BoPo

Bongiorno a Tunel. Nasleduje Vandersexxx. Potom Bratislava a podarené záverečné titulky. Pridajte si k tomu zopár českých hercov, veľa svetových miest ktoré nápadne pripomínajú Prahu a dostanete: Road movie. A pre nás futbalových fanúšikov bonus: Vinnie Jones. ()

GeusX

Jak mladí Amíci po matuře jedou do exotické Evropy. Jelikož je film v české koprodukci, pobavily mne nejvíce "evropské" lokace aneb jak procestovat Evropu a nevytáhnou paty z Prahy :) Pražské Hlavní nádraží jako Paříž, Kampa jako Amsterdam či Nový Smíchov jako Berlín, Národní muzeum jako Vatikán atd... A jako bonbónek, kulisou nudapláže u kanálu La Manche je dvouvteřinový záběr na jihofrancouzské Saint-Tropez. Místy vtipné, ale smíchy jsem se za břicho nepopadal. Gute Musik und die beste David Hasselhoff. Za pozitivní pokládám, že je film prost nechutností typu zvracení a spol. (tedy až na vtipné úvodní titulky :) Průměrná komedie. 60% ()

Tommassi3

Zusammen ?? Co je to kurva zusammen ?? ;) Musím se přiznat, že jsem čekal nějakou jalovou rádoby taškařici, ostatně, co taky mohl přinést americký snímek utahující si z nás Evropanů, že ?! Nicméně scénáristicko režijní duo Jeff Schaffer, David Mandel se opravdu neskutečně vytáhlo, když se sice chápe všemožných zažitých klišé, která se tradují o různých evropských národech, dovádí je však i se svojí ironickou charakteristikou jednotlivých národů do těch nejkrajnějších mezí snesitelnosti, aniž by diváka nechali chvíli na pochybách, že nejvíc mimo mísu se ocitají právě hrdinové příběhu, rozhodně žádní géniové, spíš genitálové, navíc když se děj přesunul do Bratislavy, užíval jsem si, byť na účet zejména našich slovenských bratří, tuhle bizarní teenagerovskou crazy road movie dovedenou k absurdní dokonalosti, brečel a čůral smíchy, a film se tak stal jednou z mých nejoblíbenějších amerických komedií, v rámci žánru obdařeného spíš tím přízemnějším humorem, což nesnižuje ani starý známý fakt, že Američané opravdu tak nějak evropsky vtipné komedie točit neumí, především bych ocenil, co se dialogů týká, buď trochu přitlačit na tu šílenou pilu, nebo přidat trochu inteligence..;) Právě ta satira hraničící s karikaturou všeho evropského, zejména od Berlína východně, nemůže podle mého většinu amerického diváctva absolutně ničím oslovit, což však paradoxně skvěle funguje na našince, který je schopen si udělat legraci sám ze sebe, přičemž právě ten kontrast s hrdiny, když je terčem posměchu vlastně právě typický Američan, narcistický patriot, svědčí o nadhledu tvůrců !! Neskutečně bizarní soundtrack se Jamesi Venableovi také mimořádně vydařil, hity v čele s peckami jako Goldfinger - 99 Red balloon, Wakefield - Wild one, Apollo 440 - Make my dreams come true či David Hasselhoff - Du mě osobně nenechaly chladným.. Pokud se rádi bavíte v podobném duchu, Eurotrip musíte vidět, navíc kdy jindy se vám taky poštěstí vedle sebe vidět Vinnieho Jonese, Matta Damona či Lucy Lawless na jedné straně a Miroslava Táborského či Petra Jákla na té české ?? ;) ()

Caszidy

Je to ptákovina. Pár povedených "frků" tam je (Bratislava! + portýr Táborský, co si za niklák koupí vlastní hotel), nicméně to nestačí. Nejzábavnější na celém počinu tak jsou camea (Matt Damon, Vinnie Jones, Lucy Lawless) a objevování - kde že to všude v ČR filmaři natáčeli (před Rudolfinem, Národní Muzeum, Malá Strana, vlak ČD atd.) ()

bouncer

Že by to bylo bůhvíco, to rozhodně tedy nééé, ale na odreagování na hodinu a půl a případné zasmání to stačí. No a tu tolik proklamovanou Bratislavu beru spíš za dobrou recesi :-) ()

Martinibaby

Tenhle film jsem shlédla už docela dávno, tudíž komentář nebude úplně 'čerstvý', ale pamatuju si, že mě jak pobavil, tak naštval. Humor střídal genialitu a trapnost, ale co mě nakrklo, bylo jejich vyobrazení 'východní Evropy'. Nevím s jakou nadsázkou to bylo myšleno, ale rozhodně to trochu přehnali. Jinak průměrná teenage komedie, za shlédnutí asi stojí. Třeba kvůli absinthovým vílám nebo Italovi ve vlaku :) ()

Dale odpad!

Niečo tak debilné môžu natočiť len Američania. Zábavné na tomto nebolo absolútne nič (dosť tomu pomohli aj nie veľmi presvedčiví herci v hlavných úlohách), zato trápností tu bolo požehnane. To, že Veľká Británia je ostrov a nie je tak pevninou spojená so zvyškom Európy a iné objavné poznatky by možno boli zábavné, keby niečo také väčšina Američanov ovládala. Preto ma vykreslenie Slovenska vôbec neprekvapilo, takú majú v USA predstavu o východnej Európe (o tom, že existuje nejaké Slovensko tam asi vedia len tí, čo odtiaľ pochádzajú), takže túto časť nevnímam vôbec negatívne, práve naopak, aspoň nás trochu zviditeľnili. Veď aj zlá reklama je reklama. Napriek všetkému som pri tom vydržal až do konca a preto som bol ochotný dať tomuto dielku tú jednu hviezdičku (už len za Vinnieho Jonesa), ale prišla vatikánska epizódka, ktorá bola totálnym vrcholom dementnosti a tá rozhodla, že iné hodnotenie ako odpad! si tento ...(neviem ako to nazvať, lebo považovať to za film by bolo urážkou všetkých kvalitných filmárov) proste nezaslúži. A teraz šup si pustiť Schindlerov zoznam, aby sa mi ustálila filmová hladina. :-) ()

Chermy

Že je režisér z Ohia asi nepřekvapí nikoho, kdo má Američany za burany. Nadsázku si představuju jinak a zábavu taky! Eurotrip je zhovadilost, nabízející pár odhalených ňader, Petra Jákla, "divoký" sex ve zpovědní budce, ve Vatikánu (s pannou), snad nejtrapnější z trapných scén s italským gayem a mnoho dalšího........potěší snad jedině, že tu výjimečně netečou žádné exkrementy, jak už u teen komedií bývá jakýmsi trademarkem, naopak zamrzí, že Michelle Trachtenberg ty plavky nesundala:) ()

JohnCZ

Guilty pleasure. Jednak tam hraje roztomilá Michelle Trachtenberg a jednak je to komedie plná opravdu vtipných fórů. Každá z evropských zemí je něčím typická a Eurotrip to totálně zveličuje a táhne do extrémů. Komedie plná nezapomenutelných hlášek a chytlavou úvodní melodií "Scotty doesn't know!". Už jen kvůli vizi postkomunistického Slovenska se to musí vidět. "This is just so brutal, and yet I can't look away." ()

corpsy

Typická, tuctová americká teeneagerská komédia, ktorá vsádza na drsný a vulgárny humor. Komu ide v tomto žánri len o to, bude nadšený. ()

Marek1991

Toto bol asi prvý film pre mňa, ktorý sa poriadne obul do našej krajiny. Videl som ho, keď ho môj strýko priniesol z Kanady a sprvoti som sa na ňom veľmi smial, bol síce primitívny a proti môjmu presvedčeniu a občas si robil srandu z vecí, ktorých skôr nemal, najmä náboženských, ale kedže sa jedná o bláznivých Američanov dá so brať aj inak. Piesne ako "Scotty doesn't know", "We don't need the water", scény na nudapláži, s malým chlapcom napodobňujúcim Hitlera, s koláčikmi v Holandsku, či futbalovými chuligánmi tímu Manchester United mi zostanú v pamäti. Dokonca aj napodobňovanie robota pri čakaní na pamiatky v Paríži, scénka vo vlaku, to sú skrátka jedinečné veci. Je to síce primitívne a nepravdivé, ale vtipné narozdiel od napríklad Hostelu. Mimoriadne sexy je najmä Jessica Boehrs, ale ani Michelle Trachtenberg nie je na zahodenie, ale Nemka Jessica je veľká sexbomba na ktorú nemajú ani také blondínky ako Pamela Anderson, Carmen Electra, či Charlize Theron. Takúto komédiu by vedelo natočiť veľa režisérov, navyše má skvelú tému cestovania a preto som troška sklamaný, lebo to mohlo byť lepšie a záver je veľmi jednoduchý a dej predvídateľný v istých situáciách, ale opakujem veľmi zábavný. Dávam 65%. ()

Torision

Na jednu stranu si říkám, že tohle si asi pět hvězd nezaslouží. Na druhou si zas říkám " a co tomu filmu jako chybělo?" Jestli někdy pojedu na nějakej velkej trip, pls ať to dopadne jako v tomhle filmu. Eurotrip pro mě totiž na prvním místě znázorňuje splněnou představu strávenýho léta. Procestovaná(prokalená) Evropa, nespočet zážitků. I když je to tu trošku přitažený za vlasy :) V každým případě je tenhle film awesome. Nemá důvod si na nic hrát a dělá si prdel úplně ze všeho, co je pro Starej kontinent svatý. :) Ať už jsou to anglický hools, úchylný Francouzi ve vlaku, amsterdamský pekárny a bordely, Bratislava ( :D:D:D:D:D:D:D:D:D), mírumilovní Němci vychovávající malýho nácka nebo naprostá neúcta ke všem tradicím Vatikánu. Obsazení je super, navíc jsou tam cool camea jako Táborský, co si za niklák koupí vlastní hotel. A soundtrack by si zasloužil snad deset hvězdiček, už kvůli dnes už legendární Scotty doesn't know. Náááářez ()

F.man

No stupidita to je kolosální, ale těch několik vtipných momentů v čele s úplně genialní hláškou papeže mě přinutilo dát tři hvězdy. What de hell? ()

Marsik

SMÍCHOV - Dobře česko-americká spolupráce. Film je pohodovej, úsměvnej a zábavnej. Nemám problém mu dát 4 hvězdičky. 70% ()

Kryton

Jedna z mých nejoblíbenějších teenkomedii. Vandersexxx, bratislava , fanoušci manchesteru , robo souboj a navrh zvolení nového papeže. Miskuzi , miskuzi! ()