Reklama

Reklama

Tanec s vlky

  • USA Dances with Wolves (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (847)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film, je tak trošku tanec s filmovým uměním a tanec velmi , velmi zdařilý.Kevin Costner stvořil naprosto překrásný snímek, doplněn o úžásnou hudbu Johna Barryho, některé tance by nemuseli končit je Vám toiž při nich nádherně.Nezbývá než říci-Děkuji."Obdivuji" se našim distributorům jak se dokaží vyhýbat Director's cut .Psáno 14.7.2006. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých 5 nejoblíbenějších filmů. Kevin Costner zřejmě trpěl pro něj nevysvětlitelným záchvatem geniality během natáčení tohoto skvostu. Takřka k slzám mě dojal už trailer, a co pak teprve ten film. Tak hluboký lidský příběh se hned tak nevidí. Excelentní hudba navíc celou atmosféru jen umocňuje, takže celkový dojem je více než stoprocentní. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Velké Costnerovo dílo, které si narozdíl od jiných jeho dítek zasloužilo slávu, a té také dosáhlo. Jen bych ocenil, kdyby jinak skvělá česká dabingová škola trochu víc používala mozek, a když už se hlavní hrdina nemůže domluvit s indiány mluvícími domorodým jazykem, nemusela by se celá scéna odehrávat v češtině. Děkuju:) (Jak se zdá, v nezkrácené verzi kterou máme šanci vidět dnes (16.7.2004) večer na Primě je podle toho co jsem zatím viděl v ukázkách tato "drobná" chybka opravena.) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Přistupoval jsem k filmu poněkud s despektem, přecijenom western je můj nejméně oblíbený žánr a tříhodinová stopáž mě taky zrovna nenaláká, o to víc mě Tanec s vlky překvapil. Mile samozřejmě. Skvělý příběh, příjemná hudba, děj svižně odsýpá, takže bych to nakonec ani na takovou délku netipoval. Jednoduše moc povedený snímek. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Znovuvzkříšení westernové tématiky se Costnerovi - Johnu Dunbarovi povedlo nadmíru výborně. Taková vynikající režie je na prvotinu téměř nevídaná. Já jsem tenhle film viděl ještě v pražské 70mm Alfě a to byl opravdu vyjímečný zážitek. Nádherná hudba Johna Barryho, vynikající herecké výkony a nádherný lidský příběh. Úžasný film. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (69)

  • Pro navození dojmu, že zemi udupalo stádo bizonů, použili filmaři barvy. (džanik)
  • Helmice, kterou drží Deset medvědů (Floyd Red Crow Westerman), zatímco mluví o mužích, kteří přišli v dobách jeho praotců, je typickou helmicí, kterou nosili konkvistadoři – španělští vojáci a průzkumníci. (džanik)
  • Aby se tvůrci během lovu vyhnuli možnému poranění zvířat, vynaložili kolem 250 tisíc dolarů na mechanického bizona. (džanik)

Související novinky

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (více)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (více)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (více)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (více)

Reklama

Reklama