Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

easaque

-4* Kvalitně natočený film o postižených lidech a o jejich osamostaňování a začleňování do společnosti. Co mě potěšilo, tak že byl natočen s nadsázkou a já se přidám k té části diváků, která z něho necítila citové vydírání. Hlavní protagonisté se snaží využít všechny možné prostředky k dosažení svých cílů a samozřejmě ne vždy se to setká s pochopením okolí. Já jsem se bavil dobře a opravdu musím pochválit herecké výkony hlavní dvojice, protože v rodině máme podobný případ ochrnutí a bylo to dokonale ztvárněno. Vysoké hodnocení je podle mého názoru v pořádku a doporučuji ke zhlédnutí i já.[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Morloth

Po všech stránkách konvenční film, který táhnou hlavní herečtí představitelé. Ovšem nutno uznat, že jej táhnou slušně McAvoy i Robertson mne velmi bavili, Romola Garai, byla dobrá a krásná... Jako oddechovka s trochou moralistické pachuti funguje velmi dobře. ()

Marqta

Asi jeden z nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděla. je dobře že se širší společnosti dostává do povědomí, jak těžké to mohou mít lidé s tělesným postižením ( ale to jen tak naokraj.) Atmosféra je celkem depresivní, ale svým vlastním způsobem hřejivá. Nakonci jsem měla přes všechno co se stalo dobrý pocit, prostě se to mělo stát, stalo se. Hlavní postavy se doplnují, jak po fyzické tak po psychické stránce. A nakonec vám jen nezbývá, než si říct: "Live life like you mean it !. ()

Jonash87

Film útočí na vaše city a těží zejména z dojemnosti/soucítění s dějem a postavami v něm. A od začátku už víte, jak to asi (nedobře) dopadne. Přesto netlačí na pilu, občasně se vyskytující humor je vkusný, oba hlavní hrdinové uvěřitelní a dobře hrající, a i když se tam toho tolik neděje, snímek nenudí. Příběh je ale bohužel pouze průměrný a - jak jsem psal výše - předvídatelný, což mi nakonec nedovolilo dát více jak tři hvězdy. Ale i tak příjemný filmový zážitek. ()

Martin741

Reziser Damien O´Donnell mi hovori leda tak hovno a hned v tomto pripade ide o financny prepadak. Tematika je fajn - ale prilis bije do oci snaha ozmykanie emocii a film sa snazi sposobit vodopad slz. K tomu vsetkemu este nemam rad James MekEvoja. 10 % ()

Rajesh_K.

Zábavný film na citlivé téma. Poukázání na to, že v podstatě v jakémkoli nepříznivém osudu lze žít a užívat si maličkostí až do posledního dechu. Ať už pokorným, či neotřelým a drzým způsobem :-). Skvělé herecké výkony obou představitelů. (85%) => 4★ ()

xjane

Silný příběh dvou rozdílných kluků, kteří jsou oba odkázáni na vozík a celodenní péči v zařízení pro invalidy. Rory ale touží po vlastním životě a chce si jeho zbytek užít podle sebe. Společně s Michaelem, kterému pomáhá s jeho "nesrozumitelnou" řečí, dosáhnou toho, že společně získají vlastní byt - svobodu. Krásný příběh, krásná hudba a jedinečná postava a výkon Jamese McAvoye. Dojemný film, který určitě stojí za vidění. 95% ()

MrPierc

Ochrnutí na vozíčku, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy. Žít alespoň chvíli jako normální lidé. Zažívat stejné problémy, lásku a každodenosti. Jenže stále budou pro ostatní jen ti kryplové na vozíku. Nemohou existovat bez trvalé pomoci i když ji odmítají. Soucit jim leze krkem, ale bez něho by nebyli schopni přežít. Važme si normálnosti našeho života. Někteří nemají ani to. ()

joker.george

Příchod Roryho do Carrigmoru spolu s jeho nekompromisními hláškami a neutuchající energií a nadějí a následné seznámení se s Michaelem byly pro mě nejlepšími okamžiky filmu, potom už mně snímek nenabídl tak silné okamžiky (osud Roryho mě nechal překvapivě chladným), ale i tak neustále ukazoval své kvality a přednosti. Znevýhodnění obou hrdinů bylo stále patrné a i přes jejich evidentní snahu, se jim nic neulehčovalo, ale přitom nebylo nikdy jejich postižení využíváno prvoplánově nebo pro vzbuzení sentimentu. A samozřejmě by snímek nedosahoval takových výšin nebýt skvělého osazenstva. ()

Rocky88

První polovině výborná - vtipná, netáhla se. Ale jakmile se film přehoupne přes půlku, přijde děsná nuda. Film se nikam neposouvá, vtip i částečně nadhled se vytratí, konec je předvídatelný. Palec nahoru oběma hercům v hlavní roli. ()

Lopic

Už dlouho mě nic nerozložilo tak jako Uvnitř tančím. Dalo se předpokládat, že film o vozíčkářích bude hrát na city, ale v tomto snímku nejde tvůrcům o vyvolání lítosti v divácích, ale o znázornění přátelství a neuvěřitelné touhy žít si po svém. To vše podtrhují skvělé herecké výkony ústřední dvojice a dokonale zvolená hudba. Takže jasných 5*, ale nevím jestli si tuhle emocionální jízdu budu chtít ještě někdy zopakovat. ()

exitak

Po dlouhé době film, který u mě dokázal vyvolávat emoce scénu po scéně a ne jen 5minut na konci. V jednu chvíli sem se smál jak blázen za 3 minuty byl strnulý na židli se slzama na krajíčku a takhle se to postupně střídalo celou dobu. Celkový zážitek vynikající. Vůbec to není takové to běžné americké drama s jasnou linii od začátku až do konce. Vlastně jsem měl původně trochu předsudky k tomuto filmu, přeci jen anglických filmů, na rozdíl od seriálů, mě víc zklamalo než potěšilo. Ale tady se podařilo! Dík ()

snob

Hluboce lidský příběh. Pokud ovšem mám hodnotit film, jakožto formu vyjadřování, tak jsem nucen snížit z pěti hvězd na tři. Sledoval jsem Hollywoodský mustr. Film natočený dle šablony amerických kasovních trháků. Hluboký příběh zkažený tisíckrát řečeným, promočený umělými slzami vydojenými v ten pravý čas a na správném místě podlévanými atmosférickou hudbou, která se do snímku tak hodí. Stejný případ je Zkrocená hora. Hollywoodská nuda, tisíckrát přehraný a převyprávěný příběh s předvídatelným dějem. Jen milenecký pár není muž a žena. V případě filmu Uvnitř tančím jsou hlavní protagonisté invalidi. U vcelku silných scén jsem byl rozlazován těmi pitvornými zavedenostmi. Vadili mi a zkazili mi dojem z filmu. Jsem holt příliš náročný. ()

dubinak

Tady bylo po chvilce projekce jasně vidět, že si to prostě jen užiju a nic to ve mně nezanechá. Na jednu stranu jsem se nepletla. Na tu druhou jsem zase ráda strávila nějaký čas filmem, kde má hlavní slovo McAvoy, a to v roli invalidy. Z počátku to hýřilo hlavně vtipem, o což se postaral Rory svým hláškováním a zábavnými postřehy. Postupem času humor rapidně opadal a zabočilo se k vážnějším tématům, kdy Rory hledal bydlení pro sebe a svého přítele Michaela. Když ale na scénu přišla blondýnka, která se měla o oba starat, mírně mě to přestalo bavit. Řekla bych, že nic tam nebylo zprostředkované pořádně. Čtyři hvězdy dám ale proto, že mě hlavní dvojka bavila a bavil mě Roryho pohled na svět, i když byl trochu nereálný. Na konci se pak stočilo k depresivnějším scénám a já tak měla možnost být osudem hlavního hrdiny opravdu zklamaná. Nebylo to žádné veledílo, ale pro nenáročné diváky to postačí. ()

C0r0ner

Zajímavý příběh a překvapivě i povedené vtipy jsou jednoznačně tím nejlepším na tomhle filmu. K tomu mě taky ohromily herecké výkony, protože zvládnout něco takového vyžaduje zaprvé spoustu talentu a zadruhé spoustu tvrdého tréninku. Nakonec to ale nebylo tak silné, jak jsem očekával, takže "jen" velký nadprůměr. 85% ()

lilina133

Toto je krásny, smutný a dojemný filmík o tom, že život sa s osudom mnohých ľudí práve nemaznal, ale aj napriek tomu si dokážu svoju životnú púť užívať...Silný príbeh, ktorého sila spočíva aj v úžasných výkonoch ústrednej dvojice hercov, či už ide o Jamesa McAvoya (od ktorého som ešte nevidela zle zahranú žiadnu postavu a tu svoj výnimočný talent predvádza na maxime) alebo Stevena Robertsona (ktorý Jamesovi nie je nič dlžný, lebo je taktiež naozaj skvelý)...Páči sa mi taktiež názov filmu - dokonale vystihuje celú myšlienku (čo sa stáva málokedy, lebo dakedy sú tie názvy niektorých filmov také, že kto ich vymýšľal, určite nebol úplne čistý:-)) Film, pri ktorom sa budete cez slzy usmievať, zamyslíte sa nad osudmi niektorých ľudí a zrazu zistíte, že to, že máte odstávajúce uši prípadne nohy veľkosti menšej výletnej jachty sú strašne zanedbateľné problémy, a existujú aj oveľa väčšie...a hlavne existujú veľmi silní a statoční ľudia, ktorí s takými problémami dokážu žiť a život si odľahčiť (trebárs aj nejakými vtipmi na svoj účet:-)) ()

Flynn

Kouzelné, hezký příběh, výborné herecké výkony, a hlavně tomu chybí ta všudypřítomná hollywoodská pumprlikovatost, prostě fajn film se skvělýma postavama. Rory a jeho přízvuk a hlavně přístup k životu jsou fascinující. Vřele doporučuju... ()

Pajky3

Filmy s touhle problematikou jsou pro mě náročný. Rory a Michael byla dvojice k nezapomenutí. Od obou herců to byl naprosto skvělý výkon. Příběh byl dojemný, slzavé údolí. Krásně podkresleno hudbou. Obdivuju, jakým způsobem dokázala hlavním dvojice "uvnitř tančit" ()

zette

Film, ktery dojme a zahraje na city snad kazdeho cloveka. Neverim tomu, ze autor filmu chtel, aby divaci dva hlavni hrdiny litovali. Proste jen osud cloveka neni vzdy priznive nakloneny a zde se potkaji dva lide podobneho postizeni, kteri se natolik vzajemne doplnuji, ze se clovek malem pristihne u toho, ze jim zavidi... No, nezavidi, ale fandi. Vyborne herecke vykony, kamera, soundtrack, pribeh. Ten film ma koule, zaujal me, dojal a hlavne, clovek se zamysli nad faktem, ze zadny handicapovany si nezaslouzi pohled skrz prsty nebo dokonce opovrzeni. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží