Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

Michelle75

Uvnitř tančím mě dostal hlavně díky hraní Jamese McAvoye, kterému bych podobnou roli dříve moc nevěřila. Jako "překládač" pro Michaela funguje naprosto neuvěřitelně a jejich společné mluvení ve mě mnohdy vyvolalo úsměv na tváři. Takový ten upřímný, néé vysmívající se. Od druhé půle se rytmus filmu trošku mění a získává na vážnosti, asi díky tomu, že z komediálna se film přehoupává do dramatična. Pěkné to bylo a kašlu na sentiment! ()

DonQ

Dle stručného obsahu by se dalo říct, že půjde o čistokrevnou filmovou depresi, avšak nenechte se mýlit! Velmi vkusně natočené tragické osudy lidí s handicapem, kteří i přes nepřízeň osudu divákům nabízejí uvěřitelnou formou nahlédnutí i do světlejších stránek jejich smutných životů, kdy však závěr by se dal označit za určitý "návrat do reality" s následným těžkým vystřízlivěním. ()

Madluska

Hodně zvláštní film s příjemnými herci. Možná místy trochu moc tlačí na pilu, ale kdo by se zlobil - o moc líp se problémy mladíka po mozkové obrně asi zpracovat nedá. Vlastně je to pozitivní film, který kope do zadnice všechny zdravé a věčně nespokojené. A i to je občas (nebo často?) potřeba. ()

AngiS

Nevím, zda tenhle film potřebuje komentář.. Většině lidí stejně vyrazí dech.. Jak kruté.. jak dojemné.. jak smutné.. jak reálné.. Stát se to muže komukoliv. Rory O'Shea Was Here.... no..Rory O'Shea Is Here... In My Heart.. ()

joshula

Příjemný, pomalu plynoucí film. Pro všechny, kdo si myslí, že ten jejich život nestojí za nic... Film pro všechny. ()

Milan25

Měl sem docela dost na krajíčku. Doják jako blázen. Skvělý výkon Stevena Robertsona, nedokážu si představit, že by se dokázal mimo záběr chovat naprosto normálně. ()

Tydlidáš

8/10 - Film Uvnitř tančím přichází s nezkutečným příběhem. Příběhem o lidech, kteří to mají těžší než kdokoli jiný a přesto nad ničím nelámou hůl a sázejí hlášky s černým humorem bez jakékoli sebelítosti. S příběhem o podpoře v nejhorších situacích, o dosažení svého a o obrovském přátelství... Špičkové herecké výkony ztvárnila úvodní dvojice až s mrazivou přesvědčivostí, scénář psal někdo zlatým perem a režie to vše vymazlila k nádhernému dílu... První setkání s Rorym, závěrečné scény, návštěva tanečního klubu. Při těchto i dalších scénách se tají dech a já můžu tenhle film všem jen doporučit... ()

Giggs

Skvely smutnosmiešny, aj keď neoriginalny film o sile človeka, jeho tužbe po vnutornej slobode a radosti zo života aj napriek nepriazni osudu. Podany nenasilnym spôsobom bez prvoplanovosti a bez citoveho vydierania (podľa mňa je citove vydieranie niečo ine, narozdiel od niektorych inych komentujucich). Po jeho skončeni som aj ja vo vnutri tancoval. ()

Perry-

První polovina je rozjetá na slušný film. Jenomže pak se začne vršit tuna nesmyslů. 1) Rory sice nedostane vlastní pečovatelku (-le), protože je nezodpovědný. Nicméně o chvíli později je přidělen k Michaelovi a může s ním bydlet (protože mu jako jediný rozumí... )... že by najednou zmoudřel (plus ad bod 3.. takže je vlastně i zbytečný)? 2) Určitě bych chtěl vidět někoho, kdo se půjde starat o dvojici postižených lidí, když před tím doplňuje regály v sámošce a postiženého viděl tak na obrázku. 3) Siobhan rozumí, co Michael říká.... najednou, ze dne na den... ačkoliv mu před tím nikdo nikde nerozuměl a byli to lidé vycvičení v dané profesi Plus je celý film opět snaha režiséra vyždímat z diváků tuny slz a z komisí nějaké ceny. ()

Ebon

Tak tohle mě po delší době dostalo. Moc se mi to líbilo. Rory fakt dobrej, Michael impozantní. Výstup jako Roryho právník mě odrovnal. Smutná realita postižených je odlehčená sebeironií aktérů. ()

Ondis

Moc pěkný a dojemný snímek. McAvoy hraje opravdu výborně a do role vozíčkáře Roryho mi moc sednul. Film mě strhnul až po polovině, kdy se začnou Rory a Michael kamarádit a navzájem si rozumět a pomáhat. Přece jen 5* to není, to by mě musel opravdu nějaký úsek, scéna úplně vyvést z poklidného vylehávání na křesle:-) 85% ()

dormouse

Působivý ale ne podbízivý snímek o přátelství dvou těžce poškozených mladíků, odkázaných zcela na cizí pomoc. Michael prodělal mozkovou obrnu, Roy trpí Duchenovou myopatií, při níž může už jen ovládat svaly obličeje, řeč a svaly dvou prstů na ruce. Je však nabit obrovskou chutí do života a schopností si jej v rámci svých omezených možností užít. Klobouk dolu před Damienem O´Donellem, Jamesem McAvoy a irským systémem sociálního zabezpečení, který umožňuje takto postiženým lidem žít samostatně. ()

_ksilt

Vybornej material a pro me doted malo znamy Steven Robertson, ale to vydirani si zaslouzilo hvezdu dolu, nemuzu si pomoct ! ()

lucijelucije

"Tančím uvnitř, protože móda je opravdu krutá realita"..tato slova snad shrnou celý příběh..emoce se zde prolínají zase z jiného pohledu, je to na jednu stranu smutný film, ale na druhou stranu velice pozitivní..protože život je sám o sobě nevyzpytatelný a téměř nikdo není absolutně spokojen..takto pozitivně natočená verze zvláštně prožitého životního osudu, který může potkat kohokoliv, zahrnuje to, že by člověk neměl být pouze spokojený s tím co dostal , ale i s tím co ještě dostat může bez ohledu na okolnosti. Rozhodně zde žádný kýč nenacházím..právě naopak domnívám se, že D. O´Donneli si s natočením tohoto příběhu dost pohrál... ()

Schuldiner

Vzkaz pro některé ´´komentátory´´ - Nemam pocit, že by mě film nebo tvůrci tohoto počinu citově VYDÍRALI. Necejtil sem se citově vidíranej vůbec. Ale je fakt, že si tak nějak vůbec nedokážu představit, jak by mohl film citově vydírat... To že film hraje na city....TY VOLE a který drama o lidských osudech na city nehraje(?!)...to je jako pustit si horor a pak si stěžovat, že se tě film snažil vystrašit .. prostě, buď se ti to líbí nebo ne. No nic. Další věc je kritika toho, jak se používá jakože dojemná hudba v dojemných chvílích...no dyť jo, to je prostě film (myšleno všeobecně), a buď se ti to líbí nebo ne. Hudba se ve filmu totiž používá většinou za účelem vygradování tý daný scény...ať už má ta daná scéna šokovat, rozesmát, vystrašit, dojmout.... To jestli se film snažil vyždímat nějaký prestižní ceny, to netušim, ale žádnou cenu bych mu nedal, existujou určitě lepší filmy a tohle neni žádnej zázrak... Je to ale zábavný, lidský, chvílema dojemný, sem tam sice nějaký to klišé (bez kterýho se asi žádnej film dneska neobejde) a je fakt, že první půlka je lepší než druhá, ale líbilo se mi to. Herci v rolích vozejčkářů sou víc než dobrý... Myslim, že se jim to tam povedlo vtěsnat...tu depresi, ten pocit bezvýchodný situace.. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží