poster

Meteor

 • USA

  Meteor

 • Jihoafrická republika

  Meteor

 • Kanada

  Meteor

 • Nový Zéland

  Meteor

 • Velká Británie

  Meteor

 • Austrálie

  Meteor

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

USA / Hong Kong, 1979, 107 min

 • Dárius
  *****

  Tak já bych film jako katastrofu vůbec neviděl.Žánr patří do kategorie Katastrofické.Je to kultovní film pro snímky jako "Drtivý dopad" "Asteroid" "Armageddon" "Vesmírní kovbojové"apod.Nepříliš kvalitní triky-uvědomTe si že film točený v r.1979 nemúže být tak efektně propracovaný jako třeba "Armageddon".Navíc dle vyjádření Seana Conneryho-tvúrci se snažili i o to že i za dob tzv.Studené války by měli jaderné mocnosti spolu spolupracovat nejen ve světě filmu.Sean Connery herecky zrál jako víno,a tohle byl jeden z jeho prvních filmů.(13.1.2009)

 • dopitak
  *

  Co kdybychom ukončili Studenou válku natočením filmu, dost vážnýho na to, obě mocnosti spojil? Přidáme tam nějakou velkou hvězdu, kterou na východě všichni znají, proženeme to vesmírem a aby to nebylo jenom suché politikaření, dostaneme tam nějakou katastrofu, nejlíp na východním pobřeží, aby to Rusákům udělalo radost. Ale aby se to dalo pouštět i u nás, technicky musíme zůstat o něco před Sověty. A tak selžou dvě rakety s rudou špičkou a jenom jedna s hvězdami. Hodně hloupý film, kombinující politiku a podle mě naprosto zbytečně i žánr katastrofický (úlomek nebrat). Přitom, Sean, Natalie, Brian Keith a zlý generál Landau by na slušný politický thriller docela stačili. Viděno v unikátním brněnském dabignu. Film zakončil dnešní (teď už včerejší) sci-fi sérii.(17.5.2015)

 • Han22
  ***

  Stokrát omletý příběh o asteoidu asi v nejstarší podobě, v jaké jsem ho viděl. Pod taktovkou zkušeného Neame (Poseidon) se sešla skvadra hvězdných herců (ale většina za zenitem) v čele s Connerym a také USA a SSSR, aby společně čelili asteroidu. Funguje to tak napůl, protože přes skvělé obsazení a politické pozadí se to celkem vleče, vesmírné scény jsou průměrné, některé efekty příšerné a dílčí katastrofy trvají jen chvíli včetně finálního pochodu tunely. Koukat se na to dalo, ale je to zkrátka klasický 70´s katastrofák bez jakékoliv většího vzrušení.(6.1.2016)

 • Lacike
  **

  Snad prvy katastroficky film o meteore, ktory sa chysta vyhladit zem. Je o pojate seriozne, cize bez infantilnych nejakych vtipov. Väcsina filmu sa venuje vyjednavaniu medzi americanmi a rusmi o to aby konecne nasli spolocnu rec a zacali spolupracovat pri zachrane zeme. Je to podane sice dost naivne ale napriek tomu tato vyjednavacia cast ako jedina skutocne funguje. Ked uz dôjde k nejakym destrukcnym scenam, tak prilis uchvatne nie su. Po trikovej stranke su uz dost zastarale a zomieraju v nich ludia, ktorych som videl maximalne par sekund, takze mi boli ukradnuti. Tieto sceny obsahuju aj logicke nezmysli. Aspon trochu napätia vyvola scena v ktorej o zivot bojuje pätica hlavnych postav. Dvaja americkí vedci (najlepsi je Connery s niekolkymi vtipnymi ironickymi poznámkami), dvaja ruski a jeden nesympaticky americky general. Ich boj o zivot je paradoxne napinavejsi ako sceny v ktorych sledujeme, ci rakety znicia meteor a zachrania cely svet. Vysledkom je priemerny katastroficky film, ktory po trikovej stranke uz dnesnemu divakovi vela neponukne a ani dramaticka nie je ziadne terno. 5/10.(12.8.2016)

 • D.Moore
  ****

  Dějově ohromně jednoduchý film s chvályhodným poselstvím. Řítí-li se na Zemi kus asteroidu, musí prostě jít Studená válka stranou, velmoci pěkně přiznají, že planetu obíhají desítky jaderných hlavic, a po nějakém tom přemlouvání je všechny namíří na ten přibližující se balvan. V době vzniku muselo jít o velmi příjemný, osvěžující optimismus. Pokud jde o trikovou stránku Meteoru... No... Ano, v několika momentech nepůsobí zrovna draze (třeba úvodní titulky jsou neskutečné béčko)... Ale! Scény, jako je ta s mohutnou lavinou nebo evakuací Hongkongu, na který se žene obrovská přílivová vlna, jsou naopak zvládnuté na jedničku a mají stále co říct. A to nemluvím o tom, co se později stane New Yorku... Tři a půl hvězdy si dovolím zaokrouhlit nahoru za scénu příchodu Seana Conneryho do NASA, která velice nápadně připomíná jakoukoliv scénu příchodu agenta 007 do kanceláře slečny Monneypenny, za prezidenta Henryho Fondu a za sympatického sovětského odborníka doktora Dubova.(3.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace