Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

rwa

Platí pro něj co jsem napsal již pro jedničku. Přidaná hodnota je určitě v režii ultratalentovaného Greengrasse. No a ten Prahocurych a Paříž vystřídal Berlín s Maskvóu, tedy ona přijemná studená evropská šeď zůstává. No a snad ještě douška: jestli paranoia, tak takhle! ()

jay are

Opět nemůžu jinak než 5*. Téhle sérii jsem naprosto propadl. Damon v mýtu vypadá ještě líp než v Agentu bez minulosti. Pravděpodobně to bude tím, že je zde o dost více akce. Rusko bylo naprosto boží, i když opět udělané, tak jak si ho představují američané. Určitě musím pochválit Karla Rodena a Greengrassův zběsilý střih :) ()

Grizzlac

Po skvělé jedničce, přichází Greengrass s ještě větší jízdou... Tak tohle na mě platí. Mimo jiné fantastický Powellův soundtrack. Jízda na všech frontách, nechápu, že jsem to neviděl v kině. ()

d4

Keby som mal porovnávať The Bourne Identity a The Bourne Supremacy, priklonil by som sa k jednotke (pomerne viac akčných scén a hlavne od prvej scény, ktorá nastolí drtivé tempo sa film nezastaví). Presne tento moment mi v dvojke chýbal. Možno (a to veľmi pravdepodobne) to bolo spôsobené vedomím, že som vedel, čo od filmu očakávať. Tento nedostatok mi však hravo vynahradila zápletka hlbšieho odkrývania Bournovej minulosti. Vynikajúci sequel, pomenej akcie, premyslený scenár a stále drsný Damon. 4 a pol * ()

Latec

Veľmi slabé, nezáživné a nudné, aj ked sa na to vlastne pekne pozerá. Koniec žiadny, vyvrcholenie nulové. Iba sledujete eskapády vraha, ktorý uteká alebo naháňa a sám nevie prečo. A všetci kritici sú len odvarení z trasľavej kamery. ()

Vital

Nevim,zda je lepší jednčka než dvojka,protože i když jsem se dozvěděl zhruba kdo je Bourne,tak příběh pokračuje svižným tempem,dobrýma honičkama a uhýbnýma manévrama. ()

Mr.Fuck

Po nijak zvlášť uchvacujícím Agentu bez minulosti mě tato část trilogie velmi příjemně překvapila a určitě si 4* zaslouží. ()

rene75

Příprava na velké finále, kterým je třetí díl. Zde se tvoří nový styl akčních filmů. Láska a sex tu skoro nejsou, hrdina nehne brvou je o tři kroky vpřed a divák na to jen civí (jak on to...?). Je sám proti všem. Není nakonec úplně sám? ()

siki37

Déjà vu prvej časti. Bourne si stále nič nepamätá, Bourneho chcú znova všetci zabiť, Bourne vie plynule po rusky (popri angličtine, arabštine, nemčine, francúzštine), Bourne zase dostane nakládačku, tentokrát v berlínskom byte, po ktorej nemá ani monokel, Bourne sa minul povolaniu, mal byť taxikárom v Moskve. tento diel je zbytočný! asi sa po natáčaní prvej časti zvýšilo dosť materiálov, ktoré bolo škoda vyhodiť a dal sa z nich poskladať mýtus o dokonalom americkom strážcovi spravodlivosti ()

Lal.V

Dejovo pútavejšie pokračovanie Bourne Identity, ktoré dokáže viac vtiahnuť do priebehu. Nemôžem inak, oproti 1. dielu musím pridať jednu hviezdičku. ()

DorianGreene

Zdařilé pokračování Agenta bez minulosti. Tentokrát ještě více akční, s dlouhou automobilovou honičkou, nervní kamerou a snad ještě přesvědčivějším Mattem Damonem. Snímek jsem si pustil bezprostředně po Agentu bez minulosti, což se ukázalo jako skvělý tah a všem ho doporučuji. Zítra mě čeká Bourneovo ultimátum, které by mělo trilogii korunovat, alespoň tak soudím podle místních ohlasných komentářů. ()

DarkViper

ne prostě, nevím jestli to je tím hercem, ale furt jsem koukal na hodinky, když už to skončí, nic nového, vše naprosto předvídatelné, neoriginální, trošku bych řekl, že i parodie na Cobra 11. ()

kachtan

Je nutno vidět všechny tři Bourny v kontextu. Nejsou to pouhé tři filmy, je to trilogie, která funguje, jako celek. "Get some rest, Pam. You look tired." ()

ElsaWhite

Po prvním strhujícím dílu Agent bez minulosti jsem se nemohla dočkat až shlédnu dvojku Bournův mýtus...jako ženská zbožnuju herce Matta Damona takže pro mě pět hvězdiček jasných. Filmová akce skvělá...nenudila jsem se ani minutu! Doporučím každému, kdo má rád stylové filmy!!! ()

Raziel811

Osobně mi Greengrassova režie moc nesedí, respektive jeho rozklepaná kamera. Chce si to zvyknout, ale beru to jako rušivý element, jelikož když se kamera klepe i během prostého dialogu a u akčních scén pak dochází k velkému chaosu, tak to divácky moc atraktivní není a brát to jako "dokumentární" řežii nebudu. Co se týče příběhu, zdá se mi tento díl nejslabší, ale nikoli špatný. ()

zigi

Pro mě nejlepší díl celé trilogie. Vše tu parádně graduje jak Jason postupně odhaluje střípky ze své minulosti. Výkony z Bourna si u mě Damon vysloužil místo v top 10. Urban taky super. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)