MickeyStuma

Další příběh ze zajateckého tábora tentokrát s krapet odlišným vyzněním. V minulosti šlo vždy o útěk, tady však o zničení továrny na střelivo sídlící hned vedle tábora. Nejdůležitější je však odvrátit pozornost věznitelů a jsme u hlavního děje tohoto snímku. V popředí všeho dění je Colin Farrell, který předvedl vynikající výkon. Zastínil i Bruce Willise, i když je fakt, že on tu zase až tak výraznou roli nemá. Počáteční vcelku zdlouhavé seznámení s protagonisty příběhu se rozjede drama, který se zvrhne k nezvyklý vojenský soudní proces vraždy. Čest vojáka se dostává do popředí a nikdo to nemá jednoduché. Málo kdo zná celou pravdu o tom, co se chystá, a jak to vypadá. Podaří se plán, anebo se to všechno zvrhne. Příběh nabírá na dramatičnosti, ale celková atmosféra je poněkud unylá. Tempo je pomalé a tak se ztrácí ona zajímavost celého pojetí. Práce kamery je skvělá a podává prostředí věrohodně. Snímek se drží lepšího průměru a tak lze tvrdit, že snímek se vcelku povedl a stojí za pozornost. ()

BeranSon

Styl mi absolutně nevyhovoval k hlavním postavám Bruce Willis, Colin Farrel a tudíž jsem byl celou dobu od filmu odpoután. -3/10- ()

helloween93

Zdařilé drama z 2. světové války s vlažným Brucem Willisem a velmi přesvědčivým Colinem Farrellem. Celou dobu má film dobré tempo a zajatecký tábor je vykreslen velmi zdařile. Co ovšem zdařilé není je závěr, ten je patriotistický. Takže ve finále 3 hvězdy. ()

Raziel_cz

Škoda, že nakonec nerežíroval Cuarón, třeba by se mu z toho podařilo vyždímat lepší zážitek. Takhle je to v podstatě jen dramatická variace na Dannyho parťáky. Disponuje sice pěknou kamerou a hudbou, ale z hlediska scénáře je nevýrazná, klišovitá a plná patosu. Bruce Willis zde nepředvádí nijak závratný výkon (jako ostatně skoro ve všech filmech po přelomu milénia) a je to škoda, protože asi jako jediný nehraje úplně tuctovou postavu. Alespoň z počátku, v závěru je z něj samozřejmě Pravý Americký Plukovník. Colin Farrell naopak předvádí solidní výkon, ale Hart je prostě tradiční pan Charakter. Nenudil jsem se, ale kdyby si snímek udržel syrovost prvních třiceti minut, byla by to sakra podívaná. Takhle spíš průměr. ()

levente

Ono to bylo kupodivu velmi koukatelné. Napadá mě teď. Sice klasické soudní drama v neklasických podmínkách zajateckého tábora, ale přesto výborně vygradované a počertu zajímavé téma. ()

Jeand´Boa

Nemastná a neslaná a ke všemu přehnaně utahaná uspávací záležitost... nic to ve mně nezanechalo...a vracet se k tomu rozhodně nehodlám (oproti jiným filmům, které rovnou pohlcují)... ()

desolator6

Dvaja černošský piloti v 2. svetovej vojne? Neviem odkiaľ brali námet ale toto je fatálna chyba. Len tak mimochodom černosi mohli "plnohodnotne" bojovať až vo Vietname, aj to len ako pešiaci. Navyše spojiť vojenský väzenský tábor s koncentračným je tiež od veci. A v tomto duchu sa mi niesol celý film! Človek keď raz vidí chybu vo filme ťahá sa to s ním celý dej. Každopádne Farell a Willis hrajú skvele a atmosféra je tiež chytľavá. Len tie chyby... ()

Stíba

Určitě lepší než sem čekal. Psychologická linka mezi jednotlivými postavami, která je tažným lanem filmu je tu povětšinu času zvládnuta lépe než u mnoha jiných kritikou schovívaji hodnocených filmů. ()

Dm1tr1j

Zvláštne na tom filme je to aký je zbytočný...teda splnil úlohu americkej propagandy a zároveň sebabičovania za rasizmus...ale ono aj to sa teda znegovalo a myšlienka filmu je zase na nule...32 vojakov ušlo aby vyhodili do vzduchu uplne bezvyznamnu fabriku...ušli aby sa o 3 mesiace v pohode pripojili aj všetci ostatní...vedeli z radia a z očividneho bombardovania a leteckeho suboja priamo nad nimi, že amici su dlhodobo blizko už v nemecku a teda že do roka musí prísť vyhra a oslobodenie...na miesto toho si nechali zastreliť veliaceho plukovnika ako keby to mal byť hrdina lebo zbytočny útek vzal na seba a zbytočne zomrel... Nemci sa tam o nich starali perfektne, stačilo počkať a boli by zahojení..skrátka zbytočnosť ale pekne zahraná ()

Solly

Není to špatný film, i když některé postavy jsou příliš černobílé a jejich motivace je značně nepřesvědčivá. I samotný děj nabízí několik situací tak nereálných, že se jim prostě uvěřit nedá ()

Odpadlik

Bruce Willis, zajatecký tábor a natáčení v Čechách ... to vše byla velká lákadla, ale zůstalo z toho jen zklamání z poměrně rozpačitého a rozvleklého díla, jehož děj by se dal spíše zhustit do epizody nějakého TV seriálu. ()

Deftie

Nudné, dlhé, vyumelkované a nepresvedčivo hrdinské. Ale malo to Farrella a toho nemčúrskeho plukovníka, ktorí to potiahli až na dve hviezdičky. Škoda len, že to pochopili len oni dvaja, o čo tam šlo, možno by to nezmenilo scenár a zápletku čoby záplatu na film, ale aspoň by človek jasal nad hereckými koncertami, na ktoré príležitostí bolo až až. A možno by som aj slzičku vyronila. Takto len nechápavo krútim hlavou. Aby som nebola taká zlá, palec hore zdvíham aj za prvých pár minút a ukážku surovosti, ktorou si zajatci museli prejsť, ak by to posunuli ďalej týmto smerom, mohla sa z toho vykľuť pekná psychologická dráma, plná bolesti, poníženia a dilém. ()

LabySo69

Docelá mě zaráží to "nízké" hodnocení. Mě teda ten film bavil hodně a to také díky své atmosféře, skvělým výkonům Colina Farrella a Marcela Iurese a díky soudnímu přelíčení, které bylo opravdu vynikající... ()

Henry Morgan

No film je to poutavej, zajímavej, trochu detektivní, velmi americkej a možná trochu kýčovitej. Je to fajn, ale přišlo mi to trochu přitažené za vlasy, co se týče uspořádání americko-německých důstojníků. Takže bych to řekl tak, že z historického hlediska je to dost pochybné, ale jako celovčerní film super. Herecké obsazení už tak nějak předznamenává, že to nebude nějaká historicky válečná akce, což mě velmi potěšilo, neboť nemám rád válečné filmy. Takže vlastně skvělé. Historická fikce je poutavější než skutečnost, neválečný film z války je lepší než válečný film z války a navíc to mělo tu detektivně-soudní linku. Navrch tu byla ještě jakási emotivní stránka a sázka na dobré téma. ()

Homer.p

Mé seznámení se s Colinem Farrellem a vůbec ne špatné. Od té doby dokazuje, jaký obrovský potenciál v něm sídlí. ()