HappySmile

Colin Farrell podle mě ve své roli odvedl dobrý výkon, konečně ukázal, že umí hrát i bez toho, že by neustále dělal nějaké ty svoje ksichtíky. Příběh byl sice jednoduchý a závěr očekávaný, ale dá se tu vyzdvihnout jedna věc a to postavy obou plukovníků - jak amerického, tak německého, u kterých člověk do poslední chvíle nevěděl, jestli si je má zaškatulkovat do kategorie "good guy" nebo "bad guy". ()

lekr

Pravdivý příběh. Bylo to docela napínavý, smutný avšak dlouhý. Hlavně sem se těšil na Bruce Willise. On tam ale nakonec ani moc nebyl a hrál netradiční, polozápornou roli. Výkon Colina Farella nebyl taky špatný ale byl tam celkem málo. Nulová akce mi sice nevadí ale film byl docela rozvláčný a místy sem se nudil, Akci to nepotřebovalo ale chtělo to větší napětí. Jako Brucyho fanošek sem byl docela zklamamnej ačkoliv sem s tím že to nebude akční počítal ale naštvalo mě že všude píšou že hraje hlavní roli ale ve skutečnosti hraje jen druhý housle. A podobně je to i u Farella. Navíc tenhle film má pár historických chyb a nedostatků. Je to hold průměr. ()

Martin741

Scenarista uspesne absolvoval 7 tried ZS /sice mu to trvalo 14 rokov, ale to je momentalne vedlajsie ...../ , takze nejde zas o uplny scenaristicky vyplach, aj ked ten scenar je deravy ako emental. Gregory Hoblit uz potom z takeho retardovaneho scenara nedokazal vyzmykat viac. A to ani za podpory slusneho hereckeho ansamblu : Willis, Farell, Howard. 30 % ledva ()

Nautila

Americká nuda v kulisách "německého zajateckého tábora". Šlo by to tak do půlky, ale jakmile nastoupí černoši, celý film padá do klišovitého hnoje. K tomu ještě ten příšerný konec, kdy se tam všichni předhánějí v šlechetnosti a hrdinství. Velebnosti, du blejt. ()

C0r0ner

Docela tvrdý pohled do nacistického zajateckého tábora, kde se američtí vojáci nějakého zacházení v rukavičkách vážně nedočkali. Co si budeme povídat, oproti Němcům v ruských táborech to byla veselá pohádka, ale těm dobře tak, fašounům. Diváka potěší i česká stopa v tomhle doslova mrazivém dramatu. 80% ()

Wormboy

Najprv som uvazoval o troch hviezdickach, ale ako prisiel ten priserne pateticky hyper brucewillisko hrdinsky koniec, tak za 3 to proste nemoze byt. Film ako taky je sice velmi solidny, herci najma Colin Farell a nemecky plukovnik sa naozaj snazia.Scenar v prvej polovici filmu je tiez slusny, ale cim viac sa blizime ku koncu , tym viac sa dostavame do klasicky americkych zabehnutych superhrdinskych kolaji...velka skoda...no a Bruce Willis...no comment ()

Flynn

Až překvapivě příliš konverzační drama se vyklubalo z tohoto filmu, což dle mého názoru nebylo na škodu, film byl docela slušný, hlavní hrdinové si získali sympatie.... ()

Juto

Film funguje neobyčajne dobre vďaka efektívnemu spôsobu, akým spája rôzne prvky: prostredie väzenského tábora 2. svetovej vojny, aspekty súdnej siene a otázky cti, rasizmu a vykúpenia. 7/10 ()

emo

Tak tohoto filmu je strašná škoda. Má celkom dobrý rozbeh, slušných hercov, ale njväčšou slabinou je, že od polovice viete k čomu dej nevyhnutne smeruje... Willisov výkon je Willisovský-v dramatickej scéne si nie ste istý, či sa na vás posmevkuje ako čurák, ale hrá dramatický part... ()

majo25

Snímok trochu kopíruje klasické vojnové filmy zo zajateckého prostredia a tématikou úteku. Čo samozrejme nie je negatívum, sčasti tak týmto vzdáva hold. Spracovanie je plne áčkové, tam nie je čo vyčítať. Chápem, že pre Amíkov sú súdy vo filmoch veľmi populárne, vedia sa v nich dokonale vyhrať a neustále meniť záverečnú pointu. Ale v tomto prípade mi spomínaný (trápne vážny) súd pôsobil tak nevieryhodne, že som nebol schopný naplno spapať zápletku a v krku mi ostala istá chuť horkosti. Willis bol ale trieda. ()

Flyer

Ano, Hartova válka působí až moc americky a tudíž nereálně, přesto má svoje nezpochybnitelné kvality. Přesněji řečeno: poutavý (bohužel však lehce kostrbatý) příběh, skvělého Colina Farrella, jemuž je těsně v patách Bruce Willis a depresivně působící prostředí, které pro film poskytla naše česká zemička. 70% ()

Mylouch

Zajatecký tábor na konci 2.sv.v. v českých exteriérech podle scénáře, těžícího ze spojení atraktivity rasových rozporů americké společnostii a doby vlády rasou posedlého nacistického režimu. "Cítíme se trochu podvedeni, měli dávat Život Jesse Owense" :D . Vizuálně působivý (kam. Alar Kivilo po úspěšnější Frekvenci v další spolupráci s rež. Hoblitem) příběh s pro mě trochu příliš současným režijním pojetím, které přes osvědčenou kvalitou Willise a Farrella nepřesvědčuje o vážnosti tématu, ♫ jemně náladu dokreslující hudbou R.Portmanové a snesitelným českým dabingem. ()

Sabrewulf

Nechápu nízké hodnocení. Po velké hromadě sraček, co poslední dobou vídávám (mám problém narazit na film, který mě ničím nesere), konečně film, který mě bavil od začátku do konce. ()

fantoci

Vyšší hodnocení dávám kvůli výpravě a celkové atmosféře, ale na celém příběhu se mi hodně nezdá jedna věc. Že by se němečtí dozorci v zajateckém táboře nějakým způsobem párali s americkými zajatci, tak jak to bylo prezentováno v tomto snímku. Prostě to celé byla blbost. ()

Wallas

Když si odpoledne pustím JAG, tak je to trošku dramatičtější, je tam méně planého patriotismu a nikdo se tam nepředhání v přání jít před popravčí četu. Dávám bod za (oba) letecké výstupy. ()

hans500

Dobrý válečný film, začnu klady: především skvělý Colin Farrell a dobrý Terrence Howard a Marcel Iures, dále dobrá atmosféra, slušné napětí, horší už je to se scénářem který je občas předvídatelný. Další problém je ve Willisovi, který je v roli McNamary maximálně mírně nadprůměrný, ta role mu až tak moc nesedla (Farrell Willise přehrává ve všech směrech), a navíc McNamara je sice nejednoznačný charakter, ale místy je to až překombinované. Nicméně za Farrela, atmosféru, hudbu (a také to že je to i docela netradiční pohled na 2. světovou válku) zvyšuji ze 3,5* na 4*. ()

wafc

Varování!!! Film obsahuje jedno z těch nejtrapnějších a nejpatetičtějších salutování v historii filmu. ()