poster

Svěrací kazajka

 • USA

  The Jacket

 • Německo

  The Jacket

 • Slovensko

  Zvieracia kazajka

Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2005, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  *****

  Jeden z těch opravdu dobrých mysteriózních spletenců zabývající se cestováním v čase. Adrien Brody a Keira Knightley mě naprosto uchvátili, hodili se k sobě a navíc hráli výborně.Navíc velké plus za vyvedený konec,který mě dojal. Nejedná se o žádnou sci-fi slátaninu, jak by se mohlo zdát, celou dobu se mi líbila tajemná atmosféra a kamera. Nejspíš se tu pár nedomyšleností a nelogičností najde, ale čert to vem, to u cestování v čase vždycky..(4.3.2011)

 • Boss321
  ****

  Snímek, od kterého jsem nečekla žádné zázraky a o to víc jsem byl překvapen. Slušný thriller s poměrně originálně zpracovaným tématem. Výkony Keiry Knightley a Adriena Brodyho byli výborné, především Adrien se mi velmi líbil. Johna Mayburyho moc neznám, ale myslím, že tohle je asi jeho dosavadní vrchol.(29.11.2007)

 • zputnik
  ***

  Téma posunu v čase mám rád. Když se k tomu navíc přidá obsazení Adriena Brodyho do hlavní role + zajímavá zápletka + závěr filmu, který jsem si vcelku intenzivně prožil, tak by to vše nahrávalo na vysoké hodnocení. Ovšem pak zde byli věci, které mi tak nějak drhly. Některé sekvence (především spojené s přesunem v čase) mi připadaly tak nějak filmařsky nedokonale zvládnuté. Chvílemi mi navíc přišlo, že film ztrácí potřebné tempo a je až přiliš poklidný. Shrnuto a podtrženo: Dobrý film, který však imho měl na víc. Výsledný ortel - 70%.(19.12.2005)

 • Faye
  ****

  Málokdo považuje psychiatrickou léčebnu za místo, kde si člověk odpočine a kde si s ním příjemní lékaři budou láskyplně povídat. Ovšem zařízení, ve kterém se díky verdiktu soudu ocitnul Jack, je přece jenom o hodně horší, než jaká panuje všeobecná představa. Nadopovat, nacpat do svěrací kazajky a nechat uležet v boxu márnice. Jeho zmatená mysl se „léčbě“ brání útěky do minulosti a budoucnosti. Jenže ani budoucnost nevěstí nic dobrého. Další film o cestování v čase, další film zabývající se věčnou otázkou, jestli je možné změnit budoucnost?......... „Občas žijeme, abychom mohli být jiní.“ Pro mě příjemné překvapení.(10.8.2005)

 • Xmilden
  ***

  Jen nápad prostě někdy nestačí.... Zpracování je takové všelijak unylé a přestože se film s blížícím koncem začne tvářit opravdu chytře a emoce se dostaví, nemůžu zapomenout na více než hodinu kdy se toho zase až tolik neděje. Brody nehraje špatně a Keira nevadí, ale slabší režie z tohoto zajímavého snímku nevytěží nic co by stálo za větší počet repríz. 60%(3.12.2015)

 • - Anne Lambton mala pôvodne hrať postavu sestry Hardingovej. Počas natáčania však dostala pankreatitídu a nebola schopná pokračovať v natáčaní. (misterz)

 • - Scény s vyšilujícím Brodym uzavřeném v boxu byly opravdové. Herec požádal režiséra, ať ho nechá zavřeného i mimo natáčení, aby se mohl lépe sžít s charakterem. (hot_spot)

 • - Pro hlavní roli byli původně navrhnuti Mark Wahlberg a Colin Farrell. (hot_spot)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace