Tanec s vlky

Tanec s vlkmi

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Tento film jsem viděla v kině poprvé jako puberťačka v prváku na škole a dodnes na něj vzpomínám jako na něco neuvěřitelně krásného a dojemného. Pro mé dívčí pubertální srdce jako stvořené. Celkově jsem vyrůstala v blízkém kontaktu s přírodou, četla jsem mimo jiné i Mayovky a knihy Zane Greye, takže Tanec s vlky pro mne znamenal hluboké vnitřní soucítění a spojení s dějem či s postavami...(3.7.2012)

Znovuvzkříšení westernové tématiky se Costnerovi - Johnu Dunbarovi povedlo nadmíru výborně. Taková vynikající režie je na prvotinu téměř nevídaná. Já jsem tenhle film viděl ještě v pražské 70mm Alfě a to byl opravdu vyjímečný zážitek. Nádherná hudba Johna Barryho, vynikající herecké výkony a nádherný lidský příběh. Úžasný film.(16.4.2003)

RETRO /// DIRECTOR'S CUT /// ŠUNKMANITU TANKA OB WAČI… /// To bylo tenkrát, když se v americkým pohraničí lovili místo Mexikánců Indiáni. Mistrovskej zápis Kevina Costnera do filmový historie, v indiánce pro bílýho muže, plný přírody, lovu, romantiky a boje. ZE VŠECH CEST NA SVĚTĚ JEN JEDNA JE DŮLEŽITÁ. CESTA PRAVÉHO ČLOVĚKA. (zřejmě proto indiánská civilizace téměř zmizela v nenávratnu…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1988 napsal Michael Blake, číst nebudu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(27.5.2006)

|| Scenár: Michael Blake | Hudba: John Barry | Produkcia: Jim Wilson, Kevin Costner, Jake Eberts | Distribúcia: Orion Pictures | Štúdio: Tig Productions | Rozpočet: 22 miliónov $ | Tržby: 424,208,848 $ || Spolu s Posledným samurajom najlepší film o hľadaní vysnenej životnej harmónie - až do chvíľe, kým ju nezničia idealistické samoľubé pudy tých či oných kultúr... Vtedy sa mi vždy zvýši adrenalin od nervov, a pýtam sa znova a znova: K čomu je to dobré, že si niektorý nie sú schopný podať fajku mieru? ...Niektorí to proste nezvládajú.(24.4.2011)

Jeden z mých 5 nejoblíbenějších filmů. Kevin Costner zřejmě trpěl pro něj nevysvětlitelným záchvatem geniality během natáčení tohoto skvostu. Takřka k slzám mě dojal už trailer, a co pak teprve ten film. Tak hluboký lidský příběh se hned tak nevidí. Excelentní hudba navíc celou atmosféru jen umocňuje, takže celkový dojem je více než stoprocentní.(30.7.2002)

• - Stádo bizonů čítalo asi 2000 kusů - největší v Americe. (džanik)

• - Pádící bizony bylo možno točit pouze jednou denně. Zvířata často utekla až do vzdálenosti deseti mil a sehnat je dohromady zabralo celý den. (džanik)

• - Teprve druhý western, který získal Oscara pro “nejlepší film”. Prvním byl Cimarron (1931). (džanik)