• bobstock
  **

  Zkusíme ten meteor sestřelit a z jednoho padajícího tělesa jich bude kolik? V dnešní době roztomile úsměvný katastrofický film o nadpozemské síle, která i studenou válku zastaví, navíc charismatický Connery vše vyřeší díváním se přes rameno počítačovým mágům a ve volné chvíli ještě stihne balit sovětskou tlumočnici. Tomu říkám PÁN! :) 50%(24.9.2019)

 • VanTom
  ***

  To je ale krása, jak spolu bok po boku americké a sovětské jaderné rakety letí vstříc celoplanetární hrozbě, ách. :-) Bezkrevný katastrofický biják v první "politické" polovině vyjednává spolupráci mocností, ve druhé předkládá nezáživnou destrukci v trikově i na svou dobu chudém provedení (dnes vyluzujícím úsměv na rtech). 5/10(7.3.2019)

 • Dárius
  *****

  Tak já bych film jako katastrofu vůbec neviděl.Žánr patří do kategorie Katastrofické.Je to kultovní film pro snímky jako "Drtivý dopad" "Asteroid" "Armageddon" "Vesmírní kovbojové"apod.Nepříliš kvalitní triky-uvědomTe si že film točený v r.1979 nemúže být tak efektně propracovaný jako třeba "Armageddon".Navíc dle vyjádření Seana Conneryho-tvúrci se snažili i o to že i za dob tzv.Studené války by měli jaderné mocnosti spolu spolupracovat nejen ve světě filmu.Sean Connery herecky zrál jako víno,a tohle byl jeden z jeho prvních filmů.(13.1.2009)

 • D.Moore
  ****

  Dějově ohromně jednoduchý film s chvályhodným poselstvím. Řítí-li se na Zemi kus asteroidu, musí prostě jít Studená válka stranou, velmoci pěkně přiznají, že planetu obíhají desítky jaderných hlavic, a po nějakém tom přemlouvání je všechny namíří na ten přibližující se balvan. V době vzniku muselo jít o velmi příjemný, osvěžující optimismus. Pokud jde o trikovou stránku Meteoru... No... Ano, v několika momentech nepůsobí zrovna draze (třeba úvodní titulky jsou neskutečné béčko)... Ale! Scény, jako je ta s mohutnou lavinou nebo evakuací Hongkongu, na který se žene obrovská přílivová vlna, jsou naopak zvládnuté na jedničku a mají stále co říct. A to nemluvím o tom, co se později stane New Yorku... Tři a půl hvězdy si dovolím zaokrouhlit nahoru za scénu příchodu Seana Conneryho do NASA, která velice nápadně připomíná jakoukoliv scénu příchodu agenta 007 do kanceláře slečny Monneypenny, za prezidenta Henryho Fondu a za sympatického sovětského odborníka doktora Dubova.(3.9.2012)

 • Lacike
  **

  Snad prvy katastroficky film o meteore, ktory sa chysta vyhladit zem. Je to pojate seriozne, cize bez akýchkolvek infantilnych vtipov. Väcsina filmu sa venuje vyjednavaniu medzi americanmi a rusmi o to aby konecne nasli spolocnu rec a zacali spolupracovat pri zachrane zeme. Je to podane sice dost naivne ale napriek tomu tato vyjednavacia cast ako jedina skutocne funguje. Ked uz dôjde k nejakym destrukcnym scenam, tak prilis uchvatne nie su. Po trikovej stranke su uz dost zastarale a zomieraju v nich ludia, ktorych som videl maximalne par sekund, takze mi boli ukradnuti. Tieto sceny obsahuju aj logicke nezmysli. Aspon trochu napätia vyvola scena v ktorej o zivot bojuje pätica hlavnych postav. Dvaja americkí vedci (najlepsi je Connery s niekolkymi vtipnymi ironickymi poznámkami), dvaja ruski a jeden nesympaticky americky general. Ich boj o zivot je paradoxne napinavejsi ako sceny v ktorych sledujeme, ci rakety znicia meteor a zachrania cely svet. Vysledkom je priemerny katastroficky film, ktory po trikovej stranke uz dnesnemu divakovi vela neponukne a ani dramaticka nie je ziadne terno. 5/10.(12.8.2016)

 • - Rozpočet byl 16 milionů USD, na promítání se ale vybralo pouze 8,4 milionu USD. (sator)

 • - Lavinová fotografie na pozadí vyžadovala desetidenní lokalizační práci v Bavorských Alpách ve Švýcarsku. Tato sekvence využila pro své studiové natáčení deset tisíc liber umělého sněhu. Některé lavinové záběry byly převzaty z filmu Lavina (1978). (sator)

 • - V průběhu zdlouhavé výroby bylo propuštěno několik týmů pro produkci vizuálních efektů, protože nebyly schopny dosáhnout přiměřených účinků za velmi omezený rozpočet, což je na výsledku filmu bohužel znát (sator)