Reklama

Reklama

Obsahy(1)

57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 570)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Druhý díl považuji za vrchol celé série, zatímco Alien Ridleyho Scotta byl hororovějšího ražení a Aliens v tomto ohledu na svého předchůdce trochu ztrácí, zde však Cameron přitvrdil v jiných oblastech. Přesto zde stále divák cítí jistou dávku empatie - především s malou holčičkou. Je to jeden z mála filmů, který dle mého názoru překonal svého předchůdce, to však závisí jen na osobních preferencích jedince. První hodina "pouze" navozuje strašidelnou atmosféru zpustošené základny, pak ale nastane zlom a na diváka útočí smršť akce spolu s výtečným technickým zpracováním (Stan Winston). James Horner svým hudebním doprovodem nezklamal a jen podtrhuje temnou atmosféru vizuální stránky filmu. Jako dítě jsem byl při sledování filmu pěkně vystrašený a respekt z hrůzostrašné atmosféry přetrvává dodnes. Na závěr se sluší říct, že v tomto filmu nebylo zraněno žádné zvířátko, zato mariňáci dostali pěkně na prdel. (10/10) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Jelikož mě ani jednička nedostala tak nějak úplně úplně, je chyba asi na mém přijímači. Prostě na pět hvězdiček tenhle film nemá. Sice slušná atmosféra a pěkný jatka, ale i tak bych si představoval jízdu s trochu více adrenalinu. Navíc akce není zdaleka tak cool jako u T2 a digitální efekty jsou někdy na takový velkofilm... ehm, řekněme že rychle stárnou... ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Nejlepší z rodu Vetřelců. Dokonale natočená úžasná sci-fi akce, gradující finálním soubojem Ripleyové manipulující s Vetřelcem na palubě kosmické lodi. Natočeno už roku 1986 s dokonalými trikovými efekty! Trailer: http://www.csfd.cz/film/1245-vetrelci-aliens/videa/ ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Cameron přitvrdil, vedle napětí (i toho tu je dost) se přidala akce, místo party ztroskotanců bojujících o život na scénu přichází parta mariňáků s drsnými hláškami a účinnými zbraněmi. Místo temného klaustrofobického sci-fi hororu, přichází hororový sci-fi akční film. I Hornerova hudba je dynamičtější než Goldsmithovy temné tóny. Závěr je navíc řemeslníkem Cameronem v podstatě přesně obkreslen z jedničky. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

To jste věděli, jak je ve filmu ten vtip o ilegálním vetřelci (anglicky je to vlastně ilegální přistěhovalec), tak to je podle pravdy? Představitelka Vasquezové totiž přišla na konkurz na podpatcích, s dlouhým hárem a v červených sexy šatech, protože si myslela, že je to něco o ilegálních přistěhovalcích z Mexika. A i přesto tu roli dostala. Vetřelci jsou výtečnou melanží SF, napětí a akce, to všechno podpořeno sympatickými herci a dobrými výkony. Nejvíc mě asi dostalo, že tvůrci měli celkem šest vetřelčích převleků, i když to díky střihu vypadá, jako by jich byly stovky. Film je to výtečnej, miloval jsem ho jako dítě a miluju ho i teď. ()

Galerie (127)

Zajímavosti (193)

  • Pistole, kterou používají koloniální mariňáci, je Heckler a Koch VP70. (Don_Salieri)
  • Ve speciální edici Vasquezová (Jenette Goldstein) a Hudson (Bill Paxton) instalují v tunelu čtyři robotické kulomety UA-571-C (Automated Sentry Guns; Robot Sentry) a testují je hozeným kovovým kanystrem, který zbraně rozstřelí. Je zjevné, že účelem je divákům představit účel a provozuschopnost zbraní, ovšem z realistického hlediska je to nejen plýtvání municí, ale také taktický prohřešek, protože střelba upozorňuje Xenomorphy na jejich přítomnost. V bojovém scénáři proti vnímajícímu nepříteli by se tím prozradila pozice zbraní, což by mu umožnilo je zničit nebo dokonce obejít. Je těžké uvěřit, že by tak vyspělý vojenský zbraňový systém neobsahoval některé prostředky k testování jeho nastavení, aniž by skutečně střílel. (Jan.Kanak)
  • Když Ripley (Sigourney Weaver) před odchodem do úlu nabije svou pulzní pušku, počítadlo munice ukáže plný zásobník: 95 nábojů. Když však vystoupí z výtahu, na boku pušky je jasně vidět údaj 42 nábojů, i když Ripley nevystřelila. (Jan.Kanak)

Související novinky

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Pooperační komplikace nám dnes sebraly hereckého veterána Billa Paxtona. Mladší ročníky tohohle pána možná neznají, v 80. a 90. letech ho však nešlo přehlédnout. Kdo za to může? V první řadě James… (více)

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)

Reklama

Reklama