Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

Xmilden

Chvílemi směšné, chvílemi trapnější. Jsem si jist, že Eddie má v zásobě lepší snímky, alespoň zde má pořád ten svůj neskutečnej hlas. 40%. ()

Hrabka

Na můj vkus je to snáze stravitelné než bláznivý "Zamilovaný profesor". Množství svěžích humorných scének na pozadí stupidního příběhu. Nicméně mluvící zvířata u mě prostě bodují (viz. Neuvěřitelná cesta I, II). 55% ()

Jamal

Čekal jsem větší srandu od někoho , kdo je 1. toho schopen ( tzn. Eddie je ) a za 2. od někoho kdo si umí povídat se zvířaty. Každopádně sama zvířata to zahrála hrozně :: (( ()

juta

Také jako malý jsem si tuhle komedii oblíbil, jenže roky plynou a zábava s Eddiem už není taková jako dřív. Přesto mluvící zvířata dokážou zvednout náladu. ()

Fiftis

Už samotný nápad je bláznivý, aj keď chápem, že v 90.tych rokoch sa takéto nápady akceptovali. Dokonca si spomínam, že sme si tento film neraz požičali na VHS a spoločne sledovali. Teraz ma to ale neberie. Triky tu sú dobré, hudba snáď žiadna. Dieťa by snáď aj uverilo, že tie zvieratá naozaj hovoria. Ale inak ... Murphyho typický "humor" a samozrejme typicky americký koniec. Čo k tomu viac dodať. Asi by som to v tejto dobre neodporučil ani milovníkom rodinných filmov. ()

lamps

V dětství jsem u tohoto filmu strávil opravdu hodně času, a vždycky jsem se příjemně pobavil. Jenže když se za Dr. Dolittlem ohlížím nyní po 10 letech, těžko se ubráním trpkému úsměvu. Tahle fraška byla opravdu mou oblíbenou komedií? 50% ()

Big Bear

Jeden čas platil Eddie Murphy za solidního komediálního herce, ale v devadesátkách nějak ztratil dech. Tenhle film je toho zářným příkladem. Scénář šel myslím rozherát do mnohem lepšího příběhu. Mluvící zvířátka jsou zejména pro menšího diváka vždy vděčné téma, ale tady to tvůrci vůbec nevyužili. Než tohle tak je mnohem lepšíChlupatá odplata. Ani samotné děti se u filmu téměř nesmály a co tedy může být větším důkazem zfušované rodinné komedie ? * ()

Boogeyman

Poměrně zábavná rodinná taškařice, která je ještě prosta Murphyho nesnesitelného exhibicionismu. Společně se Shrekem a Trhákem pana Bowfingera zřejmě poslední vtipná komedie toho kdysi nepřekonatelného černošského krále komiků. ()

playboxguest

Nemusim filmy s Murphym, ale zkousnu je, nemusim filmy ze zvířaty a dětmi, ale sem tam se objeví překvapivá vyjímka. Tohle není ten případ! ()

Indiana

Já s tim filmem nemám absolutně žádnej problém. Eddie Murphy je sympaťák, morče i pes jsou fajn, ostatní zvířátka nerušej, děti nejsou otravný. Ideální rodinná podívaná. ()

petaspur

John Dolittle si od útlého věku rozuměl lépe se zvířaty než s lidmi. I když sám sebe na nějakou dobu přesvědčil, že jejich tlachání nerozumí, tak právě nastala doba, kdy si může s ukecanou faunou vzájemně pomoci. Jako konfrontace lidského pohledu na svět s tím animálním snímek bez problémů funguje, což by mělo být pro hledače filmové estetiky jasným varováním, aby se k tomuto dílu přiblížil pouze na vlastní nebezpečí. ()

mzss1

Celkem povedená, příjemná komedie, které opravdu chybělo málo k lepšímu hodnocení a dokonalosti filmu. Chyběl lepší příběh a vypuštění pár hloupých scén. Jinač se na to v klidu šlo dívat. Plno zvířat, zábavy mraky bylo. Eddie Murphy hrál dokonale. Takže film hodnotím jako hezký nadprůměr. Tudíž je to tak na 68% = *** ()

kingik

Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství a opět rozumí zvířecí řeči. Záhy se seznámí s řadou němých tváří i s jejich problémy a stane se proti své vůli věhlasným zvěrolékařem, jehož vyhledávají zvířata domácí i divoká. Film byl natočen podle klasické knihy Hugha Loftinga a rozhodně ho více ocení dětští diváci. Pro dospělého je film příliš naivní, ale po trikové stránce mu nelze nic vytknout a Eddie Murphy hraje celkem obstojně. 40% ()

Legas

Rozkošná mluvící zvířátka. Eddie Murphy ujde, ale mluvící mazlíci ho svým tlacháním nechávají v pozadí. Kdyby jim to tak vydrželo do druhé poloviny filmu. ()

Anderton

V roku 98 som bol na tom v kine YMCA s vtedajšou frajerkou. Pamätám si, že som sa pár krát zasmial a celkovo to bolo fajn popoludnie. Odvtedy už nebol dôvod ísť do toho znovu..... ()

Chrustyn

Docela zdařilá rodinná komedie s ještě docela dobře hrajícím Eddiem Murphym a řadou nejrůznějších mluvících zvířat. ()