Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

corpsy

Úsmevné bondovské dobrodružstvo, ktoré sa odvíja v tradícii prvej Mooreovej misie ŽI A NECHAJ ZOMRIEŤ. Maximálne odľahčená zábava s množstvom humoru a síce striedmej, ale profesionálne natočenej akcie ( no až na tie akože kung-fu súboje, ktoré akoby pochádzali z filmov s Budom Spencerom a Terence Hillom ). ()

ConanVJ

Pěkná hondovka s pěknou akcí, pěknými lokacemi a perfektním záporákem. Je zde i dost hlášek a vrací se šerif z předchozího filmu. Za mě 80% :) ()

Kryton

Jedna z lepších Moorovek co se týče Bondovek. Vynikajicí a charismatický Ch.Lee. Souboj na konci patří k vrcholům filmu. ()

Cimr

Nejlepší jsou na téhle bondovce anglicky suché hlášky. Těm jsem se tentokrát několikrát smál hodně nahlas. Třeba "Co se mnou uděláte? Vycpete mě a postavíte nad krb?" či "Ach, paní XY! Oblečenou jsem vás téměř nepoznal!" Prostě Bond je Bond, ale je pravda, že tentokrát nám trochu vázne (tři bradavky, he?!) a místy dokonce kapku nudí... ()

Z0oMb3E

Deviata bondovka a druhá Moorova sa pýši slušnou výpravou, exotickým prostredím, slušne zvládnutými akčnými scénami a nachádza sa tu pár nádherných scenérií. Mladý ostrostrelec Christopher Lee v úlohe hlavného záporáka pôsobí veľmi charizmaticky. Čo sa však nedá povedať o aktuálnej bondgirl Britt Ekland už meno postavy Goodnight má napovedať asi charakteristiku postavy. Neprofesionálna ako postava, nevýrazná ako herečka. Jej hlavou úlohou bolo jedine vyzerať sexi, čo sa asi čaká od každej bondgirl. Vo filme je zjavné prispôsobovanie sa zaužívaným zvyklostiam z iných podobne žánrovo ladených filmov. Čiže sú tu veľkolepé výbuchy, vsadenie komickej ukecanej postavy a lietajúce (dokonca s otočkou) autá, a to nebývalo v predošlých častiach zvykom (nie v takej okatej miere). Jednoznačné sa priblíženie sa americkému trhu no na mňa to pôsobilo dosť iritujúco, no celkový dojem (4*) to neskazilo. Trochu zarmútilo, ale ešte raz neskazilo. Moore si drží svoj štandard z predchádzajúcej časti, čiže aj on dobrý. ()

MartinezZ

Na filmu mě skutečně štvaly jen dvě věci, liliput a rádoby vtipné scény se šerifem J.W. na dovolené - dvě naprosté debility, které film úplně zkazily. ~~~ 2,5* ()

Historik

Přehrávám si bondovky postupně od nejstarší a tohle je bezkonkurenčně nejslabší kousek. Až bych řekl, že tento případ je Bonda nedůstojný. Stálo to za to? 50% ()

mysiak

Kung-Fu Bond...bol vynikajúci najmä záporákom a legendárnym kaskadérskym kúskom s autom...vynikajúca bondovka, plná akcie a dobrých odpisov... ()

javak810i

Řeknu to na rovinu - nebýt skvělého záporáka Christophera Leeho a jeho malého zrcadlového bludiště, je to bondovka na 3* jak vyšitá, protože se v ní po celou dobu (kromě honičky a následného odletu Scaramangy) prakticky nic neděje. ()

Laxik

Nejbondovštější ze všech bondovských villains válí. Muž se zlatou zbraní a třetí bradavkou je opět jednou z těch parodických bondovek, co víc sází na humor a vědomí vlastní blbosti, než na nějaký příběh či akci. Důkazem toho je i Mooreovo přehrávání, které je střídavě roztomilé a otravné. Bla bla bla Connery bla bla žblept prostě platí a platit bude. Vlastně ani nevím, jestli se mi film líbil, ale docela ty dvě hodinky utekly, tak asi ano. Co se týká souboje hračky vs. kočky, tentokrát je jasným vítězem trpaslík jakožto jeden z nejlepších záporáckých poskoků v historii. Hned po něm tu ale máme dvě echtovní kočky, z nichž je těžké vybrat tu hezčí. V tandemu ale poráží tohle švédské duo zlatou jednoranku, pušku pro neznámého tříprsťáka i solární kanón. ()

Pierre

Úvod s labyrintem je dost zajímavý a nalákal mě na zbytek filmu. Ale i když je labyrint vážně brilantní nápad, ve výsledku není vůbec využit. Díky alespoň za těch pár sekvencí. Místo toho je tady hodně takové nudnější vaty. Bond girl je strašně hloupá. Na druhou stranu záporák je velmi dobrý, u filmu jsem snědl spoustu čokolády a na toho malinkatýho trpajzlíka jen tak nezapomenu. Nejsou sice tolik opět tolik využití, ale tu čokoládu jsem využil dobře. Tak zase příští pátek... AKTUALIZACE: Takové slabší  ,,Žít a nechat zemřít´´, byť tentokrát daleko méně černé (:D), ale taky méně nadnesené, a více dobrodružnější než následující Mooreovy kousky,  se stejně mladě, svěže a seriózně vypadajícím Rogerem Moorem, vracejícím se Šerifem Pepperem, i trochou těch temnejších tónů (hlavně na začátku).....bohužel taky s docela velkým počtem vaty a rozmělňováním osobní linky mezi Scaramangem a Bondem v průběhu filmy. Ale ten labyrint je prostě skvělej. Svým způsobem to je od tvůrců zajímavý tah, začít film takovou tajemnou fascinující náloží, a pak pokračovat i právě trochou té vaty a k labyrintu se vrátit až v závěru. Přesto (hlavně za něj) to na konec budou i ty čtyři hvězdy. ()

numi

Teprve až devátá bondovka je dokonalá po filmařské stránce. Žádná klopýtnutí jako v předchozích dílech (zmatený střihač, úděsné efekty, oslí mosty, apodob.) se nekonají. Technicky dobře odvedená práce celého týmu je podpořena celkem reálnou a uvěřitelnou dějovou linií, sympatickým padouchem a ještě sympatičtějším padouchovým poskokem. Navíc scénář neuráží divákovu inteligenci, a to dokonce ani v samotném závěru, neboť se tentoráte žádná hromadná střílečka nepořádá. Prostě vše je oukej. Jenže! Chybí děj. Marně jsem celý film čekal, až se něco začne dít. Chtělo to trošku více napětí a trošku méně opět úděsného šerifa JW Peppera... V závěru se skvěle blýskla Britt Ekland v na svou dobu odvážných bikinách, ale jináč všechno drží na svých bedrech prcek Nick-Nack a - tentokráte již přesvědčivý - Roger Moore jako 007. Škoda toho uspavájícího scénáře. [srpen 2006] ()

kaylin

Roger Moore je prostě frajer a navíc tentokrát dostal skvělého záporáka s tváří Christophera Leeho. Scaramanga je jedním z nejikoničtějších Bondových protivníků a není to jen onou zlatou zbraní, kterou vlastní, ale i tím, jak byl zahrán. Místy je to možná až moc velká sranda, ale jsem rád, že těch vynálezů zde není tolik a nevyznívají tak rušivě. Pro mě rozhodně jedna z nejlepších bondovek, pokud pominu ty nejnovější. ()

slord

Druhá Mooreovka ma bavila oveľa viac ako prvá. Charizmatický Christopher Lee je v úlohe záporáka skvelý, Roger Moore tentorát Bondovi predal konečne svojú tvár a bavil ma. Film ma dosť zapamätatelných a fajn scén (naháňačka na člnoch, hranie sa na kaskadéra, bludisková miestnosť v sídle záporáka). Užil som si ho. 7/10 ()

Marw

Roger Moore jako Bond: 4,5 hvězdy, bondgirl: 3,5 hvězdy, Záporák: 4 hv. Technické spracování: 4,5 hv., Dojem z filmu: 4 hv Průměr: 4,1hv. ()

Desperado

Charizmatický záporák Christopher Lee dodáva tejto v poradí už 9-tej a Mooreovej druhej bondovke ten správny nádych. Zároveň sa jedná aj o reinkarnáciu Conneryho prvých bondoviek, ktoré atmosférou to najviac pripomína. Škoda len otravnej a nezáživnej Britt Ekland, ktorá mi tu pripadala vrcholne nesympatická a nebolo to zásluhou scenára. Roger Moore mi tu však ešte pripadá, akoby si stále hľadal svoj prejav agenta 007. Ale už je to na dobrej ceste. A ešte musím pochváliť aj finále, ktoré považujem za jedno najpamätnejších v tejto sérii. ()

Thomassi

Musím uznat, že zatím se jedná o nejslabší bondovku. Naprosto chaotický scénář doplněný o směšné scény. Ale asi to tak bylo myšleno. Přitom je ve filmu spoustu originálních nápadů. Od skvěle zvolené padouchovy základny v exotické destinaci, přes zlatou zbraň složenou ze zapalovače, doupě v rezavém potopeném vraku lodi až po úžasného liliputa Nick Nacka, charismatického záporáka v podání Christophera Lee a zatím nejhezčí, i když trochu blbounkou bondgirl. Škoda, tato bondovka měla na víc. ()

swed

Poslední z klasických bondovek. Další filmy v sérii řadím už do ranku moderního akčního filmu, kde špionážní rovina filmu ustupuje na druhou kolej. MWTGG je mnohými nálepkován jako slabý, já ho vnímám jinak. Prostředí tajemného ostrova, charismatický padouch a "poskok" patří vůbec k tomu nejlepšímu, co série o agentovi 007 nabízí. Oproti tomu (pod)zápletka s energetickou krizí nikoho dnes nezajímá a míchání komediálních a napínavých okamžiků občas zaskřípe (jednotlivé scény vůbec nejsou špatné, ale prostě spolu neladí). A že spoře oděná bongirl je tu tentokrát hlavně pro okrasu? To mi vážne nevadí :) ()

salalala

Obyčejná bondovka, kde si ze série všichni tvůrci dělají legraci. Stačí se podívat, jak Moore hraje Bonda, nadhled, ironie, to je přesně to, co se mi na jeho Bondech líbí. Christopher Lee je výborný, dokonalý je i Nick Nack, jedni z nejlepších záporáků v sérii. Velmi dobrý je i nápad se Scramangovým bludištěm, scény v něm patří k vrcholům filmu, navíc jsou dobře natočené. Film plyne jak voda, nenudí ani na chvilku, navíc je výborně vyvážený. Proč tedy jen tři? Nevím, asi mi chybí lepší motiv Scaramangy a něco navíc (mně se Žít a nechat zemřít velmi líbilo), ale jinak dobrá bondovka s hezkými ženami, výborným záporákem a nápaditými akčními scénami a skvělým Moorem. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015