Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Jino

Akční scény vypadali vcelku dobře, ale s hraním byly oba na tom mizerně a navíc se některé scény jevili hrozně křečovitě zahrané. Zdá se mi jakoby film byl hlavně pro mladší publikum, což je škoda. Potěšil mě Vince Vaughn, ale jinak jsem dostal přesně to co jsem čekal. 60% ()

Attta

Neochromí ani neurazí. I přes to, že Brat je dobrý herec a Angelina velice atraktivní herečka, tak ti dva určitě film neudělali nijak extra zvláštní. Dal bych i tři hvězdičky, ale film ničím nevyniká a docela jsem se nudil (film je dost předvídatelný). Spíše taková rodinná komedie. ()

Streeper

Film je zábavný, napínaví a akce tam vůbec nechybí. Moc se mi líbilo, jak Brad podával své vtipy a Angelina byla neuvěřitelně krásná i při akčních scénách. Tenhle film je krásný. ()

rogerkint

kombinace války roseových, pravdivých lží a brosnanovských bondovek stojí a padá s výkony pitta a jolie. scény s vaughnem nejsou tak vtipné, jak by měly, vyumělkované akční scény jsou tak sterilní, že jsem si připadal jako na operačním sále. závěrečný krvavý balet a samotný konec byla pěkná křeč. ()

starbrejkr

Bohužel jsem se dost nudil. První polovina mě ještě celkem dost bavila, do vzájemného odhalení identit to byla dost vtipná zábava, kde se mixovaly prvky stagnujícího manželství s poutavými druhými tvářemi obou manželství. Jak se ale vyložily karty na stůl, stala se z toho úplně tuctová akční řežba, který vyvrcholila pro mě naprosto zívačkovým, kde neprůstřelní manželé zlikvidovali všechny a rázem bylo vše růžové. "Nejsexy pár světa" se podle mě moc nepředvedl, oba sice mají určitě kouzlo a Angelině to v některých chvílích enormně sekne, ale to je tak všechno. Jinak je to absolutně obyčejný akčňák, kde chybí jakýkoliv moment překvapení. Kdyby se vsadilo na uvolněnější a komediálnější ráz, výsledek mohl být o dost lepší. Takhle je to prostě jen nafouknutá bublina. ()

C0r0ner

Natočit tohle po Agentovi bez minulosti je tedy opravdu ostuda. Ne, že by byl Mr. and Mrs. Smith špatný film, ale v podstatě celá zápletka staví na jediné věci - šarmu manželů Pitt-Jolie, kteří se ve výsledku potácejí od ničeho k ničemu, přičemž to je občas vtipné. Čekal jsem mnohem víc, pane Liman. 55% ()

tomtomtoma

Tato jednoduchá a efektní zábava slavila svůj komerční úspěch díky hvězdné ústřední dvojici. Ta finanční nestřídmost je viditelná na první pohled. Sympatické na filmu je, že si na nic nehraje, pouze dává divákům šanci po ukojení svých konzumně filmových potřeb. Je to v pohybu, ženský i mužský idol tělesné krásy jsou lákadlem pro všechny. Střílečky, výbuchy, honičky, souboj pohlaví, potřebné bonmoty, nutný nadhled. Nakonec, zabavit se tím lze slušně, stačí jen nechat se unášet vizuálním divadlem a nepodléhat žádnému nutkání k zamyšlení. V hlavní roli je tajuplný stavitel John Smith (sympatický Brad Pitt) s ležérním sebevědomím profesionality své skutečné profese. V hlavní ženské roli je Johnova atraktivní manželka Jane (pohledná Angelina Jolie) s obřadní vznešeností při plnění své práce. I dokonalý manželský pár může dospět ve svém vztahu k bodu zevšednění a odcizování. Terapie je jednoduchá: tanec v salvě smrtících kulek a monumentálních výbuchů. Z dalších rolí: Johnův upřímný kamarád ve zbrani i v životě Eddie (Vince Vaughn), bezstarostná návnada a zkušební cíl Benjamin Danz (Adam Brody), pečlivá a ochotná Janina kolegyně Jasmine (Kerry Washington), či překvapený soused Martin Coleman (Chris Weitz). Zábava to je, nijak úchvatná, spíše v sobě spojuje celkovou megalomanskou spotřební podbízivost. Přes všechno je to stále a především funkční zábava. ()

carly

bola som na to dosť zvedavá, keďže kamoška mi to ospievala a tak som sa na to jeden večer vrhla a bolo to "chytré a sexy" presne ako sa vyhrážali. angelina a Brad sú naozaj vražedná dvojka a to po všetkých stránkach. páčilo sa mi, ako sa nenápadne dopracovali k tomu, čím sa skutočne živia a aj ten manželský súboj uprostred filmu bol milý. a záverečná scéna ... tak tá bola najlepšia z celého filmu. p.s. milujem Adama Brodyho :) ()

marťan

Angelinu i Brada mám ráda, ale tenhleten film je docela blbost, a nezachrání jej ani oba hlavní představitelé. Fakt slabé a to šlo jedno echo, jak je to bezva film...no, konec konců proti gustu :o)) ()

zette

Presne druh filmu, ktery nemusim. Nechapu jak muzou byt filmy tohoto typu tak komercne uspesne ( a ze jich je ). Myslim, ze Pitt a Jolie nejsou zadni vynikajici umelci, jsou ale oba sympaticti a kdyz uz nic alespon na ne se dobre kouka, u me ale naposledy. ()

Flynn

Průměrná akční podívaná, sympatická hlavní dvojice, kterým jak se ukázalo to sluší nejen na plátně :o) Docela povedená celovečerní předělávka seriálu, ale nic moc extra se nekonalo. Film měl pár silných scén, ale i ty se postupně v dnešní době akčních filmů vytratí do zapomnění.. ()

gabin(a)

Nedokoukala jsem....Dost slaboduché a obličejová maska A.Jolie mě irituje. Jednak ty rty, které moje švagrová trefně nazvala, že jsou jak okraje od vany, ale hlavně ten přešitý střed obličeje a hadí hlava. "Chytré a sexy" tedy pro mě rozhodně ne. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)