Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eruzione

Velmi dobrý horor. Jako vždy se mi líbila Fionnula Flanagan, která dokázala tu tmavou atmosféru svým úsměvem a přívětivým chováním osvětlit. 90% ()

Boudyy

Skvělé po všech stránkách. Film má dobrou režii, atmosféru, herecké výkony (Kidman, Bentley - dva nejzajímavější prvky filmu), hudbu, napětí a také docela spád. Opravdu jsem se nenudil. A s oním neotřelým koncem musím hodnocení ještě zvýšit. Člověku může během průběhu filmu něco dojít, ale takové rozuzlení mě nenapadlo. Každopádně, ještě dobře, že jsem tento film viděl večer, jelikož po každém shlédnutí takového filmu musím polemizovat o smrti a tím, že jsem snímek dokoukal před spaním, mohu si ušetřit spoustu depresivních myšlenek a spekulací. ()

AlexUnited

Horor, ktorý aj napriek svojmu mladému veku je právom pomaly zaraďovaný do skupiny kultových a nesmrteľných filmov histórie. Krásne strašidelné prostredie, solídna práca s kamerou, zaujímavý príbeh, infarktovo-mrazivé momenty, nervydrásajúce záverečné inferno a perfektne prešpekulovaná a inteligentná pointa. Toto je jedna z mojich srdcoviek. ()

tombarider

Jestli hledáte efekty sršící, lekavý a agresivní blockbuster tak to se nepobavíte. Film na to jde jiného konce. Pro někoho je asi utahaný. Jenže atmosféra je tam téměř od začátku hustá, jako v okolí Rákosníčkova rybníčku (myšleno zvrhlé české postavičky pro děti, ne vietnamce menšího vzrůstu), a ty dvě děti jsou fakt děsivé. Nicole, bílá a přitažlivá dominantí paní domu je prostě ůžasná. I ostatní herci byli vybrání zdařile. Vyuzlení filmu jsem osobně moc nečekal, apříjmně mě překvapilo. Moje krevní skupina co se hororů týče. Mé hodnocení mluví asi za vše. ()

Pitryx

Proč tak rozvětveně? Manžel tam prakticky nehrál roli, jen zdržel děj, Kidmanová možná hrála dobře, ale mně to zas tak silné nepřišlo. Nejde o tuctové mystery, má to atmosféru, ale také dost hluchých míst abych ztratil pozornost. Závěr jsem vytušil na začátku, neb něco podobného, ne li stejného už tu bylo. Ale líbil se mi. 201304029602/9958 ()

applestar

Jeden z mála filmů, co Vás zatáhne až nakonec. Někdo bude říkat nuda ale tady je důležité vydržet až do konce. Režisér vsadil na trpělivost ale pár lidí to možná odradí. V průběhu filmu máte zmatek ale pak to přijde. Mě to zaujalo a dávám 4*. ()

Athree

K tomuto filmu nemám co říct. Snad jen to, že je to první (snad ne poslední) horor, kterému jsem 5*. Skvělé, doporučuji! ()

maoc

Velmi komorní, přitom velmi znepokojivé. Zapracovává motivy války, ztráty a jejího vlivu na osobnost a další směřování člověka, osobního selhání, otevírá otázky ohledně rigidní vs. svobodné výchovy. Musím se přiznat, že v polovině jsem to potmě a sám nebyl schopen dokoukat a nechal si až na denní světlo. Toto ale bude velmi individuální, pro někoho půjde o zívačku, kde chybí monstra, krev a uřezané končetiny. ()

Olafson

Velmi slabý horor, může vyděsit maximálně tak děti do šesti let, přitom duchařský horor nemusí být taková ztráta času jako tohle (viz např. Sirotčinec, The Conjuring nebo Sinister). Herečky jako je Nicole Kidman podle mě do hororů vůbec nepatří, protože jenom ztrapňují zbytek herců (na jejich neumětelství je potom tak nějak více vidět) a o zřejmé a od začátku filmu jasné pointě otrocky vykrádající Šestý smysl ani nemluvě. ()

Brano

Príjemný mysteriózny horor, ktorý má solídnu atmosféru a vcelku prekvapivý záver. Nie je to zas typ filmu pri ktorom by sa človek bál, pretože tých strašidelných scén tam nebolo skoro vôbec. Ale to mi nevadilo. Pozeralo sa na to dobré. Kidman je sympaťačka a svoju rolu zahrala výborne! Takisto aj jej dve deti. Ale na druhej strane mi dosť vadilo pomalé tempo, akým sa to od začiatku uberalo. Približne do polovice filmu sa tam dokopy nič neudialo. Takisto postava otca bola zbytočná. Natiahla dej, ale nič v ňom neriešila. Moje hodnotenie je niekde medzi 3/4*, ale prikloním sa k lepšiemu, vzhľadom na to, aké hlúposti v dnešnej dobe v rámci žánru vychádzajú. ()

matobystro

Na to že to neprišlo priamo z Holywoodu je to 100 % atmosféra a zápletka taktiež nezaostáva. Výkon Nicole Kidman bol prefektný ale viac ma zaujali jej deti Nicolas bol stále zamračený a poslušný, En bola presný opak. Také služobníctvo ako bolo vo filme by som určite dom nechcel mať. Ale za to vyvrcholenie bolo niečo čo tu ešte nebolo, vlastne bolo ale v troška inom svetle tým myslím Šiesty zmysel. Ale keď máte radi duchariny tak toto odporúčam. ()

Mamlas odpad!

Pánbíčkářsko duchařská naprostá cipovina. Tak pomalý a supernudný film jsem snad ještě neviděl. Hrozné. ()

J.Cobra

Vím že jsem už asi trapný tím, jak porovnávám každý druhý film s filmem 6.smysl, ale je to prostě známka kvality. Nicméně tento film, je velice vyrovnaným partnerem 6.smyslu a v několika ohledech možná i lepšejší :o) 8 let mi trvalo, než jsem si k němu našel cestu. Ale na doporučení jedné osůbky jsem se k němu konečně dostal a jsem nadšen a hlavně PŘEKVAPEN!!! (Komentář z 1.10.2009) ()

Gamekeeper77

První polovinu filmu jsem sice jen čekal, co se bude dít a říkal si o co že tu sakra jde, nudné čekání to ale určitě nebylo. Byl jsem pod permanentním napětím, které se postupně z nízkého změnilo ve středně vysoké. Konec je docela šokující a rozhodně vynikající i když ten nápad všichni dobře známe z topky č. 59. Narozdíl od ní si ale nedokážu představit dívat se na tenhle film znovu, protože jeho největší předností je právě závěr, s jehož shlédnutím se opakovaná projekce stává nezajímavou. Ale jak říkám, napoprvé dost slušné. 80%. ()

PlayEasy

Dokonalá duchařinka s nezaměnitelnou atmosférou a výbornou chladnou kráskou Nicole v hlavní roli. Jak již to zde udělalo mnoho lidí, trochu The Others srovnáme se Šestým smyslem. U tohoto filmu je vhodnejší zařazení času (temno starých dob - super!) i MÍSTA (temné starobylé a záhadné panství - ráj hororů)! Navíc autor přišel s geniálním nápadem, jak udržet diváka neustále v pozoru a napětí - všechny závěsy v okně zataženy. Samozřejmě nechybí zdrcující finále, podobně jako u výše zmiňovaného (mistrovského) díla a my si celý film minulý večer/noc výborně vychutnali a nyní už snad jen můžeme co nejvřeleji doporučit! .... 95% ()

hrumsrt

Druhé setkání s Amenábarem a i když v tom prvním nebyl až tak u kormidla, tak ta prázdnota Vanilkového nebe mě bude ještě chvíli pronásledovat, vyšlo s daleko větší grácií.. Ti druzí jsou totiž jeden z těch zajímavějších hororů, ne nejlepších, ale rozhodně mají hodně daleko k tomu více vyprávět než jen účelně strašit.. Příběh dětí trpících nemocí xeroderma pigmentosum, tedy lidsky řečeno "alergií na slunce", o něž se ve velkém tmavém domě úzkostlivě stará jejich matka v podání Nicole Kidman. Už z toho by se dal vybudovat příběh, ale tvůrci se rozhodli nebýt tak přímočaří.. V šedém domě bez duše, kde se o matku a její nemocné děti stará skupinka postarších služebných, kteří mají za úkol hlavně zajistit, aby se děti za žádnou cenu nesetkali se slunečním svitem.. A aby toho nebylo málo, tak děti údajně začnou tvrdit, že vídají duchy, což jim puritánsky starostlivá matka nemůže tolerovat. Jenže když se v místnostech začnou odhrnovat závěsy a dětem začne být vlastní dům nebezpečný, možná na tom něco bude.. Ti druzí excelují chladnou atmosférou, kterou navíc podporuje chladné vykreslení scén a postav. A i když ke skutečnému děsu to má zatraceně daleko.. Podívejte se, ten film to v sobě má, ALE..  P.S. Light Sixth Sense. 75% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“