poster

Biblické příběhy: Samson a Dalila (TV film)

 • Německo

  Die Bibel: Samson und Delila

 • Itálie

  Sansone e Dalila

 • USA

  Samson and Delilah

 • Slovensko

  Biblia: Samson a Dalila

Drama / Dobrodružný / Romantický / Historický

Německo / Itálie / USA, 1996, 2x86 min

 • igi B.
  *

  Rutinní televizáčtina s troškou těch biblických mýtů, přetavených v nemastně-neslaný komerční produkt, přizpůsobený vkusu toho nejtupějšího typu konformního diváctva. Prakticky telenovelová režie i herecké výkony, kdy navíc Samson vypadá jako hašišácký Lorenzo Lamas a Dalila jako nějaká štětka z >paralityšou< "Vem si mě!" - ve spojení s prázdně užvaněnými dialogy a trapnými >akčními< scénami - to vše pro našince umocněno směšně dramatickým (jako že by uměleckým) šašskočudláckým dabingem s umělohmotným mixem zvuku a obrazem ve fotmátu 4:3... Prostě bída na sobotní podvečer pro tu naši novou, jinou (sic!) Dvojku... - - - P.S. Netušil jsem, že ve starověku nosili pánové pod svými hábity slípy. No, díky tomuhle dílku mám aspoň v něčem nově jasno... :-/ - - - - - P.P.S. Zvláštní, že ač tenhle pořad vysílala ČT2 v premiéře v sobotu 13.10. v 17:30, měl již dopředu průměrné hodnocení 72% - od nicků Bukiet (3*), Indiana(2*), verbst(4*), Fleetguard(3*), utPhobos(4*), Bay_watch(4*), carii(3*), neolitka(4*), Ethan(4*), gerots(4*)... Tak to by mě opravdu zajímalo, kde a kdy tito jedinci (se svým - většinou podivně vysokým hodnocením) tohle dílko mohli tak asi dopředu vidět. Nebo že by to byly v některých případech zase nějaký ty čétévácký propagačně-marketingový sračky?(13.10.2007)

 • misterz
  ****

  Jeden z tých kvalitnejších a zaujímavejších biblických príbehov. Je tu romantika, napätie, láska, zrada, dobrodružstvo... navyše hlavná os príbehu dýcha veľkou dávkou epiky. A to nemôžem zabudnúť na celkom zaujímavé herecké obsadenie, potešil najmä D. Hopper a herec v hlavnej úlohe. Nadpriemer. 75/100(3.1.2018)

 • filmmovier
  ***

  Tříhodinová natahovaná nuda. Nepříliš zajímavý příběh týpka a jeho hysterické ženy, kterému by poloviční stopáž prospěla více, než jakémukoliv jinému příběhu Starého zákona a ještě i to by bylo moc. Sledovat se to dalo, to zase jo, půvaby Elizabeth Hurley stojí za to, potěšil i Gambon v menší roli, hudba a výprava jsou standartně fajn, pro zájemce o příběhy, kteří je nechtějí číst, je to také fajn, ale jako celek je epizoda Samson a Dalila bohužel těžce průměrná a zatím i nejhorší ze všech. 60%:(30.12.2017)

 • Morien
  **

  Krásný případ toho, tak odstranit z příběhu všechen duchovní obsah. Zůstaly jenom fyzické projevy. Některé obrazy ale i tak mohou být inspirativní, takže bych to úplně nezatracovala. Ale ideální tvar by měl být sestříhán tak na půl hodiny. On kvůli zradě ženy vytrhl svůj svatební strom a pobil s ním svatební hosty.(5.6.2013)

 • majo25
  ***

  Kto videl film Samson a Dalila z roku 1949, nutne musí porovnávať. Samozrejme, že takmer 50 rokov musí robiť rozdiely. Aj keď toto je televízne spracovanie, akčné prvky, napr. aj známa scéna boja z púštnym levom, sú o niekoľko levelov inde. Tak v prevedení hercov je to naopak, tuto je Thal svalovec, ktorému akcia síce svedčí, ale inak je to skôr herecké polodrevo. Hedy Kiesler ako Dalila v pôvodnom filme je ako stvorená na postavu prešibanej krásky, Elizabeth Hurley ale vyzerá doslova ako lacná štetka. Hoppera by ste asi v starozákonnom televíznom snímku nečakali, dokopy však nič extra nehrá, zaujme iba svojim "kúúl" účesom. Aj keď tento snímok nie je vonkoncom zlý, kvalít staršieho amerického snímku nedosahuje. Prospelo by mu tiež skrátiť stopáž, aspoň o hodinu.(23.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace