Tanec s vlky

Dances with Wolves

Tanec s vlkmi

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Kevin Costner oplýval v roce 1990 vážně genialitou, když dokázal natočit a hlavně zahrát něco takovéhleho. Costnerův nejlepší film. John Barry složil jeden z nejlepších soundtracků všech dob a i scénář se povedl na jedničku. Všechny Oscary zasloužené a konec dojemný. Epická freska, která definovala moderní western.(8.11.2003)

Šel jsem do toho s tím, že to klidně v půlce utnu a zbytek dokoukám přístě, protože dlouhý filmy nejsou zrovna můj šálek čaje, ale... Tanec s vlky nešel vypnout, dokonce jsem si šel pro nabíječku s radostí, což je úplně ojedinělé. Na tom se dá krásně rozeznat, že je to opravdu záživný epos, který i přes smrtící délku má pořád co nabídnout. Costner poprvé za kamerou předvedl mistrovský kus práce, dostal Oscara a tím skončil, protože další filmy jsou opravdu porpastné. Ale i před kamerou předáví výbornou práci a scéna, kdy tančí s vlky bez vlků považuji za vrchol filmu. __ Epické, velkolepé, dobrodružné, lidské, dojemné, citlivé, realistické(20.1.2009)

[6/10] (Tig, Majestic) (Barevný /// Produkce: Kevin Costner, Jim Wilson /// Scénář: Michael Blake podle vlastního románu /// Kamera: Dean Semler /// Hudba: John Barry, Peter Buffett /// Oscar: Jim Wilson, Kevin Costner (nejlepší film), Kevin Costner (režie), Michael Blake (scénář), Dean Semler (kamera), Neil Travis (střih), John Barry (hudba), Russell Williams, Jeffrey Perkins, Bill W. Benton, Gregory H. Watkins (zvuk) /// Nominace na Oscara: Kevin Costner (herec), Graham Greene (herec ve vedlejší roli), Mary McDonnell (herečka ve vedlejší roli), Jeffrey Beecroft, Lisa Dean (výprava), Elsa Zamparelli (kostýmy) /// MFF v Berlíně: Kevin Costner (Stříbrný medvěd - ojedinělý samostatný výkon - produkce, režie, herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](15.1.2008)

Jeden z mých 5 nejoblíbenějších filmů. Kevin Costner zřejmě trpěl pro něj nevysvětlitelným záchvatem geniality během natáčení tohoto skvostu. Takřka k slzám mě dojal už trailer, a co pak teprve ten film. Tak hluboký lidský příběh se hned tak nevidí. Excelentní hudba navíc celou atmosféru jen umocňuje, takže celkový dojem je více než stoprocentní.(30.7.2002)

Film, je tak trošku tanec s filmovým uměním a tanec velmi , velmi zdařilý.Kevin Costner stvořil naprosto překrásný snímek, doplněn o úžásnou hudbu Johna Barryho, některé tance by nemuseli končit je Vám toiž při nich nádherně.Nezbývá než říci-Děkuji."Obdivuji" se našim distributorům jak se dokaží vyhýbat Director's cut .Psáno 14.7.2006.(14.7.2006)