Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

Anderton

Mel Brooks mi už do modernejšej doby, za ktorú považujem aj 90te roky, pretože som bol vtedy v teen veku, príliš nepasuje. Odvtedy som film nevidel. Samozrejme vie stále napísať a zrežírovať kvalitný gag s pointou, len to už nemá tú správnu nostalgickú príchuť. Navyše parodovať Robina Hooda mi nepripadá ako obzvlášť cool nápad pre bláznivú komédiu. Ale prečo nie, raz za čas v telke niečo podobné môže potešiť. ()

WANDRWALL

Robin Hood měl jako každý hrdina i sklony se uvolňovat, takže se choval mimo očekávanou normu. Ta je sice hódně široka, vlastně tak moc široká, kolik člověk snese. A co už člověk neunese, tak ho to zničí. Robin Hood je virtuální hrdina. Ten baví svými krdinskými kousky kdekoho. Tedy každého, kdo se jím chce nechat bavit. Já tímhle příběhem ne. jedině že by mě někdo pořádně navnadil.***Očekávaná norma je jen mýtus? Asi ano.***(8.10.2010) ()

Bachy

Trapné a velmi. Jeden slušný vtip na půl hodiny je v parodii zatraceně málo. Jen tak tak jsem to vydržel až do konce. Jako malému se mi to líbilo, ale to asi jenom kvůli postavě slepce. Teď už mi nebral ani on. ()

Arsenal83

Celkom vtipná paródia, ktorá ma bavila hlavne v prvej polovici. Následne keď sa začalo vo veľkom spievať film stratil šmrnc a humor prišiel už násilný, varil z vody. Niečo vyšlo, ale muzikálna časť to pošpatila. ()

rikitiki

Nevtipné vtipy a nemotorný humor, který tlačí na pilu, nevydře však nic. Tohle je už hodně vyčpělá podívaná, trapná a dětinská. Jen Robin a Mariana stáli vcelku za pohled. SHRNUTÍ: Inspirační zdroj pro Příběh rytíře, který to však dal mnohem líp a svižněji. ()

HellFire

Veskrze podprůměrná parodie Robina Hooda. Musí se ale nechat, že Mel Brooks je opravdu vynalézavý a má spoustu nápadů. Tolik parodií, co natočil... ()

eraserhead666

Je to tři dny, co jsem to viděl a pamatuji si akorát Marion s Everlast pásem cudnosti. Což je na parodii trochu málo. Takže ano, je trochu suchá. Myslím, že z vybrané tématiky se rozhodně dalo vyždímat více. Tohle je takové, tuctové... 2.5* ()

SOLOM.

Kokotina jak prase, ale místy vcelku zábavná. Vůbec mi nevadilo, že Robina Hooda pojali jinak – do toho jsem taky šel, jen mi místy vadila až neuvěřitelná trapnost některých skečů – jsem se až styděl za samotné tvůrce. Našla se tu ale i celá řada srandovních momentů – zvláště pak pás cudnosti a sbíječka + slepý sluha (ten típek byl nejlepší na celém filmu). Na hercích bylo vidět, že se bavili – já to pojal jako oddechovku před obědem a svůj účel to splnilo. Že bych to musel někomu doporučovat, to asi ne, ale ztráta času to taky není. Asi nejvíc mě bohužel iritovaly ty zpívající sekvence – to byla hrůza. Amy Yasbeck  byla ale pěkná ženská, to se mu uznat. I za ní dám nakonec o jednu hvězdu víc, než jsem měl původně v plánu. Šedý průměr 50%. ()

TheEvilTwin

Nepříliš oslnivá "komedie". Hood není až tak lákavé téma a humor je až příliš slabý v porovnání s jinými kousky žánru. Nuda. ()

MáŠa

Viděl jsem dabovanou verzi, nudila tak moc, že jsem to ani nedokoukal. Spousta laciného trapno humoru. Žhavé výstřely a Bláznivé střely ukázaly, že to jde mnohem lépe. ()

ScarPoul

Veľmi trefná a hlavne po čertoch vtipná paródia od majstra paródií Mela Brooksa sa nesie v znamení absurdných scén, scén z miernym erotickým nádychom a muzikálových scén. Elwes predvádza jedného z najlepších Robinov Hoodov, ktorému sa ani taký Kevin Costner nemôže rovnať. Scény z malým Johnom, alebo Blinkim sú doslova pamätné. Všetko je to typicky Brooksovské a typicky streštené, ale veľmi, veľmi vtipné. Vo svojej podstate som jeden z tých ktorý paródie vôbec nemusia a tie novodobé už vôbec nie, ale aj keď tento film citoval Drsného Harryho a Godfathera prišlo mi to stále vtipné a schuti som sa zasmial. Film pri ktorom som si krásne oddýchol a ktorý si určite ešte raz pozriem. Podobne príjemný pocit som mal ešte s bláznivých striel a horúcich výstrelov, ktoré spolu s Brooksovými paródiami považujem za najlepšie, najvtipnejšie a najvydarenejšie. ()

BigDeal

Je to síce len taká konina, ale niektoré scény ma dokázali tak rozosmiať, že sa mi to nakoniec zapáčilo. 70% ()

MrCreosote

Velmi vtipná komedie parodující všechno možné. Dostala mě asi 5minutová část na hradě, která paroduje Kmotra. ,,Promiňte done Giovanni, ale vůbec vám není rozumět." ,,Promiňte, byl jsem dneska u zubaře a on tam zapomněl tampony..." ()