Policejní akademie

Police Academy

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

policejní akademii, jsem poprvé viděl někdy v 8 letech a už tehdy jsem si jí zamiloval, byla to naše první VHS a proto naní mám krásné vzpomínky. První akademie se může chlubit originalitou a skvělými herci. Humor je prošpikován každou scénou a tak se člověk nenudí ale baví. Já osobně mám nejradši celou sérii, a i když nějaký díl klopýtne tak se bavím neustále.(4.9.2010)

Tak na přelomu roku jsem se dostal k repríze této série kterou jsem mnoho let neviděl. No u prvního dílu musím konstatovat, že se kouzlo trochu vytratilo, ale pořád je to obstojná zábava. Film si na nic nehraje nemá cenu v tom hledat nějaké poselství prostě situační komedie ve které třeba můžou přijít i dva slabší gagy, ale tomu třetímu už se zasmějete. Navíc i pár sličných dívek odhalí prsíčka a zadečky a celkově se to nese v duchu pohodových osmdesátých let, ale s odstupem času už první díl vidím jen na lepší tři hvězdy a 65%(1.1.2020)

Tenhle film nemám rád ze tří důvodů: 1) jako malý jsem se na něj díval pořád; 2) kvůli němu vznikly 4 více či méně mizerné díly; 3) bojím se, že i dnes by se mi vážně líbil...tak dobře, americká komedie kdysi měla velmi silné konkurenty pro francouzskou oligarchii...ale ta stále zůstává hegemonem v oblasti "crazy" komedií. Hightower jako květinkář nemá chybu, stejně jako teplej taneček v modrý ústřici (fuj :D).(20.3.2009)

Neviem akoby som reagoval, keby toto niekto natočil dnes, no tento film, čím je straší, tým je lepší, hlášky Mahoneyho a spol. poznám už naspamäť a smejem sa na nich už scénu dopredu. Tento film stále dozrieva a to má už teraz odo mňa plných päť. Takýchto típkov už nedá dokopy nikto. A titulná melódia by ma prebrala z klinickej smrti. 100%.(7.3.2006)

Tento první díl byl nový, bylo tam spoustu neotřepaných komických situací, celkem to herci dobře hráli-bavili se jako já. Další díly jsem samozřejmě viděla též, ale ty už nebudu komentovat, jenom hodnotit. Nebudu plakat nad ztraceným časem. Udělat 2x totéž není vždy totéž, ale udělat 7x totéž a špatně, je úplná pitomost.(9.10.2007)

• - Jediný díl série s ratingem R. (HellFire)

• - Časopis, ktorý drží Leslie Barbara (Donovan Scott) v oboch kúpeľňových scénach je vydanie časopisu Life Magazine z júla 1983 s článkom "Národné parky v ohrození". (WalterIK7)

• - Ve filmu nikdy není zmíněno, ve kterém městě se děj odehrává. (SONY_)