Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

J. K. Lister

Bondovky se Seanem Connerym mi nikdy nesedlo, snad proto, že žiju o čtyřicet let vzdálené době, nejlepší obsazení J. Bonda pro mne ztvárnil P. Brosnan. ()

gezko

Jedno je isté, Connery sa už nemal vracať. Jeho herecký prejav je laxný a v žiadnom prípade sa nesnaží nadviazať na predošlú časť. Dokazuje to aj úvod, kde bez pohnutia svalu na tvári zabije Blofeldovho dvojníka. Potom sa zase vracia k povestnému playboystvu. Ako keby medzi tým nič nebolo. A to je na škodu, pretože Connery bol prototypom Bonda a vtisol mu svojský charakter, ktorý ostatní herci viac-menej napodobňovali. Pozitívom filmu je dvojica záporákov (značne gayov) Winta a Kida. ()

Lukkyn

Vrátil se nám Connery a dopadlo to dobře - ale...... ale vrátil se nám starší a malinko kulatější což mu lehce ubralo na šmrncu :-) přesto tahle Bondovka se mi hodně líbí - útěk ve vesmírném vozítku mě fakt dostal. Prostředí Las Vegas a pouště se mi vždy líbilo. Jako fanoušek jsem spokojen , ale nepopírám , že jako nezasvěcený bych se tomu asi chechtal. ()

A.MacGyver

Čekal jsem od Conneryho návratu více. Bondovka je bez napětí a akce. Více se mi líbila mnou v mládí zatracovaná Služba Jejího veličenstva. Dnes ji beru jako mnohem lepší. Connery měl asi ukončit sérií v Žiješ jenom dvakrát... ()

Nobunaga

Ale jo, mně se to líbilo, u mě lepší, než předchozí Lazenby-bonovka. Každopádně důstojné rozloučení Conneryho s double'o'seven. Řada pěkných dějových zvratů v Holadsku i ve Vegas a opět nezapomenutelní poskoci, kteří už tradičně zastiňují padoucha č.1. Tentokrát jakási obdoba (a dost možná i předloha) Croupa s Vandemarem. A nechybí samozřejmě ani řada hlášek, z nichž ta úplně poslední v celém filmu mě naprosto uzemnila :-) ()

Gyl

Prostě slabé. Sean Connery byl možná sexy (to já neumím posoudit, mě se spíš nelíbí), ale hrál Bonda jak na besídce v mateřské školce. Druhá půlka filmu byla vyloženě utrpění. A ty dva buzeranty jsem taky úplně nepochopil. Seane, zač mě trestáš?! ()

Arany

Největší nuda serie. A příběh mi přišel jako mix předešlých dílů. To bych raději zpátky Lazebnyho. ()

Bohdy67

Relativně těžké hodnocení...Příběhový lehký průměr, super dvojce teplých padouchů,kontra totálně nesympatická Svatá Honzová! A ta protivná písnička... Ale porad jsme vic nez 40 let zpet a Connery je proste bozi... 65% ()

gizi

Zpočátku (pro mě) celkem rozpačité, ale jak se objevili kosmonauti "na měsíci", začal jsem se opravdu bavit. Krásná honička s lunochodem a tříkolkami, pak snad ještě hezčí s krásným mustangem (fordem, jak ten seděl na silnici...), Q u automatů vyhrává... No abych nepřechválil: scénář byl opravdu trochu slabší, ono chvílemi to skoro nevypadalo jako bondovka. Ale na druhou stranu ti tva teplí zabijáci, to byla perlička. Takže trochu nevyvážené, ale celkově 75% a dobrá zábava. 22.2.2012. ()

werny

Tento Bond je celkově divný, chaotický. Sean Connery absolutně nestíhá. Lokace nic moc. Las Vegas je mi nesympatické. Jill St. John kromě pěkného těla slabota. Ta paní se mi sem vůbec nehodila. To už Charles Gray jako Blofeld byl lepší. Ale abych jen nehanil...totálně mě zde sr....i skvělí zabijáci Wint a Kidd...ti celý film táhli způsobem, jaký by jim Blofeld mohl závidět. Jinak honička v poušti dobrý nápad, krematorium...no comment :-D, jinak jsem se ale ve filmu často ztrácel. Pochvala pro pěknou zlatokopku ze začátku filmu za skvělý let z okna do bazénu....za mě 75% ()

Jekyl

Poslední Bondovka, kdy agenta 007 ztvárnil Sean Connery (od Dr.No zde znatelně zestárl) je pro mě tou nejslabší ze všech jeho dílů. Nicméně i tak je to stále solidní zábava, která si 3 hvězdy bez problémů udrží. Co bych ji vyčetl je hlavně to, že je dost matoucí a člověk se ztrácí jak v postavách, tak hlavně v ději. Hamilton v Goldfingerovi zahrál na jednoduchou strunu a vyšlo mu to natolik, že natočil jednu z nejlepších Bondovek vůbec. Zde naopak jako by se nechal vybláznit a filmu to vůbec neprospělo. Co se týče Bondovských znaků - v Diamantech je jen málo vychytávek od Q (falešné otisky jsou super, ale tím to končí). Bond nedostane auťák ani hodinky ani nic jiného. Bond girls - Jill St. John pro mě teda nic moc. Nebyla ani inteligentní, ani zvlášť hezká. Zato ale Lana Wood to svým "charizmatem" dorovnala. Zabijáci - tak ti byli super. Pan Kidd i pan Wint měli sakra koule, i když to na první pohled třeba tak nevypadalo. Jejich sarkasmus mě bavil. Song - Super, nemám výhradu. Jeden z nejlepších v rámci série. Shirley Bassey potvrdila, že umí. Ernst Stavro Blofeld - tentokrát žádný zvláštní znamení, ale šlo to. Vtip mu nescházel. Nicméně platí, že Tery Salavas number one. V závěru ještě dodám, že Diamanty jsou věčné se vyznačují několika nezapomenutelnými momenty (namátkou Bondovo popelnění v krematoriu, kosmo autíčko nebo zdvojení bílých kocourů). Právě tyhle scény dorovnávají slabší režii a vytahují film směrem nahoru. ()

Bilbo.cz

Geniální scéna v hotelovém pokoji v kasínu. Jinak ale jedna ze slabších bondovek. Příběh je strašně nekomplexní. A je tady nějak moc Blofeldů. ()

Ondr4H

V mém žebříčku Bondovek je na nejhorším místě.V tomhle dílu nedává nic smysl, Bond girl je laciná holka.Schéma Bond objeví záporáka, ten mu vše vyslepičí a místo aby mu prohnal kulku hlavou tak ho buď zavře nebo knockautuje pak někam zaveze a v poslední chvílí ho někdo zachrání nebo uteče je v každé Conneryho bondovce, že si říkám že buď je Connery takový štastlivec nebo na hlavu.Ti dva zabijáci Pat a Mat svého řemesla, nejspíš utekli z nějaké parodie.Nechápu jak mohl Bond získat takovou prestiž, když první díly s Connerym jsou šablonovitá nuda, stárnoucí s každým novým dílem.Protrpěl jsem to, diamanty jsou věčné, ale demence scénáristů taktéž. ()