Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (536)

genetique 

všechny recenze uživatele

Neviem akoby som reagoval, keby toto niekto natočil dnes, no tento film, čím je straší, tým je lepší, hlášky Mahoneyho a spol. poznám už naspamäť a smejem sa na nich už scénu dopredu. Tento film stále dozrieva a to má už teraz odo mňa plných päť. Takýchto típkov už nedá dokopy nikto. A titulná melódia by ma prebrala z klinickej smrti. 100%. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Čerstvé absolventy Akademie čeká první nasazení. Nováčci jsou přeloženi na předměstí Los Angeles do šestnáctého okrsku, kde neustále stoupá zločinnost. Noví policisté dostanou za úkol obnovit v ulicích pořádek a s vervou sobě vlastní se ihned pustí do práce. Ulice se tak promění v oázu totálního chaosu.Tedy, že bych se u toho válel smíchy, to tedy ne. Prostě typická komedie zpočátku 80. let, která je tak naivní, až to policejně bolí. A má adekvátní herecké představitele. 60% ()

Reklama

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Je to sice ulítlé a absolutně nereálné (pro policisty to musí být buď geniální nebo útrpné), ale prostě je to vtipné a to je přesně to, co asi chtěl po tomhle filmu každý. Především si cením scenáristické invence ve vymýšlení postav, kterých je zaprvé hodně, zadruhé jsou každá absolutně jiná a zatřetí jsou všechny svým způsobem vtipné. 80% ()

Derek 

všechny recenze uživatele

keď som bol mladé ucho a na viedokazetách príliš filmov ešte nebolo tak som policajnú akadémiu vedel celú naspamäť. keď si ju dnes pozriem opäť tak musím uznať, že to nie je nejaká dokonalosť, že má niekoľko hluchších miest, ale i napriek tomu je to dobrá zábava (bez vulgarít a oplzlého humoru, ktorý je dnes v každej druhej komédii) pri ktorej sa bavím stále dobre. ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Legendární komedie o výcviku naprostých idiotů, jelikož starostka schválila zákon, podle něhož se může do policejní akademie přihlásit úplně každý. Infarktovou řachandu, při které si nebudete moci vydechnout ale zase nečekejte, jedná se "pouze" o na svou dobu výborně natočenou komedii, která svůj úspěch těží díky neokoukaným hereckým tvářím a velmi vděčnému tématu, jenž by nevyužil snad jen debil...doslova. Stinou stránkou jsou pokračování, o něž si Policejní akademie přímo koledovala, a taky je dostala (ovšem více, než by bylo zdrávo). ()

Galerie (81)

Zajímavosti (63)

  • Jméno policisty Hightowera (Bubba Smith) odkazuje na jeho dvoumetrovou výšku a v doslovném překladu znamená "vysoká věž". (MTHRFCKR)
  • Oscarový herec Tom Hanks v rozhovore pre Kevina Pollaka priznal, že sa zúčastnil konkurzu na film, no producenti ho úplne odmietli, hoci si chcel zahrať akúkoľvek rolu. (Arsenal83)

Související novinky

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (více)

Reklama

Reklama