Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

otík

Hraný Asterix 1. Ačkoli dávám stejné hodnocení jako Misi Kleopatra, je tento první hraný Asterix lepší. Není to tak ujeté a celé to více drží pohromadě. Je zde i hodně akce a římští vojáci jsou daleko zábavnější než matrixovštví egypťané. Je to tak 70 %. ()

Rockwood

Už je to starší film, takže tvrdit něco typu, že sem byl zvědavý co z toho vznikne, když to je na náměty onoho kresleného asterixe, se ani říct nedá. Protože sem ještě nějak filmy takhle nevnímal, tak sem se na to pochopitelně těšil a nezklamal. Pravda, dalo by se něco zlepšit, ale nestěuju si. Pěkná hudba, pěkné prostředí, ani vtip to nepostrádá. Mě se to líbí a dávám čtyři hvězdičky. ()

wendelin9

Trošku slabší odvar kreslené předlohy, nic méně s trochou nadsázky nebo mladším sourozencem se na to koukat dá... Takže 3* ()

bartias

Film částečně kopíruje první komiksové album, ve kterém se vychytrálý římský guvernér chce zmocnit zázračného nápoje Galů – nejen aby je porazil, ale aby vyzrál i nad Césarem. Adaptace má své světlé momenty, veskrze je to však zábava dělaná hlavně pro malé děti, všecko to pitvoření a přehnané kostýmy (kulisy – hlavně galská vesnice – přitom vypadají velmi dobře) dospělejšího diváka skoro urazí. ()

Radiq

Dobrá rodinná podívaná. Dobrá, jakože průměr. Několik fakt dobrejch vychytávek a vtipů, ale ty jsou v podstatě vždy skoro přebrané z komixu nebo z animované verze. Dobrý ksichty při napití kouzelného nápoje. Mhm, toť vše... ()

Nivenx

Není to jako dokonalý kreslený Asterix. Pár dobrých nápadů a hlášek tu sice bylo, ale oproti kreslenému je to velice chudé a místy nudné. 65% ()

Courtemanche

Nečtu komixy tak nebudu to takhle porovnávat, stejně dnes už i Shakespeareho hrají všude jak chtějí. Vidím velmi dobré herecké výkony, mezi nimi to jiskří jak má být, taky celkově špičkově zvládnutý film. 4/5 ()

URBAN

Asterix a Obelix je pro mě jedna z nejlepších komiksových adaptací a co si vzpomínám jako dítě byl toto pro mě jeden z nejlepších filmů. Asterix a Obelix jsou opravdu skvělá parta. A to jsou Asterix s Obelixem jen jednoduchý námět. ( 9.9.1č/MAC ) ()

Decker

Tezkopadny, misty trapny a scenaristicky nedotazeny. Komu vsak staci dvojice "blbu", ktera misty prohodi, ci udela neco vtipneho bude asi spokojen. Pro me je to za cistych 60%. ()

COF_666

Chudák komiks - tohle si určitě nezasloužil. Neříkám že je to špatný ale nemá to ten náboj a vtip jako komiksová předloha. Ten film měl u mě štěstí ze dvou důvodů. Jednak jsou skvěle vybraní herci (do role Obelixe si už nedovedu představit nikoho jiného než Depardiuea) a za druhé miluju Asterixe jako komiks. ()

mr.kliky

filmu, ve kterým se věští z polívky, lidi se mlátí rybama a postavy nesou jména jako trolejbus, zlosynus, alkoholix a anorexix, prostě nemůžu dát mín než pět hvězdiček. ()

chelseaman22

Není nad kreslené zpracování. Je pravda, že jsem se několikrát zasmál Obelixově "inteligenci", ale to je tak zhruba všechno. 60% ()

filmmovier

Ačkoliv je to první hraný film s Asterixem, není rozhodně nejlepší, i když se celý odehrává v nádherné galské vesničce, která zde má vážně pěknou podobu. Ten začátek, kdy jsou naši hrdinové na lovu divočáků je pro mě jasně nejlepší. I bitky Galů s Římany jsou vtipné a krásně natočeny. Také mě bavil Galabru jako galský náčelník a César. Ačkoliv má v sobě tenhle film všechno z právého Asterixe, ze kterého mu tam opravdu nic nechybí, osobně se mi víc líbila dvojka. ()

Doudis19

Nedá se říct, že by šlo o důstojnou podobu kreslených Asterixů a Obelixů. Nadruhou stranu, ikdyž se nejedná o žádný zázrak, člověk se vcelku dobře pobaví. A to především zásluhou nejlepších francouzkých komiků v čele s Christianem Clavierem a Roberto Benignim, ten opravdu neomrzí ani po x-tém shlédnutí :-). ()

Hillock

Jeden žebrák měl bratra a ten zemřel, ale když žil, tak neměl bratra. Proč? Odpověď na hádanku najdeš ve filmu. ()

Mirokukii

Takovéto zpracování bych čekal od někoho jiného než od Francouzů. Že si sami budou hanobit svůj klenot bych tedy nečekal. Koukat se na to dá, ale kresleným filmům to nesehá ani po palce. ()

Mrkvič

Humor a hravost kreslených filmů takřka dokonale přenesena díky skvělým hercům. Všechno to vypadá mile a příběh není ani nijak "vylepšován" jako v pozdějších dílech. ()