• Jihoafrická republika

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

USA / Hong Kong, 1979, 107 min

Tak já bych film jako katastrofu vůbec neviděl.Žánr patří do kategorie Katastrofické.Je to kultovní film pro snímky jako "Drtivý dopad" "Asteroid" "Armageddon" "Vesmírní kovbojové"apod.Nepříliš kvalitní triky-uvědomTe si že film točený v r.1979 nemúže být tak efektně propracovaný jako třeba "Armageddon".Navíc dle vyjádření Seana Conneryho-tvúrci se snažili i o to že i za dob tzv.Studené války by měli jaderné mocnosti spolu spolupracovat nejen ve světě filmu.Sean Connery herecky zrál jako víno,a tohle byl jeden z jeho prvních filmů.(13.1.2009)

• dopitak

Co kdybychom ukončili Studenou válku natočením filmu, dost vážnýho na to, obě mocnosti spojil? Přidáme tam nějakou velkou hvězdu, kterou na východě všichni znají, proženeme to vesmírem a aby to nebylo jenom suché politikaření, dostaneme tam nějakou katastrofu, nejlíp na východním pobřeží, aby to Rusákům udělalo radost. Ale aby se to dalo pouštět i u nás, technicky musíme zůstat o něco před Sověty. A tak selžou dvě rakety s rudou špičkou a jenom jedna s hvězdami. Hodně hloupý film, kombinující politiku a podle mě naprosto zbytečně i žánr katastrofický (úlomek nebrat). Přitom, Sean, Natalie, Brian Keith a zlý generál Landau by na slušný politický thriller docela stačili. Viděno v unikátním brněnském dabignu. Film zakončil dnešní (teď už včerejší) sci-fi sérii.(17.5.2015)

Stokrát omletý příběh o asteoidu asi v nejstarší podobě, v jaké jsem ho viděl. Pod taktovkou zkušeného Neame (Poseidon) se sešla skvadra hvězdných herců (ale většina za zenitem) v čele s Connerym a také USA a SSSR, aby společně čelili asteroidu. Funguje to tak napůl, protože přes skvělé obsazení a politické pozadí se to celkem vleče, vesmírné scény jsou průměrné, některé efekty příšerné a dílčí katastrofy trvají jen chvíli včetně finálního pochodu tunely. Koukat se na to dalo, ale je to zkrátka klasický 70´s katastrofák bez jakékoliv většího vzrušení.(6.1.2016)

• Lacike

Snad prvy katastroficky film o meteore, ktory sa chysta vyhladit zem. Je o pojate seriozne, cize bez infantilnych nejakych vtipov. Väcsina filmu sa venuje vyjednavaniu medzi americanmi a rusmi o to aby konecne nasli spolocnu rec a zacali spolupracovat pri zachrane zeme. Je to podane sice dost naivne ale napriek tomu tato vyjednavacia cast ako jedina skutocne funguje. Ked uz dôjde k nejakym destrukcnym scenam, tak prilis uchvatne nie su. Po trikovej stranke su uz dost zastarale a zomieraju v nich ludia, ktorych som videl maximalne par sekund, takze mi boli ukradnuti. Tieto sceny obsahuju aj logicke nezmysli. Aspon trochu napätia vyvola scena v ktorej o zivot bojuje pätica hlavnych postav. Dvaja americkí vedci (najlepsi je Connery s niekolkymi vtipnymi ironickymi poznámkami), dvaja ruski a jeden nesympaticky americky general. Ich boj o zivot je paradoxne napinavejsi ako sceny v ktorych sledujeme, ci rakety znicia meteor a zachrania cely svet. Vysledkom je priemerny katastroficky film, ktory po trikovej stranke uz dnesnemu divakovi vela neponukne a ani dramaticka nie je ziadne terno. 5/10.(12.8.2016)

Dějově ohromně jednoduchý film s chvályhodným poselstvím. Řítí-li se na Zemi kus asteroidu, musí prostě jít Studená válka stranou, velmoci pěkně přiznají, že planetu obíhají desítky jaderných hlavic, a po nějakém tom přemlouvání je všechny namíří na ten přibližující se balvan. V době vzniku muselo jít o velmi příjemný, osvěžující optimismus. Pokud jde o trikovou stránku Meteoru... No... Ano, v několika momentech nepůsobí zrovna draze (třeba úvodní titulky jsou neskutečné béčko)... Ale! Scény, jako je ta s mohutnou lavinou nebo evakuací Hongkongu, na který se žene obrovská přílivová vlna, jsou naopak zvládnuté na jedničku a mají stále co říct. A to nemluvím o tom, co se později stane New Yorku... Tři a půl hvězdy si dovolím zaokrouhlit nahoru za scénu příchodu Seana Conneryho do NASA, která velice nápadně připomíná jakoukoliv scénu příchodu agenta 007 do kanceláře slečny Monneypenny, za prezidenta Henryho Fondu a za sympatického sovětského odborníka doktora Dubova.(3.9.2012)