poster

Tanec s vlky

 • USA

  Dances with Wolves

 • Slovensko

  Tanec s vlkmi

 • Austrálie

  Dances with Wolves

 • Nový Zéland

  Dances with Wolves

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  *****

  Hluboký a překrásný lidský příběh Kevina Costnera o soužití bývalého kavaleristy s indiány. Na to, že to byl Costnerův režijní debut, tak film zůstává dodnes a asi i navždy, nepřekonaným. Moc se mi líbí, jak Costner vystihl charaktery jednotlivých indiánů a našel si k nim cestu. A cestu si našel i divák. Krásný, nezapomenutelný snímek, podbarven hudbou Johna Barryho, který jen tak nezestárne.(18.11.2009)

 • Davies182
  *****

  Nemohu se rozhodnout, která půlka Costnerova Oscary právem oceněného snímku mi přišla dokonalejší: jestli ta první, ve které je osamělý hrdina postupně seznamován s čistotou a mírumilovností okolní přírody, anebo druhá, kdy se rozpoutá tak strhující story, že jsem ani na vteřinu nechtěl na přehrávači zmáčknout "pause" a zadržoval volání divočiny :-). Toto je asi jediný film, u něhož i když ke konci mírně znuděný, nemohu nyní zanechat pouhé osmdesátiprocentní hodnocení. Director´s cut bych asi nepřežil a nejpíše jej nikdy neuvidím, nicméně klasická krátká verze byl krásný zážitek, který minimálně od Malickovy Nové země nepamatuji. Viděl jsem to až po téměř dvaceti letech, a o to více jsem si Dunbara užil. Ad. zajímavosti: kdyby hrál hlavní postavu Mortensen... byl bych v nebi, a místo vysoko v TOP 10 jasné.(28.12.2009)

 • Phobia
  *****

  Film, který mě jako náctiletou uchvátil - rozesmál mě, nutil napětím nedýchat, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Před několika lety jsem si ho zopakovala, tentokrát v plné, neokleštěné verzi: rozesmál mě, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Jen to napětí se tentokrát nekonalo, když jsem dopředu věděla, co se bude dít. Krásný, výborný film, jakému bez váhání, bez výhrad mohu udělit 100% a místo ve své TOP10.(4.11.2008)

 • gogo76
  *****

  Projekt, v ktorý pred jeho vznikom nikto neveril. Nikto neveril v úspech westernu a už vôbec nie trojhodinového a s titulkami. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Na dnešné pomery za smiešnych 18 milionov, natočil film, ktorý oživil žáner preživajúci mŕtve obdobie, naplnil pokladnice a pozbieral 7 oscarov. Jeden z nich pre J,Barryho za veľmi kvalitný sountrack, ktorého úvodná melódia sa zaradila madzi najznámejšie filmové melódie.Kostnerov vrchol,toto už neprekoná.Čakám už dlho na dvd vidanie rozšírenej edície filmu.100%.(11.2.2009)

 • Spiker01
  *****

  Výborně a citlivě zpracovaný snímek, který skvěle vykresluje spřátelení a souznění bílého člověka s indiány a vtáhne vás do děje takovým způsobem, že se jen těžko věří, že se jedná o Costnerův režijní debut. DC má sice skoro 4 hodiny, ale když je filmu věnujete, na oplátku se naplno vžijete do poručíka Dumm-Beara (pardon Dunbara), který vás na konci bez problému dojme a něco ve vás bezesporu zanechá. Opravdu opulentní dílo...90%(4.5.2014)

 • - Rodney A. Grant ve filmu nenosí paruku, jeho dlouhé vlasy jsou pravé. (Kulmon)

 • - Při lovu bizonů jsou v jednom záběru vidět dráty elektrického vedení. (džanik)

 • - Točilo se v době sucha a do jezírka u Fort Sedgwick se musela cisternami navážet voda. (džanik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace