• Francie

Drama / Rodinný

Velká Británie / Česko / Francie / Itálie, 2005, 130 min

Pokora voči knižnej predlohe priniesla svoje ovocie. Takto majú vyzerať filmové adaptácie literárnej klasiky. Napriek tomu, že film sa volá /celkom logicky/ Oliwer Twist, vďaka Benovi Kingsleymu by sa mohol volať Fagin. Stojí a padá najmä s charizmou tejto postavy. Barney Clark okrem peknej tváričky nedodal filmu ani len gram emócie.(16.8.2006)

Knížka funguje, ale u filmu to neustálé kecání je jen ke škodě. Takhle je to jedna velká nuda. Navíc jsem zezačátku nevěděla, jestli se dívám na ironický snímek, nebo je to myšleno vážně. Ono totiž všechny ty kostýmy a výkony všech postaviček působí jako z komedie. Problémem je, že tam není čemu se smát. Představitel Olivera hrát neumí a většinu času bych mu nafackovala i já.Pozitivně mě překvapil Kingsley, jeho Fagin byl velice sympatický. Pořád ale platí, že film je skoro na usnutí.(21.1.2010)

Po svetoznámom románe siahol R.Polanski a jeho prepis na filmové plátno mu celkom vyšiel. Výborne obsadený Ben Kingsley ako Fagin, ale aj milý chlapec hrajúci O.Twista, ktorý je skôr milý a sympatický ako kvalitný herec. Ale čo by som chcel od 9 ročného chlapca, že? Špinavé ulice Londýna plné kriminálnikov a chudoby navodili dobrú atmosféru a režisérovi sa pomerne darilo primeť diváka, aby držal Oliverovi palce a našiel nejakú dobrú dušu, pretože po prvej polhodine to vyzerá akoby dobrý ľudia vymreli. Príbeh pekne hudobne podfarbila R.Portman. 70%.(19.2.2009)

Polanského adaptace slavného Dickensova románu má ty největší předpoklady pro to stát se úspěšnou, avšak balancuje na hraně řemeslně precizně zpracovaného filmu a neodbytného pocitu, že mu něco chybí. Kontrastů najdeme ale víc, ať už jde o parádní kulisy, kostýmy (!!!) na straně jedné nebo o ztrácení dechu a tahu na bránu na straně druhé. Nicméně pokud je film odrazem tehdejšího realného světa, jsem si jist, že bych v něm nepřežil ani jeden den! :D Velmi brutální a velmi realistické!(3.10.2012)

Veľmi pekný a dobrý film s perfektným historickým pozadím. Skvelá réžia Romana Polanskeho sa nedá prehliadnuť. Skvelo vybraté natáčacie lokály sú snáť bez chybičky. Herecky kvalitné, chudáka Bena Kingsleyho som poznal až po dlhšej dobe. Pekný vizuál, dobrá kamera a dej takisto ušiel, len škoda že ku koncu strácal na zaujímavosti. Dlhšia stopáž nakoniec aj mierne prekážala, aj keď film oku stále lahodil. 76%(13.3.2009)

• - Lokace na pražském Barrandově byly tak velké, že se mezi nimi režisér Roman Polanski přemisťoval na skútru. Dále se natáčelo v Berouně a Žatci. (don corleone)

• - Na Barrandově vyrostly kulisy Londýna 19.století, v jehož ulicích korzovalo osm set komparistů a prohánělo se dvacet kočárů. (EMMY)

• - Většina kulis byla navržena podle tvorby známého malíře Gustave Doré. I když on přímo neilustroval žádnou z Dickensových knih. (don corleone)