Agent Jason Bourne podruhé v akci a podruhé na výtečnou. Tvůrcům se podařilo zachovat stálou akci a napětí. Možná by však filmu neuškodila větší délka, protože u takového filmu je 1:42 poměrně málo, kdyby byl o hodinu delší, jistě by se nic nestalo. Ale i tak perfektní akce a už se těším na třetí díl.(8.5.2009)

Menej efektné než BOURNE IDENTITY, no zároveň psychologickejšie a dejovo pútavejšie. Scenár sa vracia do minulosti, odkrýva z nej nové veci a prehlbuje Bournovu postavu. Akcie asi najmenej zo všetkých špionážnych thrillerov za posledné roky, no inteligentne prekombinovaná zápletka, v ktorej je Bourne prďácky vždy o krôčik pred svojimi lovcami, ju nepotrebuje. A tá jediná - záverečná - nám to navyše plne vynahrádza. Powellova hudba rulez, Karl Urban je cool drsňák a zarastený Roden sa podobá na Tomáša Baldýnskeho.(6.10.2004)

Milé děti. Dnes večer si řekneme pohádku o tom, jak jednou jedna dvojka trumfla jedničku. Nestává se to moc často ani v pohádkách, natožpak v životě, ale tahle dvojka je fakt lepší, než první díl. Odpouštím několik klišé i třesoucí se kameru, protože napětí i akce mě ruku v ruce přikovaly do křesla a já se skvěle bavil. Matt Damon v roli Bourna dozrál ve výtečného akčního herce a já už se teď těším na trojku. Do páté hvězdičky chybí jen malilinkatý kousilíneček.(9.7.2013)

Vytecne pokracovani jiz tak kvalitniho prvniho dilu. Ze by zrod noveho superagenta, ktery by mohl byt pristupnejsi modernejsimu publiku? Bond uz preci jen zastarava, jeho hi-tech hracicky jsou v dnesnim pretechnizovanem svete cim dal tim vice spise usmevne nez budici uzas a MI5 uz take neni takova znacka. Osamely bojovnik bojujici konvencnimi zbranemi vuci spiknuti proti sve osobe, s uveritelnejsi a pro zenske publikum prijatelnejsi romantickou linii a stale jeste neokoukany hezoun Damon - vrazedna kombinace pro prestarleho Brita...(18.2.2007)

Bournův mýtus mě naprosto překvapil a zarazil hlouběji do židle. Skvělý Matt Damon, který je díky své vizáži nevinný, ale chladný zabiják. Skvělý scénář, který nemá výraznější chybu. Kamera je příjemná, hudba bezchybná. Souboj Damon X Urban a jejichž honička skrz Moskvou nemá chybu. Výborná automobilová honička, která nemá skoro žádnou konkurenci. Kdo nechápe mých 5* ať se na ten film podívá ještě jednou a možná pochopí, kde je jeho síla. Herecké výkony kočírované čím dál skvělejším režisérem"realistických dramat" Paulem Greengrassem drží film vysoko nad průměrem. Tenhle film je nástupce Bondovek a ukazuje jak se má točit strhující akční drama!!!(14.1.2005)

• - 75-milionové pokračování akčního hitu The Bourne Identity (u nás Agent bez minulosti) z roku 2002 vydělal během prvního víkendu 52,5 mil. dolarů, což je téměř dvojnásobek úvodního zisku prvního dílu. Celkově si druhé Bournovo dobrodružství z kin na severoamerickém kontinentu odneslo úchvatných 174 milionů. (imro)

• - V pasáži odehrávající se v Moskvě je ve scéně, kdy hovoří Kirill (Karl Urban) s Gretkovem (Karel Roden), sníh, avšak v následujícím záběru se vidět nezasněžené prostředí nádraží. Následujě opět pohled na zasněžený prostor před nádražím, po východu ze supermarketu je zase naopak jen velmi málo sněhu, ale hustě sněží. Celá automobilová honička se následně odehrává ve sněhem netknutém městě, ale když si jde dcera pana Neskeho (Yevgeni Sitokhin) domů, je opět všude mnoho sněhu. (Vercinix)

• - Spoiler: Na konci filmu poté, co Pamela Landy (Joan Allen) poděkuje Bourneovi (Matt Damon) za nahrávku, vyjde Jason Bourne z budovy a venku je hezké počasí a svítící slunce. V dalším pokračování Bourneovo ultimátum (2007) je možné tuto scénu vidět ještě jednou, ale venku je ošklivě a místy sníh. (Kroeger055)