Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

kubilov

Jeden z nejtemnějších a dodnes velmi přehlížených Bondů, který je stejně jako první Daltonův Dech života v podstatě na hraně 5* a je v nadsázce řečeno vlastně první craigovkou. Povolení zabíjet je hrozně nadupaná bondovka s 007 jako zabíjákem posedlým osobní krvavou mstou, záporákem tak trochu v duchu Pabla Escobara, moc fajn je bondgirl Carey Lowell a dost se tu vyřádil i oblíbený Q. Navíc film světu představil Benicia del Tora. Po druhém shlédnutí je Povolení zabíjet dost možná v chronologii nejlepším Bondem od Žiješ jenom dvakrát a jen kousek od 5* ()

lobo87

Trošku iný Bond. Rebel, konajúci na vlastnú päsť, ovládaný emóciami. Dalton bol dobrá voľba, jeho Bond je uveriteľný, uchopiteľný. Potešila účasť mladučkého Del Tora... 65% ()

martins

Možná ještě lepší než Dech života, film má spád, výborná závěrečná honička s trucky, pěkná Talisa Soto, Robert Davi jako záporák Sanchez ok, více prostoru pro Q, ale ta bondgirl Carey Lowell, fakt moc přehnaná. Nedoceněná bondovka stejně jako hlavní představitel Thimoty Dalton, bohužel špatně načasované s hity jako Poslední křížová výprava či Smrtonosná zbraň bylo těžké soupeřit, přesto si film nevedl špatně, bohužel Dalton doplatil na to, co Lazenby v Tajné službě jejího veličenstva, pokud Bond projeví city, diváci to zkrátka nepřímou, škoda, velká škoda... ()

Stanmi

V šestnáctém filmovém dobrodružství agenta 007 se James Bond (Timothy Dalton) vydává na vlastní pěst po spopách mocného narkobarona, aby pomstil svého přítele Felixe Leitera... Zatímco ještě minulá bondovka Dech života měla místy typicky mooreovský styl, tak Povolení zabíjet je už čistá daltonovka. Což znamená především realistický příběh, hodně akce, více vážnosti (koneckonců film se zabývá tématem pomsty) a méně humoru a postelových hrátek. Místy tak Daltonovo pojetí a chování agenta 007 přípomíná George Lazenbyho, který svou roli Bonda pojal podobně. Takže příběh se tak (aspoň v rámci bondovek) snaží o maximální možnou realitu, hlavní záporák je sice velice bohatý a mocný (ale nesídlí na dně moře či v sopce) a jeho plán je především ovládnutí trhu s drogami (což je však svým způsobem také ovládnutí světa). Příběh tak dokáže zaujmout, akce je dostatek, Robert Davi v roli narkobarona Sancheze podává kvalitní herecký výkon a Carey Lowell je krásná bond-girl. Horší je, že Bond a v zásadě celý film jakoby ztratil svůj typický britský šarm a styl a působí tak spíše jako klasický americký snímek (za což asi může i převážně americké a mexické prostředí). Navíc oproti Dechu života nemá Bond ani své typické auto a příliš zapamatovatelná není ani ústřední hudební melodie od Michaela Kamena. Povolení zabíjet tak asi nikdy nebude mou nejoblíbenější bondovkou, ale už se mně líbí mnohem více než před lety (konečně jsem asi dokázal ocenit snahu tvůrců, kteří chtěli nabídnout trochu jinou bondovku, než na kterou jsme byli zvyklí). ()

elanista1

John Glen je to najhoršie, čo stretlo Jamesa Bonda. Do momentu kým sa réžie v roku 1981 chopil tento človek som Jamesa Bonda mal celkom rád. ()

eMeMko

Bond č.16. Pravděpodobně nejdrsnější film z celé 007 série. Sprostá slova, hromada výbuchů a krve, električtí úhoři, a hlavně nohy okousané žralokem, to je jen krátký výčet "chuťovek", které na Vás při zhlédnutí tohoto snímku čekají. Je zkrátka vidět, že už se podle žádné knižní předlohy nejelo. Zápletka je však celkem kvalitní, děj napínavý a akční scény dostoupily vrcholu. Holt, devadesátky za rohem. Bondgirl se oproti minulému dílu také zlepšila, takže je, kromě akce, opět na co koukat. Závěrečné hodnocení: Důstojné rozloučení Timothy Daltona se světem 007. ()

blondboss

Nemôžem súhlasiť s kritikou, ktorá sa zniesla na tento "Daltonov" diel, ba priam naopak, lebo trošku tomu nechápem. Určite jeden z tých lepších dielov. Dej sa trošku odklonil od klasického bondovského pátosu a zameral sa na motív pomsty. Bond girls zduplikované dvoma nádhernými ženami, záporáci zduplikovaní dvoma "kamennými" ksichtami v podobe Del Tora a Daviho a navyše celkom pekná titulná pieseň, aj keď určite nie jedna z tých najkrajších. Jediné, čo sa dá vytknúť, je málo hlášok, čo je celkovo problém Bonda v podaní Daltona. Avšak viaceré scény boli cool a nevadilo dokonca ani to prepätie ako napr. pri kamiónových scénach. Určite jeden z tých lepších dielov celej série. 75 % ()

david.babick

mladé Del Toro, Tagawa, hodně drsných a krvavých úmrtí..přidávám hvězdu navíc i proto, že Povolení zabíjet je lepší než Dech života :-) fakt dobrá bondovka..a kamiónová honička je taky super ! ()

sAreOn

Nechápu, proč tato Bondovka byla přijata tak záporně... Je to sice odklon od těch typických bondovek, ale určitě se zde nudit nebudete. Mě tu sice pořád něco chybělo (možná i díky tomu, že Dalton je mi vcelku nesympatický). Bond se zde chová jako člověk, kterému zabili někoho blizkého... něco podobného jako například v nejnovější bondovce. Když bych tyto dvě měl srovnat, tak s přehledem vyhraje Dalton. ()

bureman

Po opětovném shlédnutí musím konstatovat, že jsem se 5 hvězdičkami v minulosti nemýlil, protože jde IMHO o dosud nejlepší film s Jamesem Bondem, jenž byl kdy natočen. Velmi brzký předchůdce filmů ve stylu Jasona Bournea, na který tehdejší publikum asi ještě nebylo připraveno. To bohužel znamenalo konec Timothy Daltona v této ikonické roli. Jaká to chyba, protože Timothy Dalton pro mě je a vždy bude pravý BOND! ()

Gynekolog007

Povolení zabíjet už je mnohem horší než Daltonova první bondovka. Napínavá je. A Carey Lowell Bondovi hodně závidim. Zvlášť po tom co změní účes a veme si ty skvělý fialový, lesklý šaty :-) Ale jinak žádnej zázrak. Tenhle díl mě moc nebere. ()

Etherium

Dych života a Povolenie zabíjať, tak obidvom by som dal tak 4,5*, tak som to rozdelil na 4 a 5 a hotovo... Prvú polovicu filmu bolo bez akcie, čo my vôbec nevadilo, pretože herci dobre hrali a konečne dobrý scenár. A zároveň som tušil, že ak sa šetrilo s akciou, tak ona príde na konci a prišla!!!- to bol čistý luxus, 4 nákladiaky, tona výbuchov- toto dnes už moc nieje vidieť, takéto poctivé akčné scénky, teraz sa to spraví počítačom a hotovo... ()

William_Kirk

Pro mě podprůměrný Bond. Jedinou skutečně povedenou věcí je závěrečná honička s cisternami. Tu bych označil přímo jako dokonalou, navíc skvěle podbarvenou hudbou od Michaela Kamena. Bohužel, jak jsem řekl, pro mě je to jediná opravdu dobrá část, což je na více než dvohodinový snímek žalostně málo. Takže za kamiony první *. Druhá * je za Q. Třetí a poslední * za obě bongirls. Michael Kamen si za hudbu zaslouží chválu, protože Johna Barryho nahradil více než důstojě, ale další * už filmu nedám: myslím, že i ty 3* jsou pro tenhle nudný snímek až moc... Navíc mi Timothy Dalton jako James Bond příliš nesedl. ()