Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DJ Rocco iNc

Rozpočet $48,000,000 // Tržby FR $1,644,060 // Tržby celosvetovo $72,744,060 // Otváraci týždeň $304,245 Najlepšia komixová komédia všetkých čias. ()

danco123

Táto jednotka ma zaujala hlavne svojím dejom, humor bol už slabšou stránkou tohto filmu. Ako som už spomínal pri dvojke, tá obsahovala viac vtipnejších scén, ale na dej bola slabšia. Tu je to opačne. Dej je dobrý a humor absolútne žiadny. Myslím že tvorcovia filmu mali nechať Asterixa a Obelixa radšej v tej animovanej forme. ()

Tyny

Velká nostalgie a zábava. Prostě a jednoduše nenáročný film, na který se čas od času ráda pro pobavení a zlepšení pochmurné nálady podívám. ()

Lachtaan

Je to neskutečná nostalgie a neskutečná legrace. Depardieu je po Obelixovi ve stejné pasti jako Radcliffe po Harry Potterovi. Oba jsou těmi herci, kteří se jednou proslavili po celém světě jednou jedinou rolí a v každém jejich jiném filmu v nich stále uvidíme spíše známou postavu, než onoho herce, který se chce konečné předvést také v jiném stylu a udělat na sebe zcela jiný dojem. Ani jednomu z nich se to alespoň v mých očích bohužel nepovedlo. ()

Ryuuhei

Super oddychový filmeček. Líbí se mi jak po stránce efektů, tak svým přístupem k věci - hloupým, občas dvojsmyslným, ale velmi pozitivním. A co teprve ty hlášky! I když Francouzský humor nemusím, zde mi vůbec nevadil. „Přivedeš mě cézarovi, blboune!“ - „Kdo je cézar blboun? To je nějaký jeho příbuzný?“ ()

JohnSmith

Asterix s Obelixem jsou prostě machři,kdyby za celý film neslezli z plátna,dal bych i 100%. Největší tragédie filmu je Roberto Benigni - vrchol trapnosti ()

Compadre

Hoďtě mě třeba lvům v cirku, ale tohle je můj osobní kult jak prase (divočák). Od začátku do konce se bavím nad počínáním pánů Asterixe a obelixe. Ty rvačky mezi galy a římany můžu vidět pořád a nikdy mě nepřestanou bavit. Kouzelný nápoj to je klasika (kam se hrabe Pepek námořník se špenátem) stejně jako druid Panoramix, bard Trubadix, náčelník Majestatix, kovář Automatix a další mí hrdinové ze starých komiksů od Uderza a Giscinniho. Po akci přichází poetický konec spojený s tradiční oslavou a chlastačkou. Pro tohle a hlavně bez tohohle bych chcípnul. Ave! :) ()

sskrblik

Depardieu jako Obelix?! Proč mě to k němu vůbec nesedí? Asi tím mizerným kostýmem, tohle je příklad zpracovaní komixu do filmu, které raději nemělo vyjít. Sice se to drží ještě původní předlohy, ale komix je tisicekrát lepší a hlavně i vizuálně hezčí než ty příšerné kostými herců. ()

mirec88

Pre mňa perfektná zábava, ktorá síce fakt nie je taká dobrá ako kreslený originál, ale človek sa zasmeje a beriem to ako poctu komiksom nakoľko je to taký zlepenec rôznych častí. ()

Ravi

Musel jsem si jednu hvězdu přihodit, když zapomenu na kresleného předchůdce a v kontextu dalších pokračování přemýšlím, kam tohle zfilmování dál povede. První film je zkrátka nadprůměrně dobrý, hlavně v obsazení, scénáři, ale i v celkové atmosféře. Na některé postavy není mnoho času, ale vzhledem k příběhu a stopáži se divák musí uskromnit. Je zde i pár nezapomenutelných scén (narozeninový dort, stazka nástrah v římském táboře, hádanka), a tak musím dát 75% = 4/5 ()

mcleod

Autoři dokázali, že převést bezkonkurenční komiks Asterixe na filmové plátno tak, aby to nevypadalo hloupě, je velmi těžké, není-li to nemožné. V tomto případě se tak moc snažili vyzdvihnout kvality předlohy, až se jim povedlo vytvořit její velmi nezdařilou a nudnou parodii. Kouzlo, kterým kreslený Asterix oplývá, se očekávatelně zcela vytratilo. ()

J-o-k-e-r

První hrané setkání s animovanými hrdiny. Já byl spokojen, dobře se na to dívalo. Výběr hlavních protagonistů se povedl a zápletka klasická jako z animáků. G. Depardieu i Ch. Clavier sedli jako ulití, ale u mě o něco vedou především R. Benigni a G. John v roli Caesara. ()

Death

Kvalitne technicky zpracovane, ale co se scenare a vtipnosti tyce, tak to neni nic moc. Navic je to popcornovka jak vysita, tak na jedno shlednuti-neurazi, neohromi. ()

Specs

Hlášky: Panoramix: - "To je konec jeho vousu." Obelix: - "Na druhym konci bude on!" Asterix: - "Tos vymyslel vlastní hlavou?" & (O jeskyním člověku.) Obelix: - "Ten triumf je to zvíře?" Lucius Detritus: - "Ještě hůř, je to člověk." & (Při pohledu na krokodýly.) Asterix: - "Né! Ještěrky! Obrovský ještěrky!" & Asterix: - "Tak co, Obelixi, ty se pořád ještě cpeš?" Obelix: - "Já, že se cpu? To je teprve třetí divočák." Asterix: - "Ó, pardón... On si dal jen tři divočáky. A ještě tři zdlábneš, viď?" Obelix: - "Ne, jen dva, na noc se nepřecpávám." Asterix: - "Hmm. Jako bys nebyl už dost tlustej." Obelix: - "Jen dobře vyvinutej." ()

MiaMoonlight

Jako malá sem na tenhle film strašně ráda koukala. Má své kouzlo(v humoru, v příběhu,..) a to převážně pro děti. Určitě si tohle hodnocení zaslouží. ()