poster

Bournův mýtus

 • USA

  The Bourne Supremacy

 • Německo

  Die Bourne Verschwörung

 • Slovensko

  Bournov mýtus

Akční / Thriller

USA / Německo, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Soundtrack John Powell: 1. Goa [3:00] ,2. The Drop [3:42] ,3. Funeral Pyre [2:21] ,4. Gathering Data [1:54] ,5. Nach Deutschland [2:40] ,6. To the Roof [5:32] ,7. New Memories [2:48] ,8. Berlin Foot Chase [5:16] ,9. Alexander Platz/Abbotts Confesses [3:34] ,10. Moscow Wind Up [6:55] ,11. Bim Bam Smash [5:09] ,12. Atonement [1:35] ,13. Extreme Ways - Moby [3:57],(10.6.2011)

 • DaViD´82
  *****

  Krvavá neděle mě sice navýsost zaujala, ale neuměl jsem si přestavit jak chce Greengrass se svým stylem pojmout komerční špionážní thiller. Pojal Bourna zcela po svém a výsledkem je realitický pohled na nelehký život bývalého elitního agenta. Tempo snímku je od prvních vteřin neuvěřitelné a gradace je zcela výjimečná. K tomu solidní děj, kde nejde o nic velkého "pouze" o osobní vendettu, i když ani o tu nakonec nejde nijak výrazně. Skvostná kamera a Powellův soundtrack zcela vtáhnou do dění. Herecky skvostné a to i od mlčenlivého Matta Damona. Ohromně kvalitní jako celek a navíc dochucené sympatickými detaily, které ve si velké většině lze plně vychutnat až při opakovaných projekcích (plakát ohledně demostrace a následné využití této informace, špatný seskok a kulhání či že Jason krom flashbacku a dvou střel v tunelu za celý film zbraň nepoužije a mnohé jiné). Nezapomenutelný, strhující a sympaticky inovativní (nad)žánrový snímek. Bourne nasadil Ethanovi a Bondovi laťku, tak vysoko, že je v rámci žánru tařka nepřekonatelná... ♫ Hodnocení OST: 5/5(7.10.2004)

 • CheGuevara
  *****

  Dvojka získala o mnoho talentovanějšího a chytřejšího režiséra, ale zároveň tratila kus ze své zajímavosti, ostatně to je u pokračovaní jev zcela běžný. A přestože to nebyl takový napínák a bývalí zloduchové měli toho víc do sebe, tak je to hlavně ta syrová atmosféra šedé a nevýrazné Evropy, která mě zcela uchvátila. A už vůbec nehledě na to, že Matt Damon jako agent prahnoucí po pomstě byl jednoduše dokonalý. Závěrečné pokání bylo už jenom stvrzenkou za výborným akčním zážitkem, a to si v tomto žánru příliš nelibuji.(7.2.2008)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $75 million tržby celosvetovo : $288,500,215(10.12.2006)

 • Kulmon
  *****

  Agent Jason Bourne podruhé v akci a podruhé na výtečnou. Tvůrcům se podařilo zachovat stálou akci a napětí. Možná by však filmu neuškodila větší délka, protože u takového filmu je 1:42 poměrně málo, kdyby byl o hodinu delší, jistě by se nic nestalo. Ale i tak perfektní akce a už se těším na třetí díl.(8.5.2009)

 • - Výbuch domu byl natočen bez použití speciálních efektů. (Witta)

 • - Záběr explodujícího domu zabral filmařům 4 dny natáčení a bylo použito 6 kamer. (HellFire)

 • - Auto, ve kterém probíhala honička Bournea v Moskvě bylo řízeno kaskadérem ze střechy auta, případně z kokpitu připevněném mimo auto. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace