Policejní akademie

• slovenský

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Tenhle film nemám rád ze tří důvodů: 1) jako malý jsem se na něj díval pořád; 2) kvůli němu vznikly 4 více či méně mizerné díly; 3) bojím se, že i dnes by se mi vážně líbil...tak dobře, americká komedie kdysi měla velmi silné konkurenty pro francouzskou oligarchii...ale ta stále zůstává hegemonem v oblasti "crazy" komedií. Hightower jako květinkář nemá chybu, stejně jako teplej taneček v modrý ústřici (fuj :D).(20.3.2009)

První díly zdánlivě nekonečných sérií jsou vždy nejlepší a Policejní akademie není žádnou výjimkou. Ještě zde je vidět originalita a zábavnost příběhu a všelijakých vtípků, která postupem času u následujících dílů rapidně klesala. A navíc je zde postava Mahoneyho, která byla také velkou porcí zábavy. Všechno je zde poprvé, a tudíž ještě neohrané a atraktivní. Zkrátka bezesporu nejlepší díl z celé série, který lze zařadit mezi kvalitní komedie osmdesátých let.(11.2.2012)

Starostka L.A. řeší nedostatek policistů ve městě elegantním rozhodnutím. Ode dneška už nebudou pro vstup do policejní akademie žádné limity, a policistou se bude moc stát opravdu každý - ať je velký nebo malý, tlustý nebo hubený, jiné barvy pleti či pohlaví než standardní prototyp policisty. To přižene do policejní akademie spoustu podivných elementů, ale trocha výcviku pod zákeřným kapitánem Harrisem, a noví kadeti budou chloubou města ... Jak již bylo i tady několikrát zmíněno, tento film, kromě toho že nastartoval celou sérii (bohužel s velmi sestupnou kvalitativní tendencí), tak byl i inspirací pro českou policejní akademii. Originalita, spousta vtipů, skvělí herci (dokonale padnoucí do svých rolí - včetně velmi oblíbeného Michaela Winslowa, který je pro mne v celé sérii bezkonkurenční jedničkou), výborná hudba a Modrá ústřice, co víc si přát? Snad jen aby celá série tímto dílem (maximálně dvojkou, trojkou) skončila ...(31.8.2010)

Policejní Akademie je bezesporu nejkultovnější parodií (společně se sérií Žhavé Výstřely) všech dob, kterou zbožňují masy lidí. První díl je nejlepším z celé série a to proto, že je prostě první :) Ve srovnání s ostatními díly opravdu ční hodně vysoko, ale nedosahuje zábavnosti už zmíněné série Žhavé Výstřely, ve které se ukázalo, že druhý díl nemusí být vždy ten horší. Pokud máte zájem o pobavení se nad partou přiblblých policistů, bude vám úplně stačit díl první. O moc nepřijdete.(18.7.2005)

• Snorlax

Jsem srozuměna s tím, že se jedná o kultovní film a tudíž všichni očekávají, že nad ním budu jásat. Ne, nebudu, nedokážu to. Raději se vyhnu všem kultovním filmům, zdá se mi totiž, že kultovními se stávají filmy, které mne nebaví, ba přímo znechucují. Styl humoru, který je použit v Policejní akademii, je mi vzdálenější, než galaxie UDFy-38135539. Nechci nikomu brát radost z téhle "prďácké" komedie a vlastně závidím těm, kterým připadá "cool". Já se radši radši budu dívat na vtipné komedie, které sice nejsou cool, ale zato mě baví.(21.5.2011)