Vždy dokázal zajít o kus dál, aby nastolil spravedlnost... Drsný detektiv Buddy Manucci (R. Scheider) vede speciální policejní útvar, který jde po zločincích, jimž ve vězení hrozí sedm a víc let. Postupně rozkrývají rozsáhlou zločineckou síť a dostávají jednoho gangstera za druhým. Vůdce organizací však začne znenadání někdo unášet v přestrojení za policisty a žádat o výkupné. Situace se vyhrotí ve chvíli, kdy gangsteři odhalí jednoho z Buddyho parťáků, který je následně i zastřelen. Činnost Buddyho útvaru je poté sice dočasně pozastavena, jeho odhodlání dopadnout vrahy svého přítele ale nikoliv… Sedm a víc z roku 1973 je nepřímým pokračováním úspěšného filmu Francouzská spojka a vzniklo mezi jejími oběma díly. Není také náhodou, že se postava Roye Scheidera jmenuje stejně – Buddy. Kvůli problémům s autorskými právy mu však bylo změněno příjemní z Russoa na Manucciho. Režisérem snímku byl Philip D’Antoni, producent zmíněné Francouzské spojky ale také filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem z roku 1968. Ve všech třech snímcích, na nichž se D’Antoni podílel, vyniká skvěle natočená automobilová honička. (Česká televize)

charge

Opět jeden z krimifilmů s nemastným a neslaným příběhem, kterých se natočily v 70. a 80. letech snad stovky a všechny mají společné nudné vlečení se dějem, nezáživné herce a spousta automobilových honiček, která nechybí asi v žádném z nich, ale v podstatě jsou pouze spestřením, nikoli věcí, která dělá z filmu kultovní záležitost. ()

Mol

THE GUY YOU ICED WAS A COP! Vito si chtěl prostě trochu zadělat na důchod, no. Kdo mohl tušit, že se to tak posere a Roy Scheider mu oddělá dvorního killera. Musím vyzdvihnout automobilovou honičku, protože byla prostě brilantní. Hodně záběrů se odehrávalo v exteriéru a to v impozantních ulicích New York City! Za to má u mě film velké plus. ()

andrii

Setne naši věc, dme se. Skupinka směnárníků. Límec za ranec. Až ale americký Lino Ventura vypálí, usadí /se/ mezi padlé, kterým doteď list šel, i smělé plány donašeče. ()

noriaki

Film navazuje na Francouzskou spojku, ale víc mi připomněl Bullittův případ. Jde totiž také o tuctovou kriminálku, zajímavou jen skvěle zahranou hlavní postavou a fantastickou automobilovou honičkou. Tentokrát ne v San Francisku, ale v New Yorku. Je to jedna z těch naháněček táhnoucích se přes půl města, v nichž se auta postupně demolují a jedno nevyhnutelně skončí jako vrak. Zbytek je kompletně průměrný, včetně atmosféry. Je správně drsná, jak se na sedmdesátky sluší, ale nic z čeho by si člověk sedl na zadek. ()

JohnSmith

Pěkná a drsná krimi,tak jak je mám rád. K tomu bezva honička, kterou D´Antoni trochu dost vykradl z Bullitta, ale jinak fajn pokoukání. ()

mikulem

Nelze nesrovnávat s FRANCOUZSKOU SPOJKOU - podobnost je značná. První hodina filmu si s ní ani v ničem nezadá. U půlhodinové sledovačky, zakončené honičkou, jsem chrochtal blahem; to je pro mě vrchol filmařiny. Minimum dialogů, vyprávění příběhu kamerou. Pak ale přijde poslední třetina, a tam film trochu ztratí dech. Finální střetnutí není tak výrazné, jak bych si přál. Přesto tenhle film nabízí mnohem víc než FRANCOUZSKÁ SPOJKA 2, kde se naopak všechno dobré soustředí jen do závěru. ()

vitekpe

Tak ani na podruhe jsem se nerozhodl pro vyssi nez prumerne hodnoceni. Stale jsem presvedcen, ze tomuhle filmu neco chybi...i kdyz definovat co to je zatim nedokazu. ()

Han22

Sedm a víc je především naprosto dechberoucí honička ulicemi New Yorku u které měl několikrát vylítlo z huby "ty vole" a která je jedna z nejlepších ve starých filmech. Zbytek filmu je spíše dost obyčejný. Roy Schneider je solidní, ale drsoň typu Eastwooda či Bronsona to prostě není a bohužel kromě něj ve filmu nikdo moc nehraje. Tedy kromě béčkaře Lynche, který padouchoval snad v každém braku 80-90. let. Je tu fajn atmosféra, příběh o dvojici hajzlíků co unáší pro výkupné hlavy mafie je taky slušný, ale přes pár drsných scén se šine kupředu dost pomalu a ani to pátrání není nijak objevné. Nedává to ani moc smysl, ti dva by byli mrtví do pár hodin po propuštění prvního rukojmího. Zkrátka jedna z mnoha neznámých, jemně nadprůměrných kriminálek půlky 70. let tak akorát na 3*. ()

Kovaja

Staré mafiánské časy v USA,skvělá kamera a výborný R.Scheider.Co dodat.Atmosféra téhle doby mě vždycky dostane!!!:-))) ()

Paity

Rádoby policejní drsňárna, kde mají hlavní přednost honičky ve starých US muscle kárách. Bohužel Roy Schneider by měl jít raději po krvelačných žralocích v moři, než po zločincích. To mu totiž vůbec nevěřím. ()

Disease

Ze začátku se to tváří jako odvar z Francouzské spojky, ale ve finále celkově hodně příjemná oldschool krimi. ()

Schlierkamp

Americké drama o kriminalistech ze zvláštní utajené vyšetřovací skupiny zabývající se zločinci, jejichž trestní sazba převyšuje sedm let, ale díky korupci unikají trestu. Hlavním představitelem této speciální skupiny je Buddy v podání R. Scheidera. Do jeho práce však zasáhne zajímavá dvojice zločinců v podání charismatických R. Lynche a nemluvného B. Hickmana, jež se vydávají za policisty a unášejí za výkupné vysoce postavené mafiány. V okamžiku, kdy jeden z těchto drzounů zastřelí Buddyho spolupracovníka Ansela (K. Kercheval), pustí se Scheider nekompromisně do jejich dopadení. S tím souvisí i vskutku výtečná devítiminutová automobilová honička, která patří k tomu nejlepšímu, co film P. D´Antoniho nabízí. Bohužel zbytek filmu neposkytuje tolik dramatických okamžiků, které by stály za zapamatování, dokonce ani závěr filmu a jeho finální souboj mě o jiné skutečnosti nepřesvědčil. Možná je to dáno tím, že hlavní postava R. Scheidera se neshoduje s představou drsného policisty v přísně utajené vyšetřovací skupině. Jeho poměrně umírněné herectví bylo přerušeno emocemi pouze v oné automobilové honičce předtím, než svým vozem napálil do odstaveného nákladního auta. Obávám se, že kromě dobové atmosféry toho snímek příliš nenabízí a i díky nepřehledným vztahům mezi jednotlivými postavami byl pro mě docela zklamáním. ()

druhaveta

Lehce nedomrlý klon Francouzské spojky (dokonce v režii producenta Francouzské spojky), který to, co se mu nedostává na síle a intenzitě, celkem zdatně dohání nevrlým policejním drsňáctvím a na doraz vychutnanou automobilovou honičkou. ()

altaica

PRO MUŽE:Akční krimi z počátku sedmdesátých let. Stará škola. Neskutečná honička v amerických korábech silnic. Brzdy kvílí jak šílený. Díky kameře namontované v autě jsem se přistihnul, jak mhouřím oči a pak mi seplo, že čumím na monitor a nesedím v tom. Opět šílená hudba. Tomu debilovi, co podmalovával rádoby napínavé okamžiky bych pazoury urazil a notový part narval do prd*ele i se stojanem. Vetřelec i Čelisti s Francouzskou spojkou dokazují, že hudba i té době dokázala film umocnit a ne zničit. Bertrand ** – hudba buduje napětí... ano, napětím z hudby mi málem praskla hlava i hlavička.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Roy Schneider vypadá sice jako studentík nedělní katolické školy pro slušně vychované maminčiny mazánky, ale dokáže si střihnout jak lovce zubatých mořských potvor, tak i nesmlouvavého detektiva. Pro chlapy – málo drsný a dost blbý a pro ženské taky. Pro Philipa D'Antoni první a zároveň poslední režijní pokus. Ještěže tak. ()

G04T

Při hodnocení Sedm a víc fakt váhám, protože na jednu stranu jsou tu fakt výtečný momenty, co si budem. Třeba jako auto honička, výslech v nemocnici. Na druhou stranu je tu až moc obyčejnej příběh, kterej je ještě k tomu natahovanej a nezáživnej konec. Asi zůstanu u tý trojky. Ale fanoušci Roye Scheidera budou potěšený. ()

Amonasr

Klasická americká krimi o partě policajtů, která pracuje gangsterskými metodami. Poněkud chaotická s typickými automobilovými honičkami, vlastně tak trochu nuda. ()

Blazkowicz

Nic moc kriminální film ze sedmdesátkového New Yorku. Příběh je sice pěkně přímočarý, ale je to blbost. Takže z horšího hodnocení to vytahuje jen hodně slušná policejní honička. 3-* ()

ostravak30

Neviděl jsem ani jeden díl Francouzské spojky, nějaký problém s autorskými právy ale asi vznikl, protože přejmenování hlavního hrdiny nebylo to hlavní. Philip D'Antoni dělal producenta i filmu Bullittův případ, ale pouze zde jde o jeho jedinou režii. Roy Scheider, přes všechny herecké kvality, kterých nesporně dosahoval, postrádal charisma jak Steva McQueena tak i Gena Hackmana. Také těch akčních momentů nebylo tolik a samotné únosy či zápletka jako taková nebyla z nejsilnějších. A tak jediné, co zmíněné snímky údajně spojuje bude právě ta automobilová honička. ()