• Oskar
  ****

  Pokračování velmi povedeného filmu bez účasti jediného původního herce nebudí mnoho důvěry, že? Ono by to dopadlo špatně, kdyby se do hry vrátily tytéž postavy s jinou podobou a násilně otevíraly dávno uzavřený příběh prvního filmu. To se tak docela nestalo a proto je lepší se na srovnávání vykašlat a hodnotit Podraz II. jako autonomní film. A jako takový není vůbec špatný! Ve hře je opět sázková kancelář, ale podraz se tentokrát týká boxu a v popředí není dvojice sympatických darebů (ti jsou jen nástroji cizího mozku), ale mazaný kmotr Jackie Gleason a okouzlující zlodějka Teri Garrová. Miluju scénu, kdy tahle dvojka dokonale ztrapní hulvátského bosse Makalinského. Nadstandartní zábava, kterou dost možná ještě vylepšil prvotřídní dabing v čele s Rudolfem Hrušínským. 70%(8.9.2005)

 • zigy
  ****

  Když zapomenete na jakékoli srovnání se super jedničkou, máme tady svěží gangsterskou komedii se skvělým dabingem, kterou se nepochybně inspirovali pozdější Podfukáři. Hrušínský jako hlava podfukářů je neodolatelný. Mnoho nečekaných zvratů a druhá půlka filmu lepší té první. Škoda nevýrazného hereckého obsazení.(24.8.2015)

 • dopitak
  *****

  Zapomenete-li na tu dvojku v názvu, a nespojíte si film s jedničkou, dostanete parádní stylovou zábavu. Kromě Olivera Reeda jsem nikoho neznal, a po zhlédnutí to tak zůstane, identifikovat se ale můžete s českou hereckou školou, jež se podepsala pod dabing. Geniálního Rudolfa Hrušinského doplňují esa Munzar, Prachař, Řanda, Jiří Novotný, Langmiler, Trávníček, Eva Hudečková. Retro, New York 1940, stylová hudba, možná podfuků mohlo být víc než jeden hlavní. Neprávem opomíjený film.(26.10.2015)

 • mr.filo
  ****

  Příběh o tom jak někdo někoho napálil, protože někdo jiný někomu jinému něco udělal. Film triků, blafů a lstí malých i velkých mafiánských ryb. Jeden z mála filmů, kde dabing potěší - tedy až na zvuk vycházející Jaka po exkurzi na Horské dráze. Atmosférou tento snímek navazuje na první díl, postavami nikoliv.(24.1.2012)

 • gudaulin
  ***

  Když Roy Hill natočil v roce 1973 Podraz, jednalo se o stylovou žánrovku, která se díky kvalitnímu scénáři a exkluzivnímu castingu včetně režijní preciznosti stala klasikou a jedním z obchodně nejúspěšnějších titulů dekády. Není divu, že Hollywood chtěl z námětu vytěžit maximum a studio se rozhodlo pro sequel. Vzhledem k tomu, že z původního týmu nezůstal kámen na kameni, jde spíš o remake. Zápletka je sice zasazena do poněkud odlišného prostředí, ale základní schéma Podrazu zůstalo vlastně stejné. Na obou filmech je ale dobře vidět, že výsledek filmu závisí na dotažených detailech. Ve výsledku není Podraz II žádným zklamáním, neřku-li katastrofou, nicméně to, že k dnešnímu datu ho hodnotilo 136 fanoušků proti 20 tisícům u původního snímku, hovoří za vše. Mluvit o tom, že v tomto filmu vystupují herci 2. kategorie, by nebylo fér, hrají slušně a někteří z nich měli za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru, ale extraliga to prostě není. A totéž se dá říct o všech ostatních stránkách snímku. Na jedno pokoukání Podraz II určitě neurazí a celkově jde o sympatické retro, jen se to nesmí srovnávat se svou slavnou předlohou. Celkový dojem: 60 %.(12.5.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace