zero_zelo

trošku sem se do toho zamotala, po půlce už sem skoro netušila, kdo je kdo. ale jako drama z prostředí německýho lágru pro zajatce to bylo dobrý, ani to salutování nakonci mě tolik nesralo... jo a moc me bavily charaktery vedoucích zájezdu... willis a jeho protivník mě bavili moc ()

Wartord

Já vám říkám, milé děti, že Willis tu nehraje hlavní roli. Jenom zde tak přicmrndává, takže představy, že by tady měl hrát jak o život, jsou liché. Celkem kvalitně zpracované drama především o tom, jak POW trpěli víc na bojišti, než v lágru. ()

zeromen

Obrovské zklamání, typický a stupidní americký patriotismus. První půle ušla druhá hrůza. Docela kvalitní herci, hlavně německý velitel a Colin Farrell. Bruce Willis spíš dělal takové křoví aby divák v kině neusnul. Těším se až někdy natočí opravdu kvalitní válečný film se vším všudy, kde s Němců nebudou dělat hlupáky. ()

Margay

Natočený to bylo dobře, koukalo se na to hezky a zajímavé to bylo taky. Ale zároveň to bylo všechno tak neuvěřitelné (podmínky, chování dozorců) a patetické (salutování, láska k McNamarovi i po všem, co udělal), že na konci zůstává taková ta divná pachuť ,,Co?... Eh" ()

fricek12

V době, kdy denně tisíce lidí umírají v koncentračních táborech, skupinka amerických chudáčků si v jednom z nich dělá piknik a hraje na Matlocka, což jen dokazuje americkou zkreslenou představu o válce. ()

DrifterSoul

Mělo to napětí, atmosféru, spád. Střet různých charakterů. Oceňuji také herecké výkony Bruce Willise, Colin Farrella a (pro mne dosud neznámého) Marcel Iureșe. Jednu * ubírám za poněkud patetické momenty a proslovy (např. na téma rasových problémů v US) a pak samozřejmě za poslední minuty filmu. Ale jinak přesto silně koukatelné. ()

BONOBON

Atmosféra dobrá - Gregory Hoblit jde stále nahoru, ale scénáristu bych nakopal do zadku! Začátek je velice slibný, ale počátkem druhé poloviny (nebo spíš počátkem soudního procesu) začíná příběh lehce vrávorat a ke konci už je to prostě mizérie.. ale 3hvězdičky si to za dobrou režii a solidní herce zaslouží.. ()

Hungry Ant

Film je ze začátku zajímavý a souhlasím s tím, že první půlka je značně nadprůměrná. Postupem času se snaží diváka zmást několika zvraty, ale tam už si režisér nepočínal tak obratně, i když to ještě jde. No ale závěr ? Stupidní americká hovadina, sentimentální kýč a brak. Ryzí americký patriotismus, často opakující se hesla jako "čest, obětování se, povinnost ...," až heroická odvaha a odhodlání obětovat se pro druhého a samozřejmě spousta salutování. Nech amíka aby si ve filmu zasalutoval a víc ke štěstí nepotřebuje. ()

VanStan

no Hartova válka je v celku vydarené dielo o vojenských zajatcoch ktorý pracujú v továrni na výrobu zbraní. 4 hviezdičky som dal za dej filmu a za role Bruca Willisa a Colina Farella. Nie je tam veľa krvi je to skôr z právnického prostredia ale film nenudí a to je fajn. ()

Pecca007

Tento film je výjimečný tím, že je jiný, než všechny ostatní filmy o WWII. Zaobirá se zcela jiným tématem a to je na filmu poutavé. Marcel Iures hrál velmi dobře a překonal i takového Willise. Jenže podruhé se na to už nepodívám, protože dívat se vícekrát na soudní dramata je značně nudné a to, že se tenhle film odehrává za dob nacistů není výjimka. ()

Puchyr

Film kde nejde o válku. Snímek je sice zbytečně moc dlouhý, ale samotný scénář a myšlenka na úspěšný útěk alespoň několika věznů se ke konci i samotnému obžalovanému bude zdát jako dobrý plán. Hrát si na soudní líčení a přitom připravovat na nácky pikle. Willis je zkrátka a herec a jemu jsem toho velitele věřil. Colin zase fakt vypadal jako úředníček co poprvé vidí válku. Nádherný úvod střelby na vlak. A poměrně dost dramatický a skvělě dojemný závěr filmu. Ten závěr mně dost dostal. Poměrně slušné drama na pozadí války. Chtěl jsem dát za tři, ale zdálo se mi to málo,, na to jsem si filmu užil více,, Pět je moc a tři málo řekněmě tři a půl zaokrouhleno na čtyry. Pro milovníky velkolepých válečných filmů nedoporučuji,, Fanouškům dramatu a Thrilleru naopak vřele doporučuji,, Délka ,, za ten závěr to stojí...... ()

mufy001

Nejsem si jistý jestli tak pohodová atmosféra v zajateckých táborech opravdu byla. Do doby kdy přijíždí Hart dotábora se mi film hodně líbil. Pak už to šlo z kopce. Navíc Willis mi tam moc nesedl... 5/10 ()

PORTER44

První polovina filmu je výborné drama z válečného vězení,C.Farell předvedl skvělý herecký výkon,nechal za sebou i B.Willise.Druhá půlka už byla horší,začal jaký si soudní proces a ztratilo to na dramatičnosti a napětí. ()

andydufrsn

Proč si jen tvůrci proboha neodpustili ten tradičně nablblej hrdinskej konec? Jinak si myslím, že odvedli slušnou práci, ale ten kone! - Za tem jsou možná i tři hvězdičky moc ()

tXtX

Patriotistický cenár mierne pritiahnutý za vlasy, ale bavilo aj tak.. Farell a Willis výborní. Potešil aj Cole Hauser a začínajúci Sam Worthington, aj keď ten tam mal minimum priestoru. Hudba dojemná, aj atmosféra. 75% ()