Policejní akademie

• slovenský

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

z čírej nostalgie (pretože spolu s Home Alone bola Police Academy filmom môjho detstva) nemôžem dať menej ako 4* a podľa mňa si ich aj zaslúži. 80.te roky boli úžasná dekáda - nápad spojiť "policajný film" (ktorý v dekádach predošlých fungoval skoro ako samostatný žáner spájajúci thriller, krimi a detektívku) a grotesky - špeciálne tie keystonovské, sennetovské s policajnými naháňačkami je podľa mňa vskutku originálny rovnako ako aj základná premisa/zápletka, ktorá dovoľuje spojiť a vytvoriť naozaj pestrú paletu charakterov - a tie sú na Akadémii to najlepšie: každého milujete a nemôžete sa dočkať, čo vyvedú najbližšie. nezabudnuteľné gagy a legendárne hlášky - a návaly smiechu či aspoň úsmevu - to má dobrá komédia mať a to Policajná Akadémia (jednotka) má a preto jej radi prepáčime niektoré chyby, že?(4.9.2010)

policejní akademii, jsem poprvé viděl někdy v 8 letech a už tehdy jsem si jí zamiloval, byla to naše první VHS a proto naní mám krásné vzpomínky. První akademie se může chlubit originalitou a skvělými herci. Humor je prošpikován každou scénou a tak se člověk nenudí ale baví. Já osobně mám nejradši celou sérii, a i když nějaký díl klopýtne tak se bavím neustále.(4.9.2010)

Klasika osmdesátých let, kupodivu stále stejně svižná a zábavná. Guttenberg ve své životní roli válí, přihrává mu spousta skvělých figurek, a výsledkem je skvělá zábava, která nemá hluché místo. Spousta scén a postav se stalo tak známými, že stačí říci slovo nebo jméno, abyste se začali usmívat (Modrá ústřice, Mahoney, Tackleberry)... vidíte, jako zrovna teď vy..(12.7.2010)

9 / 10 Perfektná komédia, ktorú som žral už ako malé dieťa gumenou pištoľou strieľajúce ľudí na ulici - dnes už síce viem, že povolanie policajta nie je práve pre mňa, no na mojom vrelom vzťahu k tomuto filmu to vôbec nič nemení. Neviem, čím to je, ale Policajná akadémia ma úprimne fascinuje - tá atmosféra, tie blbé vtípky, strašné herecké výkony a navyše ten otrasný dabing (postavy rozprávajú so zavretými ústami a vice versa) - to všetko dáva vzniknúť dokonale nedokonalému snímku, ktorý je rovnako naivný, ako zábavný. Klasika medzi klasikami!(27.12.2005)

Nespočetne krát som videl túto pousmievajúcu komédiu, kde na vrchole veškeréj srandy boli policajti, ktorí sa akurát zaúčali na vopred vybrané pozície. Áno, malo to sem tam nejaké tie muchy a scenár sa tváril tak cool až bol shitcool! No treba brať do úvahy, že z takéhoto súdka nám americká distribúcia neponúkne zas tak do roka veľa. Táto komédia sa im vskutku podarila, žiaľ, potom nasledovala neskutočná fúra pokračovaní, kde pojem sranda strácalo rapídne na význame... 80%(12.10.2014)

• - Do úlohy Mahoneyho boli zvažovaní aj Michael Keaton a Judge Reinhold. (m.a.t.o.)

• - Michael Winslow (Jones), David Graf (Tackleberry) a George Gaynes (komandant Lassard) si jako jediní zahrají ve všech sedmi dílech série. (HellFire)

• - Jediný díl série s ratingem R. (HellFire)