poster

Vetřelci

 • USA

  Aliens

 • Československo

  Votrelci

 • Slovensko

  Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Jedna z výjimek, kdy se druhý díl přinejmenším vyrovnal prvnímu. Vetřelec je vynikající film a Vetřelci jen přidávají prvky, které v jedničce chyběly. S Vetřelcem se srovnávají všechny sci-fi horory, s Vetřelci zase všechny akční sci-fi. A i po tak dlouhé době série Vetřelec nenašla pokořitele. Tohle musí vidět každý fanda sci-fi, hororu nebo akce!(24.9.2005)

 • Hellboy
  *****

  Nepovažuji Cameronovy Vetřelce za jakýkoliv protiklad Scottova Vetřelce. Oba filmy zaujímají k danému tématu odlišný (ne opačný) postoj, v obou případech naprosto výborný. Cameron natočil vojenský film o tlupě zelených mozků využívající všemožné klišé, bez kterých to snad ani nejde. Přesto je tu obrovská míra ozvláštnění. Používání radarů lokalizujících pohybující se objekty je skvěle využito, stejně jako faktu, že každý voják má na helmě miniaturní kameru - což částečně předznamenává využití "kamer" v Cameronově (a Bigelowové) filmu Strange Days z roku 1995.(28.10.2010)

 • POMO
  *****

  Zatiaľ čo v jednotke Scott postavil bezbranných výskumníkov proti „neviditeľnej hrôze,“ v jej pokračovaní Cameron postavil po uši vyzbrojených mariňákov proti hejnu hrôz, od prvej scény viditeľných od hlavy až po päty. Odzbrojujúci strach a napätie vystriedala odzbrojujúca adrenalínová akcia. Filmu by sa možno v kontexte s jednotkou dalo vytknúť „duchovné prázdno“, ale to tu našťastie Cameron kompenzuje jemu vlastnou technickou dokonalosťou. Dať tomuto filmu v rámci jeho žánru menej ako 5* je barbarstvo. P.S.: Director’s Cut verzia, v ktorej sledujeme obyvateľov základne ešte pred pristátím Ripleyovej posádky na planéte, filmu rozhodne neuberá na napínavosti a tajuplnosti („Čo sa tu preboha stalo?“), akurát ich štylizuje do inej polohy („Čo sa s nimi preboha stalo?“). A navyše dodáva mnohým dejovým súvisostiam širší význam.(27.5.2002)

 • Isherwood
  *****

  James Cameron je velmi moudrý a chytrý muž. Způsob, jakým dokázal elegantně přemostit ze Scottova hororu (časový odstup 57 let, noční můry, kolonizace planety) na vlastní vizi setkání s mimozemšťany, je obdivuhodný. Impozantní akční jízda, která nemá široko-daleko konkurenci napříč všemi váhovými kategoriemi, postavená na důmyslné práci střihu, (dnes už legendárnímu) zvuku a samozřejmě partičce mariňáků, kteří mají po ruce krom úžasného arzenálu taktéž pořádný balík hlášek, které by se měli tesat do nejdražšího mramoru, prostě fascinuje i po více než dvaceti letech. Dodneška si říkám, jak je možné něco takového vůbec natočit… pro mě nejlepší film Jamese Camerona a myslete si o tom, co chcete, ale to je tak všechno, co zmůžete.(3.3.2009)

 • B!shop
  *****

  Komentar k Special Edition. Tohle je megalni masakr. Cameron to rozjel pekne ve velkym, strasna halda vetrelcu, jejich matka, zajimavej, ale predvidatelnej pribeh (Zvlast kdyz to clovek videl hodnekrat.), lepsi triky, lepsi kamera a lepsi hudba. Navic tu je od zacatku soustredena pozornost na Sigourney, ktera je tady jeste vostrejsi nez predtim a kdyz vezme do ruky bouchacky, rozstrily toho vic nez marinaci. I kdyz vetrelci nastoupi az zhruba po hodine filmu, dej predtim nenudi, hezky navaze na prvni dil a hezky se seznamime s posadkou a dej je zajimavej. Pak nastane 90 minut hodne napinavy rezby, zakoncene perfektnim "pestnim" soubojem. Navic se tu predstavi totalni krutak Bishop Lance Henriksen, kterej udela vychytavku s nozem a nakonec vytece. Z dalsich hercu se mi docela libil Bill Paxton, posranej az za usima a pak Michael Biehn, kterej hral taky dost dobre. A i ta mala holka byla dobra. Nejlepsi dil.(21.8.2006)

 • - Jenette Goldstein, jež ztvárnila Vasquezovou, musel někdo z členů štábu během přestávek mezi scénami nadlehčovat její obří kulomet. Byl natolik těžký, že byla vyčerpaná už jen z jeho nošení. (DexMASTER094)

 • - Vetřelčí „pavučiny“, ve kterých byla Newt (Carrie Henn) po únosu uvězněna, byly ze speciální emulze, jejíž součástí byl mimo jiné i cukr. Záběr, kdy je Ripleyová (Sigourney Weaver) z Newt strhává, mohl být natočen pouze jednou. (kriplozoik)

 • - Model Sulaca, použitý v záběru, kdy se loď blíží LV-426, byl vyhotovený jen z poloviny – odvrácená strana nebyla dodělána, protože z daného úhlu stejně nebyla vidět. (kriplozoik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace