Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

ShortyIC

Moja obľúbená komédia z detstva. Táto prvá časť policajnej akadémie je oproti ostatným častiam úplne bezkonkurenčná. ()

7suede7

Prvy film zo serii Policajnej akedemii je velmi dobra oddychova komedia. Skvele hlasky,momenty,ktore mam vryte v pamati :) Rada si tento film pozriem viac krat. ()

Kennedy_R

Pro mě jedna z nejlepších komedií 80ých let, ještě v originálním prostředí. Další díly už bohužel neměly takovou sílu jako jednička. ()

J.Mayen

Take jeden z filmu, kdy frcelo jedno video u nekoho kdo mel znami na zapade a sesla se parta deti a divaly se na ponekolikate prehravanou VHS s rychlodubbingem a kdo nemel to stesti, slysel od nekoho druhy den ve tride prevypraveno. Tak to fungovalo pred padem a ty casy byt jsem silne proti te dobe byly k nezaplaceni. Dnes mi vse prijde az moc nejake snadne. Na kazdy pad k filmu bych jen podotkl je to, ze na ty komicke figurky, Mahonyho, Hightowera, Tackleberryho, Hooksovou, Harrise nikdy nezapomenu a mockrat jim timto dekuji, ze mi zpestrili detstvi. Vyborne. ()

Joe16210

Taková osmdesátková komedie, která si tentokrát trochu utahuje z prostředí policejního sboru a tamější akademie. Místy film balancuje na hraně s trapnohumorem, ale je to ten typ vtipů, kterým se zamějete i po letech, co jste film třeba neviděli. Já ho mám rád, myslím si, že stojí za zhlédnutí, minimálně jako odreagování a poskytnutí laciného nenáročného humoru. ()

casyy

Je to krasa u tyhle klasiky 80. let posedet, vypnout mozek a sqele se pobavit. Opravdu nevsedni osazenstvo vcele s rostakem Mahoneyem jsou vybornou zarukou kvalitniho polechtani zeber;)). ()

lisma

Tísíckráte reprízovaná série o kadetech z policejní akademie už je v této zemi pomalu fenoménem. S pokračujícími díly kvalita razantně upadala a až na geniálního Zeda již nebylo na co koukat, ale tato první část si čtyři hvězdičky určitě zaslouží. ()

OsuDNR

Najlepšia policajná akadémia.Jediná ktorá sa podarila a na ktorú sa dalo pozerať.Je to stará dobra rodinovka...ktorú sme pozerávali cela rodina večer pri telke.Komické situácie a vtipy krásne dotvarajú príjemnú rodinnu komédiu na ktorú sa ešte aj teraz vždy rád pozriem. ()

790511

Tak u takových věcích se dřív lidé bavili. Dnes už vtipné hlášky vyvanuly a Mahonney, producírující se v minikraťáscích a oplzle se snažící sbalit ženskou vzbuzuje spíš znechucení. ()

Axle

5* z nostalgie, protože u příběhu Mahonyho, Tackleberryho, Hightowera a dalších jsem se před léty nasmál až až ... :) ()

bulawaio

Geniální myšlenka vytvořit fim z prostředí policejní akademie, podtrhuná skvělým vykreslením charakterů hlavních i vedlejší postav. Humor občas zadrhává, ale i tak je takota vyjímečná komedie dobře zvládnutá. Scény, kde je komisař Lassard jsou vrcholem filmu. Viva la Modrá ústřice. ()

KacHnAop

Policejní akademie je film, pro který mám slabost. Od první zkušenosti, jsem akademii ani jednou v televizi nevynechal. Skvělý vtip, sympatičtí herci, především Mahoney překvapil . Komedie (na 80. léta) jak ma být :) ()

zodiak217

Skvelá komédia a pritom už má pár rokov na svojom konte. Je to zábavné aj niečo nové a neopozerané. Ešte teraz mám v pamäti ako som to pozeral na základnej v družine, hm pekné spomienky. Človek bol v údive z toho všetkého, vôbec z toho že môže pozerať takýto film, uau... to bolo niečo neuveriteľné pozerať americkú celovečernú produkciu. Potom som si to vždy rád pozrel aj neskôr a vracal sa k tejto časti aj počasie, avšak neustále opakovanie v rôznych televíziách tomu trochu uberá na hodnote, lebo sa k tomu správajú ako nejakej smole.....nie je čo dávať, tak policajnou akadémiou zatmelíme dieru v programovej štruktúre, čo mi trochu pripadá aj ako škoda. Ale tie hlášky a herci, ich postavy sa stali priam legendárne a jednoznačne skvelý film! ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme