Černí baroni

• Slovensko Čierni baroni

Epizody(11)

Adaptace veselých příběhů z neveselých let podle románu Miloslava Švandrlíka. Seriál vznikl z příběhů jeho populárních knih (Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky, Říkali mu Terazky, Pět sekyr poručíka Hamáčka, Lásky černého barona, Terazky na Hrad, Černý baron od Botiče, Kam kráčíš, Kefalíne?), podle scénáře M. Bezoušky. Věrohodnou dobovou atmosféru 50. let 20. století vtiskl seriálu renomovaný režisér Juraj Herz, který ve spolupráci s kameramanem Jiřím Macháněm umocnil Švandrlíkův humorný nadhled nad neradostným totalitním režimem v tehdejší československé armádě. (Česká televize)

BigJohn02

Oddychovka, která místy pobaví. Slabinou je jednoznačně pitvořící se Radek Holub, který předvádí kreaci mezi slizounem, Švejkem a debilem. ()

jethrotull odpad!

Hnusne znetvorenie uzasneho diela majstra Svandrlika. Herz skurvil co sa dalo.Z Kefalina urobil totalneho zdegenerovaneho blbca a o ostatnych postavach skoda pisat. Pre mna sracka a odpad!!! ()

Joel11 odpad!

Hodnocení jedna hvězda za výkony herců Kaisera a Nárožného, ale za role Kefalína ani majora Terazkyho by jedna hvězda byla moc. Juraj Herz vytvořil v tomto seriálu opak knížky, z vygumovaného majora myslitele a z vojína Kefálína úplného dementa. Nechápu jak to mohl pan Švandrlík schválit, že by tantiémy? ()

milos.bradik

Tady udělali z těch pétépáků úplné blbce. Značně nepovedené, tvůrcům šlo asi pouze o humor a to ještě zvolili styl Kameňáku. ()

Stefi_836

Já musím dát 4hvězdy, protože se k tomuhle seriálu vracím ráda. Příhody jsou vtipné, i nápadité. Herecky dobře zahrané a navíc tuto tématiku mám ráda. ()

hampsterrk odpad!

Přečetl si pan Holub vůbec Černé barony? Pravděpodobně to vypadá na Švejka, protože on nehrál Kefalína ale Švejka. Jeho výkon ten seriál totálně zprznil... ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc