Pořád je to pecka, pořád to má přesnou hudbu a přímočaře staromódní akci. Ta ale přichází až prakticky po hodině filmu, je jí výrazně méně než u prvního příspěvku od Douga Limana, který sice v daném žánru není tak sebejistý jako Greengrass, ale v mnohém si mě paradoxně získával víc. Podle moderního diváckého diktátu je nám nicméně opět předkládán přímý a špinavý boj nejen s protivníkem, ale i s vlastní identitou. A hlavně pomstou. Chladná atmosféra se trochu vytratila, bohužel velmi brzy i Franka Potente – ženský element přímo v přítomnosti Bournea mi chyběl. Damon je opět výborný, o to víc, že na tajného agenta vůbec nevypadá a snáze se tak s ním divák ztotožní. Jeho první kontaktáž s Joan Allen ze střechy je exkluzivní!! Stejně jako zvuk..(13.8.2011)

Paul Greengrass zachoval strhující a intelignetí zápletku, a obohatil ji o neuvěřitelně dravou režii a novátorský, až lehce dokumentární přístup (který se mu tak osvědčil v Letu č. 93). Výsledek je doslova brilanntí. Matt Damon už zdaleka nepůsobí tak joudovitě, je cool a zároveń křehký, zranitelný a vnitřně zlomený. A Extreme Ways od Mobyho už nikdy nebudou znít tak jako dřív!(16.8.2007)

Bournův mýtus mě naprosto překvapil a zarazil hlouběji do židle. Skvělý Matt Damon, který je díky své vizáži nevinný, ale chladný zabiják. Skvělý scénář, který nemá výraznější chybu. Kamera je příjemná, hudba bezchybná. Souboj Damon X Urban a jejichž honička skrz Moskvou nemá chybu. Výborná automobilová honička, která nemá skoro žádnou konkurenci. Kdo nechápe mých 5* ať se na ten film podívá ještě jednou a možná pochopí, kde je jeho síla. Herecké výkony kočírované čím dál skvělejším režisérem"realistických dramat" Paulem Greengrassem drží film vysoko nad průměrem. Tenhle film je nástupce Bondovek a ukazuje jak se má točit strhující akční drama!!!(14.1.2005)

V pokracovani som sa opät dostal k dalsim detailom ohladom Jasona Bournea, ktore ma zaujimali, ale bolo citit trosku inu, ale rovnako dobru reziu, ako v jednotke a to od talentovaneho rezisera Paula Greengrassa, ktory ma cit pre realitu, ci uz pri bitkach alebo autonahackach, aka bola hlavne v zavere filmu v Moskve. Jasona Bournea opät chce niekto zabit a vzdy sa z kazdej situacie vyvlecie velmi obdivuhodnym sposobom a Karela Rodena stoji za to vidiet v takom velkom hollywoodskom projekte, akym je prave tento film. Taktiez sa mi opät pacil soundrack od Powella, ktory sa so znamou hudbou este viac pohral a pridal nieco navyse, co sa mi moc pacilo. Po opätovnom pozreti 10.05.2015 zvysujem na plne hodnotenie, bol som spokojny. Paul Greengrass okrem ineho natocil aj dramu o teroristoch z 11. septembra LET CISLO 93 (2006) alebo vojnovy thriller opät s Mattom Damonom ZELENA ZONA (2010). _________ Matt Damon - (Jason Bourne) +++ Franka Potente - (Marie) +++ Brian Cox - (Ward Abbott) +++ Julia Stiles - (Nicky) +++ Karl Urban - (Kirill) +++ Joan Allen - (Pamela Landy) +++ Karel Roden - (Gretkov) +++ Gabriel Mann - (Danny Zorn) +++ Michelle Monaghan - (Kim) +++ Produkcia: Doug Liman, Frank Marshall, Patrick Crowley, Paul Sandberg +++(3.9.2012)

Jo tak tohle je daleko lepsi nez prvni dil, zmena rezisera filmu fakt pomohla. Mozna na tom ma taky podil knizni predloha, treba je druha kniha taky lepsi nez prvni. Matt Damon je daleko lepsi nez v prvnim dilu (a navic ma cool oblek), hlavne proto, ze je vetsinu filmu celkem slusne nastvanej a uz tak nejak vi jak Treadstone funguje (ale obcas opet taky nic nechape). Brian Cox je taky lepsi, protoze se z nej vyklube peknej svinak a hlavne tu je zaporak, kterej v prvnim filmu dost chybel. Karl Urban je fakt velkej drsnak, akorat moh s Bournem bitkarit vic. Za zminku jeste stoji Karel Roden, kterej sice nema moc velkej prostor, ale presto potesi. Oproti jednicce mozna trochu ubylo souboju a honicek, ale vubec to nevadi, spis naopak (navic to finale vsechno vynahradi). Film je skutecne jedna velka jizda od zacatku do konec (nastesti Potente chcipne hned ze zacatku a Bourna zbytecne nezdrzuje) a pekne napinava (a je uplne jedno, ze de opet o honeni Bourna jako v prvnim dile). Kamera i hudba je daleko lepsi nez v prvnim dile, perfektne vas vtahne do deje a ty kamerovy filtry sou vyborny. Akorat obcas je to s tou rucni kamerou precejen prehnany (trochu zmateny a misty mi z toho bylo trochu nevolno). Film je jeste realistictejsi nez prvni dil, ale nejakejm tem divnostem se taky nevyhnul (Bourna najednou zacnou prudit po dvou letech, dava umely dejchani pod vodou, nepochopil jsme proc palil fotky, kdyz ho na zacatku zatknou tak je cela stanice prazdna atd.) Dal si taky mohli odpustit ten uplnej konec, kdy mu reknou jeho skutecny jmeno (je fakt hnusny). Tohle je opravdu o moc lepsi nez prvni dil, jen by me zajimalo co bude v tretim, protoze se tu vse vyresilo (snad jedine Bournova pamet, protoze jsem se dozvedel z minulosti jen minimum).(29.6.2005)

• - Spoiler: Existuje i alternativní konec filmu, kdy Bourne (Matt Damon) po návštěvě Neskiho dcery (Oksana Akinshina) v Moskvě upadá do bezvědomí vlivem střelného zranění. Probouzí se v nemocnici a po rozhovoru s Pamelou Landy (Joan Allen) z nemocnice ve svém stylu uprchne. (Thommy91)

• - I když není uvedený v titulcích, na scénáři se podílel i Brian Helgeland. (imro)

• - Když kontaktuje Bourne Pamelu Landy ze střechy, tak řekne hlas při odhalení volajícího, že potřebují 90 vteřin na zjištění jeho pozice. Bourne ukončí hovor přesně po 88 vteřinách. (don corleone)