Policejní akademie

Police Academy

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Docela povedená a vtipná komedie je ta Policejní akademie. Moc se mi líbilo, jakou si dělají srandu a narážky z určitých věcí a taky jak vykreslili ty postavy. Hlavně černoch, co umí bezva napodobit zvuky, je super. Dala bych více bodů, ale je bohužel pár filmů, co se mi líbí více a mají u mě i větší hodnocení, takže ve srovnání s nimi víc bodů dát nemůžu, ale tenhle film chválím a těším se na další díly.(4.12.2013)

• argenson

Zážitek z roku 1988. Sestřenice přivezla VHS s tímhle filmem, jakože to musíme vidět. Jedinej videopřehrávač široko daleko byl tehdá u otce v práci, kam jsme celá rodina museli povinně capkat (a kde se o víkendu netopilo). Takže viděno v zimní bundě s příšernou obrazovou kvalitou a simultánním dabingem. Tenkrát mě to asi bavilo, časem se ale potvrzuje moje zásadní přesvědčení, že americké komedie z 80. let jsou neskutečně pitomé. Steve Guttenberga z téhle doby snesu jen v Okně z ložnice.(25.2.2012)

Legendární komedie o výcviku naprostých idiotů, jelikož starostka schválila zákon, podle něhož se může do policejní akademie přihlásit úplně každý. Infarktovou řachandu, při které si nebudete moci vydechnout ale zase nečekejte, jedná se "pouze" o na svou dobu výborně natočenou komedii, která svůj úspěch těží díky neokoukaným hereckým tvářím a velmi vděčnému tématu, jenž by nevyužil snad jen debil...doslova. Stinou stránkou jsou pokračování, o něž si Policejní akademie přímo koledovala, a taky je dostala (ovšem více, než by bylo zdrávo).(15.8.2005)

Až jsem po těch letech a mnoha dalších dílech zapoměl, jak je tohle dobrá a srandovní komedie. Milý návrat k dětskému vhs šílenství.... Až teď mi došlo, že Policejní akademie je jedním z nála filmů, v němž nejsou homosexuálové ztvárňováni jako zženštilé hysterky, naopak, jak prohlásila má žena, tady z nich to jejih chlapství přímo vyzařuje. "Póhyb, póhyb!"(2.7.2010)

První díly zdánlivě nekonečných sérií jsou vždy nejlepší a Policejní akademie není žádnou výjimkou. Ještě zde je vidět originalita a zábavnost příběhu a všelijakých vtípků, která postupem času u následujících dílů rapidně klesala. A navíc je zde postava Mahoneyho, která byla také velkou porcí zábavy. Všechno je zde poprvé, a tudíž ještě neohrané a atraktivní. Zkrátka bezesporu nejlepší díl z celé série, který lze zařadit mezi kvalitní komedie osmdesátých let.(11.2.2012)

• - Do úlohy Mahoneyho boli zvažovaní aj Michael Keaton a Judge Reinhold. (m.a.t.o.)

• - Ve starší verzi českého dabingu se na všech postavách střídají různí dabéři. Jedinou výjimkou je komandant Lassard, kterého ve všech dílech dabuje Bohumil Švarc. V nové verzi jsou již všechny postavy hlasově sjednocené. (L_O_U_S)

• - Jediný díl série s ratingem R. (HellFire)