poster

Věc

 • Česko

  Tvor

 • USA

  The Thing

 • Slovensko

  Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 412)

 • Flipnic
  *****

  Jeden z nejlepších horrorů v dějinách filmu. Zajímalo by mne, do jaké míry byl inspirován prvním Vetřelcem (neznámá entita, stísněné prostředí, minimální šance, strach z neznáma), a nakolik po pár letech byl těmato dvěma kulty inspirován Predátor (opět ty stejné atributy). Ovšem "Věc" jako taková je naprosto unikátní v přetrvávající nejistotě, kdo je nositelem "nákazy", stísněná atmosféra, vypjaté a dramatické vztahy, geniální "hudební" doprovod (zcela jednoduchá melodie podbarvující samotu a depresi. A když už se "to" ukáže, vidíme jedny z nejlepších, ale zároveň nejstrašlivějších masek, jaké se kdy v horroru objevily. Toto je opravdový vrchol. Zvrácenost, ale zároveň genialita tvůrců masek neměla snad žádné meze. Opravdu geniální horror, kterému bych ani po letech v podstatě neměl co vytknout ... lépe řečeno, z úcty k němu, bych si to nedovolil ...(10.3.2008)

 • golfista
  *****

  Výborný scénář, výborná muzika a ta atmosféra........ta ATMOSFÉRA ! Spolu s výkonem Kurta Russella je tohle fakt výborná podívaná - nejlépe na noční hodiny :-)(22.2.2003)

 • POMO
  ****

  Jeden človek túto vec potom, ako ju videl u mňa doma (v noci), označil za "dobrodružný thriller". A ja som skoro zinfarktoval. Možno som príliš precitlivelý na genetické premeny ľudí vo filmoch, ale keď som tento film videl prvý krát (ôsmak na základke, vo večerných hodinách) nemohol som po ňom celú noc zaspať a potil som sa ako na Sahare. Bol to príšerný zážitok a ja som sa zaprisahal, že už nikdy nesiahnem na žiadny horor. Paradoxne, práve tento žáner sa stal napokon mojim najobľúbenejším. A prsty v tom má nepochybne aj toto dielko. Dnes, keď sa na tento film pozerám s odtupom času, mi na ňom trošku vadí jeho príliš strohé, jednoduché vizuálne pojatie (v porovnaní s majstrovskou hrou svetiel a tieňov v Carpenterovom HALLOWEENe), ale zároveň nemôžem poprieť, že disponuje unikátnou atmosférou a úžasne temným, pesimistický záverom, ktorý tomuto žánru svedčí ako Travoltovi masné vlasy. Je to sakramentsky fajn, pozrieť si dnes horor, v ktorom nenájdete jedinú komickú, sebaparodickú vsuvku a ktorý je od prvej do poslednej sekundy jednou dlhou, nepríjemnou depresiou, navyše ozdobenou ultra nechutnými a desivými gore scénami. Uaaaa!(4.6.2002)

 • Cival
  ****

  Dokud jsem neviděl Věc, Johnyho Carpentera jsem úspěšně nesnášel. Až tenhle skvělý horor s trochu béčkovou, ale velmi zajímavou zápletkou mě přesvědčil o Carpenterových specifických kvalitách. Konečně jsem přišel na chuť jeho ultralacinému režijnímu přístupu a navíc dostal i pěknou porci Morriconneho hudby. Když by si celý film udržel úchvatnost expozice s prchajícím psem, dal bych čistých pět.(14.2.2003)

 • Houdini
  *****

  Určitě nejděsivější horor, jaký jsem viděl. Budil jsem se hrůzou ještě několik nocí. Kam se hrabe Vetřelec.(31.3.2003)

 • Lima
  ****

  Děsivá přehlídka nechutných speciálních efektů s rozpadajícími se těly a mutujícími v odporné slizké kreatury. Obvzláště lidská hlava s pavoučíma nohama je velmi cool. Mrazivá atmosféra bezvýchodnosti a izolovanosti vše pak znamenitě dokresluje. Lze jen poděkovat Carpenterovi za odvážné režisérké pojetí a distribuční společnosti za odvahu nasadit to ve své době do široké kinodistribuce.(7.7.2002)

 • Galadriel
  ****

  Zpočátku docela banálně se tvářící zápletka získá na hororové zajímavosti v okamžiku, kdy se dozvíme, že ta věc se může proměnit v kohokoliv z vás. Ani obyvatelé polární stanice, ani diváci netuší, kdo je stále ještě "normální" a kdo už je replikou možná bažící po asimilování celého lidstva. Strašidelný dojem umocnil fakt, že jsem si tenhle film neprozřetelně pustila na notebooku v půl 12 večer, takže jsem měla k dispozici opravdu tu nejlepší atmosféru, jakou snad při sledování hororu člověk může mít. Přesto se mi chvílemi zdálo, že jsem se spíš často lekla, když něco odněkud nečekaně vyskočilo, než že bych se bála...(7.2.2007)

 • Gemini
  *****

  Moje dojmy z Věci jsou hodně čerstvé. Video jsem vypnul před deseti minutami:) Takže teď pro jistotu poslouchám "normálního" Morriconeho, to jen abych prvnímu člověku, který vejde do dveří, neurazil hlavu... Sice trochu přeháním, ale takovou atmosféru strachu, nejistoty a nedůvěry jsem skutečně ještě neviděl. Přesně to je klíč k dobrému, ne, to je slabé slovo, ke skvělému horroru - ATMOSFÉRA. A ty efekty... Digitální předělávka Věci (aby celá záležitost co do grafiky šla s dobou) by si určitě zasloužila širší pozornost. Je to geniální, je to nezapomenutelné, je to John Carpenter's The Thing, pětihvězdičkový film. PS: Carpenter musí být velkým obdivovatelem Lovecrafta...(9.2.2003)

 • Tom Hardy
  *****

  Věc v mnohém předčí dnešní ubohé slátaniny, které se snaží za pomoci moderní techniky seč jim síly stačí a přesto nedosáhnou ani v nejmenším atmosféry tohoto geniálního snímku. Traduje se, že první promítání tohoto filmu zapříčinilo, že se několik lidí psychicky zhroutila... Pro horor se nemůže tradovat lepší historka...(2.9.2002)

 • Matty
  *****

  Kéž by všechny remaky byly stejně kvalitní. Koncept Hawksova originálu (parta chlapů odstřihnutých od civilizace) zůstává, zároveň ale zůstává rozum stát nad tím, o kolik víc napětí a implicitních významů z něj dokázal Carpenter vydolovat (film šel do kin rok poté, co se objevilo AIDS). Jeho Věc v sobě má něco z nesmlouvavosti béčkových filmů. Nechodí okolo horké kaše, nevětví vyprávění, nezdržuje se dialogy tam, kde stačí výmluvný pohled. Díky tempu vyprávění nemáme šanci vydechnout. Stejně jako hrdinové jsme v permanentním očekávání, co přijde dál. Hitchcockovsky mistrovské vedení naší pozornosti (třeba už jen nasvícením scén), rovnoměrná distribuce informací (abychom si ve správnou chvíli kladli správné otázky) nebo znejisťování diváka ohledně toho, kdo "to" má v sobě a bude další obětí na druhou stranu ani trochu béčkově nepůsobí. Více než opravdu nehezkými (ve smyslu, že vám z nich bude blbě) gore efekty Věc dodnes fascinuje maskulinní hrou o důvěru a dominanci, která zajišťovala dynamiku nejednoho Hawksova filmu. Zmutovaného člověko-krabo-psa filmu věřit nemusíte, ale stupňovaně paranoidní jednání postav je naprosto autentické. Díky kameře dotvářející pocit izolovanosti prácí s prázdným prostorem (a bílou nicotou) a Morriconeho hudbě, neustále slibující něco okázale zlého, navíc Věc není jen nechutná, ale místy i nádherná. Opravdový hororový klenot. 90% Zajímavé komentáře: POMO, MIMIC, Mahalik, grissword(23.2.2006)

 • Radyo
  ****

  Ve své době takřka kultovní záležitost se super efekty, dnes již přeci jen vyvolávajícími trochu úsměv na tváři. Ono 25 let je 25 let. :-) Ale atmosféru má ten film mrazivou i dnes - a nejen proto, že se odehrává v Antarktidě.(22.11.2007)

 • J*A*S*M
  *****

  Příběh vypráví o boji amerických vědců na výzkumné základně na Antarktidě proti mimozemskému tvorovi, který má schopnost brát na sebe lidskou podobu. Nejsilnější stránkou filmu je každopádně výtečná atmosféra, tvořená všudypřítomným napětím a nedůvěrou mezi hlavními postavami a umocněná nekonečnými ledovými pláněmi. O moc ale nezaostává ani „pěkná“ maskérská práce, takže na své si přijdou i ortodoxní fanoušci krvavějších hororů. The Thing je bezesporu jeden z nejlepších filmů Johna Carpentera. Horror movie of the year(30.8.2007)

 • Malarkey
  ****

  Stejně jako Marigold nemám horrory zrovna moc v lásce, ale tento je opravdu fantastický. Efekty jsou naprosto skvělé a spolu se začínající hereckou hvězdou Kurtem Russelem je tento film velmi zajímavou, večer popřípadně noc zpestřující zábavou. Já doufám jen v jednu věc, že nevznikne remake jak je poslední dobou u Carpentara zvykem jak u i když slušného remaku Přepadení 13. okrsku nebo naprosto zkopané Mlze. Děj podle mě na horror obvyklý přesto do Antarktidy příjemně zapadající. Až mi chvilkama bylo nevolno například u mutace toho chudáka pejska. Mimo to je vidět, že se Carpenter inspiroval Vetřelcem. Mimojíné začínající scéna, kde Norové ve své helikoptéře honí huskyho po zmrzlé ploše Antarkidy se stala největší otevírající sekvencí ve filmové historii.(30.8.2006)

 • Djkoma
  *****

  Nejlepší horor všech dob. Naprostá lahůdka. Natočit takovýto film do fakt chce odvahu. Ohromně úžasná atmosféra. Skvělá hudba ( jestli se tomu tak dá říkat). Jednoduchý scénař, který nic zbytečně nekomplikuje. Tohle už nikdo nepřekoná. Carpenter je navždy legenda.(20.6.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $13,782,838Tržby Celosvetovo $18,200,000║ Neskutočne atmosférický sci-fi horror, kde svoje urobia aj perfektné triky. /90%/(4.4.2010)

 • Marigold
  *****

  Horror jako žánr nemusím, ale čestnou výjimku představují surrvival horrory. A právě Věc je takřka dokonalým reprezentantem, krom odpudivých "gore" výjevů obsahuje něco mnohem účinnějšího – hru s psychologií diváka. Princip umístit skupinu postav na izolované místo (v tomto případě bílé pláně Antarktidy), znemožnit jí únik (v tomto případě masivní bouří) a vystavit je nepříteli, který se může skrývat uvnitř kohokoli z nich, je sice osvědčený, ale nikde nefunguje tak dokonale jako právě ve Věci. Minimalistický scénář strhává pozornost k syrové atmosféře, repliky postav jsou spíš účelové, všechno důležité je vidět a hlavně CÍTIT. Z Věci vychází cosi takřka fyzicky hmatatelného, strach není cítit umělotinou rekvizit, ale skutečným prožitkem. Když se Věc objeví, dostavuje se takřka úleva... Skutečný strach je nevědomost, nejistota. Zkrátka takhle si představuju dokonalý horror o přežívání v extrémních podmínkách. A atmosféra polární základny je natolik unikátní, že Věc asi hned tak něco nepřekoná.(27.1.2004)

 • Renton
  **

  Scénář: Bill Lancaster .. Na Věci jsem neviděl nic evidentně zajímavého. A nebude to ani tak tím, že žánr horor je pro mne absolutně okrajová záležitost.. Snímek mne držel v pozornosti asi třetinu délky. Hlavně díky slušné, mrazivé atmosféře a psycho hudebnímu(?) doprovodu od mistra Morriconeho. Pak už ovšem snímek neměl čím překvapit, šlo jen o fádní sci-fi souboj s tajemnou příšerou, která hrůzu nebudí. Herecké výkony nijak neoslňují, mutující příšera z vesmíru je směšná a konečné vyústění pěkně vlažné.(26.4.2006)

 • MrHlad
  *****

  Přiznám se, že tohle mě dostalo. Jako vždycky vymakaná atmosféra (při sledování se mi podařilo ohlodat Encyklopedii fantastického filmu :), slušná Morriconeho hudba, dost dobrej Kurt Russell, na svojí dobu opravdu kvalitní triky a především geniální konec. Tenhle film žeru!(14.10.2002)

 • Anthony
  *****

  Jeden z nejstrašidelnějších hororů a rozhodně nejpovedenější věc Johna Carpentera. Uzavřené prostředí z kterého není úniku, skličující atmosféra a především vždy fungující motiv skupinky lidí, kde každý podezřívá každého. Vizuální efekty jsou výborné a ani jejich doslovnost mi nevadila.(31.7.2003)

 • DaViD´82
  ****

  They´re not who they are... Díky hutné atmosféře a skvělé psychologické stránce to má nakročeno k naprosté dokonalosti. Bohužel však Carpenter vyrukuje s "potvůrkama" příliš brzo. Mám raději pouze tušené a neviděné zlo, obzvláště když jím jsou hrůzu nenahánějící patvárky. Scény, které se obejdou bez nich a stojí čistě na atmosféře a hercích (či psech) jsou za plný počet. Kdyby to vydrželo delší dobu bez těch DNA potratů, tak... No, kdyby jsou jen kdyby (kdyby však někoho přeci jen zajímalo jak úžasné to bývalo mohlo být, tak ho odkážu na epizodu Ice z první série Akt X, která vzdává hold právě Věci). Ovšem stejně bych jednou rád viděl prequel zobrazující události na norské základně. So, just watch this movie, it´s the right Thing to do...(9.4.2005)

 • Superpero
  *****

  Brilantní geniálně zpracovaný snímek se SKVĚLOU atmosférou. Nikdy jsem moc nemusel Kurta Russela ale po tomhle filmu jsem změnil názor o 180°. Tady hrajou všichni skvěle a máte ten pocit že je všechno v prdeli a prostě sci-fi horor jako je Věc už nikdy nikdo nenatočí.(15.1.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace