Chappelle's Show (TV seriál)

Komedie

USA, 2003, 33x22 min

Daniel Shulman

Dave Chappelle, Donnell Rawlings, Michael Rapaport, Common, Charlie Murphy, RZA, The GZA, Isiah Whitlock Jr., Chris LaPanta, Wanda Sykes, Michael Carbonaro, Athena Karkanis, Phyllis Somerville, Geneva Carr, Dee Snider, Fay Wolf, Anthony Anderson, Charles Barkley, Yasiin Bey, Erykah Badu, Snoop Dogg, Ice-T, Wayne Brady, John Legend, Neal Brennan, Rick James, Guillermo Díaz, Tim Kang, Julia Pace Mitchell, Vida Guerra, Rob Riggle, Jesse Borrego, Elon Gold, Jessi Klein, Sophina Brown, Bill Burr, Craig DiFrancia, Jama Williamson, Gene Jones, Rick Crom, Catherine A. Callahan, Mark Indelicato, Ato Essandoh, Mike D, Christian Finnegan, Maurice Jamal, Liz Beckham, William Bogert, La La Anthony, Michael Cullen, Mark Charran, B.J. Clinkscales, Ahmir-Khalib Thompson, Jim Breuer, Dan Ziskie, Randy Pearlstein, Russell Simmons, Ross Bickell, Michael D. Fuller, Jonathan Corbett, Henry Yuk, Craig muMs Grant, Patrick Collins, Paul Mooney, Tina Benko, Jonathan Walker, Nicolle Rochelle, Big Boi, Bunny Levine, John C. Vennema, Irma St. Paule, Matt Oberg, Prudence Wright Holmes, Jennifer Mudge, Daniel Stephen, Doug Hurley, Bob Wiltfong, Eddie Pepitone

Scénografie:

Norval Johnson

Kostýmy:

Danielle Hollowell

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

I'm Rick James bitch!(9.11.2009)

Asi nejnekorektnější show, co jsem kdy viděl. Chappelle se nezastaví absolutně před ničím a sic provedením trošku tápe, koncepčně je geniální a na řadu jeho skečů jednoduše nezapomenete. Niggar Family, Black Bush, Tyrone "Crackhead" Biggums, Samuel Jackson Beer! A samozřejmě I'm Rick James, bitch! A úplně ovšem "If you're a girl under the age of 12 and you're high on marihuana, don't ride your bike."(21.4.2014)

Tato show mi priniesla nespocet vybuchov smiechu, bolesti branice, litre smiechom vyplakanych slz a kopec nezabudnutelnych scenok a hlasok, na ktore sa mozem pozerat dokola cely den a aj tak nebudem mat dost. Jednoducho pre mna vrchol humoru na televiznej obrazovke. What the five fingerz say to the face? SNAP !!! :-D(29.6.2009)

Svýho času přelomový a několik scének dosahuje nesmrtelnýho statusu (Rick James, Reparations 2003, Black KKK, Lil Jon a další), pěkná porcička už ale trochu pokulhává a působí trapnějším dojmem, což se ale s rychlým vývojem komedie a humoru musí chápat. Momentálně je navíc svěžím vánkem drzosti, kterou si dneska troufne na týhle úrovni už zase jenom South Park. Náhlý skončení a kontroverzní zmizení Daveovi prospělo, jeho návrat v posledních letech z něj udělal nejlepšího komika současnosti. Dozrál jak víno a k velkýmu talentu přidal ještě osobnost, ducha a intelekt. Schválně, co to s ním udělá v současný turbulentní situaci v USA, snad to ustojí.(20.6.2020)