Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Tarhiel

"We´ve all become God´s madmen. All of us." Túto verziu Drakulu som videl, myslím, prvýkrát v živote (po Terminátorovi som si musel spraviť chuť) a atmosférou a umným natočením to vyzerá byť vcelku verná kópia predlohy. Nehovoriac o hviezdnom ansámbli a skvelých trikoch. Spokojnosť. ()

Alojs

Jak už tady padlo: rám obrazu přebíjí jeho obsah. Příliš mnoho postav, příliš mnoho dějových zákrut a na všechno tak málo času. Co však bolí nejvíce: filmu chybí základní emoce. Je to chladné jako studený psí čumák. Žádné zděšení, žádná lítost, bohužel ani žádný strach... Tenhle Dracula je obrazově brilantní a emočně naprosto sterilní. ()

valkil

Film má skvělou vtahující atmosféru, je výborně výtvarně zpracován a navíc je napěchovaný báječnými herci, jimž vévodí nádherný Drákula - Gary Oldman. Vyzdvihnout musím taky Toma Waitse, který svou figurku (Renfielda) krásně slizce vyvedl. ()

Hydr0gen

Mnohem zajímavější než knižní předloha, kterou jsem četl až po shlédnutí. Minimálně výpravu musí ocenit každý. Mě se to ale líbilo úúplně celé. ()

snake

Nemůže nic víc, než souhlasit s Radyem.Úžasně atmosferický film se skvělými herci, mezi nimiž se svým charizmatem vyniká Gary Oldman (o Anthony Hopkinsovy ani nemluvě jenže kde on hraje špatně že?:)).Výtečná hudba doplňuje tíživou atmosféru.Pro mě nejlepší zpracování Draculova příběhu, které jsem kdy viděl. ()

HanSolo

Další mistrovský kousek z dílny mistra Francise Forda Coppoly. Hlavním lákadlem tohoto filmu je neuvěřitelně působivá vizuální i výtvarná stránka, hudba a píseň. Z herců mi zde přišli nejlepší Gary Oldman a Anthony Hopkins. Winona Ryder s Keanu Reevesem byli mírně řečeno nevýrazní a právě kvůli těmto posledním dvěma jmenovaným hercům nedávám plné hodnocení. ()

Alfie

Herci jsou skvělí,ale kniha byla zajímavější.Hlavně je to spíš drama než horor ,ale i tak nejlepší draculovská adaptace. ()

pepino

Neuvěřitelné. Fascinující. Nečekla jsem že je lepší zfilmování drakuly než původní s Belou Lugosim. Mýlil sem se a to na celé čáře. Zatimco Tod Browning ve svem Drakulovi pouze stručně načrtne jeho příběh a nechá nás jen lehce nakouknout pod pokličku, Coppola si dovolil převést na plátno román v celé jeho šíři a do těch nejhlubších detailů a to bez jakehokoliv patosu a trapných scén. Vzniklo tak vskutku mistrovské dílo které je podle mě jasným vítězem všech možných drákulovských adaptací. Lépe už to snad ani nejde natočit. ()

Miss_Jones

Výtečná upířina, na kterou se můžu dívat pořád dokola. Oproti Stokerovu románu je tu víc sexu a postavy nejsou tak neskutečně slušné (což v době napsání knihy zřejmě lidé ještě byli :)) Atmosféra filmu mě úplně pohltila. ()

Lumpus

Já vám nevím, možná jsem psychicky méně vyvinutý ale zdálo se mi to trošičku bezduché, takové mírně bez příběhu a drobet zmatené, nepopírám že je film řemeslně velmi precizně zpracován a to se týká snad ůplně všeho od hudby přes kameru po režii konče, ale nějak se nemohu zbavit dojmu že se to dalo udělat líp, tak nějak stravitelněji( i přes poměrně dlouhou stopáž mi přišlo že všechno šlo až moc ráz naráz a na jisté věci jaksi nezbyl čas) ()

ktzc

Kdybych měl tento film hodnotit bez souvislosti s knižní předlohou, hodnotil bych ho jako velice vydařený snímek s vynikající atmosférou, a skvělými herci (Gary Oldman exceluje). Jak po zvukové, tak po vizuální stránce vynikající. Kamenem úrazu je však nápis v úvodu filmu, který hlásí: "Bram Stoker's Dracula" Coppola se sice snažil o věrné zpracování románu, ale nemohu překousnout to, že z krvelačného monstra a zla v lidské podobě, jakým byl Drákula v románu, udělal zamilovaného člověka, kterému zahynula milá a on se stal upírem tím že proklel boha a ve svém nesmrtelném životě na ní čeká. Tím jaksi narouboval do děje známého z knihy zamilovaného Draculu a posléze i jeho románek s Mínou. Stejně tak i slečna Lucy se v Coppolově podání chová spíše jako coura. Přesto dám filmu 4 hvězdy, protože jde skutečně o zdařilý film a u jeho sledování jsem hltal kažkou vteřinu a v napětí čekal, jak se Coppola vypořádal s tou či onou záležitostí z románové předlohy. ()

Bendiys

Dobre zpracovany snimek vytvari atmosferu vsudypritomneho zla. Tato paranoia je vsude. Pribeh uz je slabsi, ani nesedi pohromade tak, aby vytvoril uzasnou, fascinujici, dechberouci story o jedne z nejslavnejsich postav filmu... ()

Asdas

Už od začiatku je jasné ,že to bude vizuálne opulentná jazda podporovaná zaujímavými hercami ,ktorý sa vo svojich úlohách priam našli, za všetkých spomeniem Hopkinsa (Van Helsing) pri ktorom sa človek cíti ukľudnujúco a tak sa stáva dokonalým protivníkom Garyho "Draculy" Oldmana. Paradoxom filmu je jeho dlžka (ako človek ,ktorý ehm Draculu nečítal ) sa zdá ,že finále prichádza nejak skoro a za toto pridávam Coppolovi zlého puntíka , keď že film mohol natiahnuť aspoň o tú polhodinu. ()

Grondal

Tento film sa mi hodnotí veľmi ťažko. Na jednu stranu atmosféra, ktorá je tu budovaná na mňa zaberala a naozaj som mal pocit, že sa môžem nachádzať v období viktoriánskeho anglicka kde gentlemani nemohli existovať bez cylindrov a paličiek rovnako ako že niekde v zapadnutom kúte Rumunska môže existovať Draculov hrad s bandou pracujúcich(!) cigánov, avšak réžia vyzerala akoby taktiež vypadla z tejto dekády. Všetko sa tu deje pomaly, všetci hovoria a zdá sa že aj myslia pomaly, ja som zíval, pozornosť upadala. Triky v tomto filme vyzerajú prinajmenšom zvláštne a rovnako sa tu podľa mňa nachádza až príliš logických kiksov a to najmä čo sa týka správania a motivácií postáv. Knihu som síce nečítal, ale verím tomu čo som si tu prečítal v niektorých komentároch, a to je to, že film vrazil všetku svoju silu do atmosféry avšak to nestačí keď sa jedná o film podľa knižnej predlohy a tou predlohou je Dracula. Keď som videl aké tu má film hodnotenie čakal som od neho rozhodne viac. Tretiu hviezdičku u mňa pre tento film zachránila titulková pieseň od Annie Lennox. ()

Vanguard77

Těžké zklamání, asi jsem čekal něco jiného, ale Mina mi hrozně lezla na nervy a její chování mi nedávalo žádný smysl, stejně tak Hopkins jako Van Helsing byl takový nějaký... divný. No a Drakula, který v jednu chvilku vypadá, jako by vyskočil z Underworldu, později jako zmenšený King Kong, mě taky zrovna nenadchl. Nejsem znalcem knižní předlohy (pouze ve zkrácené verzi), ale i mě na tomhle něco po příběhové stránce smrdí. Ne, nelíbilo se mi to. ()

soviczka

Coppolův Dracula je po všech stránkách dokonalá pohádka pro dospělé, díky které dodnes nekriticky zbožňuji upíry, Garyho Oldmana a hlas Alexeje Pyška. Love never dies... ()

Stejšn

Strašně těžké hodnotit. Krásná výprava, triky a skvělé herecké výkony, ale melodrama mi prostě nesedí. Před 20 lety jsem to viděl v kině a nebyl jsem z toho úplně nadšený, teď jsem to viděl znova, líbilo se mi to asi o něco víc a docenil jsem víc uměleckou stránku, ale pořád to není úplně moje parketa. Horor co není horor. Jen ještě jedna kostýmní výtka - když jde Lucy píchat s upírem do zahrady a vzdouvají se jí sukně, tak ty červený tanga co se odhalujou nevypadaj zrovna moc na viktoriánskou Anglii. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)