Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

Lionheart

Hodnotím nejvyšším hodnocením, protože jsem čekal normální biografický film, ale dostalo se mi vrchovaté porce emocemi nabitého života jednoho z nejzajímavějších amerických zpěváků. Tenhle film mi otevřel cestu k Johnymu Cashovi, a proto ho hodnotím tak vysoko. ()

blues

trošku cítím zklamání, Joaquin je moje jednička, a role mu určitě sedla, psychicky labilní jedinci jsou jeho doména, ale tento (polo)životopisný film je opravdu průměrný. Aspoň se mohli za tři hodiny stopáže dopajdat trošku dál než jen ke sňatku s June ()

Angelino

Veľmi sa mi do tohto žánru nechcelo, ale odporučenie nesklamalo a ja som si pochutnal. Ostala mi namotávka, idem hľadať v archívoch hity Johnyho a na najbližšie dni si upravím playlist. ()

chcz

1. Miluju ty herce 2. Miluju Johnnyho Cashe 3. Miluju, když říká: Hello, I'm Johnny Cash. 4. Miluju všechny ty písničky 5. Miluju, že zní jako June & John! ...=> 5* ()

Piškotka

Jako autobiografie dobré, ale celý život do více než dvouhodinového filmu nevtlačíme. Věřím tedy, že šlo o zásadní životní momenty. Na začátku se jakoby nic nedělo, ale tohle byla ve skutečnosti nit, která se vplétala naprosto všude. Johny Cash bojoval o své místo na slunci, najednou přišla sláva, peníze, fanynky a samozřejmě i odvrácená a nepříliš radostná etapa závislosti na prášcích. Ztratil rodinu a životní lásku opakovaně zklamával. Největší zklamání však prožil při nepříjemné konfrontaci se svým otcem. Film příjemně vyvažovaly písně, které nejednou zaznívají jako soundtrack k filmům. J. Phoenixovi sedla více role floutka nežli hodňouse. Jeho obličej vyzařuje podivné zlo a lhostejnost. R. Witherspoon k němu neladila. ()

Xavi6

Film vysoce kvalitní, bohužel po příběhové stránce byl trochu ošidný. Vždycky jsem si myslel o Johnny Cashovi to, co jsem si nemyslel v tomto filmu. Chybělo tomu více hudebního šmrncu a méně detailních rozboru osobního života, které bylo opravdu místy deprimující a drastické. Zřejmě to bude vina režiséra, který si v tom zřejmě liboval, proto o jednu hvězdu méně. Více zpěvu, více krásy. ()

Prochy38

Moc hezky udělaný životopisný film. J. Phoenix je ve své roli výborný a sám Johnny Cash by nemohl litovat své volby. Stejně tak R. Witherspoon, krom toho, jak je nádherná, skvěle zvládla svou roli. A to, jak oba zpívají, nemělo chybu. Kvalitní režie a dobrý psychologický rozbor hlavně vnitřního vývoje hlavní postavy. Já sám moc těmto feťákům nefandím, i když se přes to dostal, ale jeho hudba se bude hrát už snad navždy... Dobrý film, kvalitní podívaná a krásná Reese. To vše mi stačí ke spokojenosti. ()

Schuldiner

Hezky se na to kouká. Prostě záležitost, kde vše tak příjemně plyne, a kde excelují Reese Witherspoon a Joaquin Phoenix. V druhé půlce se dostaví tak trochu deprese, ale to je nevyhnutelné a jen to dokresluje celkový pocit. Který je více než dobrý. Ač nejsem příznivcem country, mam pocit, že Johnny Cash tak trochu vybočoval a byl to asi takový ten případ, který udává nový a jiný směr. Ve filmu jako takovém je i ta zvláštní dávka lidskosti, která je potřeba. Možná by se to dalo nazvat autentičností jistých pocitů, kterým se v životě nevyhnete... Možná plácám...ale ten kdo rozumí..., mi prostě rozumí.. Nevím jestli je to na 4, ale já dávám 4*. ()

mclenin

"Hello, I'm Johnny Cash" - skromný pozdrav v kombinácii s hlbokým basovým hlasom dával už od 50. rokov 20 stor. vždy znať, že na scéne sa objavil dobový country fenomén, muž v čiernom. J.R.Cash sa aj so svojou kapelou The Tennessee three nezmazateľne zapísal do histórie hudby špecifickými znakmi, ktoré vytvorili jeho hudobný identikit ako čierna vizáž, zádumčivý hlas, netradičná práca s gitarou či vystúpenia v nápravnovýchovných zariadeniach. So všetkými spomenutými prvkami sa popasoval aj režisér J. Mangold v biografickom snímku mapujúcom počiatok, úspechy i pády kariéry hudobníka, nazvanom podľa rovnomennej skladby I Walk the Line. Vhodný výber, pretože text piesne samotný vyjadruje obsahovú náplň i nosné piliere príbehu, príbehu o premene obyčajného človeka v jedného z najpopulárnejších a najvýznamnejších spevákov minulého storočia tŕnistou cestou životom, počas ktorého bol formovaný závislosťou v troch podobách - na láske, na hudbe a na drogách, všetky vzájomne prepletené a podmienené, zmietajúc ho vo vášni a v túžbe, určujúc každý jeho krok a voľbu, až napokon zvíťazila tá najdôležitejšia - túžba po živote. Filmové spracovanie života Johnnyho Casha, scenáristicky vychádzajúc z niekoľkých jeho autobiografií, zvládol režisér na jednotku. Servíruje nám ľudský príbeh, uveriteľnú dobovú atmosféru s odkazmi na ďalších umelcov pôsobiacich v tom istom čase, čo jednoznačne oživuje atmosféru a môže vzbudiť interest aj o ich hudbu prípadne život (Great Balls of Fire!) a nekreuje tak Johnnyho do podoby jediného a posledného muzikanta svojho žánru, no začleňuje ho do funkčnej skupiny umelcov, z ktorých každý mal svoj osud, svoj život a svoje problémy, ale napriek tomu sa v určitej fáze stretli a vzájomne ovplyvnili, boli súčasťou jedného celku. To dodáva filmu oveľa širší presah a hlbšie pozadie. Vyzdvihnuteľný je bez debaty najmä repertoár zvolených skladieb, ich autentické prespievanie a "remastering" hlavnými protagonistami, ich herecký výkon, proporcionalita hudobnej a hovorenej zložky, dynamika a tempo deja či retrospektívny spôsob narácie s následným pokračovaním pro futuro na spôsob Forresta Gumpa. Byť objektívnym však znamená otočiť mincu a vidieť opačnú stranu. Pomyselným znakom mince by tak mohol byť napríklad fakt, že pre neznalcov Cashových skladieb a ľudí neobľubujúcich country/rockabilly štýl môžu muzikálne časti pôsobiť zdĺhavo a ubíjajúco a v konečnom dôsledku film vyznieť ako jeden z mnohých rom/dram kúskov, taktiež zacielenie predovšetkým na problematickú fázu života hlavného hrdinu a jej eskalácia, v dôsledku čoho by si nejeden "laik - tzv. divák bežný" o ňom vytvoril skôr negatívny dojem, a účelové prispôsobenie deja v prospech efektu, na úkor reality. Napriek všetkému mi nedá byť objektívnym a ponechám mincu ležať znakom nadol - som totiž big fan of Mr. Cash, čiernej farby a akustickej gitary, jeho tvorbu som spoznal ešte pred zhliadnutím filmu a učarovala mi. Film toto presvedčenie len utvrdil, obľubu zintenzívnil a zaradil sa do mojej Top 10. (Neobjektívne) hodnotenie - v rámci žánru 5*, celkovo 5*, percentil 95 % () (méně) (více)

lucijelucije

Souhlasím s kolegy, že Walk the Line je kvalitní film a dobře se na něj kouká. Ovšem fakt je ten, že jak už tady bylo řečeno J. Cash byl průlomový muzikant co se country a folku týče. A tady je tento fenomén vykreslen spíše jako schizofrenický a neurotický křivák a alkoholik. Určitě je jeho život za zákulisím zajímavý a určitě bych o ten obraz nechtěla úplně přijít, ale podle mě zde mohla být více ukázaná jeho vzrůstající kariéra, jeho vliv na posluchače a celkový průkop jeho hudebního života. Každopádně i tak je tohle životopisné drama mrazivé, vtipné a depresivní. Takže je tady vlastně vše, co si můžete přát =) ()

DannyBoy80

Vcelku slušný životopisný film, který jaksi zvolil špatnou osobu. Cash je osoba málo zajímavá svým osobním i profesním životem. Tím nemylím, že jeho tvorba je špatná, to vůbec, jen že jeho život nebyl moc excesivní nebo to film neukázal. Za co dostala Witherspoon oscara netuším, jedině snad za svůj zpěv, protože herecky to bylo dobré, ale na oscara určitě ne. ()

orkadimenza

Johnnyho Cashe jsem před filmem neznal, ale to by úplně tak nebránilo tomu, aby se mi film hodně líbil (Franka Abagnalea jsem také před Catch me if you can neznal, a přesto pomohl tuhle pecku zařadit do mé širší TOP). Bránilo tomu spíš zvláštní vykreslení vztahů a bez nějakého pouta k Johnnyho písničkám se do atmosféry také dostávalo hůře. Nesympatický Joaquin a půvabná Reese k sobě tvořili kontrast, který je u romantických filmů neobvyklý. Možná právě proto mi tento styl nesedl, ale přestože jsem v průběhu většiny filmu přemýšlel o podprůměrném hodnocení, tak jsem se ke konci snímku a také s nahlédnutím do Johnnyho tvorby rozhodl pro průměrnou známku. Ovšem ani víc ani míň. ()

Paldiny

Mám rád životopisné príbehy aj keď tá schéma v nich je väčšinou rovnaká. Začiatok patrí konkrétnej udalosti z budúcnosti aká sa má časom vypointovať, a potom už len chronologicky prebehneme dôležité životné etapy. I tu je to detstvo s prísnym otčímom, obdobím, kedy je hlavná postava len ďalšia nicka, tak nájdením sa, vzostupom slávy i démonmi v podobe alhokohu, drog a nevery. Predstavitelia sa zhostili svojich rolí bravúrne, mastí sa žáner, ktorý za iných okolností nemusím a skvelo pracuje s vystúpeniami i dramatickou stránkou, takže čo si viac priať? Snáď len tú dlhšiu verziu, ktorá by dopriala podaktorým pasážam viac kľudu a možno iný dabing ako ten slovenský. ()

Zero_Signal

V pohode hudobný biopic, v ktorom ma teda ale najviac zaujala fenomenálna Reese Witherspoon ako zaujímavá June Carter. Cash mi vždy prišiel ako nesympatický simpleton, a tento film ma v tom len utvrdil -  ku koncu som si popravde želal, aby ho June už raz a navždy s tým patetickým prosením o ruku poslala do prdele. Každopádne, Reese si ma svojím hraním a rozžíarenosťou úplne získala, a ešte keď som zistil, že všetok spev si naspievala sama, tak potom nie je žiadna pochybnosť o tom, že vtedajší Oskar za herectvo právom poputoval do jej rúk. ()

dehlie

mám veľmi rád hudbu johnnyho casha a preto som sa na film veľmi tešil. som nadšený. joaquin phoenix a prekvapivo aj reese witherspoon vkladajú do štandardne spracovaného životopisu, ktorých sa točilo a točí stále dosť, svoju výraznú hereckú pečať. v porovnaní s rayom, životopisom veľmi podobne spracovaným, ktorého som videl skoro v rovnaký čas, určite víťaz. ()

AIMÉE

Strhující drama už i proto, že Phoenix / Witherspoon náhráli a používali jen vlastní hlasy při zpívání. Witherspoon nad očekávání dobře zahrála June. A Phoenix... dalo by se říct, že v tu dobu za Cashe i dýchal. ()

Vejrrr

Jeden z těch obdivuhodně věrně natočených biografických filmů... Joaquin Phoenix dokazuje, že má obrovský talent, radost se na něj dívat... Přesto film samotný přes svou přirozenost mírně postrádal tah na bránu a o trochu lepší či zajímavější scénář... chvilkama sem se trošku nudil.. ()

simply

K dokonalosti sice chybí krůček, ale i tak krásný film. Joaquin Phoenix a Reese Whiterspoone zpívali fakt dokonale. ()

lareinna

Veľmi dobre spracovaný film, prekvapil ma. Joaquin Phoenix je výborný herec, lepšieho myslím ani nemohli vybrať na túto úlohu. Zhruba po 60 minútach som mala pocit, že film plynie už dve hodiny, chcem ale povedať, že zaujal od začiatku do konca. Život Johnyho Casha bol dosť podobný životu mnohých iných umelcov. Nestabilný emocionálny základ, drogy, príležitosti. Zaujímavé ale je, že od malička počúval v rádiu Carterové, a nakoniec si jednu z nich aj vzal.. Veľmi veľkú úlohu zohral v tomto filme práve výber hercov. Nájdite si čas, nikam sa neponáhľajte a vkľude si vychutnajte túto filmovú lahôdku.. ()

Ollie235

Cash není umělcem, kterého bych obzvlášť často poslouchal, ale k jeho hudbě určitý vztah mám. Jeho příběh je však tak zajímavý a tak krásně zpracovaný, že k filmu Walk the Line mám nejspíš větší vztah než k té zmiňované hudbě. Velkou zásluhu na tom má i kouzelná Reese, která úroveň filmu zvedá o 120%. Psát jaká je škoda těch drog nebudu, každopádně je Cash zajímavým člověkem a jeho příběh za zfilmování stál. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix