Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

• Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

heyda

Stejně jako u čtyřky se nám dostalo průměrné komedie, kde se člověk i pobaví i udiveně zakroutí hlavou. Takže 3 hvězdičky. ()

Stanislaus

Pátá část policejní ságy postrádá jak postavu Mahoneyho či Zeda, tak prostředí akademie a zejména vtipné scény, kterých je v tomto případě opravdu už pomálu. Situování na Miami, přítomnost spíše trapných než vtipných zločinců a vykrádání z minulých dílů (např. závěrečná honička alá třetí díl) už dává najevo, že tvůrci nemají co točit. Nicméně je pravda, že pětka je ještě snesitelným dílem v porovnání s posledními dvěma díly. Vesměs zbytečné pokračování série, která se měla zastavit po třetím filmu. ()

MM11

Pokus, který si zaslouží potlesk za vytrvalost. A Steve Guttenberg u mně odmítnutím role v tomhle paskvilu velmi stoupnul. Jinak je to příšernost... Nejhorší na tomto díle je režie. Alana Myersona neznám, a ani znát nechci, protože to co předvedl tady je tragédie. Humor (není to odvážné pojmenování?) je prakticky stejný jako u předchozích dílů. Představte si situaci: Kamarád Vám vypráví vtip a Vy se zasmějete. Pak ho bude opakovat. Možná ještě potřetí Vám vyloudí úsměv. A popáté přednese to samé, ale ke všemu trapně. Budete se smát? Ne, budete ho chtít zabít... Co mi to jen připomíná..? To jest Policejní akademie 5. Jako bonbonek ohromně trapný Mahoneyho nástupce, jakýsi Lassardův synovec. Gratuluji páni producenti, takhle zmrvit slušnou komedii dokážou jen ti nejlepší... ()

SOLOM.

Změna prostředí určitě patří k tomu lepšímu. Bohužel absence některých herců (potažmo postav) se promítla k ochuzení legračních pasáží. Nevím jak ostatní, ale tentokrát to dle mého nejvíc táhl sám Lassard, zatímco jeho kolegové jen sekundovali. Naštěstí je alespoň trochu zastoupili vygumovaní únosci. Souboje se zvířecími predátory však udělali škaredou kaňku na jinak průměrné úrovni. ()

eraserhead666

Určitě to není nejlepší díl, ale řekne-li se Policejní akademie, vždycky mi jako první naskočí tenhle díl. Možná proto, že to opouští sterilní město a přesouvá se to trochu do přírody, možná pro velký prostor pro senilního Lassarda a přihozené debilní zloděje. Baví mě to. ()

duklak2

Naštěstí už jsem na tento díl úplně zapomněl. To je jedině dobře a už ho v budoucnu nechci nikdy vidět. Je zbytečné zde diskutovat o hereckých výkonech a vším, co s tímto nepovedeným dílem souvisí. No jo, ale za co ta jedna hvězda?:) ()

slatkac

Ano, v tomto díle se už neobjevuje Mahoney, na kterém vlastně díky jeho žertíkům stály předchozí 4 díly. Ano, v tomto díle chybí oblíbená putyka "Modrá ůstřice". Ano, zápletka a příběh není nějak originální. Ale zato je to poslední díl, který stál aspoň trochu za to. ()

Lacike

Guttenberg odisiel a nahradil ho nejaky nevyrazny blbec. Celkovo sa postavy dost preriedili a vela pôvodnych neostalo. Co sa mohlo prejavit na poriadnom priestore pre tych, co ostali a zaroven na nejakej dobrej zapletke. Ale zapletka je znova slaba a vtipy len dookola recykluju. Keby som to v detstve nevidel milionkrat, tak najskôr dam odpad, ale z nostalgie si to aspon 2* zasluzi. ()

Dale odpad!

Poučenie z tohto dielu: Policajti sú blbci, zločinci sú blbci a tvorcovia tohto filmu sú BLBCI !!! ()

Marek1991

V celku zaujímavý diel. Ak sa jedná o slnko, more, pláž, krásne ženy, akciu spojenú s pozitívnym adrenalínom, tak to je moje. Nezabudnem na tú scénu ako kapitán Harris zaspal a ostatní policajti mu natreli opaľovací krém iba na určité časti. Výsledný efekt ma pobavil. Páčili sa mi aj tie hotely, výťahy, lebo kým som nevidel tento film, tak som ako malý chalan netušil, čo je to prepych v letoviskách. Na Slovensku som totiž nemal možnosť zažiť niečo také v 90. rokoch. ako malý chalan z nie celkom bohatej rodiny. Taktiež na tie autá som pozeral s úžasom, lebo predsa to bol iný štýl. Asi môj prvý film o Miami, takže som z toho bol unesený. Dnes už na hlúposti nepozerám. Už to nebolo také živé a zábavné ako prvé diely, dokonca sami aj posledný diel páčil viac, takže odo mňa to má 50%. ()

corpsy

Odišiel nám Mahoney ( podobne aj môj obľúbenec Zed ) a s nimi aj väčšina vydarených gagov a scén. Priemer policajnej série. ()

kaylin

Tenhle díl jsem nikdy moc neměl rád. Už tu není Mahoney a bez něj je to takové nudné. Ostatní postavy nemají pomoc místo, jsou jen vedlejší, aby se do popředí naplno dostali Lassard a Harris. Ti, co je máte nejradši, jsou tu jen proto, aby bylo vidět, že je to pořád jedna série, a aby byl divák rád, že pořád sleduje jednu sérii. Příběh je celkem nudný. ()