Reklama

Reklama

Tanec s vlky

  • USA Dances with Wolves (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (870)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Film, který mě jako náctiletou uchvátil - rozesmál mě, nutil napětím nedýchat, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Před několika lety jsem si ho zopakovala, tentokrát v plné, neokleštěné verzi: rozesmál mě, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Jen to napětí se tentokrát nekonalo, když jsem dopředu věděla, co se bude dít. Krásný, výborný film, jakému bez váhání, bez výhrad mohu udělit 100% a místo ve své TOP10. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jednoznacne nejlepsi film Kevina Costnera, ktery si dokonce sam reziroval a ukazal, ze je jak schopnej herec, tak i schopnej reziser. Jako reziser uz nic lepsiho nenatocil. Jako herce ho moc rad nemam, ale timhle me dostal. Vsichni herci sou super a indiani byli opravdu vybrany vyborne. Vsechno je presvedcive natocene se spoustou dojemnejch scen. Jen mi trosku vadila delka. Nemam nic proti trihodinovejm filmum, kdyz me po celou dobu udrzi v napeti, ale tohle se Costnerovi povedlo jen mistama, o takovou pulhodinu bych ho urcite zkratil. Nekolik scen mi prislo natahovanejch a nektery mi prisly takovy opakovany (hlavne sceny s indianama). Na druhou stranu, zaver je zbytecne uspechanej a hodne smutnej. Hodne se povedla hudba, ta je proste nadherna. Pres vsechny vytky to je ale originalni pohled na divoky zapad, a protoze to je Costnerovo nejlepsi film, tak si 5* zaslouzi. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Kdyby ten film tolik nezneužíval klišé vznešeného divokého západu, tak by to mohlo být celkem maso. Protože tam všechno je. Jenom tak podivně blockbusterově, kýčovitě a bíle zachraňujícně zmutované a otupěné. Nicméně Graham Greene, Rodney A. Grant a Nathan Lee Chasing His Horse for presidents. 2023: Tak Nathan Lee Chasing His Horse na prezidenta nakonec ne. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO /// DIRECTOR'S CUT /// ŠUNKMANITU TANKA OB WAČI… /// To bylo tenkrát, když se v americkým pohraničí lovili místo Mexikánců Indiáni. Mistrovskej zápis Kevina Costnera do filmový historie, v indiánce pro bílýho muže, plný přírody, lovu, romantiky a boje. ZE VŠECH CEST NA SVĚTĚ JEN JEDNA JE DŮLEŽITÁ. CESTA PRAVÉHO ČLOVĚKA. (zřejmě proto indiánská civilizace téměř zmizela v nenávratnu…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1988 napsal Michael Blake, číst nebudu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

Mnoho povyku kolem toho dle filmu je a přitom tolik napětí nenabízí. Čekal jsem neuvěřitelnou pecku na kterou bych vzpomínal, ale přitom jsem se dočkal jen nad-až-průměrného filmu ( max. 4 hvězdy a to je na hranici, mezi 3 a 4 ) Mé hodnocení ovlivnilo především to, že jsem to viděl před rokem, a kdybych Tanec s vlky viděl v době natáčení určitě by bylo jiné. Hodně mi vadí, že je to 3 hodinové dílo a to mi přijde moc na tak malé napětí a akce. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Galerie (81)

Zajímavosti (71)

  • Ve snové scéně, kde Stojí s pěstí (Mary McDonnell) jako dítě prchá od mrtvých rodičů, vidíme běžet šestiletou Costnerovu dcerku Annie. (džanik)
  • Pro navození dojmu, že zemi udupalo stádo bizonů, použili filmaři barvy. (džanik)
  • Holubička u staré pevnosti je ve skutečnosti hrdlička zahradní, která se v Severní Americe v té době ještě nevyskytovala. (džanik)

Související novinky

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

11.07.2024

Je hezké, když si slavní auteuři plní vlastní filmové sny. Takový snímek vždy provází zarputilé odhodlání, s nímž tvůrci převádějí film na plátno, což si ve většině případů rozhodně zaslouží obdiv.… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (více)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (více)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (více)

Reklama

Reklama