Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Newyorské podsvětí, rok 1940. Před třemi lety přišel elegantní gangster Lennegan o tři miliony. Nastal čas pomsty. První obětí se stává Kid Karls. Lennegan má na seznamu také jména dalších lidí, mezi nimiž je i bohatý majitel barů a klubů Guss Mackalinski. Podvodníci malého kalibru Jake Hocker a Eddie, specialisté na drobné podfuky, netuší, že se brzo zamotají do velké akce. Jake dostává telegram od bose Farka. Prý se mu náramně daří na Floridě a zve ho k sobě. Jake a Eddie ukradnou peníze a vydají se na cestu. Když ale dorazí na uvedenou adresu, zjistí, že jde o vězení. Farko bude za pár dní propuštěn, a tak se domluví, že na něj počkají, protože má pro ně velký kšeft. Farko záhy osiřel, pak o něj pečoval Kid Karls, a proto teď cítí povinnost pomstít jeho smrt. Jen co opustí brány žaláře, z nenápadného vězně se stane uhlazený gentleman, o němž by nikdo neřekl, že tahá za nitky velkého podrazu… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Zapomenete-li na tu dvojku v názvu, a nespojíte si film s jedničkou, dostanete parádní stylovou zábavu. Kromě Olivera Reeda jsem nikoho neznal, a po zhlédnutí to tak zůstane, identifikovat se ale můžete s českou hereckou školou, jež se podepsala pod dabing. Geniálního Rudolfa Hrušinského doplňují esa Munzar, Prachař, Řanda, Jiří Novotný, Langmiler, Trávníček, Eva Hudečková. Retro, New York 1940, stylová hudba, možná podfuků mohlo být víc než jeden hlavní. Neprávem opomíjený film. ()

mr.filo 

všechny recenze uživatele

Příběh o tom jak někdo někoho napálil, protože někdo jiný někomu jinému něco udělal. Film triků, blafů a lstí malých i velkých mafiánských ryb. Jeden z mála filmů, kde dabing potěší - tedy až na zvuk vycházející Jaka po exkurzi na Horské dráze. Atmosférou tento snímek navazuje na první díl, postavami nikoliv. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když Roy Hill natočil v roce 1973 Podraz, jednalo se o stylovou žánrovku, která se díky kvalitnímu scénáři a exkluzivnímu castingu včetně režijní preciznosti stala klasikou a jedním z obchodně nejúspěšnějších titulů dekády. Není divu, že Hollywood chtěl z námětu vytěžit maximum a studio se rozhodlo pro sequel. Vzhledem k tomu, že z původního týmu nezůstal kámen na kameni, jde spíš o remake. Zápletka je sice zasazena do poněkud odlišného prostředí, ale základní schéma Podrazu zůstalo vlastně stejné. Na obou filmech je ale dobře vidět, že výsledek filmu závisí na dotažených detailech. Ve výsledku není Podraz II žádným zklamáním, neřku-li katastrofou, nicméně to, že k dnešnímu datu ho hodnotilo 136 fanoušků proti 20 tisícům u původního snímku, hovoří za vše. Mluvit o tom, že v tomto filmu vystupují herci 2. kategorie, by nebylo fér, hrají slušně a někteří z nich měli za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru, ale extraliga to prostě není. A totéž se dá říct o všech ostatních stránkách snímku. Na jedno pokoukání Podraz II určitě neurazí a celkově jde o sympatické retro, jen se to nesmí srovnávat se svou slavnou předlohou. Celkový dojem: 60 %. ()

Fíma 

všechny recenze uživatele

Jediné, co se tomuto filmu dá vytknout, je, že není tak geniální jako původní Podraz. Když jsem zjistil, že můj oblíbený film Podraz má pokračování, o kterém vůbec netuším, že existuje, čekal jsem nějakou tragédii. A stalo se to, co se stává, když od filmu nečekáte nic nebo dokonce katastrofu, byl jsem mile překvapen. Pochopitelně se to nemůže rovnat původnímu filmu, ale tenhle film rozhodně nežije jen z názvu a klidně by mohl zaujmout i s jiným jménem. Lonegen by určitě poznamenal, že Czechsbeer, pardon Shakespear, to vyjádřil slovy: "Růže, byť zvána jinak, voněla by stejně." ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Pokračování velmi povedeného filmu bez účasti jediného původního herce nebudí mnoho důvěry, že? Ono by to dopadlo špatně, kdyby se do hry vrátily tytéž postavy s jinou podobou a násilně otevíraly dávno uzavřený příběh prvního filmu. To se tak docela nestalo a proto je lepší se na srovnávání vykašlat a hodnotit Podraz II. jako autonomní film. A jako takový není vůbec špatný! Ve hře je opět sázková kancelář, ale podraz se tentokrát týká boxu a v popředí není dvojice sympatických darebů (ti jsou jen nástroji cizího mozku), ale mazaný kmotr Jackie Gleason a okouzlující zlodějka Teri Garrová. Miluju scénu, kdy tahle dvojka dokonale ztrapní hulvátského bosse Makalinského. Nadstandartní zábava, kterou dost možná ještě vylepšil prvotřídní dabing v čele s Rudolfem Hrušínským. 70% ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama