poster

Vetřelci

 • USA

  Aliens

 • Československo

  Votrelci

 • Slovensko

  Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Komentar k Special Edition. Tohle je megalni masakr. Cameron to rozjel pekne ve velkym, strasna halda vetrelcu, jejich matka, zajimavej, ale predvidatelnej pribeh (Zvlast kdyz to clovek videl hodnekrat.), lepsi triky, lepsi kamera a lepsi hudba. Navic tu je od zacatku soustredena pozornost na Sigourney, ktera je tady jeste vostrejsi nez predtim a kdyz vezme do ruky bouchacky, rozstrily toho vic nez marinaci. I kdyz vetrelci nastoupi az zhruba po hodine filmu, dej predtim nenudi, hezky navaze na prvni dil a hezky se seznamime s posadkou a dej je zajimavej. Pak nastane 90 minut hodne napinavy rezby, zakoncene perfektnim "pestnim" soubojem. Navic se tu predstavi totalni krutak Bishop Lance Henriksen, kterej udela vychytavku s nozem a nakonec vytece. Z dalsich hercu se mi docela libil Bill Paxton, posranej az za usima a pak Michael Biehn, kterej hral taky dost dobre. A i ta mala holka byla dobra. Nejlepsi dil.(21.8.2006)

 • sud
  *****

  Stejná bomba jako jednička. Ta je spíše na hororové vlně, kde nebezpečí číhá za rohem a po většinu příběhu vetřelce neuvidíte. Dvojka je akční sci-fi nabušené akcí, napětím, nečekaným rozuzlením a téměř až nebezpečnou atmosférou. Celá druhá polovina je de facto jedno obrovské napínavé akční inferno, ve kterém se skutečně bojíte o postavy (hlavně o holčičku Newt). Kromě Sigourney Weaver zde rovněž excelují Michael Biehn, Carrie Henn či Lance Henriksen. James Cameron opět dokazuje, který filmový žánr mu jde nejlépe. 100%.(7.12.2005)

 • Hellboy
  *****

  Nepovažuji Cameronovy Vetřelce za jakýkoliv protiklad Scottova Vetřelce. Oba filmy zaujímají k danému tématu odlišný (ne opačný) postoj, v obou případech naprosto výborný. Cameron natočil vojenský film o tlupě zelených mozků využívající všemožné klišé, bez kterých to snad ani nejde. Přesto je tu obrovská míra ozvláštnění. Používání radarů lokalizujících pohybující se objekty je skvěle využito, stejně jako faktu, že každý voják má na helmě miniaturní kameru - což částečně předznamenává využití "kamer" v Cameronově (a Bigelowové) filmu Strange Days z roku 1995.(28.10.2010)

 • Fr
  *****

  po návratu na Zemi se Ripley setkává s kocourem Jonesem a dozvídá se, že by měla s jednotkou námořní pěchoty, podniknout další misi za ,,starým přítelem". HODNĚ VETŘELCŮ, HODNĚ ZÁBAVY! zejména pátrání na planetě vás musí vtáhnout do děje. a vůbec, celej tenhle film je proklatě dobrej. funguje zde naprosto všechno! zvuk? paráda! hlavně ty přesuny vetřelců! a S.Weawer? slušný výkon na člověka!(20.4.2006)

 • Bloody13
  *****

  Dvojka snad nemůže být odlišnější od jedničky a přesto mají oba filmy společného víc, než se na první pohled zdá - i když v menších obměnách. Partička kolem Ripleyové se znovu mění v hrstku ustrašených zoufalců, samotná Ripleyová v závěru zachraňuje malou Newt, která zdařile nahradila kocoura. Nechybí ani android (za "zlého" Ashe jen nastoupil hodný Bishop), závěrečné odpočítávání do blížící se destrukce, poslední vetřelec (tentokrát královna), jenž je znovu vypuštěn do kosmického prostoru a sladký happyend opět končí hibernačním spánkem. Jen těch vetřelců je tentokrát mnohem víc. Jak je vidět, Cameronova schopnost obměňovat Scottovo základní schéma i jeho jednotlivé motivy se vyplatila do puntíku.(18.9.2016)

 • - Planetoid LV-426, na kterém se děj odehrává, je též zvaný jako "Acheron". Toto slovo má hned několik významů. Jeden z nich v latině vyjadřuje pojem pro vstup do pekla. (Panfilmex)

 • - Spoiler: Ve finálové scéně, kde padá Ripleyová (Sigourney Weaver) s nakladačem na královnu, se při pádu rozbije majáček na nakladači. Při dalším záběru, kde dopadne na královnu, je vidět majáček, jak opět bliká. Chyba vznikla při stříhání filmu. (Nýdnol)

 • - Bill Paxton (Hudson) často improvizoval a odchyloval se od scénáře. Příkladem jeho invence je fráze: "Hra skončila, chlape! Hra skončila!" (Don_Salieri)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace