Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

Pawlisman

Skvělá tématika, skvěle natočené a odehrané. Klasická nizkonákladovka a jak dovede potěšit a zaujmout. Toto se povedlo. 9/10 ()

Mrs.Bailey

Postupem času cítím, jak tenhle film ovlivnil moje myšlení a pohled na život. Oba hlavní představitelé postrádají to, co většina lidí bere jako samozřejmost, avšak svoje zdravotní postižení vyvažují neuvěřitelně silnou vůli k životu. Navzdory svému stavu si dokáží užít každou minutu mnohem víc než my, kteří jen věčně remcáme na nespravedlnost, nedostatek peněz nebo nudu. James McAvoy i Steven Robertson předvedli úžasné výkony, na které budu dlouho vzpomínat. ()

Spiizy

V jistých pasážích film ztrácí na konzistenci a nezkušený režisér O'Donnell často nenalezne, jak bezbolestně děj udržet v pozornosti diváka. James McAvoy se vystřeluje do skupiny talentovaných herců, které je nutné mít na paměti, což potvrzuje hned o dva roky poté v Posledním skotským královi, kde povedeně sekunduje úžasnému Whitakerovi. Ale zpátky k Uvnitř tančím - film pojednává o štěstí v neštěstí, kdy dva nemocní nalézají v sobě velké přátelství, které nakonec přežije i náklonnost ke stejné ženě. Povedený snímek, ve kterém bych ale větší pozornost věnoval vývoji nemoci Roryho (který trpí svalovou dystrofií). Nemůžu stále překonat pocit, že tady režisér něco odfláknul. Scénář, příběhová linie a herecké výkony jsou totiž na vysoké úrovni. Za mě 75 %. ()

embecka

Ako som sa duševne pripravovala na enormné množstvo emócií, ako som čakala plač premiešaný smiechom, ako som sa chystala, že ó bože, dobre, budeš dojatá k maximu... No tak som nebola. Jediné vystihujúce slovo je "príjemné", no to mi príde pri všetkých mojich očakávaniach málo. Možno bola chyba, že som to pozerala s dabingom. Možno bola chyba, že mám príliš veselý deň na doják. Niečo mi chýbalo. Neviem presne definovať, čo. Ale asi som v tom sama, čo sa tohto vnútorného tanca týka. ()

Maryinka

Myslím si, že starání se o lidi s druhem postižení, který mají hlavní představitelé tohoto filmu, je těžší, než jak je zde zobrazováno, a nejsem si jistá, zda by to mladá a nezkušená krasavice zvládla. Inside I´m Dancing se ale o realističnost tolik nesnaží a ani ji nepotřebuje, jeho smysl totiž spočívá jinde. Je to film, který má srdce a přitom není přehnaně sentimentální (a to je u tohoto tématu docela těžké). Ukazuje nám životní hodnoty, a to způsobem, který mě dokázal rozesmát i rozplakat tak, jako se to už dlouho žádnému filmu nepodařilo. Perfektní herecké výkony McAvoye a Robertsona jsou jen bonusem. ()

ddf76

Tak tenhle film je naprosto uzasnej. Asi nejlepsi film Dny Evropskyho filmu 2006. Bylo to videt i na navstevnosti. Skoro plny kino Scala. Film o tom, ze i postizeni chteji zit svuj vlastni zivot i za cenu vlastnich chyb a taky o pratelstvi. ()

Martyr

Ak mate pochybnosti o kvalite vlastneho zivota, v ktorom vam podla vas nieco chyba a vy sa s tym neviete zmierit, pribeh Roryho a Michaela vam ustedri jemnu bombu na solar. Napriek tomu, ze tito dvaja su tazko telesne postihnuti, chut do zivota im mozem zavidiet aj ja. Nadherny pribeh priatelstva aj napriek neprehltnutelnym barieram, ktore im zivot nadelil, a ktore by bezny clovek nezvladol nabadaju obycajnych ludi k aspon chvilkovemu zamysleniu sa nad vlastnym zivotom a "vyhodam a moznostiam", ktore im poskytuje. 91% ()

RadimFišer

Tento film považuji za legendární a skandálně dobrý. Je to obraz té nejlepší irské společnosti. Ukázka toho nejlepšího co v nich máme. Kultura na třetí a čtvrtou. Něco takového dokáže vzít dech a zároveň rozbrečet. Považuji to za národní film, takový jakým se prezentuje národ. Tento je u nich nejpřednější. Stejně jako Bývávali bojovníci z Nového Zélandu. Příběh ze světa ochnutých lidí v tom nejlepším podání a se stoprocentním odhodlání vyřadí každého z průměrného dne. Nemohu než doporučit...5 hvězd a nádherné, nezapomenutelné vzpomínky. Takové překvapení jsem nečekal. ()

grerar

Doporučuju, ale nedívejte se na to ani v depresi, ani ve zbytečně rozjařené náladě. Do obojího se totiž můžete během sledování dostat. Je to trochu drsný, ale je to tak. 5* ()

HouseMK

Bezbariérový přejezd nad kukaččím hnízdem lehce šmrcnutý hříšným tancem a pár kurzy negativního myšlení. Nedostal mě asi tak, jak měl a mohl, ale dostal mě. Především hereckými výkony a hloubkou tématu. Obdivuji hlavní hrdinku za její konečné řešení opatrovnické otázky, protože spousta lidí by to hned nedokázala a trápila tak sebe i ostatní. Jinak až moc dojemné, nerad brečím... ()

jorgus

skoro za pet..jen skoda toho konce..i kdyz vetsinu divaku zde konec nejvice zasahne, tak me nejvic vyrusil..ptz cely film to k nemu smerovalo a ja bych chtel u vyjimecneho filmu neco co necekam a odrovna me to..:)ale i tak maly velky film:) ()

Darth Vader

Je to opravdu působivé drama! Anglický humor je opravdu ten, který mě vždycky dokáže rozesmát!:) Je to nádherně natočené a herecké výkony jsou bravurní, celá pointa filmu je podle mě vhodná k hlubokému zamyšlení a jen málo lidí si z tohoto filmu dokáže vzít opravdu vše. Někdo řekne, že je to jen omáčka okolo silného tématu, ale já dávám 5* ikdyž si myslím, že vícekrát toto už neuvidím nebo spíš až na to budu mít zase sílu:) ()

Helldo

Film, který hned od první chvíle vyvrátil všechny mé předsudky. Silný, existencionální film o smyslu života z pohledu invalidního vozíku. A ač v začátku jsem tápal a mnohdy rozbředlý děj a nikterak propracovaný scénář brzdili pohodlné vniknutí do děje, zbylé 2/3 již dokázaly ve mně vyvolat to, co zřejmě i u většiny z Vás....pocity empatie či souznění, ale zároveň pocit nutnosti zamyšlení se. Snímek, který svým podáním a nevšedností nemusí každému padnout, ale svou hloubkou a myšlenkou určitě zaujme. Na závěr bych vyzdvihl výkon Stevena Robertsona, který jakoby svou roli opravdu žil. ()

Rehooo

Tak jsem si rozšířil obzor o další - povedený film. Člověk se může aspoň na chvíli kouknout na svět z jiného pohledu. A zjistit, že naše problémy jsou vlastně nepodstatné. I žánr: drama/komedie se k tomuto snímku hodí. Na jednu stranu je to smutné, co se tam děje. Na druhou stranu jde vidět, že hlavní hrdinové si dokaží život užívat a hlavně - chtějí si ho užívat. A to je ten největší problém... ostatní lidé to moc nedovedou pochopit. Snaží se na ně až moc soustředit pozornost, místo toho aby je nechali začlenit. Prostě krásný film k zamyšlení... ()

goniss

Tak jo, budu mluvit prve jako nezaujatá osoba -naprosto typický arogantni a hnusny kluk proti vsem lidem na svete a uvnitr tak citlivy, ze se vlastne tim svym projevem drzel dal od ostatnich... vim presne o co slo, jak to mělo zahrat na city, a ze to melo zaujmout. Ted pro zmenu budu mluvit jako osoba, ktera od jiste chvile vnima věci uplne jinak... Naprosto uzasny film, napad, myslenka, plne humoru a nevsedniho nametu, tim ze se vse toci kolem nejakeho postizeni je vlastne obrovske plus k celemu filmu, proste vim, ze to melo vest k tomu, ze si clovek uvedomi jak krehke a jak vzacne je zdravi. Me ten filmne uplne dojal, ale proste se mi libil. Samozrejme postavu Roryho zboznuju nejvic. Moje slabost pro drsnaky nebo zlocince, nebo negativni postavy je v kazdem filmu na beznem poradku :) ()

Narciska

Někdo tady příliš tlačil na pilu, aby vzbudil soucit. Kromě hlavních hrdinů byli všichni přízemní tupci. Očividná snaha každou scénou ukázat, jak těžké to nepohybliví mají. Proč? Víme, že je to těžké. Nebavilo mě to. Některé scény byly vyloženě stupidní. Nedůvěryhodné jednání postav. Pozitivně hodnotím pouze téma, hudbu a McAvoye, pro něhož mám slabost. Jako celek shit, aniž bych se chtěla dotknout všech těch, kterým se to líbilo. ()

jandula00

Pěkné, dokonce hodně pěkné! Ačkoli je téma filmu závažné a pro většinu z nás naštěstí nepředstavitelné, vyzařuje z něj neuvěřitelný optimismus a síla. Výkony hlavních dvou představitelů, podpořené výborným scénářem, mi vykouzlily úsměv na tváři, který se ne a ne ztratit. V daném žánru určitě jeden z nejelpších! ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží