Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bakllazaan

Nejvydařenější přetvoření komiksu do filmu! Krom zkomolených jmen, pro které nemám vysvětlení, je to naprosto skvělý film s atmosférou přesně tý vesničky, kterou tak dobře znám. 88% ()

Davson

Není to nejlepší komedie všech dob, ale myslím si, že tvůrcům se přepis komiksu povedl nadmíru dobře. Je tam i docela dost dobrých hlášek a hercům se taky něco podařilo. Hodně se mi líbil Ceasar, z něho tam opravdu udělali pěkného "vola", mírně řečeno. Děj byl takový poskládáný z animovaných filmů, ale jevil i znaky originality, narozdíl od druhého dílu, který je pro mě zklamáním. ()

Jillen

Škoda. Rozhodně to nedopadlo tak jak bych si přál. Je tu pár scének k pousmání a na evropské poměry celkem slušná vizuální podívana, ale to je asi tak vše. Komix je nepřekonatelný. Dávám 40% ()

Vojcl

Lépe to snad ani dopadnout nemohlo.. Převedení animáku vycházejícího z populárních comicsů do celovečerního filmu jsem se trochu bál - ale Claude Zidi to zvládl perfektně.. Spousta skvělých hlášek ("ať předhodí Trolejbuse lvům jestli lžu"), nechybí ani nějaká ta akce a herci si své postavy náležitě užívají (zejména na Depardieuovi je to opravdu vidět)!!! A nesmím zapomenout na skvělou hudbu.. K dokonalosti schází opravdu minimum.. ()

zipper111

A mě se to líbilo..pravda není to komiks a taky mu nesahá ani po kolena...ale herci mi příjemně sedli do dvých rolí a docela jsem se nasmál, Asterixův humor se úplně převést nepovedl, přesto je svižný a...no prostě 4* si to zaslouží.... ()

Macejko

Skvelá komédia s výborným obsadením, výpravou a hudbou, ktorá je ale oveľa drsnejšia, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Skúste tie hady, pavúky, aligátory a hlavne Žolíka pustiť deťom dnes, a garantovane budú mať nočné mory. Moja generácia však bola za mladi ešte z tuhého cesta a za to buď vďaka. Prvýkrát som to videl už veľmi, veľmi dávno a nezostarlo to ani o deň. "Ťuťuťu muťuťu a-ja-jááááj!" ()

Toyotomi

Já vás nechápu... Vždyť je to tak krásný film. Nádherná hudba, skvělé herecké výkony, parádní práce z kamerou, podařený scénář, občas nějaký vtípek a trochu té romantiky. Já tomu nemám absolutně co vytknout. Jasných pět hvězdiček. ()

Colonist

Když to srovnám s druhým dílem "Mise Kleopatra", tak je tento film mnohem důstojnějším zpracováním komiksu (no spíše komiksů, zápletka filmu je slepená z několika dílů). Herci vypadají skutečně jako jejich protějšci v galské vesničce na papíře, humor je takový typicky francouzský (leč trochu slabší než ten komiksový) a hlavně tu nejsou téměř žádné ujeté nebo infantilní momenty, kterých byl druhý díl (který byl sice zábavný, poměrně povedený, ale jako důstojnou adaptaci komiksu ho neberu) opravdu plný. Pro mě je tento film ze všech hraných Asterixů nejlepší, má nejvíce komiksovou atmosféru a hlavně předlohu neprzní. A také má nejsilnější herecké obsazení. ()

Aleee89

Asterix a Obelix - klasika mezi komiksy. Jedničku jsem viděla až po dvojce, není to tak dobré jako dvojka, ale je to dobrá sranda, na odreagování... Nejlepší týpek je Caesar, vykreslili ho jako pěkného mamlase. A k představitelům Asterixe a Obelixe snad nemusím nic dodávat. Dobrý! ()

radomiil

...jsem věštec s mými dvěma pomocníky-Alkoholix a Anorexix)naprosto úžasně zprostředkovaná i precizně obsazená záležitost, obklopené celé náramnou atmosférou ()

kajas

"Ří-mani, Ří-mani, Ří-mani... Římani, Římani jsou tady!!!" A samozřejmě taky věčný spor: "Není čerstvá!" "Je čerstvá!" Není moc filmů, u kterých bych si pamatovala, při jaké příležitosti jsem je viděla poprvé. Na prvního hraného "Asterixe" mi maminka dovolila koukat v televizi den předtím, než jsem šla do první třídy. Při nedávné projekci po letech mě zalila tahle nostalgická vlna, mnoho scén jsem byla schopná odříkat nazpaměť a smála jsem se nahlas. Tohle zpracování legendárního komiksu se zkrátka Francouzům moc povedlo, a i když jsem nikdy nemusela dění v aréně s hady a pavouky, za perfektní rodinnou zábavu musím přidat. ()