Rozpočet $75miliónovTržby USA $176,241,941Tržby Celosvetovo $288,500,217Paul Greengrass posúva Bourna dokonca o triedu vyššie, než jeho predchodca a tým natočil aj jedno z najlepších pokračovaní v histórii filmu. /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

......Zde nevidím žádné mimořádné problémy ani dohady, film bude mít určitě z převážné většiny kladnou odezvu a úspěch. Začíná to moc dobře, nástup a už to jede jak na tobogánu. Vše do sebe zapadá, logické, napínavé. Někdo řekl: kupte mu stativ, ale pokud vynechám kameru, která se z ruky doopravdy hodila jen do některých pasáží a pak ten úsměvný honičkový konec alá Bond nebo Kobra 11 a na toto zapomenu, zůstanou mi jen ty nejlepší vzpomínky na pokračování Agenta........(26.11.2004)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Parádní Bournova jízda č.2 v režii Paula Greengrasse. Více netřeba dodávat vzhledem k množství komentářů zde. Trailer: http://www.csfd.cz/film/136076-bournuv-mytus/videa/(5.4.2009)

Ufff...to jsem si oddechl. Na tenhle film jsem se těšil přímo hříšně, jelikož Agent bez minulosti je /byl do Mýtu/ pro mě nejlepším akčním thrillerem, který jsem měl tu čest kdy vidět (minimálně v několika posledních letech, co si vzpomínám). O několik tříd v kvalitě převyšoval první dvě M-I a podle mě stojí i nad třetím pokračováním i těmi nejlepšími bondovkami. Bournův mýtus se mu celkově vyrovnal, v něčem malinko zaostal, v něčem ho překonal. Za prvé, pořád je bouřlivě atmosferický, tempo je téměř neuvěřitelné, bičované kupředu rychlým střihem, strhující hudbou a nervními pohyby hlavy a těla Matta Daemona (skutečně, klobouk dolů Matte, po těhle dvou filmech...). Taktéž kamera přímo létá, zoomuje, je všude, zabírá akci z nevšedních úhlů... lahoda! Souboje jsou dokonce lepší, automobilová honička úžasnější (!!!) než v prvním díle, v čem dvojka trochu ztrácí je ten úžasný koncept amnézií postiženého a nic netušícího bojového stroje, kterým byl Jason v jedničce. V Mýtu už Bourne ví o hodně víc, což je jedno malé (i když nevyhnutelné) mínus co do atmosféry. Další malou výtkou by mohlo být až přílišné opakování schématu nastoleného prvním filmem - jedna superbitka s dokonalou choreografií, jedna automobilová superhonička (skutečně nejlepší jakou jsem kdy viděl)... Na druhou stranu jsou tu samozřejmě nové prvky (Karl Urban je super)... No tak už nezbývá než pochválit Paula Greengrasse, protože je to z velké části jeho zásluha a konstatovat, že se jedná o můj nejoblíbenější akční film, který mě totálně přizdil do křesla a jen párktát za bezmála dvě hodiny mě nechal vydechnout. Mimochodem, vychutnejte si konec honičky v tunelu... 90% a 100% za oba díly!(18.7.2006)

Krvavá neděle mě sice navýsost zaujala, ale neuměl jsem si přestavit jak chce Greengrass se svým stylem pojmout komerční špionážní thiller. Pojal Bourna zcela po svém a výsledkem je realitický pohled na nelehký život bývalého elitního agenta. Tempo snímku je od prvních vteřin neuvěřitelné a gradace je zcela výjimečná. K tomu solidní děj, kde nejde o nic velkého "pouze" o osobní vendettu, i když ani o tu nakonec nejde nijak výrazně. Skvostná kamera a Powellův soundtrack zcela vtáhnou do dění. Herecky skvostné a to i od mlčenlivého Matta Damona. Ohromně kvalitní jako celek a navíc dochucené sympatickými detaily, které ve si velké většině lze plně vychutnat až při opakovaných projekcích (plakát ohledně demostrace a následné využití této informace, špatný seskok a kulhání či že Jason krom flashbacku a dvou střel v tunelu za celý film zbraň nepoužije a mnohé jiné). Nezapomenutelný, strhující a sympaticky inovativní (nad)žánrový snímek. Bourne nasadil Ethanovi a Bondovi laťku, tak vysoko, že je v rámci žánru tařka nepřekonatelná... ♫ Hodnocení OST: 5/5(7.10.2004)

• - Průměrná délka záběru je 1,9 vteřin. (don corleone)

• - Na rozdíl od prvního filmu scénárista Tony Gilroy tentokrát četl knižní předlohu a prohlásil, že nenapsal adaptaci románu, ale napsal scénář podle klíčových událostí a charakterů. (HellFire)

• - Dle pasu, který si prohlíží na celnici zástupce konzulátu John Nevins (Tim Griffin), je patrné, že Jason Bourne (Matt Damon) byl i v tehdejší ČSFR – nachází se v něm totiž razítko pasové kontroly Cheb. (cochtan523)