Tanec s vlky

Tanec s vlkmi

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Těšil jsem se na nadprůměrný film, ale zároveň měl obavy z délky filmu. Teď už můžu říct, že zcela zbytečně, protože jsem se nenudil ani minutku. To, co předvedl Costner jako režisér a herec v 1 osobě, bylo bravurní a je fakt, že se mu to asi už nikdy nepodaří znovu (viz Krajina střelců). Dále je tu opravdu krásná hudba, výborná kamera, dramatický, ale i romantický silný příběh a trochu smutný, avšak hezký a vcelku dojemný konec. Já nevím, ale prostě mě nenapadají výtky. 5*, bravo Kevine.(7.11.2008)

Krásná reminiscence z mého raného mládí, kdy jsem měl ještě čas sledovat bělocha, jak tři hodiny chodí kolem svého stanu v prérii, než se osmělí a začne dělat do indiánů, co jsou nejblíže po ruce. Dávám za pět, protože i kdybych si z toho jakkoliv chtěl utahovat, je to prostě pořád jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem kdy viděl. A ta příroda - inu sqost.(24.4.2011)

Velké Costnerovo dílo, které si narozdíl od jiných jeho dítek zasloužilo slávu, a té také dosáhlo. Jen bych ocenil, kdyby jinak skvělá česká dabingová škola trochu víc používala mozek, a když už se hlavní hrdina nemůže domluvit s indiány mluvícími domorodým jazykem, nemusela by se celá scéna odehrávat v češtině. Děkuju:) (Jak se zdá, v nezkrácené verzi kterou máme šanci vidět dnes (16.7.2004) večer na Primě je podle toho co jsem zatím viděl v ukázkách tato "drobná" chybka opravena.)(27.3.2003)

Tento film jsem viděla v kině poprvé jako puberťačka v prváku na škole a dodnes na něj vzpomínám jako na něco neuvěřitelně krásného a dojemného. Pro mé dívčí pubertální srdce jako stvořené. Celkově jsem vyrůstala v blízkém kontaktu s přírodou, četla jsem mimo jiné i Mayovky a knihy Zane Greye, takže Tanec s vlky pro mne znamenal hluboké vnitřní soucítění a spojení s dějem či s postavami...(3.7.2012)

Tohle musí být jeden z nejkrásnějších a nejpůsobivějších filmů vůbec. Naprosto skvostná hudba! Spousta nezapomenutelných scén. Výborný, vrstvený příběh. A perfektní výkony herců (Costner se překonává, Graham Greene naprosto vládne, Rodney A. Grant jako vznětlivý Vítr ve vlasech je mimo jiné opravdu... velice vznětlivý, Mary McDonnell je božská, Wes Studi tak krutej, že mu chvílemi ani nevěříte, že to jenom hraje). Vždycky, když ten film vidím, tak mě znovu fascinuje a ta neodbytná skutečnost, jaká budoucnost je čekala, člověka nejednou nepříjemně zaskočí. A těžce se snáší ten konec. 98%(11.11.2011)