Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

BOURQUE

Podobne ako The Intouchables , aj tento film (resp. scenárista a režisér) našiel dokonalú harmóniu zdravotnej (životnej) tragédie s humorom a pozitívnym zmyslom pre život. Chlapík, ako M. Connolly (S. Robertson), bez R. O´Shea (J. McAvoy) by stratil aj tú poslednú radosť zo svojho neľahkého života. Výkony hlavných hercov (S. Robertson a J. McAvoy) a herečky (R. Garai) je bezchybná od prvej až do poslednej minúty. Záver: Nutné vidieť viackrát!! Osobné hodnotenie: 96 % (*****) ()

Nerd4Dreaming

Hodně silný snímek o životě tělesně postižených a jejich vztazích s okolím. Velký důraz je zejména na vztah s ošetřovatelkou, i když nám leze na nervy, potřebujeme jí, i když lezeme na nervy my jí, platíme ji za to aby udělala svou práci.. Tlak na ní a zároveň bezmoc těch kdo ji potřebují z filmu přímo čiší... Jinak, začátek dost připomíná Přelet nad kukaččím hnízdem, Rory je prostě rebel! :D ()

Evander

Celý film stojí na vynikajícím výkonu Stevena Robertsona a silném tématu. Bohužel jsem se u sledování bavil spíše výjimečně a v druhé polovině filmu jsem většinu času čekal na závěrečné titulky. ()

Hapretor

Krásně zahrané, citově zapůsobí a pobaví. Jde hlavně o herecký výkon ústředního dua. To je opravdu nevídané. Ale dějově/citově mě více chytly jiné snímky (např. Rainman, Jmenuji se Sam). ()

A_málka

Naprosto nevšední zážitek, který dokázal, jak pobavit, tak dojmout. A zároveň nám jemně (vlastně spíše tvrdě) ukazuje, že lítost opravdu nic neznamená a že než litovat a trapně odvracet oči je třeba někdy nahodit "jiný" pohled…Mimochodem James McAvoy opět skvostný. Je něco, co tenhle skotský mladík nedokáže zahrát?:-) ()

Shona

Chtěl jsem jako vždy psát vlastní komentář, ale burina mi to vzala přímo z úst. V žádném případě film nehraje v jakékoliv své části přehnaně na city. Častokrát to bývá mnohem horší a kýčovitější. Věřte nebo ne, někteří lidé zahrnují do celkového hodnocení i název. Kdo neviděl neuvěří :) ()

Yojimbo

Pěkný, milý, dobře zahraný... ale tak výjimečný zase ne. Občas pobaví, někdy dojme, potěší a dá možnost zamyslet se nad životem. Rozhodně kvalitní, ale navzdory (či spíše díky) zdejšímu hodnocení mě to nedopstalo tak, jak jsem očekával. ()

Verner

Čekal jsem citově vydírající film (něco ve stylu Hlas moře), ale musim říct že mě to mile překvapilo. A já mam rád překvapení. Takže slabší, ale zasloužený 4* :-) ()

Gabretta

Rebelujícího Roryho a povahou zcela opačného Michaela by dohromady spojil asi málokdo. Jejich společné setkání ovšem znamenalo převratnou změnu v životech obou. Handicap dokázali povýšit na svou přednost. Nikdy by mě nenapadlo, co může dokázat člověk odkázaný na invalidní vozík. Oba dva předvedli neuvěřitelně dojemný tanec! Zdraví lidé by se u nich jistě mohli inspirovat. ()

kacaabba

Človíčka jako je Michael známe. Docela obstojně. Bydlí na stejném pokoji jako náš "syn". Mají spolu velmi unikátní vztah, kdy jsou na sobě závislí: "Michael" je ten chytřejší, ale nedokáže se se světem dorozumět a náš "syn", je ten prostodušší, který ale dokáže ostatním předat to, co chce říci "Michael". Až do shlédnutí tohoto filmu jsme si mysleli, že je to naprostý unikát, který snad nemá obdoby. Máme i dobře vyryté do paměti scény, kdy od „kluků“ odcházíme - ty výrazy tváře, které vykreslují smutek, až zoufalství. Právě jako to bylo vidět u Michaela. Kolik z nás by ale bylo natolik ovlivněno filmem, že by přemýšleli o tom, jak protnout svůj život s tímto světem? Vždyť většina z nich žije za zdmi ústavů... A věděli jste, že je možné začít někoho takto navštěvovat? Protože známe „Michaela“, tento film nám přijde v mnohém věrohodný v jeho myšlenkách, pocitech, prožitcích, snech... ()

mi-ib

Film s kompletním příběhem. Začne bez jakýchkoliv okolků, já se při něm smál, až jsem se styděl, že se směju při pohledu na hendikepované. No a po hodince začne příběh nabírat trochu jiný směr a konec zkompletuje bezvadný scénář. Tomotu filmu asi nedokážu nic vytknout. Byli v něm sympatičtí herci, sympatické postavy, vtip, smutek, žádná velká romantika, vyhovující stopáž. Opravdu film podle mého gusta. ()

Alice02

Vůbec by mi nevadilo, kdyby film skončil v tom samém nadneseném a úsměvném duchu co začal. Kromě toho na mě "moc ubulenýho" konce se mi to hodně líbilo a všechny tři přední postavy a jejich herecké výkony byly příjemné a přesvědčivé. ()

Koprska

Nemáte těch hvězdiček šest...? V reálném životě by sice to osamostatnění na úrovni jejich postižení vypadalo ještě mnohem složitěji, ale každopádně... To, co ti herci předvedli je famózní!!! Samotná jízda na vozíku není sranda a opravdu to chce cit, ta mimika, co musel Steven Robertson hrát je taky neskutečná... Samozřejmě mě uchvátila mě síla lidskosti toho smínku. A to vůbec nemluvím o aspektech jako je opravdu povedená kamera a hudba... Ten snímek - pohladí... Určitě bych do doporučila všem lidem, kteří si myslí, jak mají na nic život, jak nežijí a nic se jim nedaří... Máte problémy? Pusťte si to a hned Vám přijdou ty vaše mnohem malichernější ;) ()

katmandzoo

veľmi smutný, no pravdivo a geniálne natočený film o tom, že aj ľudia so svalovou dystrofiou majú chuť a motiváciu užívať si každodenný život, každú jednu sekundu, chcú poznať, čo je to láska, priateľstvo a netúžia po ničom inom, len aby ich spoločnosť rešpektovala a namiesto súcitu brala za svojich rovnoprávnych členov..žiaľ, tento ich handicap so sebou prináša množstvo ťažkostí a nie vždy ide všetko tak, ako by si možno hlavní hrdinovia predstavovali..pre mňa jeden z najlepších dramatických filmov vôbec so silnou myšlienkou, ktorý chytí diváka za srdce a vyvolá v ňom obrovský pocit empatie a snahy (aj keď možno len prostredníctvom televíznej obrazovky) pomôcť nejakým spôsobom hlavným hrdinom, ktorých mimochodom úžasne stvárnili James McAvoy a Steven Robertson.. ()

jauzdu

Ze začátku jsem se bavila, ale jen do té doby, než začali hrát na city. Pro mě málo uvěřitelné a zbytečně ukníkané. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží