Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Vynikajici rozlucka Rogera Moora! uz sice nebyl nejmladsi a je to na nem videt ale k certu s tim naprosto skvelej a docela podcenovanej film a ja na rovinu dodam ze spolu s Povolenim zabijet muj nejoblibenejsi nerad se opakuju ale ve zlatych 80 letech proste vsechny filmy kvetli pod rukama a Glen pro mne zustava nejlepsim reziserem opet par skvelych napadu uz intro je v pohode a v nem Bond coby vynalezce snowboardu pribeh je skvelej a zaverecny finale ultimatni pri souboji na vrcholu mostu Golden gate jsem vzrusenim nedychal no a hlavne nesmim zapomenout na nejlepsi slozku filmu a tou je genialni Christopher Walken ktery tu ukazal ze je pan herec a jeho zrudny psychoticky zaporak Max Zorrin je pro mne nejlepsim padouchem v historii Bondovek ma dalsi vpravde genialni plan jeho vykon je znepokojive realisticky a svym lidem plati za praci tak ze je utopi a postrili jenom tak z kratochvile s pobavenym usmevem na tvari takze suma sumarum genialni velmi nedocenena Bondovka a Rogeruv dustojny odchod bombasticka zalezitost!(23.10.2012)

• Matty

Vyšťavenost série už nešlo déle maskovat přestřelenými akcemi (řešenými pro menší pružnost Mooreova těla z větší části dosti archaickými zadními projekcemi) a zlehčováním každé potenciálně zlehčitelné situace. Ani jednoho není ve Vyhlídce na vraždu dost, aby ji to změnilo v parodii sebe samé. Bondovka pomalá jako jízda na důlním vozíku. 50% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, numi, Desperado, PALINO, ]V[()Rt(12.8.2007)

Díky bohu poslední bondovka značně přesluhujícího Moorea kupodivu není tak strašná jak by se z počátečního popiíkového hopsání na snowboardu a příšerné úvodní písni mohlo zdát. Pořád je to sice v rámci serie spíše průměr, ale když už nevyčnívá akcí, vtipem či švihem který předvádí nejlepší části, tak aspoň předvedla ty jednoznačně nejlepší záporáky ze všech - na dokonale charismatického Christophera Walkena a skvostně odpudivou androgynní evilgirl Grace Jones je přímo radost pohledět. 7/10(18.2.2009)

Poněkud nedůstojné. Moore už působí trochu unaveně, bond girl je sice pohledná, ale nesnesitelně vycmrndlá a nebýt působivě barevně se doplňující dvojky Walken-Jonesová, kteří prakticky jako jediní měli nějakou šťávu, nedalo by se na to koukat. Slovy jednoho kamaráda - "...a padouši ani neměli žádnej obrovskej paprskomet..." Takže Chris a Grace každý po hvězdičce a bodycount taky jednu. Celkem tři a víc ani ťuk.(11.12.2004)

Posledni Mooreova bondovka uz je precejen slabsi. Problem je, ze v ty dvouhodinovy stopazi se tu toho moc nedeje, humoru a hlasek minimum a akce zrovna tak. Ale musi se nechat, ze kdyz uz konecne k nejaky ty akci dojde, tak je docela napadita. Skoro sedesatiletej Moore je sice viditelne unavenej, na Bonda starej, ale neprislo mi, ze by roli vylozene nezvladal, jasne, je poznat, ze ve spouste scenach ho nekdo zastupuje, ale s primhourenim oka se mu ta akce da furt verit. Tentokrat tu je po case zas konecne kvalitni zaporak, Walken je fakt paradni, navic ma zajimavej plan a je jen skoda, ze nedostane vic prostoru. Ten mu kolikrat krade na zaporaka vhodna, ale jako zenska pekne hnusna Grace Jones. Celkove se nekona zadnej prusvih, ale ani zadna pecka, lepsi 3*.(29.1.2010)

• - Natáčelo se od 3. srpna 1984 do 14. ledna 1985 v Anglii, na Islandu, ve Francii, ve Švýcarsku a v Kalifornii. (Varan)

• - V úvodní sekvenci jsou sovětští vojáci vyzbrojeni československou útočnou puškou VZ. 58 namísto AK. (KRYSIOPICE)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 37. (Zdroj: ČSFD.cz)