Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Dexies

jedno z nejlepších zpracování tohoto filmu ... Gary Oldman v hlavní roli je naprosto dokonalý ... dokonce jsem mu i fandil :) vřele doporučuji všem, v noci, o samotě, nahlas si to pustit a vychutnávat tu ponurou, mírně schizofrenní atmosféru, která popisuje svým způsobem příběh, který je všem dobře známý ... víc takových filmů by to chtělo ... ()

andydufrsn

Celkem povedené zpracování klasického románu s množstvím efektů a ozdob, které místy lehce narušují sledování dějové linky ()

mombasamomo

Já vím, že obsah tohoto filmu pokulhává, ale i po letech se vždy ráda nechávám unést obrazovou stránkou Coppolova Drákuly. Dokonce mu odpouštím i to, že s knihou nemá takřka nic společného, je to vlastně takový krásný vizuální kýč. ()

Piper

Myslím, že rozhodne jeden z najlepších filmov o slávnom upírovi Draculovi. Aj keď názov poukazuje na spracovanie knihy od Stokera, samozrejme ako pri každom filmovom spracovaní nie je úplne zhodný príbeh i keď podstata a základy sú rovnaké. Filmu dodal Coppola šmrnc zakomponovaním romantickej zápletky ktorá osladí krvilačnosť celého diania. Úžasné spracovanie čo sa týka kamery, strihu, obrazu, kostýmov a hudby ide o jedinečnú kombináciu, ktorá Vás vtiahne a vyvoláva pocit túžby "cestovať" s postavami. Herecké obsadenie je trafením klinca po hlave Oldman je tak charizmatický v starom prevedení ako aj v mladom, Winona Rider jemná krehká ale krásna a silná zároveň, Hoppkins neprekvapujúco skvelý ako vždy. Pre mňa nezabudnuteľný zážitok už od malička. Určite odporúčam hlavne pre tých, ktorí netúžia po slizkom a presladenom, slintavom Twillight spracovaní upírskeho bytia. ()

mpet

Vidět to před dvaceti lety asi bych hodnotil lépe, ale dnes v roce 2015 mě to nijak zvláště neoslovilo. To hlavně z toho důvodu, že už to pro mě nemělo tu správnou atmosféru a také mě to nedokázalo nijak překvapit, což před dvaceti lety by určitě nebyla pravda. Ale nechci toto dílo kritizovat, neboť si myslím, že si zaslouží slušné hodnocení, protože pro generaci, která to tehdy mohla vidět to musela být pecka. Kulisy byly na svoji dobu luxusní, herci byli vybráni perfektně, hudba dokonalá, ale pro mě to mělo ten jeden zásadní problém a to ten, že mě to nedokázalo vtáhnout do děje a místy už jsem netrpělivě vyhlížel konec filmu. ()

Sadova302b50

Knihu jsem (zatím) nečetla, a proto nehodnotím s původní předlohou. Coppolova Draculu jsem si zaškatulkovala jako jednu z těch nejlepších červených knihoven, jakou jsem kdy viděla (asi možná proto, že tento žánr příliš nesleduji). Každopádně Gary Oldman byl geniálně strhující, stejně tak hudba či ten pestrobarevný, citový proud, kterým se však Coppola bohužel snažil zaplácnout prázdná místa v ději. Marně. Proto nedávám za pět, ale snižuji na stále slušných 82% ()

VenomSK

Kedže priamo v knihe nie je úplne uvedené ako sa valašský knieža stal "princom temnoty", veľmi som uvítal úvod filmu, vcelku interesantný nápad. Snímok samozrejme, ako už je to u sfilmovaných románov zvykom, ubieha oproti knihe oveľa svižnejšie, prijal by som možno o čosi dlhšiu stopáž. Pre mňa ale nutnosť, nakoľko som román prečítal nespočet krát, ale čo sa patrične vyobrazilo v mojich nočných morách v detskom veku boli fotky zo snímky F.W. Murnaua - Nosferatu, ktoré boli ilustračnou súčasťou spomínanej knihy. Skrátka, iniciácia ako sa patrí a láska na celý (ne)život. ()

ferdomravec

Ako knihou postinuty musim povedat ze sa jej to vcelku slusne drzalo ( v ramci Hollywoodu :) ). Nemozem povedat ze by som sa nudil ale miestami sa to celkom slusne vlieklo a pozeral som kolko je este do konca. Ale urcite jedno z naj spracovani o drakulovi. 75% ()

Indominus

Jeden z posledních echt filmů klasického řemesla bez zbytečných (tehdy ještě v počátcích) počítačových ptákovinek, umělecký zážitek. Perfektní kostýmy a dekorace. Osobně mne jen zklamalo upřednostnění romance a upozadění hororu + několik vyloženě jalových míst. ()

vlcekmirek

Podle mého názoru jeden z mála režisérů, co se drží předlohy. A dobře. Love motiv je sice přidaný, ale příběhu samotnému to neubralo na kráse, spíš přidalo. A GAry Oldman je jako Drákula skvělý. Modré brýle a dlouhé vlasy mu sluší. ()

Oxytocin

Sousedi v domě si museli myslet, že koukám na nějaké porno. Nevím, kde naposledy jsem viděl tolik vzdechů a hekání jako tady. "Je mi zima. Ach" ..."Neopouštěj mě, prosím! Ach ach" ... Něco to má však do sebe (artikulace postav, atmosféra, hrátky se stíny, ...). ()

vrch07256732

Veľmi ťažko objektívne hodnotiť. Coppola je pán režisér, to sa musí uznať aj v tomto filme. Ako horor to nefungovalo, ako romantický film pre ženské Publikum jedna radosť - napokon niečo ako nedávna Twilight Saga. 130 min stopáž je zabíjajúca aj v kine napriek zásobám popcornu a coly. Čistých hororových prvkov pramálo, snáď ešte na záver. Na môj vkus až nechutne prepchaté romantickými scénami z viktoriánskej (či akej to) doby. Ale zas proti gustu... ()

Wav

Přiznám se, že jsem dost zklamaný. Od Coppoly jsem očekával poněkud zodpovědnější přístup k literární předloze, ovšem pojetí je přinejmenším svérázné. Lucy, nadržená jak stepní koza; Van Helsing, víc potrhlý blázen, než úctyhodný profesor, románek Draculy a Míny, to jsou jen ty nejzásadnější rozdíly. Možná bych byl shovívavější, kdybych neznal Stokerův originál, a otázkou je, nakolik je vůbec převoditelný na plátno. Plusem je ovšem kvalitní obsazení, atmosféru navozující hudba, kostýmy a Dracula coby netopýr. ()

Diamonts

Podání, ve kterém není Vlad líčen jako monstrum, ale jako osobu plná lásky a bolu, je velmi netradiční. Ukazuje nikoli na nadpřirozenou bytost, ale na Drákulu z hlediska lidského. Temno, stíny a dokonalé vizuální efekty nádherně vykreslují ponuré prostředí hororu a hvězdné obsazení je jen pouhou třešinkou na dortu. Myslím si, že tento film si svá ocenění opravdu zaslouží. ()

SaculAtakav

Jediné, co se podobá knize(na tomto časově a materiálově zbytečném díle), je začátek filmu, kde je Jonathan na Draculově hradu, jinak odpad. A vsadím se že spousta obdivujících ''filmoznalců'' ani knihu nečetla, ale ''Panejo to je ten dědula, co natočil nudnýho Kmotra, tak to musí bejt super, protože jsem pseudointeligent.''. Jediné světýlko na tomto kusu hnusu je soundtrack. ()

Lukke32

Skvělé kostýmy, výprava i kamera... dobří herci v čele s vynikajícím Gary Oldmanem. Velmi působivý horor, zcela jistě nejlépe zpracovaný Stokerův Dracula. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)