Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

casef

Tak tohle u mě vůbec nezafungovalo, žádně emoce se nedostavily. Krajně nesympatická postava Roryho O'Shea a ne příliš strhující příběh. ()

Miksa

Klobouk dolů především před výkony McAvoye a Robertsona. Vím jak se chovají lidé s takovýmto postižením a oni to zvládli na jedničku. ()

haffen

Rory je nevyspytateľný človek od ktorého sa dá čakať čokoľvek. Jeho rebélia úplne prevrátila naruby ústav a prefackala Michaela k životu, aby aj vďaka svojej mozgovej mŕtvici mal chuť žiť a bojoval s chorobou. Veľmi pôsobivý film ktorý vás proste musí chytiť za srdce. Inak je to nevyliečiteľný cynizmus. Obdivujem postihnutých ľudí, že aj napriek svojmu hendikepu dokážu nájsť aj v tom male zmysel života a postupne sa predierajú svetom a "vo vnútri tancujú". Veľmi dobrý snímok ktorý určite odporúčam zhliadnuť. Dávam zaslúžených 5* (89%) ()

Sinusiridum

Nemám vůbec ráda filmy o postižených...depresivní ani jinak takto závadné, sorry, prostě to tak je. U tohoto filmu jsem se smála skoro pořád...ne tím třeskutým smíchem, co dokáže vyloudit Stiffler a spol....ale jen tak vnitřně, mile. S vědomím, že to špatně skončí a budu brečet. Přesně tak to bylo. Přesto mě pomyšlení na ten film hřálo hodně dlouho. Pozitivní, emotivní, krásný i když hodně smutný příběh. Výborná terapie pro všechny fňukaly mezi námi. ()

celticek

Hodně emotivní film. Útok na city mi ale nepřipadal tak plánovaný, jak v jiných filmech. S oběma hlavníma postavama se člověk rychle sžije, puká mu srdce v okamžiku, když se jeden z nich zamiluje do "zdravé" holky, což samo o sobě nic dobrého nevěstí. Vozíčkáři se s tím ale poperou po svém, život není žádné peříčko. Je dobré si to ale uvědomit a radovat se i z toho mála, co život dal...Já ten film mám rád.. ()

Zl0

Film sa mi zo začiatku páčil, avšak postupom času ten pocit opadol vďaka tradičným oblbovákom o živote postihnutých ľudí. NIE. Človek na vozíčku NEmôže tancovať (aj keď seriál Glee napr. tvrdí že áno). Každý postihnutý NEmôže žiť samostatne a užívať si čo život ponúka. Nemám nič proti tým ľuďom, ba naopak. Držím im palce. Prekáža mi však toto bullshitovanie ich a nás samých že všetko je v pohode. NIE. Nie je. Pretože ak sa budeme tváriť že áno, dopadne to presne ako v scéne keď Michael povedal "I love you". Toto bullshitovanie o ktorom píšem totiž až do toho momentu robil samotný Rory Michaelovi. Tlačil mu do hlavy pocit že môžu žiť takmer ako ostatní. Zbadal sa neskoro a konfrontácia s realitou bola neúprosná. Toto spôsobilo že celkom milý film vo mne zanechal taký dojem ako Modré Z Neba. Nechuť. Diagnóza bola oficiálne svalová distrofia a detská obrna, ale ja som tam videl skôr R: nedostatok pokory, sebareflexie a empatie M: smrteľná naivita. Nič v zlom, buďme radšej úprimní, tak ako bol Forrest Gump. Z celého filmu sa mi najviac páčil proslov Siobhan - keď vybuchla a naplno im to naložila. Len a len pravdu. ()

Oudee33

Každý má svůj sen a tenhle film hraje na takovou notu, že za svým cílem si může jít opravdu každý.. Hlavní je chtít, mít oči otevřené a být se za sebe hlava nehlava všemi dostupnými prostředky. Krásný příklad jak si udržet chuť a motivaci i v krušných chvílích, kterými si spousta postižených prochází. Ústřední dvojka drží film po celou dobu a odlehčené podání dává body do plusu. Už vím odkud čerpali Nedotknutelní. Něco mi ale přes všechny ty klady nedovolí dát 4* ..a tak 69% ()

hazdrova

James McAvoy je pánko. Prvá polovica bola super, veľmi so sa nasmiala a bola príjemne prekvapená. Nanešťastie ma druhá polovica až tak nebavila, keďže sa premenila na dramatično, ktoré mi v tej chvíli neulahodilo. 3,5* ()

koudi

Inside, my heart is dancing. Nekýčovitý, neamerický, soucitný a upřímný snímek o dvou chlapcích s handicapem, kteří hledají v životě každý něco jiného, ale spojuje je přátelství. ()

boombang

Bezpochyby excelentně zahrané - po této stránce už McAvoy a Robertson nemohli být lepší. Romola mi tam moc neseděla - na asistentku byla prostě až moc hezká, ale budiž :-) Celkově trochu prvoplánové, trochu kýčovité - ale díky výkonu ústřední herecké dvojky na to lze bez problému zapomenout. P.S.: Přes svoje nesporné životabudičství mi postava Roryho moc sympatická nebyla, ale to je můj problém. ()

RobbieM@N

Vždy se nabídne otázka jestli režisér s divákem záměrne nemanipuluje při takovémhle typu filmu, jestli se to děje zde tak je to jenom minimálně. Nejdůležitějším činitelem je rozhodně James McAvoy a jeho humorné glosování podělaného života na vozíčku, a protože příběh nenabízí nic originálního tak hlavním motorem filmu je právě neobvyklé kamarádství mezi ním a jeho "umluveným" souputníkem. Dojemné a úsměvné. ()

DoubleJo

Doteraz nechapem ako mi mohol tento film uniknut. Je rok 2010 a ja som ho videl prvykrat. Uz po zhliadnuti traileru som bol nadseny. No a po dopozerani som bol preplneny tolkymi emociami, ako uz davno nie. Mam rad britsky humor. Film zacal naozaj vtipne. Smial som sa nahlas a z chuti, napriek tomu ze hlavnymi postavami su dvaja mladi ochrnuti chalani na vozickoch. No charizma a pristup k zivotu, aky ma hlavne jeden z nich, vam proste nedovolia citit sa neprijemne .Bavite sa proste spolu s nimi. A ako sa film blizil ku koncu a zacalo to byt trosku vaznejsie aj mna sa zmocnili trosku silnejsie pocity, no a na zaver som uz plakal ako male dieta, ktoremu zoberu oblubenu hracku. Film, ktory dokaze spojit dve roznorode nalady vo mne, uprimne ma rozosmeje a dojme az k slzam a zaroven to doplni krasnou muzikou, je u mna na najvyssom vrchole.100%. ()

jafuska

citlivý příběh o nerozlučném přátelství dvou těžce postižených mladých klucích, kteří si k sobě postupně najdou cestu, jejich cesta byrokracií, když chtějí žít ve vlastním domě spolu, s pomocí asistenta, tento film se mě hodně líbil, kdy si člověk uvědomí, když je člověk zdravý a nemusí o obyčejnou věc si říkat někomu jinému, a na druhé straně je paradox, že i takto těžce postižení lidé jsou schopni žít dobře jako ostatní normální lidé a váží si každé maličkosti, vidí ve všem jen to dobré, Tento film by měl vidět každý, protože nám ukazuje, jak je krásné žít, ve všech směrech ()

Lennie

Skvělý filmový zážitek plný myšlenek, který je zároveň skvěle obsazený...a má určité kouzlo, které mě prostě dostalo. Nejspíš za to mohou hlavně ty herecké výkony, spojení mezi Jamesem McAvoyem a Stevenem Robertsonem je vyjádřeno úžasně. ()

BigKarel2

Ještě v polovině filmu jsem si říkal že ačkoli to není špatný film, tak nechápu tak vysoké hodnocení........Po shlédnutí mne ani nenapadlo že bych mohl dát jiné hodnocení než-li 5*!... ()

Honsik

film viděn 24.5.2011 v rámci projektu Aero naslepo. Plné kino plné smíchu, skvělý film, občas delší pasáže, ale 5* je jasných! ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží