Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SOLOM.

V dětství jsem byl rovněž velkým fanouškem jak komiksu, tak i kreslené verze. Filmové zpracování se mi však moc nelíbilo. Christian Clavier a Gérard Depardieu sice předvedli celkem slušné herecké výkony, ale zbytek obsazení o ničem. Je sice pravda, že se tu dá narazit na několik hodně vtipných scén (bez kterých by to byla, opravdu jedná velká nuda), ale na víc jak průměrnou záležitost to nevidím. K francouzským komediím se však musí přistupovat s větší tolerancí, protože jejich smysl pro humor je trošku někde jinde. Přežít se to však dá zcela bez újmy na zdraví. 60% ()

ARI50

První filmové zpracování je super povedené a doufám že je to start k dokonalosti a ke zlepšení máte totiž hodně co dohánět a zlepšovat. ()

Bauer

Tohle je strašně moc hezkej film.Gérard Depardieu je v roli Obelixe tak neuvěřitelně roztomilý.A celkové provedení filmu je prostě skvělé.Kdykoliv se na tento film rád podívám s chutí. ()

HateBreeder

Prumerny francouzsky film o nejvetsich francouzskych komixovych hrdinech. Francouzi i pres priliv komixu jak ze zapadu (USA) tak z vychodu (Japonsko) nedaji dopustit na sve dva galy, kteri svadeji souboje s rimany, vikingy, piraty, egyptany a jinymi kulturami. Tento film neprinasi nic extra, ale zase obsahuje par scen pri kterych se clovek pobavi. Z hereckych vykonu stoji za zminku pouze Depardieu a Clavier, kteri hrali dobre, ostatni spise broukali do rytmu. Nic vice, nic mene, cisty prumer. 50% ()

PROROK14

O trošku lepšie ako Misia Kleopatra. Ale zlé to určite nie je. Humoru je tam dosť a nenudil som sa. To je hlavné. 70% ()

BoPo

Na animovaný originál sa nechytá. No ak by zostalo pri tomto prvom hranom diele, mohlo sa spomínať na neurážlivý pokus. Bohužiaľ prišli ďalšie časti, ktoré boli horšie a horšie. ()

Terva

DIALOG: Panoramix (Claude Piéplu): To je konec jeho vousu. Obelix (Gérard Depardieu) : Na druhym konci bude on! Asterix (Christian Clavier) : Tos vymyslel vlastní hlavou?.......... CITÁT - Né! Ještěrky! Obrovský ještěrky!......... ()

Marek1991

Niečo takéto som od toho čakal, ale hlavne som sa nenasmial skoro vôbec, len to bolo príjemné a milé a také historicko dobrodružné. Asterix a Obelix si splnili svoju úlohu, ale vedľajšie postavy sú pre mňa des. Jednoducho ako film to z kresleného prostredia neprešlo do reálneho v dobrom štýle, nemá to šťavu. ()

corpsy

Takmer dokonalý prepis superslávneho komiksu. Typovo výborne obsadení herci a majstrovsky skomponovaná vizuálna stránka. Kľudne by som ho zaradil bok po boku ostatných animovaných Asterixových dobrodružstiev. ()

Kevin 3171

Co je první, to je většinou nejlepší (Kreslené ztvárnění nepočítám). To samé platí i v tomto případě. Parádní díl Asterixe a Obelixe a jsem za něj rád. Jen škoda, že ostatní díly jsou už s prominutím "na hovno". Ale tenhle díl mě pobavil pokaždé a vždy si to rád pustím znovu. 80% ()

fannah

To je komedie :-D Byl jsem opravdu překvapený když jsem uviděl Michela Galabru v jedné z hlavních rolí. Tento film mě celý příjemně překvapil. ()

themic

První Asterix a Obelix je rozhodně lepší než druhý díl... Tím, že se nic podobného nenatočilo tak se to nedá s ničím podobným srovnat!.. Film je dobrý i s dobrý příběhem a obsazením, do hlavní role Obelixe se nehodí snad nikdo jiný než Gérard Depardieu..! Přepracování komiksu do hrané podoby není vůbec špatné..! Na tento snímek se koukat dá, ****...:) ()