Pozor, přijíždí samotný ďáběl a nemá slitování. Poklidný život malého městečka Santa Ynez v Utahu se mění okamžitě v peklo. Záhadné černé auto projíždí okolím a nemilosrdně vraždí nevinné lidi. Nikdo nebude ušetřen. Jediný, kdo dokáže zabránit brutálním vraždám, je místní kapitán policie Wade Parent (James Brolin). Oběti ovšem stále přibývají a zdá se, že nikdo toto ďábelské auto nezastaví. Podaří se lidem s pomocí kapitána zničit auto a porazit tak samotného vládce pekel? (reich)

UncleG

- "Kde máš helmu?" - "Zítra si jí vezmu dvakrát." :) Aneb moje totální Guilty pleasure (nechtěná)komedie o zabijáckém automobilu, který se vynořil z pekel ... a úkolem hlavních hrdinů je, aby zasejc rychle šupajdil zpátky. ()

PKD

Když pominu fakt, že Rosenmanovo super main theme v pomalejší verzi použil Kubrick v the Shining a odkloním se od tvrzení z Enyclopedie FF, že film neposkytuje absolutně žádné vysvětlení pro to, co se zde děje, tak jde o totál 70tkový a naprosto přímočarý film s famózním the Autem, které na začátku prostě jen tak vyjede ze skály (a squelle troubí) a drandí si to z vesela pouštní krajinou a občas někoho zajede/přejede či aspoň srazí, a je použito v jedné znělce v Simpsonových. Budoucí záporák Ronny Cox ve asi své nejsrandovnější roli vůbec a drsňák Brolin (ten si ale v 70tkách uměl vybírati, včetně Westworldu) který se s ničím nepáře. Bod za Indiány v policejním sboru. Palce nahoru za hudbu od autora takových fláků jako Planeta Opic 2, ST IV či Robocop 2 (až na ty ženské sbory) a na jehož ost se čekalo fakt dlouho. Filmový veterán R.G.Armstrong v roli typického hodného manžela, který mlátí svou ženu a je tu vůbec prudina, mající konflikty i s ostatními (včetně starého šerifa, který má silnou citovou vazbu již od mládí na jeho věčně od modřin ženu) a díky (jaká to ironie) kterému se podaří nakonec ´´zlé´´ Auto odkázati do patřičných (nebo nepatřičných, záleží, jak se na to díváte) mezí. Což ale krásně ironicky popírají koncové credity.;-) Před asi 26 lety na nově to tenkráte nebylo nic extra, ale časem (jak to tak u mě bývá) to vyquetlo na plné 4. A perlička na závěr (byť pochází z úvodu filmu) ´´Ó skvělí bratři noci, vyrážející na žhavých křídlech pekla, jež dlíte v ďáblově pelechu; vzhůru a zjevte se!´´ Anton La Vey. Vrchní guru a zakladatel oficiální a státem uznané Satanistické církve (velmi vzdálené od těch šašků, pedofilů, profesionálních lhářů/manipulátorů a zlodějů z opačného tábora) a technický konzultant u tohoto filmu, opět nezklamal. Díky. A největší záhada není film samotný, alébrž udivené zjištění, proč jsem to sakra neokomentoval již dávno. P.s. SPOILER smrt hl. ženské a sympatické postavy mě nepotěšila.:( ()

OG_Swifty

Zajímalo by mě, jestli se u tohohle filmu někdy někdo v roce 1977 skutečně bál. Taková píčovina :D veškerý ty dramatický scény na mě působily víc jako povedená groteska. 2* za tu srandu jsou zasloužený. ()

gumli

Auto-zabijak s neviditeľným vodičom kosí ľudí kde sa mu zachce.Auto nemá poznávaciu značku a nemá na dverách žiadne kľučky.A nepotrebuje ani žiadne palivo.Tento film bol určite inšpirovaný Spielbergovým Duelom.Hoci to nie je žiadne majstrovské dielo,film je ohromne zábava.Ale auto je naozaj dosť strašidelné.Dej je niekde v zaprášenom buránskom mestečku n juhozápade USA.Nakoniec predsa len vymyslia plán ako to auto zlikvidovať.Dobré sa na tom zábava,aj keď film je tak trocha hlúposť. ()

cariada

Pěkný horor, o zábijáckém autě bez řidiče co terorizuje obyvatele městečka kdesi v poušti , Auto vypadá velice pěkně a i děsivě, pěkně kosí jednoho za druhým. Má to krásně temnou , ale zároveň i dobrodružnou atmosféru. Na horor je to akorát. Ps- piráti silnic jsou všude tady by ho nestačili bodovat. ()

Lanark

Po výtečně vypadajícím začátku..zvlášť scéna s cyklistkou a stopařem..kdy jsem nadšeně poskakoval s Bráníkem na našem zánovním gauči, že TV Fanda konečně pustila pořádný Béčko, přišlo nemilé vystřízlivění v podobě marného pokusu herců o opravdové umírněné hraní a režiséra o opravdové režírování. Naštěstí to všechny pustilo v pravý okamžik před závěrečnou scénou, po které už konečně vím jak se musí cítit člověk s Alzheimerem na koksu. :) Škoda za ten pokažený prostředek, jinak by to byl jasný odpad a béčko roku! ()

zombkiler

Film, který mi trochu připomínal Duel ale především se jedná o hororovej filmeček, který se převážně odehrává v pouštních lokacích.Auto, které se před útokem na svojí obět tváří jak had na lovu( aspon to podle mě tak vypadalo) ve mě vzbudilo velký nával strachu, jako horor velmi podařené dílo.Doporučuji ()

Nivenx

Průměrný film, který sice není kdovíjaký zázrak nebo film, na který by se vzpomínalo jako na trhák ale nebylo to zase až tak moc zlé. Tu atmosféru to mělo. 55% ()

Courtemanche

Začátek zajímavý, hodně zajímavý, ale jak jde čas tak padá úroveň i nápad a ke konci už je to na kusy. Až amatérský. Ale tak člověk pořád čekal co z toho, takže až taková nuda to není. Ani ten se nenudil koho v zmatku přejel kůň a nepochopitelný pro mě že není vystříhaný. 2,5/5 ()

Khumbac

Bohuzel jsem to viděl se srandovním dabingem na primě. Líbil se mi ten uřvanej dědek co bil svou manželku...ten měl dobrý výraz. I nadšený policajt co hulákal na kolegy do vysílačky. Ale celkově vzato tam byly dlouhé stopáže nudných konverzačních výměn. I akce "auta" se mi zdály chabé. ()

hajdano

Řvoucí motor nedostižného pekelného vozu, od kterého se odrážejí policejní kulky, doprovází stíhací jízdu na kořist. Kořistí ovšem není vysoká ale obyvatelé amerického městečka. Kdo by řekl, že bych se někdy mohl leknout auta v garáži ... doporučuju ... ()

A.L.E.S.

Je to béčko jako vyšité, ale bavilo mě. Do sta procent mi tam ale chybí pořádné vysvětlení, proč a odkud se auto jen tak vzalo a je tam až moc toho tajemna. Jinak s touhle předělávkou Lincolna nemám problém. ()

tnp101

Je to kravina, což je nejšpíš nejvystížnější popis filmu. Kravina je to však zábavná a docela překvapivě není chudá ani na povedené momenty. Musím uznat, že při každém zjevení tajemného auta na mě vyzařovala osobitá "creepy" atmosféra, na jakou je v této podobě současná kinematografie velmi chudá. Přirovnal bych jí s tou ve "Vzpouře strojů" z režie S. Kinga, což je jen tak mimochodem má srdcovka z dětství, takže v tomto případě má na tom slušném pocitu strachu zásluhu nejspíš i špetka nostalgie. Neznamená to, že bych se bál, ale i jako horor na mě snímek působil solidním dojmem. Akční sekvence jsou na svou dobu slušné, i když v současnosti působí již hodně vtipně - to však v dobrém slova smyslu. "Auto" lze z dnešního hlediska uchopit jako zábavnou, ve své době nezamýšlenou, komedii a pokud k němu přistoupíte s rezervou a přihlédnutím k roku vzniku, těch 90 minut, mimo jiné i díky zmíněné povedené atmosféře, uteče jako voda. ()

Duoscop

Být tam jiný konec (nejlépe že by auto zmizelo samo) tak tu jednu * přihodím. Film má atmosféru, napětí, má i honičky v autě, ale ten konec mi prostě nesedí. ()

Yoshimitsu

Černý neprůstřelný Lincoln naháněl hrůzu i to jeho troubení a na stopaře bych si v žádným případě nehrál. Dávám 70% ()

noriaki

Filmy o vraždídích autech jsou nepočetný, ale překvapivě kvalitně zastoupený subžánr. Spielbergův Duel patří k tomu nejlepšímu co kdy bylo v moderních hororech natočeno, a Christine od Carpentera sice nedosahuje kvalit špičkových filmů tohoto režiséra, ale nároky na solidní horor splňuje vcelku s přehledem. Auto, jehož název je zhruba stejně inovativní jako jeho scénář, je z téhle trojice suverénně nejslabší, ale ani zdaleka není špatné. Kombinuje to lepší ze Spielbergova Duelu, s tím lepším ze Spielbergových Čelistí. Jenže Elliot Silverstein je stotřetí v žebříčku nejlepších židovských režisérů Hollywoodu, zatímco Steven Spielberg je devátý. Rozdíl v kvalitě je tedy propastný. Zážitku to naštěstí zase tak moc neublížilo. ()