Policejní akademie

Police Academy

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Tenhle film nemám rád ze tří důvodů: 1) jako malý jsem se na něj díval pořád; 2) kvůli němu vznikly 4 více či méně mizerné díly; 3) bojím se, že i dnes by se mi vážně líbil...tak dobře, americká komedie kdysi měla velmi silné konkurenty pro francouzskou oligarchii...ale ta stále zůstává hegemonem v oblasti "crazy" komedií. Hightower jako květinkář nemá chybu, stejně jako teplej taneček v modrý ústřici (fuj :D).(20.3.2009)

Čerstvé absolventy Akademie čeká první nasazení. Nováčci jsou přeloženi na předměstí Los Angeles do šestnáctého okrsku, kde neustále stoupá zločinnost. Noví policisté dostanou za úkol obnovit v ulicích pořádek a s vervou sobě vlastní se ihned pustí do práce. Ulice se tak promění v oázu totálního chaosu.Tedy, že bych se u toho válel smíchy, to tedy ne. Prostě typická komedie zpočátku 80. let, která je tak naivní, až to policejně bolí. A má adekvátní herecké představitele. 60%(4.3.2009)

Hodnotím za 2. Jakožto nadčený divák stálých komedií, keté mám vždy v oblibě jsem nemohl hodnotit jinak, neboť PA do této bandy bláznivých pohledávek taktéž patří. Svým překvapujícím a ve zvláštních chvýlích udivujícím, nepochopitelným humorem mne vždy rozesměje . Bohužel navazující díly nebyly už tak profesionálně neherecké.(3.7.2006)

• Snorlax

Jsem srozuměna s tím, že se jedná o kultovní film a tudíž všichni očekávají, že nad ním budu jásat. Ne, nebudu, nedokážu to. Raději se vyhnu všem kultovním filmům, zdá se mi totiž, že kultovními se stávají filmy, které mne nebaví, ba přímo znechucují. Styl humoru, který je použit v Policejní akademii, je mi vzdálenější, než galaxie UDFy-38135539. Nechci nikomu brát radost z téhle "prďácké" komedie a vlastně závidím těm, kterým připadá "cool". Já se radši radši budu dívat na vtipné komedie, které sice nejsou cool, ale zato mě baví.(21.5.2011)

Výtečná nestárnoucí parodie na práci mužů zákona, která skuečně pobaví i když si to pustíte postopadesáté... Postavičky jako vtipálek Mahoney, fanatický střelec Tuckleberry, obrovitý Hightower, poručík Harris nebo komandant Lassard opravdu zlidověly.. Škoda jen, že na úspěch tohoto filmu navázalo celkem 6 už né tak povedených pokračování, jeden stupidní seriál a tři naprosto trapné české klony...(27.1.2006)

• - Časopis, ktorý drží Leslie Barbara (Donovan Scott) v oboch kúpeľňových scénach je vydanie časopisu Life Magazine z júla 1983 s článkom "Národné parky v ohrození". (WalterIK7)

• - Jediná Policejní akademie, ve které hraje hlavní roli manželka Erica Lassarda. (Kulmon)

• - Jméno policisty Hightowera (Bubba Smith) je přímou parafrází na jeho výšku. V překladu má jeho příjmení význam "vysoká věž". (MTHRFCKR)