarů, vodní miny, radarem řízená protiletecká děla případně i vzdušnou podporu, a ne jenom čtyři padesátky Browning a bandu mamlasů se samopaly, kteří nesestřelili ani těch pár vrtulníků které na ně poslali), naopak pánové Wint (který prostě musí být gay) a Kidd nemají chybu, to oni jsou hlavním Bondovým nebezpečím na jeho cestě ke konečnému zničení Blofelda. Režijně hrozně průměrné, triky zastaralé, hodně okaté a nezvládnuté (veškeré výbuchy, průjezd uličky na dvou kolech), Bond je zde spíše detektivem než agentem s povolením zabíjet, Connery hrozně vzhledově zestárl, vypadá dokonce starší než kolik mu tehdy skutečně bylo Dějové nelogičnosti jsem se naučil v bondovkách pouštět z hlavy, ovšem tady dosahují do nebe volající výše. Ještěže Connery tímhle filmem s Bondem skončil... ()

lawrennce

Přeci jen o kousek slabší než předchozí bondovky.Zdá se,že režisér Hamilton už nemá tak pevnou ruku. Ale nic tu nechybí a Connery je stále v dobré formě. ()

jakarbik

Jednoznačně jedna z nejslabších bondovek. Na můj vkus se to příliš táhne. Nějak mám zde problém udržet pozornost. Na druhou stranu se mi moc líbí úvodní píseň. ()

Honey007

Diamanty jsou možná věčné, ale tato bondovka se po scénáristické stránce příliš nevydařila. Trochu zbytečně překombinované, ale pravdou je, že se zde objeví pár opravdu silných postav (zejména ústřední zabijácké duo Wint a Kidd). Celkově ale návrat padoucha Blofelda a spousta nedomyšlených zápletek je tentokrát jen na 60% ()

Lazy87

Bond 7: Connery už krapet zestárl a jde to bohužel poznat. Příběh mi nevadil, i když jsem co 5 minut zapomněl, co bylo před deseti minutama, přišlo mi to trochu chaoticky poskákané, ale možná to bylo únavou. ()

Ware

Posledná oficiálna bondovka s Connerym. A musím uznať, že s tým Sean Connery praštil akurát v pravú chvíľu, v tejto bondovke už pôsobí značne zostarnuto (aj keď stále je to lepšie ako to, čo nastúpilo po ňom - R. Moore). Po bombastickom začiatku film upadá do tmavého priemeru, z ktorého sa vlažne dostáva až ku samotnému koncu. Občas sa tu síce vyskytne pár zábavnejších momentov (napríklad ako Q drancuje automaty), ale inak na mňa film pôsobil tak, že recykluje všetko už mnohokrát v bondovkách videné... Jill St. John ako bondgirl nesklamala, na druhú stranu Charles Gray bol z predstaviteľov Blofelda (Savalas, Pleasence) jednoznačne najslabší. Z celého filmu sa teda výraznejšie zapíšu do pamäti iba štýloví zabijaci Wint a Kidd a ich legárna hláška: " Kdyby Bůh chtěl, aby člověk létal, dal by mu křídla.". :-) 65%. ()

KubaST

Pro mě trochu nezvyklá bondovka, měl jsem z ní úplně jiný pocit, než z předešlých Conneryho filmů. Scénář, režie, hlášky, to se vše drželo typických bondovských standardů (i když to řadím mezi ty slabší v rámci 007 série), ale výprava zejména do amerického prostředí (zábavní park, výzkumné středisko, pohřební ústav) mi "nesedla" a postavy Wint a Kidd mě vyloženě iritovaly nejen svoji zbytečnou přítomností, dialogy, ale i nesympatickými představiteli. ()

balstar007

No ikdyž tenhle díl patří mezi mé ne tak oblíbené bondy, tak tenhle díl ještě ušel. Myslel jsem že tenhle díl bude lepší než předchozí V tajné službě jejího veličenstva, ale producenti a scénaristé mně velmi sklamali. Jak už jsem říkal dáse na to koukat, ale jediný kdo tento film držel svými hláškami a charizmatem bonda byl Sean Connery. Ta poslední třetí hvězdička patří trikům a zvukovím efektům. A první dvě Seanu Connerovi. 70%. ()

tommyvercett

Mrzí mně že Lana Wood nevydržela ve filmu déle :( Connery už je tu sice starší, ale pořád tu má své charisma, do toho pan Kidd a pan Wint a zajímavý děj, mně to bavilo, ať si každý říká co chce. ()

PORTER44

Další excelentní výkon v roli Jamese Bonda Seana Conneryho.Tentokrát honí pašeráky diamantů kteří se ho snaží zlikvidovat různými způsoby,hlavně přiteplený zabijáci Kidd a Wint kteří se o to pokouší dostat několikrát ale marně. ()

io.

Dvouhodinová stará dobrá klasika. Někdo říká, že je to nuda, mně to bavilo. Děj je uspořádaný a jedna akce střídá druhou. Vzhledem k věku filmu nebudu srovnávat filmové efekty a další detaily. Je to šestá a na dlouho poslední bondovka Seana Conneryho. Další si zahrál až v roce 1983 "Nikdy neříkej nikdy", která ovšem už nepatří do tzv. oficiální série bondovek. Ještě stojí za zmínku, že v roce 1969 první člověk - Neil Armstrong - oficiálně pošlapal Měsíc. Ve filmu uvedeném do kin v roce 1971 vidíme scénu, kde pár astronautů natáčí v pozemském studiu svou činnost na Měsíci. Scénka je poměrně krátká a mně by zajímalo, jestli toto je obsahem původního románu Iana Fleminga, který zemřel v roce 1964? Tahle historka o Amíkovi, Měsíci a pravdě mně opravdu interesuje. Kdo zná dneska pravdu? ()

Blind307

...SC druhá najslabšia bondovka...síce vtipnejšia ako ostatné, ale comeback sa až tak nevydaril...celý dej je taký čudný vrátane zabijakov..."stupid" bond-girl je naozaj hrúza (radšej mali dať tú vrhačku kociek v kasíne)...škoda, že tú kazetu ten "padouch" nevymenil sám...to mohol byť vtipný koniec...ešteže to záver filmu zachraňuje, bonmoty boli trefné :D..."bombová" zmrzlina a pod. pobavilo...slabé ***... ()

doom.cz

bondovka dle mého gusta. úsměvná, vzdušná, vtipná a elegantní. na nic si nehraje a sama ze sebe si dělá dobrý den. nej scény jsou honička v poušti s lunochodem a honička po Vegas. ()