V New Yorku se náhodně na Štědrý den setkává 5 lidí. Jsou propojeni sérií nevysvětlitelných příhod a s malou vzájemnou pomocí si uvědomují nový smysl svých životů. (oficiální text distributora)

Haymar

Komorní drama o lásce a naději, s absencí přehnaného klišé a patosu, podané překvapivě nepodbízivou formou. To vše podpořeno vynikajícími hereckými výkony a všudypřítomnou vánoční atmosférou (která nebyla zas až tak určující). Nic dalšího zde není podstatné, takových filmů není nikdy dost. A dost mě tu zaráží ta nízká hodnocení! ()

mirkaaa

Film se tak trochu podobná Lásce nebeské, ale rozhodně nedosahuje jejich kvalit. Přestože se film odehrává ve vánočním čase, o vánocích bych si ho rozhodně nepustila, protože je až příliš depresivní a některé dojemné scény jsou přeslazené. ()

Prochy38

Romantické drama ověšené hereckými osobnostmi, které rozhodně neurazí. Základní myšlenka mi sice moc nezapadá do kontextu Vánoc, ale dobré. Celou dobu jsem čekal, jak moc se propletou dějové linie všech 4 příběhů, které nám film nabízel. Na dlouhé i nevánoční večery to není špatné. ()

Hepy13

Takto vypada nepovedenej pokus o to zkombinovat několik příběhů různých lidí ve vánočním čase. I když moc z těch vánoc ve filmu stejně neuvidíte. Akorát tak Paula Walkera asi dvakrát u vánočního stromečku. ()

Rehooo

Začátek mi přišel takový chaotický a nepřehledný. Nakonec jsem byl ale rád, že jsem se přes to dostal a druhá půlka mi přišla dobrá. Sice je to takové typické vánoční téma, ale na Štědrý den potěší :-) ()

Matli

Ze začátku to vypadalo celkem nudně a o ničem, ale když se člověk seznámí s postavama, tak se na to moc příjemně kouká. Zajímavá a zvláštní romanťárna a to můžu, není to nic co by tu bylo už 100x. Extra hvězdička navíc za výbornýho Robina Williamse a krásnou Penélope (postavička jako víno:-) ). Ani (chudák) Paul Walker nezklamal, bylo zajímavý ho vidět v něčem jiným než v Rychle a zběsile. 67% ()

chrispe

Nejspíš spoiler. Proboha to byl zase slzavej potok. Tlak na city kam se podíváš, ale já na tuhle hru chtěla tentokrát přistoupit. Asi nejvíc se mi líbila linka Susan Sarandon (i když ta byla ve finále víc přitažená za vlasy než reinkarnovaná manželka). Neřekla bych, že je to vánoční film - ve smyslu s vánoční atmosférou... spíš taková srdceryvná dramata zasazená do tohoto období. Ale líbilo se mi to. (A kašlete na srovnávání s Láskou nebeskou.) ()

figliar

Tento vianočný film nie je úplne ideálna voľba na Štedrý večer. Podobne ako Láska nebeská či Šťastný Nový rok, dej utvára niekoľko nezávislých príbehov. Tie sú však trochu depresívnejšie, než je zvykom pri vianočnom filme. Divák si nestihne vytvoriť žiadny vzťah k postavám a celý film prehrmí ako búrka. Vyzdvihnúť však musím úlohu Robina Williamsa. ()

Tyna31

Ze začátku to vypadalo dobře...že by něco jako Láska nebeská? Ani ne. Souvislosti jsem mezi postavami hledala marně a tak nějak to prostě nefungovalo. ()

Psycho.R

Jakási vážnější variace na Lásku nebeskou(ten dojem má navodit i plakát/přebal DVD), jde jen o to, že je to americký, což už je problém a příběhy jednotlivých postav nemají tu správnou sílu. Absolutně chladný pojetí. Ani nevím za co dávám ty dvě, asi za charisma Robina Williamse a krásnou Penélope. ()

Likan7

Romantické drama z období Vánoc, které prakticky vůbec nefunguje. 90 minut je na několik samostatných příběhů jednoduše málo. Každý pak má minimum prostoru a o hodně méně prostoru, než by bylo potřeba, abych si ty postavy nějak oblíbil nebo k nim alespoň cítil nějakou sympatii. Příběh Paula Walkera je sice nejlepší, ale na Lásku nebeskou, kterou by tenhle film chtěl být, se nechytá ani z rychlíku. ()

Freemantle

Dárek z lásky se dá obsahově popsat velmi stěží. V prvních pár momentech jsem se opravdu radostně zasmál, některé momenty mi přišly (docela) vtipné. Ale pak? Osobně nevím, kam bych snímek zařadil. Vánoční romantické drama o... o ničem? Ne, o ničem to rozhodně nebylo. Tento film je o něčem a o ničem. Nepochopitelná kombinace? Ano, to jistě je. Ovšem v tomto případě je tento, zdánlivě paradoxní a nesrozumitelný, výraz namístě. Po dobu sledování se mi hlavou honila myšlenka, že se scénarista a režisér snaží napodobit "Love Actually". Což samozřejmě nejde. Každý však musí posoudit sám. Dárek z lásky je tvořen kombinací následující formule: Vložte do hrnce flák (posmutnělé) romantiky, přidejte ještě více (promarněné) lásky, pořádně promíchejte a pak pomalu přidávejte kapku pochopení, odpuštění a návratů... Po hodině a půl budete zaručeně přejezeni, ale hlad se brzy vrátí! Hloupost? Možná... Tento film byl s největší pravděpodobností založen na dobré myšlence, ale chybí mu preciznost zpracování a dotažení do konce, u kterého bych měl hřejivý pocit u srdce. Všechny scény jsou příliš krátké a ničím nezaujmou. Většinu času se soustředí na rozdmýchání divákova citů, poukazování na problémy současné společnosti a nápravu činů. Scénář a vůbec celý snímek je brán seriózně, o tom žádná. Naopak se dle mého názoru stala kámenem úrazu jeho nedokonalá realizace a shrnutí tohoto tématu do velmi krátkých 96 minut. A kvalitu snímku nezachrání ani taková jména, jako P. Cruz nebo P. Walker ... Stručně řečeno, režisér a scénárista se snaží obeplout oceán. Bohužel na voru. ()

Alojs

Jak už padlo - příliš vypočítavé, příliš předvídatelné (snad až na part R. Williamse) a až příliš natahované. Snaha vykroutit divákův zrak do poslední slzičky je zjevná od první minuty. O to je však celá zápletka nereálnější a podřízenější. Bez ohledu na onen zástup hvězd slabých 2,5*. ()

snek49

Nevím, zda je tento film vhodný pro vánoční atmosféru. Film, který je situovaný do času vánoc ještě neznamená, že vánocemi dýchá. Navíc vázne dost nepovedený scénář, který některé situace zobrazuje nepřirozené a postavené na hlavu... ()

sulda007

bylo to až moc améérické, na to, jaké má film obsazení, nic moc, ale jako oddechovka při pečení cukroví dostačující :)) ()

Miagy

Mám rád xmas filmy, ale tento jeden mal tak nevyťažený potenciál, až to nebolo pekné. Výborný herci, príjemná atmosféra, klasický scenár zmierenia. Na film sa pozeralo vcelku fajn, žiadne americké vianočné klišé nechýbalo. Vzťahy, láska, romantika, zmierenie. Avšak niečo tomu chýbalo....preto len také priemerné 3*... PLUS: výborní herci, príjemná vianočná atmosféra, fajn príbeh o láske, porozumní, vzťahoch...MINUS: nevyťažený herecký potenciál, trochu bláznivé moemnty ( to s reinkarnáciou), ale inak fajn... ()

ewing

Dobre, ze som predtym nepozeral hodnotenie pretoze by som sa tomuto filmu asi vyhol. Ale po pozreti si myslim, ze som urobil dobre. Bol to naozaj pekny film a boli tam velmi pekne momenty kde si kazdy daco uvedomil. Ak sa ludia lepsie pozru tak zistia, ze taketo veci sa deju aj okolo nich....naozaj pekny film ()