Britsko-americký snímek, který v roce 1986 natočil britský režisér Alex Cox, mapuje zničující vztah baskytaristy Sex Pistols a punkové ikony Sida Viciouse s americkou groupie Nancy Spungenovou. Film dvojici sleduje od jejich prvního setkání v Londýně v roce 1976 až po tragické vyvrcholení společné heroinové závislosti v newyorském hotelu Chelsea v říjnu 1978. V roli Sida Viciouse exceluje tehdy osmadvacetiletý Gary Oldman, který kvůli roli podstoupil radikální dietu, díky níž v jednu chvíli skončil v nemocnici. O roli se údajně ucházel také Daniel Day-Lewis, Cox však dal přednost Oldmanovi, který coby rodák ze stejné londýnské čtvrti, v níž vyrůstal i Sid Vicious, působil autentičtěji. Film, který byl premiérově uveden na filmovém festivalu v Cannes v prestižní sekci Quinzaine des Réalisateurs, získal celou řadu ocenění, včetně renomované Ceny newyorských filmových kritiků pro Chloe Webbovou za její výkon v roli Nancy Spungenové. (Česká televize)

kobe6

Docela věrohodný snímek o pravděpodobně nejzbytečnější a nejpřeceňovanější ikoně punkové scény...První polovina za éry Sex Pistols byla slušná pak se film začal motat ve "Vicious Circle" jako Sidův život samotný :) ()

Disease

Vcelku sterilní film o "životě" punkové legendy. Hodně rušivě na mě působily na koncertech přezpívané songy. Holt každý nemůže být jako Joaqin Phoenix ve Walk the Line... ()

kapibara

Kdo má rád Sex Pistols jistě tenhle film už viděl.Gery Oldman jako Sid Vicious je myslím dost přesvědčivý.Takhle teda asi vypadal život punkové legendy-sex,pár akordů na basu,šílená milenka,drogy,drogy,drogy a cílená (sebe)destrukce. ()

spiritus

Nevím nakolik to odpovídá realitě, ale pamatuji si, že ten film byl dost sugestivní a depresivní. Gary Oldman je skvělej. ()

chalp

Tak ako bol celý Sidov život podpriemerný tak isto aj tento film, ukazujúci začiatok a koniec lásky k jeho priateľke Nancy.Pre fanúšikov Sida Viciousa a Sex Pistols celkovo, určite kultový filmík, ale pre bežného diváka akási sonda do života ďalšieho feťáka :)Gary Oldman ako vždy nezklamal. ()

zdenur

Sid je v podání Oldmana opravdu skvělý, i když mi něco občas přišlo trapné (My Way). Výkony ostatních průměrné, až na Nancy. S jejím obsazením šlápl režisér vedle. Ztvárnění punkového světa se povedlo na jedničku. Závěr už se ale strašně vlekl. ()

Greg25

To co předvádí Gary Oldman to už není herectví, ale realita, a ta je u tohodle snímku důležitější než cokoli jiného. Protože zahrát Sida Viciouse ze Sex Pistols, symbol punkového hnutí v Anglii konce 70. let, tak věrohodně to už si zaslouží přinejmenším uznání. Navíc film je celkově velmi dobře udělaný čili 80%. ()

Gore

čtyři hvězdičky jen kvůli Gary Oldmanovi, který v začátcích své kariéry podal jeden z nejlepších jeho výkonů, jestli ne úplně nejlepší. Jinak škoda, že se režie neujal někdo zkušenější. Uslyšíme i pár songů Sex Pistols, ale ke konci už přichází nuda. ()

Santino7

Pomerne zaujímavý životopisný snímok mapujúci punkovú éru prostredníctvom Sida Viciousa, basgytaristu dnes už legendárnych Sex Pistols. Musím povedať, že hoci punk nikdy nebol tak úplne mojou "šálkou kávy", film ako taký mi pripadal pomerne zaujímavý. Teda aspoň do určitého okamihu, presnejšie zhruba do polovice - po rozpad kapely. Páčilo sa mi to najmä kvôli samotným Sex Pistols, ich hudbe, koncertným záberom atď... No skrátka absolútne najväčšou prednosťou tohto filmu je pre mňa jednoznačne zachytenie dobovej atmosféry a celkovej nálady, aká v tom čase u britskej mládeže panovala. Keď sa film prehupol do druhej polovice, tak už to bohviečo nebolo a po chvíľke sa mi to aj dosť zunovalo, kvôli čomu som to ani nezvládol dopozerať na jeden šup, bol som totižto znudený. Prišlo mi to príliš monotónne, stále sa nesúce na jednej a tej istej vlnovej dĺžke, ktorá ma po pravde ani nejak extra nezaujímala - zhruba hodinu vkuse pozorovať dve drogovo závislé trosky a ich "zmysluplné" dialógy, tak to naozaj nie, to už neospravedlní ani ten punk... Keď už, tak snímkov zaoberajúcich sa drogovou tematikou by sa našlo hneď niekoľko a to omnoho kvalitnejších. Preto Sida a Nancy vnímam viacmenej iba v tej životopisnej rovine, ktorá však mohla (a mala!) byť poňatá radšej trochu inak - aj keď chápem, že vzťah Sida a Nancy bol asi v čase vzniku skutočne horúcou a často diskutovanou témou vhodnou na sfilmovanie (inak mladý Gary Oldman svojim výkonom vcelku aj zaujal, lenže Chloe Webb bola podľa mňa fakt príšerná - a jej český dabing bol ešte dvakrát tak neznesiteľný a to už je čo povedať!). Občasná snaha o spestrenie nejakými tými umeleckými scénkami (Sidov "vražedný" sólo koncert niekde uprostred filmu atď.) mi bola síce sympatická, avšak že by boli nejak prehnane kvalitné, to sa taktiež povedať nedá. Takže ak by som mal tento môj chaotický komentár (keď punk, tak punk!) nejak zhrnúť, vizuálna stránka filmu ďaleko predčila tú obsahovú, čo je podľa mňa vcelku škoda. Keby bol scenár trošku prepracovanejší, snímok by totižto mohol u publika rezonovať kľudne aj dodnes. Takto to asi zaujme viacmenej len tých, ktorí na Sex Pistols vyrastali a majú s danou kapelou už nejaké tie roky odžité. To však môj prípad nie je ani zďaleka, takže za mňa len taký (slabší) priemer. A aj to len kvôli tomu, že film ako celok je punk asi vo všetkých možných (aj nemožných) ohľadoch. 3/5 ()

Auteuil

Mladík Sid, kterého hraje "stařík" Gary Oldman a který pořádně neuměl zpívat ani hrát na basu, je frontmanem Sex Pistols a všechno se kolem něj točí. Stejně jako kolem jeho milenky. Ostatní jako by nebyli. Bavilo mě to tak moc, až jsem to po půlce vypnul. Mnohem lepší film o Sex Pistols je Filth and Fury. ()

DiegoC.

Veľmi umelé. Sid bol fajn, Nancy mi liezla na nervy, ale napríklad Johnnymu som vôbec neveril, veľmi slabo zahraté. ()

KOZEL84

Sledovat dvě trosky jak se pořád válí někde v bordelu,ječí,padají,fetujou a žvaní o hovně zase není taková zábava.Taky pochybuju,že by se v tom primitivním debilovi našel nějaký vztah k hudbě,když to byl jen stupidní maskot co uměl hrát na basu snad ještě mín' než já (nehraju na basu).Kdysi sem o něm četl,že chtěl zabít někoho z doprovodu kapely jen proto,že chtěl jeho boty.A to je ten problém.Jestli zdejší Sid vyloudí aspon' špetičku sympatií,tak to bude tím,že je to Gary Oldman a ne Sid Vicious.O Nancy nemá ani smysl mluvit,protože to je volná vstupenka do basy.Já se k Sex Pistols dostal,protože mám rád Nirvanu.To je moje Sex Pistols.A tak by mě spíš zajímal film Kurt a Courtney (ti dva byli možná stejní debilové,ale aspon' s nesporným a titánským talentem.Oba dva).Ano,není to o Sex Pistols,ale jestli je člověk jejich fanda nebo ne,hodnocení určitě ovlivní.Já nejsem,takže...když punk tak takhle-krásné strašidlo...hezčí a dokonalost ()

louisa

Myslim, ze Gary Oldman zahral ulohu Sida velmi dobre. Chvilami velmi komicke - obcas mi pripomenul Koňýka zo Zony - s tymi jeho "poprelamovanymi" pohybmi:-). Inak, suhlasim s tym, ze snimka nie je ziaden klenot - ale paci sa mi na nej prave ta "neucesanost"... ()

ink flo

Naturalistická maniakální špína - nonstop jízda od scénaristy Strachu a hnusu v Las Vegas se skvělým Gary Oldmanem ve své první velké roli a epizodní Courtney Love...navnadilo mě to i na další věc od Alex Coxe - kultovní béčko Repo Man. ()

fisus

Jestli si Gary během natáčení nic neprásknul,tak je fakt borec.Zahrál to fakt skvěle.Jinak se přiznám,že mi punk nic moc neříká a o Sex pistols toho moc nevím,takže jestli to tak bylo nebo ne,nemůžu posoudit.O osudu Sida a Nancy jsem si přečetl pár věcí a něco jsem si vyslechl od kolegy v práci,který je pankáč každým coulem,Film mě bavil,Oldman exceloval,ale v závěru to trochu drhlo. ()

S.Dedalus

Pěkný biografický snímek, který stojí především na úžasném Gary Oldmanovi. Vystihuje nejstěžejnější okamžiky v krátkém životě Sida a Nancy a dle mého soudu věrně zobrazuje zoufalou atmosféru kolem této dvojice. Láska prostě kvete za každých okolností a v jakýchkoliv podmínkách. ()

Zaitsev

Směju se všem rádoby pankáčům - "děckům", páč tento snímek je ukazuje asi v největším naturelu. Gary Oldman Sida hraje naprosto věrohodně a výborně. Samotnej snímek je klasická ukázka dehonestace osobnosti v důsledku sladkého heroinu. Velmi vyzdvihuji atmosféru oné punkovo-drogové doby. Nevím (nezažil jsem), zda-li to tak bylo, ale tak nějak jsem si background vrcholu punkové "tvorby" představoval :) ()

sadlokan

Jako mladej mládenec sem byl z tutoho až skoro uraženej,jakože dělají z nás,pankáčů,úplný debily.Nyní,po opětovném shlédnutí,ovanutej cca 25 letama zkoumání,mam dojem,že to pojali až příliš,ehhhmm,artově. ()