poster

Vetřelci

 • USA

  Aliens

 • Československo

  Votrelci

 • Slovensko

  Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ***

  Dokonalá xenomorf sága, která je nejdůmyslnější, nejdynamičtější a nejpropracovanější ze všech. James Cameron se nesoustředil pouze na atmosféru jako Ridley Scott (i když se k ní nepřiblížil), ale dokonale Aliena posunul do dalších sfér a žádný základní prvek Seance Fiction mu neproklouzl mezi prsty. ALIENS jsou dokonalé ve všech stránkách filmu - geniální vzhled Alienů v celé své kráse (H. R. Giger má nesmírnou představivost), vesmírných lodí, akčních scénách s mariňáky, důmyslné atmosféře, intenzivní práce se stíny a světlem v temných chodbách, skvělé kamery, humorem posádky a napětí v naprosté extázi. Film, který v srdci nikdy nezemře, a ve své podobě nebude překonán. Director's cut je nezapomenutelná must see záležitost.(7.9.2011)

 • Segrestor
  *****

  Pro mnohé možná, ale pro mě určitě nejlepší film z vetřelčí trilogie. Čtvrtý díl Vzkříšení a nástavby AVP prostě nepočítám. Tohle jsou zlatý osmdesátý. Akční sci-fi jako dosud nepřekonaný mustr. Zrod hrdinky a vznik mysteria zvané Alien. Film, který má vynikající gradaci, film, od kterého by se měli všichni učit, když by chtěli točit o mariňácích na emzáky osídlené planetě. Vlastně nechápu, proč všechny další vetřelčí filmy byly mermomocí jiné. No, není to škoda, když je tu tak dokonalá předloha? AVP 2? Výsměch.(20.5.2014)

 • Melies
  ****

  8 / 10 Zatiaľ čo jednotka sa riadila heslom 'menej je niekedy viac', Votrelci sa naopak riadia heslom 'aj viac je niekedy ešte stále malo' a dávajú svojím slovám zadosť - emzák strieda emzáka, kyselina sa zmiešavá s červeným mokom a do toho všetkého hrá duo samopal - plameňomet. To by možno stačilo na 'normálny' sci-fi film, ale od kultovej série takéhoto formátu čakám predsa len niečo viac - chvíľu som sa dokonca pohrával s kacírskou myšlienkou, že tomu celému dám nemilosrdné tri *, ale to by som sa potom bál vyjsť na ulicu... Jediné, čo ma skutočne dostalo bol samotný super-akčný koniec, s ktorým sa Cameron očividne dosť pohral, ale inak...(18.11.2005)

 • sud
  *****

  Stejná bomba jako jednička. Ta je spíše na hororové vlně, kde nebezpečí číhá za rohem a po většinu příběhu vetřelce neuvidíte. Dvojka je akční sci-fi nabušené akcí, napětím, nečekaným rozuzlením a téměř až nebezpečnou atmosférou. Celá druhá polovina je de facto jedno obrovské napínavé akční inferno, ve kterém se skutečně bojíte o postavy (hlavně o holčičku Newt). Kromě Sigourney Weaver zde rovněž excelují Michael Biehn, Carrie Henn či Lance Henriksen. James Cameron opět dokazuje, který filmový žánr mu jde nejlépe. 100%.(7.12.2005)

 • Gilmour93
  *****

  Strach z neznámého obcházející Nostromo je pryč. Nyní je zlo definováno a může začít vesmírná řezničina s kyselinou tryskající na všechny strany. V rukou někoho jiného by to nejspíš dopadlo katastrofálně, naštěstí Cameron je zárukou dobře odvedené režisérské práce. Bill Paxton drží zajímavý primát, neboť ho postupně krouhly všechny legendární sci-fi figury (Terminátor, Vetřelec a Predátor). Director´s cut: Není se co divit bídnému konci kolonie, když tomu velel kapitán Hollister..(1.9.2008)

 • - Spoiler: Při scéně prvního útoku vetřelců na mariňáky, kdy Dittrichova (Cynthia Dale Scott) upali Frosta (Ricco Ross) plamenometem, je při jeho pádu dolů přes zábradlí vidět nohu jednoho z členů natáčecího štábu, se kterou pohne právě, když Frost padá. (SsgtJira)

 • - Oblaka nad kolabujícím atmosférickým výměníkem kolonie, od které se Bishop (Lance Henriksen) s přeživšími vzdaluje, byla vytvořena z vaty. Jas následné exploze obstarala obyčejná žárovka. (kriplozoik)

 • - Komiks, který byl uveden po filmu a navazoval na filmový děj, vyšel ve zkrácené podobě v časopisu ABC v ročníku 37 a 38 v letech 1992-1994. Čtenáře příliš nezaujal a redakce ho musela předčasně ukončit. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace