blixadovan

Ničím nezajímavá zápletka, která byla naprosto zbytečně a samoúčelně vložena do, pro američany možná atraktivního, prostředí zajateckého tábora. Většina situací je absolutně nesmyslných a nepravděpodobných, bohužel. Historickou výtěžnost nemá film žádnou, odehrával-li by se v mateřské školce, vyšlo by to na stejno. Ach ten ultraamerický konec, to bylo totální fiasko! ()

spikey1

Willisovo drama je dívatelné, rozhodně se nedá srovnávat s těmi nejlepšími kousky ale je prostě dívatelné. ()

sedm.1

Tak tohle mě opravdu posadilo na zadek!!!Hloupost toho snímku číší z každé věti a záběru a prostě aby takovejhle příběh byl zasazen do koncentračního táboru,u toho mě ani postavy a děj zajímat nemusí,jen mě uráží!!!K čemukoliv jinému se opravdu nemám chuť vyjadřovat! ()

lskala

Čekal jsem nějaký klenot v žánru válečných snímků (dle obsazení), ale to byla moje veliká chyba. Je zde jen minimum akce a hraje spíše na strunu dramaticko/soudní. Willis si opět vystačí s pár drsnými pohledy a herecky film zachraňuje Colin Farrell. Pro mě trochu zklamání, ale nejedná se o špatný film. 60% - 3*** ()

LadyVader

Viděno 26.9.2010, můj 1000 ohodnocenej film. Tenhle komentář je psanej hned po zkokuknutí filmu, takže možná nebude dost objektivní, nenechám si to proležet v hlavě přes noc. Pro někoho zdlouhavá věc na dvě hvězdičky. Pro mně solidní válečné drama, co se sice trošku pomalu rozjíždí ale zato to vynahradí konec. Od chvíle kdy Hart objeví v divadle to co objeví, mi napětí skoro nedovolilo dýchat, při závěru soudního procesu jsem nedýchala snad vůbec. Konec filmu jsem tak trošku čekala, bohužel jsem věděla co se s jednou konkrétní postavou stane. Což ale neubírá mýmu hodnocení. Ale uznávám že kdyby ve filmu nebylo takové kombo jako je Willis-Farrel tak by bylo hodnocení možná trošku menší. Celkově 90% s ohledem na to, že je to pro mně čerstvej filmovej zážitek, až se na to kouknu někdy znova, možná hodnocení změním. ()

Cejny

Poměrně zajímavý snímek o nedostudovaném právníkovi, který je se svými spolubojovníky zajat v Ardenách. ()

Maynard.

Film, kterej nic neřeší, nic nenabízí. Film, kterej prostě jenom je, ale je s Brucem... Samozřejmě ve skorohlavní roli s Kolinem Fárelem alias džejBím :o). Přijde mi to velice naivní, páč hóóódně pochybuju o tom, že by někdo v zajateckým táboře ztrácel čas nějakým takovýmhle divadýlkem. Začátek vypadá slibně, bojové scény nejsou vůbec špatný, ale posléze se film dostane do bahna, pak do močálů, ze kterých se doplácá rovnou do hluboký vody, ve který se utopí, páč nenajde pevnou půdu pod nohama. Navíc je dosti cítit emerikou a to na filmech nemám zrovna v lásce. Na to, že má celkem výrazné herecké obsazení, tak je to prostě zazděný. Už mě nějak ani nenapadá co bych k tomu řekl. Snad jen bych se zeptal - To mi řekni džejBí, jak si to stihnul všecko oběhnout : německej zajateckej tábor, pak ruskej gulak a o telefonní budce ani nemluvě :o) ()

SG-1

"Nejdřív jste přežil havárii džípu, pak Vám Hans s Fritzem vzali boty. Máte v kapse zaječí pacičku?" -plukovník McNamarra- ()

kenkaku

Má v tom bordel... Myslím režiséra. Neví kdo je hlavní hrdina (Willis, Farrell) i když ksicht na plakátu mluví jasně... neví co vlastně točí (válečný film, drama z lágru, soudní drama???) a hlavně neví co s dějem. Vše je uloudané, stylově nevyvážené a jeden neví komu vlastně fandit (nebo usnout). bylo to tak nezáživné že ty tři jsou spíš jen tak ze soucitu a proto že se mi na film znovu dívat nechce ne protože mě něco naštvalo, ale protože prostě nevidím důvod proč bych to měl vůbec dělat... (to si raději pustím obecně o polovinu hůře hodnocený Na plný plyn). ()

Cracker

Fúha, dosť mi to vyrazilo dych ale nie kvôli kvalite, skôr kvôli strašne nezáživných scénam ktoré sú sakramentsky rozťahané a tým pádom aj veľmi nudné. Na to že tam hralo niekoľko mojich obľúbencov mi pomerne rýchlo začali padať viečka. Samozrejme že film má aj svoje kvality ale tie rasové konflikty ktoré sa riešia aj v zajatí, kde by si človek na také somariny ani nespomenul to bolo proti môjmu gustu... ()

Wally

Začátek vás navnadí, ale nečekejte i v dalším průběhu podobnou kvalitu. film následně trošku usne a vy si musíte dát pozor, abyste se udrželi vzhůru. Konec nakonec přeci jen dobře dopadne a již pomalu uvadající film zvedne opět nahoru, abyste si při závěrečných titulkách mohli říci, že to nebyly zbytečně ztracené dvě hodiny. ()

korndaddy

Dvě hodiny nudy. Colin Farrell jako ochránce, jak barevnejch tak bílejch a Willis jako nejtvrdší voják všech dob.Prostě film, kterému by se ubralo 120 minut, by vůbec nebylo na škodu. ()

jirijost

Tenhle film je pro mě důkazem že nepotřebujeme aby ve válečném filmu bylo plno akce a několik situací při kterých je člověk napjatý až k prasknutí. Ne, tohle mi naprosto stačí. Pěkný film z prostředí německého zajateckého tábora, kde dojde k zajímavé konfrontaci bílých s "barevnými". Ubírám jeden bod za zbytečně dlouhou stopáž, 100 minut by mi klidně stačilo. ()

Shakeus odpad!

Další válečná kravina, kterou jsem prokoukl hned po pár minutách. Něco na způsob Pearl Harboru od Baye. Scénář je jedním slovem ubohý a z něj vzniklé situace jsou z říše snů. Sedí dva opilí scénáristi v hospodě a přemýšlí nahlas: „Koho do hlavní role? Třeba toho Farrella, je takový stepilý a mužný, ženský jsou z něj paf. A jak začít? No tak nemůže to být moc reálný, přeci jen chceme hlavně peníze a tak u filmu diváci nesmí hlavně přemýšlet, trochu je postrašíme válkou a už si budou myslet, že koukají na něco kvalitního. Hlavní hrdina se vymlátí v džípu a vlítne do příkopu. To by byla ale nuda, takže tam všude zrovna budou zmrzlá těla a tím zachytíme hrůzy války. Jó, to je dost dobrý, protože tak to v Ardenách bylo, rozumíš! Pak ho necháme pomučit ňákym náckem, ať ho diváci politujou a zároveň ukáže charakter. Dáme před něj mapu, ať prstem ukáže spojenecké pozice (to už jsem se musel smát). Náš hrdina bude samozřejmě hroznej tvrďák jak z komixu … “ a tak dále, celý film. Takto nějak bych si představoval, že byl scénář sepisován, jinak to snad ani není možné. Konec byl legrační nejvíce a k Willisovi bych se raději ani nevyjadřoval, ten to nejlepší má již dávno za sebou. Možná bych to celé mohl brát jen jako obyčejný podprůměrný film, to bych ale nesměl mít pocit, že je to myšleno celé smrtelně vážně. ()

cab

Vsichni odvadi standardni praci ci vykon v ramci svych uloh, ale zadna zapamatovatelna nebo odzbrojujici scena se nekona at uz kvuli rozpoctu nebo komornimu pojeti hrdinstvi muzu v koncentracnim tabore. Vice spiny a naturalnich prvku by filmu svedcilo. 55% ()

Holina

A mě se to nezdálo vůbec špatné. Slušné herecké obsazení, všudypřítomná zima a hlavně žádné zbytečné plácání. ()