Tanec s vlky

Tanec s vlkmi

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Stejná naivita a upřímnost, která v "Postmanovi" dopadla naprosto katastrofálně, tady funguje na 100%. Nevím, jak je to možné, ale prostě funguje. Při nezkušeném Costnerovi ("Když jsem se podíval na výsledek prvních dvou natáčecích dnů, řekl jsem si: To vypadá jako film.") stála asi všechna indiánská kouzla a tenhle film se dokonale povedl snad po všech stránkách.(1.4.2005)

[6/10] (Tig, Majestic) (Barevný /// Produkce: Kevin Costner, Jim Wilson /// Scénář: Michael Blake podle vlastního románu /// Kamera: Dean Semler /// Hudba: John Barry, Peter Buffett /// Oscar: Jim Wilson, Kevin Costner (nejlepší film), Kevin Costner (režie), Michael Blake (scénář), Dean Semler (kamera), Neil Travis (střih), John Barry (hudba), Russell Williams, Jeffrey Perkins, Bill W. Benton, Gregory H. Watkins (zvuk) /// Nominace na Oscara: Kevin Costner (herec), Graham Greene (herec ve vedlejší roli), Mary McDonnell (herečka ve vedlejší roli), Jeffrey Beecroft, Lisa Dean (výprava), Elsa Zamparelli (kostýmy) /// MFF v Berlíně: Kevin Costner (Stříbrný medvěd - ojedinělý samostatný výkon - produkce, režie, herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](15.1.2008)

Dokonalý film, který je ve svém žánru naprostá a ojedinělá perla. Costner brilantním hereckým výkonem a úchvatnou režií doslova vtáhne diváka do duše kmene Lakotů (Siouxů) a vyvolá v něm neuvěřitelnou touhu být jeho součástí. Zvláště pro znalce této tématiky a obdivovatele indiánů je tento film prostě lahůdka, protože jsou zde vylíčeni ještě jako hrdí a samostatní lidé, kteří nejsou utlačovaní bělochy, i když je děj zasazen do druhé poloviny 19. století, kdy byli poslední volně žijící indiáni definitivně zlomeni (jediná jejich potrava bizoni systematicky vyvražděni vládou a Siouxové v podstatě také). Nádherný film s dokonalou režií, poselstvím a vypovídající hodnotou. Škoda, že tak jak končí tento film, neskončil i osud Lakotů. 100%(13.7.2012)

Film, je tak trošku tanec s filmovým uměním a tanec velmi , velmi zdařilý.Kevin Costner stvořil naprosto překrásný snímek, doplněn o úžásnou hudbu Johna Barryho, některé tance by nemuseli končit je Vám toiž při nich nádherně.Nezbývá než říci-Děkuji."Obdivuji" se našim distributorům jak se dokaží vyhýbat Director's cut .Psáno 14.7.2006.(14.7.2006)

Nemohu se rozhodnout, která půlka Costnerova Oscary právem oceněného snímku mi přišla dokonalejší: jestli ta první, ve které je osamělý hrdina postupně seznamován s čistotou a mírumilovností okolní přírody, anebo druhá, kdy se rozpoutá tak strhující story, že jsem ani na vteřinu nechtěl na přehrávači zmáčknout "pause" a zadržoval volání divočiny :-). Toto je asi jediný film, u něhož i když ke konci mírně znuděný, nemohu nyní zanechat pouhé osmdesátiprocentní hodnocení. Director´s cut bych asi nepřežil a nejpíše jej nikdy neuvidím, nicméně klasická krátká verze byl krásný zážitek, který minimálně od Malickovy Nové země nepamatuji. Viděl jsem to až po téměř dvaceti letech, a o to více jsem si Dunbara užil. Ad. zajímavosti: kdyby hrál hlavní postavu Mortensen... byl bych v nebi, a místo vysoko v TOP 10 jasné.(28.12.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Blakea, který byl i autorem scénáře. (Hans.)

• - Točilo se v době sucha a do jezírka u Fort Sedgwick se musela cisternami navážet voda. (džanik)

• - Když Dunbar (Kevin Costner) poprvé prozkoumává Fort Sedgewick, má na bradě minimální strniště. Když pak přechází od jedné budovy ke druhé, vidíme “najednou” 3-4 denní vousy. (džanik)