poster

Síla lidskosti - Nicholas Winton

 • slovenský

  Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti

 • anglický

  Power of Good: Nicholas Winton, The

Dokumentární / Životopisný

Česko / Slovensko, 2002, 64 min

Režie:

Matej Mináč

Střih:

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (208)

 • sullafelix
  *****

  ...veľkolepé..nemám slov....(20.2.2011)

 • Weehaa
  *****

  Nicholas Winton vykonal dílo hodné Boha, a sám by o něm do smrti neřekl ani slovo, a to ani před vlastní rodinou. Takhle vypadá opravdový hrdina. Téma je tak obrovsky silné, že nedokážu hodnotit ostatní stránky dokumentu.(1.9.2009)

 • Nerajohn
  *****

  Nejlepší dokument, co znám.(28.11.2009)

 • Brůny
  *****

  Byl jsem v kině na prezentaci tohoto filmu. Jakmile film skončil, všichni vstali a se slzami v očích začali tleskat. Opravdu obrovský zážitek. A důkaz toho že se najdou odvážní lidé, kteří jsou schopni obětovat vše pro záchranu cizích životů.(26.7.2010)

 • moviepill
  *****

  Videné v Slovenskom národnom múzeu v rámci školskej exkurzie. Tá scéna keď sa postavia zachránené deti Nicholasa Wintona je nepredýchateľná...(18.10.2010)

 • paniColombova
  *****

  Nejemotivnější dokumentární film všech dob o jedné velké pravdě. Snad ještě nikdy na mě nezapůsobil žádný film tak jako tento a co jsem viděla filmů s dojímajícími scénami, natočené podle skutečných událostí, např. Schindlerův seznam, ale tento dokument ve mě vyvolal mnohem silnější pocity a vím čím to bylo. Nebylo to natočené podle skutečné události, to byla skutečná událost sama, přímý přenos, žádní herci, realita, pravda a to mě fascinovalo. Když ti lidé v publiku vstávali a tleskali nic netušícímu Wintonovi za to, že je jako malé za války zachránil před smrtí a viděla jsem nepopsatelný výraz v jeho očích, zastavil se mi na chvíli dech. Když někdo dodnes vysloví jméno Nicolas Winton, vybaví se mi tento záznam z autentického pořadu. Všichni by ho měli vidět a poznat Sílu lidskosti, všichni, celý národ. Takovou poctu, jakou zažil Nicholas Winton v tomto pořadu, lidstvo snad možná ještě nevidělo. Smrti se asi bojíme každý z nás, ale myslím, že tento člověk až bude odcházet z tohoto světa, odejde šťasten, s krásným pocitem v duši. Závidím mu. (Tenhle dokument by měl získat 100 % hodnocení)(8.11.2010)

 • Ellush
  *****

  ...a čí oko zůstalo suché?(1.6.2011)

 • Trinculo
  **

  Nic moc zpracováním, je to televizní dokument, ale o to více obsahem. Vůbec jsem před tím nevěděl, že někdo takový jako Nicholas Winton existoval, a že udělal co udělal. Díky tomu mi zapadl jeden článek z anglické učebnice, který vyprávěl o dětech nastupujících do vlaku, aniž by nějak vysvětloval o co vlastně šlo, kromě toho, že děti už asi neuvidí své rodiče. Popravdě tenkrát to nevěděl nikdo.(5.7.2011)

 • dadule777
  ****

  Vše už bylo řečeno. Opravdu dojemné a s úctou se klaním panu Wintonovi. Kéž by nás na tomhle světě bylo více takových.(11.8.2011)

 • megajalec
  ****

  Najkrajší a najvýstižnejší názov filmu alebo dokumentu: sila ĽUDSKOSTI. V angličtine to je ešte lepšie: Power of Good. Keby bolo na svete viac ľudí ako je pán Winton...(26.3.2012)

 • kedu
  odpad!

  Kolik si toho Mináč musel vymyslet ví jedině on sám. Hodně toho napovídá text Lukáše Beera na stránkách http://www.nassmer.blogspot.cz/2013/02/nickyho-minacuv-bluff.html Čemu pak má divák věřit, když klíčové informace nejsou pravdivé... Dokument by měl dokumentovat a nikoli vytvářet. Mináč je pouze výrobcem mediální reality. Ostatně jako většina jeho souvěrců.(20.2.2013)

 • Desmi
  **

  Nicholas Winton je nepochybně hrdina a jeho činy obdivuji, ale takhle zprzněnej dokument už jsem neviděl dlouho. Z tématu, kde se toho dalo vymáčknout tak moc udělat takhle suchou nudu, to je k pláči. Nenapadá mě, co bych na tom vyzdvihl. Nelíbilo se mi to totiž ani chvilku. Ještě ten debilní nezúčastněnej Reiszova pohled.. děs.(27.2.2013)

 • Naninkaa
  *****

  Geniálny dokumentárny film! Nikdy som si nemyslela, že nad dokumentom toľko sĺz vyroním...(14.11.2013)

 • Rozce
  *****

  Tento dokument bych brala klidně i delší, mile a povedeně natočené, Winton je neuvěřitelný člověk.(22.4.2015)

 • CZ_Milka
  **

  Počin pana Wintona byl odvážný a naprosto obdivuhodný a zaslouží si přinejmenším 5 hvězdiček. Nicméně stejně jako v případě Nickyho rodiny mám pocit, že zde snad mám hodnotit pořad samotný. Jde to dokument, se kterým se dle mého zas až tak moc dělat nedá - sestříhat dobové záběry, fotky, přidat rozhovory ze současnosti. Překlad z angličtiny mi přijde až moc volný a neodpovídá originálním výpovědím...(2.7.2015)

 • klukluka
  ****

  Zajímavý příběh, zejména z důvodu, který zde byl několikrát zmíněn, totiž že se na čin Wintona a jeho přátel postupně zcela zapomnělo. Winton o tom nikde s nikým nemluvil, nepovažoval to za důležité a samy děti po tom nepátraly, že přežily často jako jediný člen původní židovské rodiny nacistickou genocidu. Silné, dojemné.(28.10.2016)

 • WolfIssen
  **

  Další z dokumentů donekonečna omílajících odsuzování jedné části historie, evropských národů apod. Co je ale zajímavé je krátké zaostření na fakt, že judaismus nezná logiku (stejně jako křesťanství a islám) a je výplodem chorého mozku. Viz věta: Nicholas Winton vypráví: " Jediní, komu to všechno vadilo, byli rabíni, několikrát za mnou přišli a ptali se mě, jak jsem mohl dát dobré židovské děti do křesťanských rodin..."(15.1.2017)

 • K1NGSLAYER
  *****

  Když nám ve škole oznámili že jdeme na dokument do kina, byl jsem špatný z toho, že to bude nějaká nudná blbost. Před začátkem dokumentu i po skončení nám to uváděl nějaký dramaturg který s Wintonem dělal dokonce rozhovor a říkal nám různé zajímavé informace. Udělat to, co udělal Niholas Winton by si na triko nedokázal vzít každý. Někdo si řekne "blbých 669 dětí", ale když se nad tím tak zamyslím, je to neskutečný počin od pana Nicholase. Málokdo by dokázal něco takového. Nejsem nějaký zastánce emotivních filmů (v tomto případě dokumentů), ale tohle mě přivedlo skoro k slzám. Jak se říká "Co dáš, to se ti vrátí". Nicholas Winton se dožil krásných 106 let a neustále se usmíval! Dokázal bych o tom napsat daleko víc, ale lepší je se kouknout přímo sám a udělat si obrázek o tomto skvělém muži. Lepší dokument jsem snad nikdy neviděl.(4.11.2017)

 • zanetta
  ****

  Silný citový a emoční zážitek nám jistě tento dokumentární film přinese do našich srdcí. Příběh Nicholase Wintna je tak velkolepý, že jsem přehlížela nedokonalosti filmu, možná to bylo kvůli pohledu přes zaslzené oči. Je ovšem pravda, že snímek mě upoutal až v jedné třetině, kdy začal děj trochu gradovat. V tomto okamžiku si člověk uvědomí sílu lidskosti. Nejvíce se mi líbilo setkání Wintna s „jeho dětmi“, které se uskutečnilo v televizním pořadu bez Wintnova vědomí a bylo to velmi dojemné. Tady jsem si teprve uviděla, co ten člověk dokázal. Srovnala bych ho s Oskarem Schindlerem (film Schindlerův seznam), který zachránil židy, a ne děti, přesto dokázal rovněž mnohé, zkrátka: „Kdo zachrání jeden lidský život, zachrání svět.“(10.12.2008)

 • MickySu
  *****

  Tento dokument jsem viděla ještě na střední škole v Neveklově, odkud spousta Wintonových dětí byla (jsou). Dokument je silným zážitkem sám o sobě, ale když je to ještě podtrženo vystoupením několika "W. dětí" z řad nás diváků a následné objímání se a pláč... Byl to pro mě opravdu nejemotivnější zážitek v životě...(4.6.2010)

 • LucMosss
  ****

  Docela jasně si pamatuji, že jsem na tomto filmu byla na prvním stupni se školou v kině. Na to, že byl tento snímek zpracován obyvateli našeho národa spolu s námi blízkými sousedy, jedná se o nadprůměrné zpracování sílného příběhu, u jehož konce mi takřka zvlhly oči. Zhlédnutí vřele doporučuji nejen těm, jenž chtějí poznat dění druhé světové války konečně i z té poněkud stinnější stránky.(13.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace