Policejní akademie

Police Academy

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Policejní Akademie je bezesporu nejkultovnější parodií (společně se sérií Žhavé Výstřely) všech dob, kterou zbožňují masy lidí. První díl je nejlepším z celé série a to proto, že je prostě první :) Ve srovnání s ostatními díly opravdu ční hodně vysoko, ale nedosahuje zábavnosti už zmíněné série Žhavé Výstřely, ve které se ukázalo, že druhý díl nemusí být vždy ten horší. Pokud máte zájem o pobavení se nad partou přiblblých policistů, bude vám úplně stačit díl první. O moc nepřijdete.(18.7.2005)

Hodnotím za 2. Jakožto nadčený divák stálých komedií, keté mám vždy v oblibě jsem nemohl hodnotit jinak, neboť PA do této bandy bláznivých pohledávek taktéž patří. Svým překvapujícím a ve zvláštních chvýlích udivujícím, nepochopitelným humorem mne vždy rozesměje . Bohužel navazující díly nebyly už tak profesionálně neherecké.(3.7.2006)

První Policejní akademie zahájila desetiletou sérii veleznámých filmů z policejního prostředí a představila nám nejednu bizarní postavičku. Nejde sice o bůhvíjak propracovaně napsanou komedii, ale i tak se na tento film dobře kouká a to i přesto, že některé fóry nepobaví tolik jako při prvním zhlédnutí. Mazaný lišák Mahoney, nebezpečně tichá Hooksová, chodící hora Hightower, rázný milovník zbraní Tackleberry, lehce zmatený náčelník Lassard, smyslně svůdná Callahanová či podlý zmetek Harris - kdo by si tuhle partu neoblíbil. Zkrátka první svého druhu a rozhodně nejlepší z celé sérii, byť by se našla sem tam nějaká moucha - ale tu vem čert. Tento film dal navíc spojení Modrá ústřice naprosto nadčasový význam.(11.2.2012)

Nespočetne krát som videl túto pousmievajúcu komédiu, kde na vrchole veškeréj srandy boli policajti, ktorí sa akurát zaúčali na vopred vybrané pozície. Áno, malo to sem tam nejaké tie muchy a scenár sa tváril tak cool až bol shitcool! No treba brať do úvahy, že z takéhoto súdka nám americká distribúcia neponúkne zas tak do roka veľa. Táto komédia sa im vskutku podarila, žiaľ, potom nasledovala neskutočná fúra pokračovaní, kde pojem sranda strácalo rapídne na význame... 80%(12.10.2014)

I po 20-tich rokoch sa opät potvrdilo, ze hlavne asi 3 alebo 4 prve casti Policajnej akademie patria medzi tie najlepsie a najoblubenejsie komedie a to som si naozaj myslel, ze dnes to bude pre mna uz len priemer. Nastastie sa tak nestalo a s uzivatelkou Madison sme si to poriadne vychutnali, pricom pre nu to bola premiera. Najviac som sa nasmial na Kapitanovi Harrisovi, ktory sa vzdy tak pekne rozculoval a chcel pred novacikmi vytuzeny respekt, ale nikdy sa mu ho nepodarilo ziskat. :-) Reziser Hugh Wilson nenatocil vela filmov, avsak vzdy sa sustretil na komedie, ako napriklad: LUPICKA (1987) s Whoopy Goldberg, HLIDAT TESS (1994) s Nicolasom Cageom, KLUB ODLOZENYCH ZEN (1996) s Goldie Hawn, Diane Keaton a Bette Midler alebo DOZEN, CO SE DA! s Brendanom Fraserom a s Aliciou Silverstone. __________ Steve Guttenberg - (Carey Mahoney) +++ Kim Cattrall - (Karen Thompson) +++ G.W. Bailey - (Kapitán Harris) +++ Bubba Smith - (Moses Hightower) +++ Donovan Scott - (Leslie Barbara) +++ George Gaynes - (Komandant Eric Lassard) +++ Andrew Rubin - (George Martín) +++ David Graf - (Eugene Tackleberry) +++ Leslie Easterbrook - (Debbie Callahan) +++ Michael Winslow - (Larvell Jones) +++ Produkcia: Paul Maslansky +++(2.7.2012)

• - Jediný díl série s ratingem R. (HellFire)

• - Umelá stena, cez ktorú mali kadeti preskakovať, bola taká vysoká, že prvý človek, ktorý ju preskakoval si pri dopade zlomil nohu. Aby sa to nezopakovalo aj pri ostrom natáčaní filmári ju museli upraviť. (m.a.t.o.)

• - Když Lassard s kadety ujede před rozzlobeným davem, narazí do nákladního auta s nápisem „Maslansky's Bologna.“ Paul Maslansky je producentem filmu. (HellFire)