Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

LEOM

Pořádně našlapaná premiéra Greengrasse u kormidla zvané Bourne. První díl byl taky na pět ale tohle si zaslouží šest a trojka sedm hvězd. Chce se mi říct kam se hrabe Bond, ale jako Bondfanda nemůžu, asi bych totiž srovnával nesrovnatelné. Velmi kvalitní série. ()

Infurius

Viac sa mi páčil "Agent bez minulosti" ale aj toto sa dalo s dobrým napatím pozriet. Matt Damon to zahral ako vždy dobre. ()

pet4

Čekala jsem trochu víc, moc spletitý mi film nepřipadal, žádná velka překvapení, ale aspoň jsem se neztrácela jako v jiných překombinovaných střílečkách. Matt Damon se tváří pořád jako neviňátko, což dobře kontrastuje s tím, jak si jde tvrdě za svým, a co mě příjemně překvapilo, byly dobře ztvárněné honičky autem - většinou mě totiž k smrti nudí, a tady se to nestalo. A Karel Roden odvedl dobou práci, jako vždy. Jen tři hvězdičky proto, že mě akční filmy podobného druhu až tak moc nesedí. ()

JesseJames37

Pokračování nejlepšího akčního filmu současnosti,, Říká se že dvojky jsou podřadné filmy a že dvojky většinou tahají ke dnu. Tohle je přesně případ, kdy mohu říct že je to přesně naopak. Dvojka je ještě lepší než prvotina. Je živější, akčnější. Má mnohem větší tempo a skutečně tenhle film má ducha a hrdost. Svého předchůdce neurazil, a ještě se dokázal i přes vysokou laťku přehoupnout. Jednička je prostě top a dvojka je ještě lepší,, byla to prostě filmová eufórie. Filmový koncert jako kráva a možná že, slovy to ani nedokážu vylíčit. Kdo neviděl nepochopí,, Komu se ten film nelíbí, tak si neumím představit co víc byste ještě chtěly. Vrchol akčního žánru současnosti,, a živí důkaz, že akční filmy neumírají, ale dostávají nové kabáty. Skvělí film 95 % ()

qamar

Bourne ode mě dostal druhou šanci, ale byla to ztráta času. Mám trochu alergii na filmy o nezničitelných superhrdinech v kulisách, které si hrají na realitu. Kdyby v tom byla alespoň trocha nadsázky, možná bych to dokoukala až do konce. ()

zhulosek

Pro mě o stupínek níže než Agent bez minulosti, ale i tak příjemně strávené dvě hodiny, které si zaslouží plný počet hvězd. Po zhlédnutí mě napadá snad jen toto: "Kdo by stál o nějakého Bonda, když je tady Damonův Bourne?" ()

lupik84

Zase jeden můstek v sérii :-), aneb jak z ukončeného filmu nakopnout rozvíjející se zápletku na několik dalších filmů. Bourne mě baví, tak jsem za tento můstek rád. ()

Leo.DiCaprio

Tento film je okrem iného aj vynikajúce herecké predstavenie. Nenájdete jedného herca, ktorý by svoju filmovú rolu odflákol. Aj samotný Matt Damon v hlavnej roli povyrástol. Zrejme sa mu už zapáčilo hrať v akčných filmoch. Scenár tiež poukazuje nato, že Jason Bourne sa vo veľkej miere riadni vlastným rozumom a citmi, nie výcvikom nemilosrdného zabijaka. Je síce hrdina v pravom slova zmysle a znesie toho veľa, ale to zrejme všetci hrdinovia akčných filmov. ()

Job29

Film opravdu nabušený akcí. Tak 80% filmu máte zvednutý adrenalín až na samou hranici. Neustálé napětí, honičky, přestřelky, fighty... Matta Damona hodně lidí odsuzuje a vtipkuje o něm. Ale právě takový lidi by si měli pustit tento film. Určitě změní názor. Ve všech třech dílech je to stejné. Prostě pecka. Ani James Bond se mi tak nelíbil jako tohle. Palec nahoru. ()

Shooo

Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů. Damon výborný. Jde si za svým jako nezastavitelná mašina. Při komplikaci efektně improvizuje a upraví směr při plnění svého plánu, aby našel lidi zodpovědné za smrt Marie a našel odpovědi na otázky ohledně jeho života. Takže motivace obrovská, schopnosti neskutečný. Nu je to borec, moje oblíbená postava. Rejža je ten nejpovolanější pro tuto akční smršť. Soundtrack dokonalý, rád si při poslechu přehrávám v hlavě film...pa padampa papa pa padada:-) Film=nádhera se sympatickým obsazením, chytrým scénářem, adrenalinem ve scénách a super hudbním doprovodem. ()

Rathe

Parádně rozjetá trilogie pokračující v novém díle. Prostě bomba! Matta Damona si oblibuju čím dál víc. Automobilová honička v Moskvě - prostě boží! ()

el.bee

Proč jen se snaží zlepšovat scény těmi těkavými záběry...někdy až z toho bolí oči. Myslím, že co do kvalitiy pokračování neztratilo nic z kouzla prvního dílu. Ale také nepřidalo nic navíc. Čtyři je moc, tři málo. Za mě 3,5. ()

CZechi

Zamčenými ocelovými dveřmi široké půl metru, opatřené samostřílem, granátem s nástražným drátem, nejlepším alarmem, který vám roztrhá bubínky a sloním hovnem za nimi. Tak to bych prorazil s za krk chyceným kameramanem, kterej evidentně trpí epilepsií a nepřetržitým nutkáním se při točení objema rukama škrábat až po loket v nose a prdeli, takže ji musí držet v zubech. Nic proti trochu se třesoucí kameře, ale když už ztrácíte přehled v akčních scénách a oči vás z toho pomalu začínají bolet, je to zléééé. Je to věc, která mě na filmu těžce zklamala, ale neházejme flintu do žita. Je to věc, díky které tento film příjde o jednu hvězdičku. Jde o to, že tento neduh vyrovnává skvělý příběh, ponurost prostředí a Roden. (To poslední je trochu vtip, hraje skvěle, ale abych kvůli jednomu herci stříkal z filmu, to zas ne.) SPOILER ALERT Žeru ten pocit, kdy se Jason přesouvá do Ruska a luxusní auta a technologie nahrazují starý šunky na sotva zatáčejících kolech, typičtí Rusové (drink vodka, win dotka) a policajti ve svých huňatých čapkách nahánějící Bourna. Velmi dobře a úspěšně tento díl navazuje na svůj předchozí a zaslouží si obdiv. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)