poster

Síla lidskosti - Nicholas Winton

 • slovenský

  Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti

 • anglický

  Power of Good: Nicholas Winton, The

Dokumentární / Životopisný

Česko / Slovensko, 2002, 64 min

Režie:

Matej Mináč

Střih:

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (212)

 • sullafelix
  *****

  ...veľkolepé..nemám slov....(20.2.2011)

 • lobo87
  ****

  Kvalitný dokument o silnom príbehu z druhej svetovej vojny, resp. pred ňou. Winton si zaslúži obdiv a vďaku za svoje konanie a Mináč mu ich touto cestou poskytol. Moment, keď sa Nicky stretne so zachránenými deťmi ma vždy dostane... 80%(20.9.2016)

 • kachnacekk
  *****

  Tento film, promítali nám ho na školní akci, na mě velmi zapůsobil a když jsem se rozhlédla po ostatních spolužácích tak nejen na mě, všichni měli v očích slzy a bylo na nich vidět, že i jimi pohnul. Od té doby sleduji všechny informace, které je o Wintonovi možné zjistit, přečetla jsem i knihu Perličky dětství, kteoru napsala Věra Gisingová (Diamantová) jedna ze zachráněných dětí.. Ten to film donutí každého zamyslet se nad tím jestli může pomoci někomu ve svém okolí...(29.11.2007)

 • Lusije
  *****

  Síla lidskosti si určitě 5* bezpochyby zaslouží a kdybych mohla dala bych jich klidně i šest. Rozhodně jsem při odchodu z kina neměla pocit, že jsem hodinu sledovala dokument, který se do Vás v co nejkratší době snaží nahustit co nejvíce faktografických údajů, které stejně během několika minut zapomínáte. Síla lidskosti je silný, emotivní dokument, který Vás sílou svého příběhu a osobností pana Wintona nenechává chladným. Nutí k zamyšlení - nad sebou, nad ostatními, nad dnešní společností... Zda jsme vůbec schopni být lidští a kolik z nás si lidskost vůbec uvědomuje. Příběh pana Wintona na mě velice zapůsobil a musím se přiznat, že při něktérých dojemných scénách (setkání pana Wintona se zachráněnými dětmi) nějaká slza taky ukápla, ale rozhodně se za to nestydím...(25.11.2008)

 • Weehaa
  *****

  Nicholas Winton vykonal dílo hodné Boha, a sám by o něm do smrti neřekl ani slovo, a to ani před vlastní rodinou. Takhle vypadá opravdový hrdina. Téma je tak obrovsky silné, že nedokážu hodnotit ostatní stránky dokumentu.(1.9.2009)

 • Nerajohn
  *****

  Nejlepší dokument, co znám.(28.11.2009)

 • Brůny
  *****

  Byl jsem v kině na prezentaci tohoto filmu. Jakmile film skončil, všichni vstali a se slzami v očích začali tleskat. Opravdu obrovský zážitek. A důkaz toho že se najdou odvážní lidé, kteří jsou schopni obětovat vše pro záchranu cizích životů.(26.7.2010)

 • moviepill
  *****

  Videné v Slovenskom národnom múzeu v rámci školskej exkurzie. Tá scéna keď sa postavia zachránené deti Nicholasa Wintona je nepredýchateľná...(18.10.2010)

 • paniColombova
  *****

  Nejemotivnější dokumentární film všech dob o jedné velké pravdě. Snad ještě nikdy na mě nezapůsobil žádný film tak jako tento a co jsem viděla filmů s dojímajícími scénami, natočené podle skutečných událostí, např. Schindlerův seznam, ale tento dokument ve mě vyvolal mnohem silnější pocity a vím čím to bylo. Nebylo to natočené podle skutečné události, to byla skutečná událost sama, přímý přenos, žádní herci, realita, pravda a to mě fascinovalo. Když ti lidé v publiku vstávali a tleskali nic netušícímu Wintonovi za to, že je jako malé za války zachránil před smrtí a viděla jsem nepopsatelný výraz v jeho očích, zastavil se mi na chvíli dech. Když někdo dodnes vysloví jméno Nicolas Winton, vybaví se mi tento záznam z autentického pořadu. Všichni by ho měli vidět a poznat Sílu lidskosti, všichni, celý národ. Takovou poctu, jakou zažil Nicholas Winton v tomto pořadu, lidstvo snad možná ještě nevidělo. Smrti se asi bojíme každý z nás, ale myslím, že tento člověk až bude odcházet z tohoto světa, odejde šťasten, s krásným pocitem v duši. Závidím mu. (Tenhle dokument by měl získat 100 % hodnocení)(8.11.2010)

 • Ellush
  *****

  ...a čí oko zůstalo suché?(1.6.2011)

 • Trinculo
  **

  Nic moc zpracováním, je to televizní dokument, ale o to více obsahem. Vůbec jsem před tím nevěděl, že někdo takový jako Nicholas Winton existoval, a že udělal co udělal. Díky tomu mi zapadl jeden článek z anglické učebnice, který vyprávěl o dětech nastupujících do vlaku, aniž by nějak vysvětloval o co vlastně šlo, kromě toho, že děti už asi neuvidí své rodiče. Popravdě tenkrát to nevěděl nikdo.(5.7.2011)

 • dadule777
  ****

  Vše už bylo řečeno. Opravdu dojemné a s úctou se klaním panu Wintonovi. Kéž by nás na tomhle světě bylo více takových.(11.8.2011)

 • megajalec
  ****

  Najkrajší a najvýstižnejší názov filmu alebo dokumentu: sila ĽUDSKOSTI. V angličtine to je ešte lepšie: Power of Good. Keby bolo na svete viac ľudí ako je pán Winton...(26.3.2012)

 • kedu
  odpad!

  Kolik si toho Mináč musel vymyslet ví jedině on sám. Hodně toho napovídá text Lukáše Beera na stránkách http://www.nassmer.blogspot.cz/2013/02/nickyho-minacuv-bluff.html Čemu pak má divák věřit, když klíčové informace nejsou pravdivé... Dokument by měl dokumentovat a nikoli vytvářet. Mináč je pouze výrobcem mediální reality. Ostatně jako většina jeho souvěrců.(20.2.2013)

 • Desmi
  **

  Nicholas Winton je nepochybně hrdina a jeho činy obdivuji, ale takhle zprzněnej dokument už jsem neviděl dlouho. Z tématu, kde se toho dalo vymáčknout tak moc udělat takhle suchou nudu, to je k pláči. Nenapadá mě, co bych na tom vyzdvihl. Nelíbilo se mi to totiž ani chvilku. Ještě ten debilní nezúčastněnej Reiszova pohled.. děs.(27.2.2013)

 • Naninkaa
  *****

  Geniálny dokumentárny film! Nikdy som si nemyslela, že nad dokumentom toľko sĺz vyroním...(14.11.2013)

 • Rozce
  *****

  Tento dokument bych brala klidně i delší, mile a povedeně natočené, Winton je neuvěřitelný člověk.(22.4.2015)

 • CZ_Milka
  **

  Počin pana Wintona byl odvážný a naprosto obdivuhodný a zaslouží si přinejmenším 5 hvězdiček. Nicméně stejně jako v případě Nickyho rodiny mám pocit, že zde snad mám hodnotit pořad samotný. Jde to dokument, se kterým se dle mého zas až tak moc dělat nedá - sestříhat dobové záběry, fotky, přidat rozhovory ze současnosti. Překlad z angličtiny mi přijde až moc volný a neodpovídá originálním výpovědím...(2.7.2015)

 • klukluka
  ****

  Zajímavý příběh, zejména z důvodu, který zde byl několikrát zmíněn, totiž že se na čin Wintona a jeho přátel postupně zcela zapomnělo. Winton o tom nikde s nikým nemluvil, nepovažoval to za důležité a samy děti po tom nepátraly, že přežily často jako jediný člen původní židovské rodiny nacistickou genocidu. Silné, dojemné.(28.10.2016)

 • WolfIssen
  **

  Další z dokumentů donekonečna omílajících odsuzování jedné části historie, evropských národů apod. Co je ale zajímavé je krátké zaostření na fakt, že judaismus nezná logiku (stejně jako křesťanství a islám) a je výplodem chorého mozku. Viz věta: Nicholas Winton vypráví: " Jediní, komu to všechno vadilo, byli rabíni, několikrát za mnou přišli a ptali se mě, jak jsem mohl dát dobré židovské děti do křesťanských rodin..."(15.1.2017)

 • K1NGSLAYER
  *****

  Když nám ve škole oznámili že jdeme na dokument do kina, byl jsem špatný z toho, že to bude nějaká nudná blbost. Před začátkem dokumentu i po skončení nám to uváděl nějaký dramaturg který s Wintonem dělal dokonce rozhovor a říkal nám různé zajímavé informace. Udělat to, co udělal Niholas Winton by si na triko nedokázal vzít každý. Někdo si řekne "blbých 669 dětí", ale když se nad tím tak zamyslím, je to neskutečný počin od pana Nicholase. Málokdo by dokázal něco takového. Nejsem nějaký zastánce emotivních filmů (v tomto případě dokumentů), ale tohle mě přivedlo skoro k slzám. Jak se říká "Co dáš, to se ti vrátí". Nicholas Winton se dožil krásných 106 let a neustále se usmíval! Dokázal bych o tom napsat daleko víc, ale lepší je se kouknout přímo sám a udělat si obrázek o tomto skvělém muži. Lepší dokument jsem snad nikdy neviděl.(4.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace