Berry

Velice převapivý a dobrý válečný film, který sice má malé nedostatky, ale potěší. Už kvůli tomu, že je jen málo filmů, ve kterých je soud udělaný nenudným a docela zábavným způsobem. Ale pojďme k hercům. Všude na hlavních stránkách filmu, plakátech nebo kazetách (DVD) je většinou Bruce Willis. Proč? Vždyť ve filmu nepředvádí nic tak vyjímečného a na scéně není ani polovinu času, který tam tráví vynikající Colin Farrell (kterému jen tak mimochodem během natáčení tohoto snímku v ČR málem ukradli peněženku). Další důkaz toho, že ať hrajete jak hrajete, vždycky má přednost hvězda, aby se film dobře prodával... ()

from

Když pominu tu propagandu, která je ostatně v každym americkym válečnym filmu, tak to byl sice pěkný, ale dosti nereálý příběh. ()

Honza dAve

Předvídatelný a zdlouhavý podprůměrný film s nereálným příběhem, mizernou zápletkou a celkem nic moc výkonem Bruce Willise. Ve srovnání s ostatními filmy o západní frontě druhé světové války je Hartova válka ztrátou času. ()

TomasKotlant

Děj se celý kromě úvodu odehrává v prostoru zajateckého tábora, díky čemuž se po čase začne topit ve stereotypu. Film působí chladně a na závěr si neodpustí poučku, která se ale dá strávit. ()

Luqi

Súd podľa amerického práva v nemeckom zajateckom tábore, kde americký zajatec obviní nemeckého veliteľa z vraždy....... to už patrí do sci-fi žánru a v slimačom tempe to trochu degraduje prvú polovicu filmu, kde je evidentná snaha o autentickosť..........Na konci to síce malo logické vysvetlenie (útek), no ten úplný záver - no comment............. A ukázalo sa to aj na tržbách, film je hlboko v strate a nepomohlo k tomu ani nasadenie zvučných mien ako Willis a Farrell, ktorý odviedli solidnú prácu. ()

Petrus1

Čest, Odvaha, Povinnost, Oběť. Tak to sou holt Američani. Sem jako tušila, že to nebude žádná válečná bitva, ale jen nějaký blábolení o americké hrdosti a odvaze, ale přece jenom tam toho mohlo být víc. Jako vystřelenej mozek a nálet a střelba P-51 do vlastních lidí mi připadala nějaká podivná, protože na dvou vagónech byl jasnej nápis POW (prisoner of war – mi vyplivl gůgl :-)) Tak jsou asi Američani slepejši nebo já nevím. A pak ještě jedno sestřelený letadlo a konec všech akcí. Málo. Taky si teda myslím, že v místnosti se snad nesalutuje, teda aspoň u nás. Nebo se pletu? Nebo Amíci to mají zase jinak? A Farrell je práskač – s ním by to teda Američani vyhráli! A taky pochybuju, že by se s někým, kdo někoho zabije, vůbec Němci srali, by ho odpráskli na místě (když odpráskli za nic toho druhýho černýho pilota) a že by jim ještě přicmrndávali u nějakýho procesu. A to je mi náhodička, že ten basman studoval na stejné škole! A na závěr přetahovaná o to, kdo se nakonec obětuje. Tak aspoň, že sem viděla Willise s brejlema, to se jen tak nepoštěstí. ()

Chundys

No na plný počet to neni! Ale po dlouhé době jsem zas viděl nějaký skvělý válečný film, který jsem si náramně užil a občas jsem koukal i s otevřenou pusou a zatajeným dechem, jak vše dopadne! Konec mě skoro dohnal k slzám a to je co říct! A pro mě vynikající herecké výkony od mého oblíbence Colina Farrella. Jsou zde samozřejmě i jiní, ale je zbytečné jmenovat... ()

Brusíček

Tenhle film ze zajateckého lágru jsem viděl vícekrát, něco mě na něm přitahuje a to je asi i důvod proč jsem nyní zvýšil hodnocení za 3 na 4*. Willis s Farrellem v hlavních rolích nezklamaly a celkově musím konstatovat, že snímek z prostředí zajateckých lágrů patří mezi ty zdařilé. 72%. ()

Extrakritik

Menší krimi ze zajateckého tábora. Čekal jsem rozhodně více akce. Mimochodem hrozně by mě zajímalo,jak by se Němci srali s nějakym vězněm a ke všemu ještě černé barvy. Je to taková americká válečna pohádka. 50% ()

Johnny

Film so zaujímavým nápadom, ale trochu horším prevedením. Niektoré scény sú príliš rozvláčne, čo dosť uberá na atmosfére. Nehovoriac o niektorých postavách, ktoré sú príliš čiernobiele... Napriek tomu je to fajn pozeranie. ()

SkyCaptain odpad!

Americká slátanina a patos, chtěl bych vidět jak by se Němci takhle mazali s nějakým černochem, celý tenhle film je úplně absurdní... ()

P.J.2

Koukam že Willise dokáží zabít jen dvě věci, asteroid a nacistické vojsko....On tady někde hraje Wortington? ()

Páně

Tři hvězdy za celkem pěknou první polovinu filmu. O konci se raději zmiňovat nebudu, to bych se už snad opakoval, možná s tím rozdílem, že zde je ještě tupější než obvykle. Ovšem celkem dobrá hudba, to zas ano. Takže za snahu co zůstala na půl cesty - průměr. ()

Mbeast

Trošku patetické, ale to se dalo přežít. Jinak výborný Farrell a Willis. Vzhledem k tomu, že mám filmy z "Druhé světové" rád, tak 4*. ()

Adm.Nelson

Ja si to rozdelím tiež na tri časti ako Matty, ale u mňa to vyzerá trochu inak: 8/10 za prvú, 6/10 za druhú a 4/10 za tretiu. S takýmito koncami ako tu na mňa skrátka nechoďte. Colin Farell výborný, zaujme aj Marcel Iures ako plukovník Visser, galériu veľmi dobrých hereckých výkonov ale dosiera Bruce. 6/10 ()

agassi68

Patetickosť a nesmierne americké vlastenectvo urobili s tohto diela priemer. Účasť Willisa chápem, bez neho by si to pozrelo o polovicu menej ľudí. Farrell v netypickej roli, ktorá sa jeho vizáži a naturelu nehodí. ()

Hapretor

Nejnudnější průběh soudního procesu ve filmu. Bruce Vyliž-Mi , Colin Prdel a ostatní herci nevýrazní. Ten Bruce-ův drsňácky-šibalský výraz mi dlouho nedal spát. A ten děj, a to prostředí? Ať mi nikdo neříká, že to podobně v koncentrákách chodilo. Viděl jsem "svý". Spíš taková válečná parodie. ()

BOURQUE

Na pravdu a na spravodlivosť má každý z nás rovnaký nárok. Aj počas druhej svetovej vojny. Niekedy však aj to môže slúžiť väčšie ciele a vtedy pravda (skutočná) je na druhej strane. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()