Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Tomuhle dávám pět hvězd ale jen v rámci bondovek......Nemám rád bondovky protože postava JB je prostě napsaná jako poozerské šovinistické prase (nejsen žádný bojovník za ženská práva ale občas je toho už fakt moc)..Proto je dle mého názoru Moore nejlepší Bond..protože dává své postavě navíc jistou dávku "sebeparodického"humoru (jestli víte co tím myslím)..a speciálně v téhle bondovce už to chvílema vypadá jako jeden z dílů bláznivé střely...a to je sakra dobře...tohle tu vždycky chybělo .....Conery dokonale ztvárnil Bonda podle předlohy ale Moore je prostě svůj---+ Walken je asi nejpsychotičtější Bondovský záporák..,,Podej mi taky pár zásobníků."...TTTRRRRRRRRR--TTRRRRRRRRRRRR--TTRRRRRRRRRRR-TTRRRRRRRRR---až mi těch dělníků bylo líto hehe(8.3.2008)

"Když potřebuješ taxíka, žádný zrovna nejede." V pořadí 14 bondovka a sedmá (poslední), kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Už od úvodní píseně to vypadá na prvotřídní záležitost. Moore tu jezdí na snoubordu, dělá přemety s brokovnicí a užije si i jízdu na koni. Vypíchnu scénu, když zachraňuje Bondgirl z hořícího domu a následnou honičku policisté verzus hasičské auto. Bondgirl Tanya Roberts má pěkné nohy a dá se na ní krásně koukat. "To je moje kočka. Musím ji nakrmit. Mám vám taky něco připravit?" - "Třeba Whiskas?" Blonďatý záporák Christopher Walken je syčák už od pohledu a rovnocenný soupeř 007. Režijní styl John Glena je perfektní a tato Bondovka je s Moorem ta nejlepší! - 100%.(15.1.2018)

#14 - Moorovi sa podarilo so sériou o tajnom agentovi rozlúčiť mimoriadne kvalitne. Naozaj sa jedná po dlhom čase o veľmi svižné a napätosťou nabité pokračovanie, kde mi ani tak nevadil Moorov vek, pretože film je postavený hlavne na dobrom námete a záporákoch. Žiadna prehnaná svetová hrozba alebo superzbraň, nápad je jednoduchší, no o to účinnejší. To isté platí o záporákoch. Walken diabolský, Grace Jones jeden z najlepších ženských záporákov. 80%.(18.12.2007)

Poslední Mooreovka, stojí na výborném scénáři, jenže Bond už trošku zavání pedofílií a bondgirl se nezmůže na víc než blbou blondýnu. Ještěže tu máme skvělou May Day, šíleného Walkena a nezapomenutelné finle na mostě Golden Gate. A nenechte se zmást, ten řád, který na konci Bond dostane, není určen Bondovi ale Rogeru Moorovi. Za těch 12 let s Bondem si to zaslouží;)(6.11.2003)

Díky bohu poslední bondovka značně přesluhujícího Moorea kupodivu není tak strašná jak by se z počátečního popiíkového hopsání na snowboardu a příšerné úvodní písni mohlo zdát. Pořád je to sice v rámci serie spíše průměr, ale když už nevyčnívá akcí, vtipem či švihem který předvádí nejlepší části, tak aspoň předvedla ty jednoznačně nejlepší záporáky ze všech - na dokonale charismatického Christophera Walkena a skvostně odpudivou androgynní evilgirl Grace Jones je přímo radost pohledět. 7/10(18.2.2009)

• - Roli Sira Godfreyho Tibbeta přijal Patrick Macnee na základě vzájemného přátelství s Rogerem Moorem a také díky jeho přání stát se součástí filmu s Jamesem Bondem. (Conspi)

• - Během premiéry se na adresu filmu vyjádřil tisku Sean Connery slovy: "Jamese Bonda by měli hrát herci vě věku 33-35 let. Já jsem na to už příliš starý. A Roger Moore rovněž!" (Conspi)

• - Herečka Maud Adams, která přišla během natáčení v přístavišti v San Franciscu navštívit svého přítele Rogera Moora, se dostala do záběru jako žena v davu v pozadí. Ačkoliv ji prakticky nejde rozpoznat, je to po The Man with the Golden Gun a Octopussy její třetí vystoupení v bondovské sérii. (Colonist)