• dopitak
  *****

  Zapomenete-li na tu dvojku v názvu, a nespojíte si film s jedničkou, dostanete parádní stylovou zábavu. Kromě Olivera Reeda jsem nikoho neznal, a po zhlédnutí to tak zůstane, identifikovat se ale můžete s českou hereckou školou, jež se podepsala pod dabing. Geniálního Rudolfa Hrušinského doplňují esa Munzar, Prachař, Řanda, Jiří Novotný, Langmiler, Trávníček, Eva Hudečková. Retro, New York 1940, stylová hudba, možná podfuků mohlo být víc než jeden hlavní. Neprávem opomíjený film.(26.10.2015)

 • zigy
  ****

  Když zapomenete na jakékoli srovnání se super jedničkou, máme tady svěží gangsterskou komedii se skvělým dabingem, kterou se nepochybně inspirovali pozdější Podfukáři. Hrušínský jako hlava podfukářů je neodolatelný. Mnoho nečekaných zvratů a druhá půlka filmu lepší té první. Škoda nevýrazného hereckého obsazení.(24.8.2015)

 • mr.filo
  ****

  Příběh o tom jak někdo někoho napálil, protože někdo jiný někomu jinému něco udělal. Film triků, blafů a lstí malých i velkých mafiánských ryb. Jeden z mála filmů, kde dabing potěší - tedy až na zvuk vycházející Jaka po exkurzi na Horské dráze. Atmosférou tento snímek navazuje na první díl, postavami nikoliv.(24.1.2012)

 • gudaulin
  ***

  Když Roy Hill natočil v roce 1973 Podraz, jednalo se o stylovou žánrovku, která se díky kvalitnímu scénáři a exkluzivnímu castingu včetně režijní preciznosti stala klasikou a jedním z obchodně nejúspěšnějších titulů dekády. Není divu, že Hollywood chtěl z námětu vytěžit maximum a studio se rozhodlo pro sequel. Vzhledem k tomu, že z původního týmu nezůstal kámen na kameni, jde spíš o remake. Zápletka je sice zasazena do poněkud odlišného prostředí, ale základní schéma Podrazu zůstalo vlastně stejné. Na obou filmech je ale dobře vidět, že výsledek filmu závisí na dotažených detailech. Ve výsledku není Podraz II žádným zklamáním, neřku-li katastrofou, nicméně to, že k dnešnímu datu ho hodnotilo 136 fanoušků proti 20 tisícům u původního snímku, hovoří za vše. Mluvit o tom, že v tomto filmu vystupují herci 2. kategorie, by nebylo fér, hrají slušně a někteří z nich měli za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru, ale extraliga to prostě není. A totéž se dá říct o všech ostatních stránkách snímku. Na jedno pokoukání Podraz II určitě neurazí a celkově jde o sympatické retro, jen se to nesmí srovnávat se svou slavnou předlohou. Celkový dojem: 60 %.(12.5.2013)

 • Fíma
  ****

  Jediné, co se tomuto filmu dá vytknout, je, že není tak geniální jako původní Podraz. Když jsem zjistil, že můj oblíbený film Podraz má pokračování, o kterém vůbec netuším, že existuje, čekal jsem nějakou tragédii. A stalo se to, co se stává, když od filmu nečekáte nic nebo dokonce katastrofu, byl jsem mile překvapen. Pochopitelně se to nemůže rovnat původnímu filmu, ale tenhle film rozhodně nežije jen z názvu a klidně by mohl zaujmout i s jiným jménem. Lonegen by určitě poznamenal, že Czechsbeer, pardon Shakespear, to vyjádřil slovy: "Růže, byť zvána jinak, voněla by stejně."(21.4.2013)