poster

Svatý boj

 • USA

  The Believer

Drama

USA, 2001, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rhed
  ****

  Duševní muka rozpolceného mladého "Adolfa Eichmanna". Snímek opravdu nelze považovat za černobílý a po Dannyho vystoupení před bohatými newyorskými pravičáky jsem byl dokonce na pochybách, jak je s antisemitismem doopravdy; je současný antisemitismus pouhou židovskou záležitostí, kdy proti sobě bojuje několik mocenských bloků, je pro žida nenávist posilujícím faktorem, jak se Danny pokoušel přihlížejícím businessmanům podstrčit? A existují vůbec samotní židé, nebo jde o další hoax? Dobré obsazení, solidní drive a i přes výše uvedené poměrně rozumný scénář je třeba ocenit.(3.4.2010)

 • Tomco
  ****

  ryan gosling to zahral neskutocne dobre...ja som urobil tu chybu, ze som cakal nejake pokracovanie kultu hakoveho kriza a to bola chyba..film si ide svojou cestou, velmi trpkou cestou plnej otazok z ktorych mrazi pod kozou...70% .. a ozaj, skoda, ze film nema o polhodinu dlhsiu stopaz, prospelo by mu to, pretoze za hodinku a pol sa toho dost naznaci, ukaze, ale nedotiahne do konca. skoda..film by to posunulo este dalej.(28.2.2007)

 • Rocky88
  ****

  Velice zajímavý snímek, kterému dodává šťávu výborný výkon Ryana Goslinga. První polovina snímku neměla chybu, což se bohužel nedá říci o té druhé, kde se často objevovala paní nuda se svou dcerou nechápavostí. Balintovo chování prostě nebylo někdy dost opodstatněné. Zachránil to ale konec v kostele a polytematický konec.(17.5.2007)

 • H34D
  ****

  Nikoli psanec, který loví psance, ale žid, který nenávidí židy... A nejvíce sebe. Krize vlastní identity přivedla postavu charismatického Ryana Goslinga k obrovské nenávisti, která prostě musí ven. Jeho agresivní řečnictví se už ani tolik neopírá o segregaci ras jako o nenávist z principu. Nenávist a nasranost, která musí ven, protože je přeci tak příjemné ji ventilovat. Aby z toho nevznikl chaos a bylo zachováno poslání filmu, je Goslingova postava ve svém oboru překvapivě erudovaná. Nejen, že zná všechny aspekty judaismu a židovské kultury, on sám ještě některé z nich dodržuje. Jeho vnitřní rozpolcenost pak vrcholí v působivém závěru... Osobně mě napadlo, zda by byl Danny dohnán k extremismu, kdyby samotné náboženství nebylo extremistické, viz flashbacky ze školy...7/10(30.12.2013)

 • Politik
  ***

  Silný začátek, silný námět, ale asi jsem zcela nepochopil konec ani celý film. Bohužel jsem nechápal tu hlavní myšlenku a budu si muset pustit druhou projekci. Ale Gosling je skvělý židovský nácek, to opravdu je. Roli zvládá dokonale, jen ho pochopit, to mi dělá problém. Za mě 70%, silnější 3 hvězdičky.(30.7.2012)

 • - Ač byl snímek oceněn několika věhlasnými cenami (mimo jiné i Cenou poroty ze Sundance festivalu z ledna 2001), tak měl film, kvůli ratingu R a své kontroverznosti, velké problémy s uvedením do distribuce. V kinech se nakonec objevil pouze v New Yorku a to až v květnu 2002. Již dva měsíce předtím byl odvysílán na placeném filmovém kanále Showtime. (DaViD´82)

 • - Vzhledem k nízkému rozpočtu filmu si štáb nemohl dovolit povolení k natáčení a hodně scén tak muselo být natočeno velmi rychle. (Vlado666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace