Svěrací kazajka

• Německo

Zvieracia kazajka

Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2005, 99 min

Svěrací kazajka má zajímavý nápad, láká na jména dobrých herců a tak trochu slibuje zážitek z té "vyšší filmové ligy". Já jí dávám tři lehounce nadprůměrné databázové hvězdy, a to hlavně za herecké výkony. Brody se pro podobné role snad narodil, Keira Knightley i Kris Kristofferson jsou také velmi přesvědčiví, ovšem všechny (z mého pohledu) zastínil Daniel Craig. Na relativně malém prostoru předvedl to, čemu se říká dokonalá proměna, je (nejen díky černým vlasům) takřka k nepoznání a roli si viditelně užívá. Co se týče příběhu, tady už mě Kazajka zklamala. Chyběly v něm jakékoliv zvraty, které by ho udělaly zajímavějším, až na pár scén nebyl takřka ani dramatický a ničím nepřekvapoval. Škoda, škoda, vypadalo to slibněji. Takhle se vlastně v polovině filmu od hlavního hrdiny dozvíte, jak to celé dopadne... A pak už jen čekáte, abyste se dozvěděli, že měl pravdu.(27.10.2010)

Život je kruh... žijeme ho a můžeme si bejt jistý, že jednou se dostaneme do chvíle, do určitého bodu toho kruhu, kde už jsme jednou byli a podle toho, jak jsme se při poslední návštěvě chovali, ať proběhla před nebo po tom, co jsme tu teď, se bude právě to naše " Teď " odvíjet... Nevěříte? To je mi líto.... Nerozumíte? Tomu se nedivim... páč sem to napsal dost nesrozumitelně ač jsem se snažil :-)(25.10.2008)

Snímek, od kterého jsem nečekla žádné zázraky a o to víc jsem byl překvapen. Slušný thriller s poměrně originálně zpracovaným tématem. Výkony Keiry Knightley a Adriena Brodyho byli výborné, především Adrien se mi velmi líbil. Johna Mayburyho moc neznám, ale myslím, že tohle je asi jeho dosavadní vrchol.(29.11.2007)

"Kolik máme času?" U Svěrací kazajky bych tolik nepřemýšlel nad děrami v logice, který film s cestováním v čase je nemá. To, o co jde, je myslím shrnuto v citované větě. Je život dost dlouhý, aby s ním bylo možno nakládat lehkovážně? Kromě obsahu je film velmi dobře vybroušený vizuálně, Brody hraje sympaticky a Keira sice není moje oblíbenkyně, ale životní ztroskotankyně jí docela sedla. Docela mě překvapil i budoucí Bond Craig. Jinak je to samozřejmě trocu míchanice Londonova Tuláka po hvězdách s 12 opicemi, ale vzdor celkem syrové atmosféře se mi líbí takový ten mírný optimismus a naděje, kterými se od sobě podobných filmů liší.(25.6.2006)

podle vyprávění od známých jsem měla smíšený pocity..jestli se mám kouknout nebo ne... někdo to vychvaloval na vynikající sci-fi horor.. a někdo na podpůměrný fantasy nesmysl... ale nakonec jsem se odhodlala.. a nelitovala jsem... je to dost zajímavej příběh... s fantasy cestováním do budoucnosti a zpět... na horor bych to neklasifikovala.. ale thriller s dost napětím...(2.4.2009)